Počasí na Kanárských ostrovech 

 

Přemýšlíte, jaké je počasí na Kanárských ostrovech během roku a kdy je nejlepší vyrazit na dovolenou? Všeobecně, podnebí na Kanárských ostrovech je stálé. Během roku se zde nekonají žádné velké výkyvy teplot. Jedná se tedy takřka o ideální místo pro dovolenou u moře kdykoliv. Podnebí na jednotlivých ostrovech se nepatrně liší, díky jejich poloze a reliéfu, ale teplotní rozdíly jsou minimální. Počasí na Kanárských ostrovech můžete sledovat ve vloženém odkazu na webkameru na ostrově Gran Canaria. 

Patalavaca: Gran Canaria − Anfi Beach

Živý přenos z pláže  na jihu ostrova Gran Canaria (pro spuštění živého přenosu z pláže, prosím klikněte do okna videa)

Kanárské ostrovy, počasí na podzim

Podzim je ideálním časem pro návštěvu Kanárských ostrovů. Panuje zde slunečné počasí a vysoké teploty okolo 25 až 28 C. Oceán je po letní sezóně vyhřátý. V září zde panuje právé léto, v říjnu jsou teploty pořád vysoké, nepatrně se ochlazuje ke konci listopadu, kdy očekávejte zhruba 25 C. Podzim je velmi oblíbený pro dovolenou u moře turistů z celého světa. 

Kanárské ostrovy, počasí v zimě 

Vánoce jsou jedním z nejpoptávanějších termínů v roce pro dovolenou na ostrovech. Na přelomu roku se na ostrovech mírně ochlazuje. Nejchladnější měsíce jsou leden, únor a březen. Začíná foukat studenější vítr, ten ovlivňuje pocitovou teplotu. I v tomto období se létá na Kanárské ostrovy na dovolenou. Většina hotelů je na zimu připravena a hotelové bazény jsou vyhřívány. Všude jsou zástěny proti větru. Pokud jste v závětří,  teploty na slunci se šplhají na 30 a více stupňů. Jinak se ale teploty na ostrovech pohybují okolo 20 C ve stínu. Zima je skvělá volba také pro ty, kteří chtějí cestovat po ostrově. V lednu a únoru bývá nejtepleji na ostrově Tenerife či ostrově Gran Canaria na jihu, okolo 22 C ve stínu, nenechte se ale zmást, slunce pálí, používejte krémy a pokrývky hlavy, ať si neodvezete úpal. Na ostrově Fuerteventura a Lanzarote fouká více a citelněji se v lednu a únoru cohlazuje. V březnu se všeobecně otepluje. 

Kanárské ostrovy, počasí na jaře

V jarních měsících se na ostrovech otepluje, zvyšuje se doba denního svitu, březen je ještě chladnější, tento čas je ideální pro návštěvu přírodních krás ostrova, jelikož vše kvete, jaro je skvělým časem pro turistiku a cykloturistiku. Samozřejmě i pro dovolenou u moře, tedy spíše dovolenou na slunci u bazénu, jelikož oceán je studenější, má zhruba okolo 20 C, koupání je nejideálnější na jihu ostrova Gran Canaria, na Tenerife na umělých plážích jako Las Teresitas. V půlce dubna se opět otepluje a v květnu už na ostrovech panuje krásné počasí s nejvyšší délkou slunečního svitu. Na konci května startuje na ostrovech hlavní sezóna. 

Kanárské ostrovy, počasí v létě

V létě panuje na Kanárech hlavní sezóna, která pokračuje až do podzimu. Až na výjimky, zejména v srpnu, jsou teploty ale bez extrémních výkyvů atakujících 35 C, tak jak je tomu ve Středomoří. Pokud nemáte rádi pařáky na dovolené, ale chcete stálou příjemnou letní teplotu, Kanárské ostrovy jsou proto jak stvořené. Pro dovolenou u moře jsou ideální všechny ostrovy.  

