Očkování do Thajska?

Když jsem se chystala do Thajska tak jsem pročetla mnoho fór a diskuzí ohledně očkování do zahraničí, informovala se na doporučení u obvodní lékařky, ale přiznám se, sama jsem nad tím, co by bylo nejvhodnější, víc nepřemýšlela. Dnes už to vidím jinak. 

Očkování Thajsko

Tak jsem naočkována žloutenkou A+B a tyfem odlétala do Thajska. Tyto dvě očkování mi všeho všudy doporučila jak lékařka, tak se o nich psalo v různých fórech. To by mělo na cestu stačit. Radu nepít nápoje s ledem jsem porušila hned na letišti v Bangkoku. Těch hygienických předsevzetí bylo povíc a postupně se všechny porušily. Necestovala jsem po vnitrozemí, ale pohybovala se v turistických lokalitách. Střevní potíže se neobjevovaly a neobjevily. Co horšího by se mohlo stát.

 

Krásný resort na Ko Pha Ngan, přímo na pláži, pár hospůdek okolo a jedna hezká a útulná přímo naproti. Čekám až přejede skůtr za nimž se z ničeho nic vynořili tři malí černí psi, uhýbám skůtru a hle, jednoho ze psů mám najednou zakousnutého v lýtku. Když nedohnal motorkáře, tak si kousl alespoň do mě. Kdo je majitel? Jsou očkovaní? Ne, potulují se a na vakcíny nejsou  peníze a ano, vzteklina tu je, ale očkování je strašně drahé. Tak a nyní doufat, že na ostrově vakcínu vůbec mají, jde přece o čas.

  prvn vakcina JP

 Foto: První vakcína, 5 injekcí - dvě do nohou, dvě do zadku, jedna do ramene

Nemocnice a ambulance v Thajsku mne mile překvapily, lidé zde byli hodní a milí, jak je v Thajsku zvykem a hlavně, na pokousané turisty připravení. První série vakcín na ostrově, další dvě v Bangkoku, poslední ráno před odletem a další dvě v ČR. Celkový výdaj a účtenky pro pojišťovnu přes 30 tis. Kč. Víte, při tyfu je vám asi pořádně zle, ale nejedná se o tak fatální záležitost, kterou vzteklina je. Proto dnes už to vidím jinak, vzteklina by do oblastí, kde se vyskytuje, měla být očkováním základním, mnoho lidí by si ušetřilo starosti a obavy, tak jako já. 

 

Pro zajímavost, pojišťovna vše zpětně uhradila v plné výši, i když mě v Bangkoku varovali, že tomu tak nebude. Pojištění bylo standard pro cesty mimo EU. Pokud vás zajímá co za produkt jsem koupila, zde je odkaz na cestovní pojištění. Jak se zachovat v případě pojstné události v zahraničí se zmiňuji také v článku o Nejčastějších otázkách klientů při koupi dovolené

 

Očkování je samozřejmě každého věc a někdo je smolař jako já. Buďte na sebe opatrní :-). Skvělá válecí dovolená, tentokrát v Atlantiku a přes cestovní kancelář byla na Kapverdách. Pokud Vás destinace zajímá, mrkněte na článek: Dovolená Kapverdy. Tam je taky dost psů :D, ale ti jsou pravidelně plošně očkováni. Článek o Koh Samui nalezenete zde

 

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

Proč vznikl tento blog? Od roku 2011 provozujeme cestovní agenturu a ač se tomu dá těžko uvěřit, otázky ohledně dovolených napříč celým světem, se velmi často opakují. Tento blog vznikl proto, abychom vám poskytli informace týkající se destinací, upozornili na novinky, sepsali oblíbené tipy na zájezdy v jednotlivých lokalitách nebo poradili, co dělat, když se dovolená úplně nevydaří. Pokud máte námět na nějaký článek, kontaktujte nás. Pokud máte otázky ohledně cestovního ruchu a dovolené, také neváhejte. 

 magnolia bok

 

 

 

Všeobecné obchodní podmínky CA Magnolia

Ochrana osobních údajů www.more-dovolena.eu 

Informace o cookies

Copyright © 2016 - 2020 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.