Očkování do Thajska?

Když jsem se chystala do Thajska tak jsem pročetla mnoho fór a diskuzí ohledně očkování do zahraničí, informovala se na doporučení u obvodní lékařky, ale přiznám se, sama jsem nad tím, co by bylo nejvhodnější, víc nepřemýšlela. Dnes už to vidím jinak. 

Očkování Thajsko

Tak jsem naočkována žloutenkou A+B a tyfem odlétala do Thajska. Tyto dvě očkování mi všeho všudy doporučila jak lékařka, tak se o nich psalo v různých fórech. To by mělo na cestu stačit. Radu nepít nápoje s ledem jsem porušila hned na letišti v Bangkoku. Těch hygienických předsevzetí bylo povíc a postupně se všechny porušily. Necestovala jsem po vnitrozemí, ale pohybovala se v turistických lokalitách. Střevní potíže se neobjevovaly a neobjevily. Co horšího by se mohlo stát.

Krásný resort na Ko Pha Ngan, přímo na pláži, pár hospůdek okolo a jedna hezká a útulná přímo naproti. Čekám až přejede skůtr za nimž se z ničeho nic vynořili tři malí černí psi, uhýbám skůtru a hle, jednoho ze psů mám najednou zakousnutého v lýtku. Když nedohnal motorkáře, tak si kousl alespoň do mě. Kdo je majitel? Jsou očkovaní? Ne, potulují se a na vakcíny nejsou  peníze a ano, vzteklina tu je, ale očkování je strašně drahé. Tak a nyní doufat, že na ostrově vakcínu vůbec mají, jde přece o čas.

  prvn vakcina JP

 Foto: První vakcína, 5 injekcí - dvě do nohou, dvě do zadku, jedna do ramene

Nemocnice a ambulance v Thajsku mne mile překvapily, lidé zde byli hodní a milí, jak je v Thajsku zvykem a hlavně, na pokousané turisty připravení. První série vakcín na ostrově, další dvě v Bangkoku, poslední ráno před odletem a další dvě v ČR. Celkový výdaj a účtenky pro pojišťovnu přes 30 tis. Kč. Víte, při tyfu je vám asi pořádně zle, ale nejedná se o tak fatální záležitost, kterou vzteklina je. Proto dnes už to vidím jinak, vzteklina by do oblastí, kde se vyskytuje, měla být očkováním základním, mnoho lidí by si ušetřilo starosti a obavy, tak jako já. 

Pro zajímavost, pojišťovna vše zpětně uhradila v plné výši, i když mě v Bangkoku varovali, že tomu tak nebude. Pojištění bylo standard pro cesty mimo EU. Pokud vás zajímá co za produkt jsem koupila, zde je odkaz na cestovní pojištění. 

Jak se zachovat v případě pojstné události v zahraničí se zmiňuji také v článku o Nejčastějších otázkách klientů při koupi dovolené

Očkování je samozřejmě každého věc a někdo je smolař jako já. Buďte na sebe opatrní :-). Skvělá válecí dovolená, tentokrát v Atlantiku a přes cestovní kancelář byla na Kapverdách. Pokud Vás destinace zajímá, mrkněte na článek: Dovolená Kapverdy. Tam je taky dost psů :D, ale ti jsou pravidelně plošně očkováni.

 

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

V některých člancích odkazuji na webové stránky naší agentury pro konkrétní a aktuální informace (denně se mění cena zájezdů a dostupnost).

Tak jako tři tisíce dalších agentur a cestovních kanceláři v ČR prodáváme zájezdy. V čem si myslíme, že jsme jiní? V poskytování informací, rad a tipů na bezvadnou dovolenou u moře i jinde. Sami milujeme cestování a objevování nových míst a nechybí nám ani oficiální vzdělání v cestovním ruchu. Na trhu nás najdete od roku 2011. Nebojte se nás kontaktovat, co víme, povíme. Co nebudeme znát, zkontaktujeme přímo hotel nebo pořadatele.

V případě zájmu se zajděte podívat na:

www.ca-magnolia.cz 

Copyright © 2016 - 2019 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.