Tenerife a Gran Canaria

Tyto dva ostrovy jsou velmi členité. Proto je rozdíl v teplotách na jejich jihu a severu. Na severu je všeobecně celý rok chladněji než na jihu. Na ostrově Gran Canaria jsou ideální lokality pro dovolenou Maspaloma, Puerto Rico, Amadores, Mogán, Taurito a všeobecně všechny lokality na jihu a jihozápadě. Tenerife je nejteplejší z ostrovů, uprostřed se tyčí Pico del Teide, které rozděluje ostrov na dvě části. Jih je opět teplejší. Skvělé lokality jsou Los Gigantes, Costa Adeje, Los Christianos a další. Rozdíl mezi ostrovy je takový, že na Gran Canarii je více umělých pláží, ty bývají během celého roku vhodnější ke koupání. Tenerife je největší a nejvíce osídlený ostrov. Má nádherné přírodní úkazy, jako údolí Masca nebo národní park Anaga, či Pico del Teide. 

Fuerteventura a Lanzarote

Tyto dva ostovy nejsou tak hornaté a členité jako Tenerife a Gran Canaria. Typické pro ostrov Fuerteventura jsou dlouhé a široké písčité pláže na východní a jihovýchodní straně ostrova. Vnitrozemí ostrova naopak není moc obydlené, ani pestré. Ostrov Lanzarote se také pyšní mnoha plážemi jak se světlým, tak tmavým vulkanickým pískem. Velkou část ostrova zabírá národní vulkanický park, který je plný kráterů. Na vulkanickém podloží také roste lanzarotské červené víno, které je velmi proslavené. 

Podnebí a s ním spojené i počasí na Kanárských ostrovech je oproti našim končinám stálé. Zájezdy na Kanárské ostrovy se létají celoročně.Od ledna na dubna je oceán studenější. Tato doba je ideální pro procházky na sluncem zalitých plážích či koupání v hotelových bazénech, ideálně těch vyhřívaných. 

Tipy na skvělé hotely s dobrou pláží ke koupání

Hotel Club Jandía Princess leží u nádherné široké pláže na ostrově Fuerteventura. Hotel je oázou klidu, zeleně a skvělých služeb. Dominantou je velký bazén uprostřed zahrady. 

 

Hotel Gloria palace Amadores Thalasso leží na skále s úžasným výhledem na oceán. Nachází se mezi dvěma krásnými plážemi jihozápadního pobřeží ostrova Gran Canaria. Nebojte, že budete muset šlapat z pláže až na vrchol skaliska, hotel má zbudovaný panoramatický výtah přímo na pěší zónu vedoucí na oblíbené pláže. 

 

Hotel Taurito Princess leží ve statisticky nejteplejší oblasti ostrova Gran Canaria. je také jedním z nejoblíbenějších ubytování českých turistů. Pláž je typicky tmavá, není chráněná vlnolami, pokud jsou vlny vyrazte do vesničky Mogán, která je nazývána Benátkami Španělska a zde je krásná umělá pláž. 

 

Shrnutí počasí na Kanárských ostrovech

Pokud se podíváte n webkameru výše, zjistíte, že sezóna lenošení na sluníčku je na Kanárských ostrovech po celý rok. Oceán je chladnější celoročně, nicméně Kanárské ostrovy mají své kouzlo a kdo je jednou navštíví, většinou se brzy vrací. Počasí na Kanárských ostovech je skvělé po celý rok a navíc, jedná se o jedninou evropskou destinaci, kam se můžeme vyrazit koupat i v lednu. Pokud jste teplomilnější, zkuste v zimních měsících Kapverdy, zde je zhruba o 5 C přes zimu více. Pokud potřebujete poradit, kam vyrazit na Kanárské ostrovy, kontaktujte nás

 

tlatko zjezdy

Související články

Dovolená Kanárské ostrovy, tipy na ubytování

 

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

Proč vznikl tento blog? Od roku 2011 provozujeme cestovní agenturu a ač se tomu dá těžko uvěřit, otázky ohledně dovolených napříč celým světem, se velmi často opakují. Tento blog vznikl proto, abychom vám poskytli informace týkající se destinací, upozornili na novinky, sepsali oblíbené tipy na zájezdy v jednotlivých lokalitách nebo poradili, co dělat, když se dovolená úplně nevydaří. Pokud máte námět na nějaký článek, kontaktujte nás. Pokud máte otázky ohledně cestovního ruchu a dovolené, také neváhejte. 

 magnolia bok

 

 

 

Všeobecné obchodní podmínky CA Magnolia

Ochrana osobních údajů www.more-dovolena.eu 

Informace o cookies

Copyright © 2016 - 2020 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.