Kemp Roca Grossa - levná dovolená ve Španělsku

Mám pro vás tip na levnou dovolenou u moře ve Španělsku, pokud vám vyhovuje cesta na dovolenou autobusem, týden v kempu Roca Grossa vás vyjde na 5 tis. s polopenzí a dopravou. A hlavně, nesporná výhoda tohoto kempu je ta, že leží v krásné přírodě a klidu. Takže pokud si chcete dát měnší návrat do divočiny, doporučuji, má to něco do sebe. Kemp Rocca Grosa bohužel už neumožňuje ubytování ve stanech, stále jsou ale k dispozici mobilheimy, pokud máte zájem, kontaktujte nás pro cenu a dostupnost.

Ubytování v kempu Roca Grossa již není možné, ale pokud hledáte náhradu, napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., můžeme nabídnout alternativu. 

Dovolená Španělsko Costa Brava

Víte, když někdo řekne Španělsko Costa Brava, představím si toto:

PLAZA CALLELA COSTA BRAVAHISZPANIA

Zdroj: http://www.hiszpania-apartamenty.pl/przewodnik-po-hiszpanii,callela,904.html

Je skvělé zjistit, že zhruba dva kilometry od tohoto místa, se nachází krásné zátoky a poloprázdné pláže. Vám tyto pláže leží hned po ubytováním, pokud zavítáte na dovolenou do kempu Roca Grossa

Dovolen panlsko Rocca Grossa

Zdroj, ca-magnolia.cz

CK má několik svozových míst po trase. My odjížděly z Pardubic, cestou nastupovali účastníci v Praze. Připravte se na delší cestu autobusem :-). Z Prahy se odjíždělo okolo 14:00, ráno jste na místě a vaše dovolená ve Španělsku může začít. Za cestu stihnete opravdu hodně přečíst, naposlouchat a nakoukat na televizi. Autobusy jsou standardně klimatizované, pohodlné, je celkem dost místa na nohy. 

Kemp Roca Grossa

První co zjistíte, že kemp je opravdu velký, většinu místa zabírají karavany a mobilheimy, které jsou porůznu rozmístěny po kopcích. Česká cestovní kancelář má pronajatou zhruba čtvrtinu kempu, kde se nachází dvou až čtyřlůžkové stany. Stany jsou vybaveny klasicky matrací, elektrikou a venkovním posezením. Nepředstavujte si velkou louku plnou stanů. Kemp leží v kopcích v členité přírodě plné soukromí. Ubytování budete během dopoledne, tu dobu můžete strávit v kiosku, u bazénu nebo na pláži.

V ceně zájezdu je polopenze, na pláži a v kempu je restaurace a kiosek. Kiosek provozují Češi, dáte si tu něco k snědku, pochutiny, kávu, limonády a alkohol. Platit můžete v českých korunách nebo eurech. Kemp leží v kopcích a ve vedrech není nic moc několikrát denně pochod nahoru a zpět, ale od toho tu jezdí pravidelný svoz, který vás vyveze až nahoru nebo naopak zpět na pláž. 

Kemp Rocca Grossa

Strava

Za ty peníze je jasné, že nedostanete biftek a lanýže, ale pokud to tak vezmete, prakticky jste zakoupili plnou penzi. Snídaně je servírovaná. Povětšinou dostanete pečivo, pomazánku, salám, sladké pečivo, čaj. V poledne máte možnost si dát polévku a večer večeři. Večeře se skládá z kuřecího a vepřového masa na různé způsoby. Přílohy těstoviny, brambory, rýže. Kdo se necítí po večeři zasycen, může si dát třeba ještě klobásu :-). V kempu je malý supermarket, ale sortimentem naprosto dostačující. 

Stany

Jak jsem se zmínila, je možnost bydlet ve dvou až čtyřlůžkových stanech. Výhoda dvoulůžáků je ta, že bydlíte na samém vrcholu a hranici kempu, takže máte absolutní klid. U čtyřlůžkových oceníte zase menší vzdálenost k restauraci a všemu ostatnímu zázemí. Stany lze samozřejmě zamknout. Umývarny pravidelně uklízí personál a kapacita stačí bohatě počtu ubytovaných. Vlevo od ubytování je velký bazén se sladkou vodou. 

Stan Rocca Grossa

Pláže

Pláže a moře jsou super! Můžete si vybrat, jaké zátoce dáte přednost. Jediné, komu bych nedoporučila tuto lokalitu, jsou lidé s omezenou pohyblivostí. Na pláž vedou totiž schody. Moře je většinou klidné, záleží samozřejmě na počasí. Skvěle si zaplavete. Doporučuji vzít slunečník, ty nikde nepůjčíte. Pod kempem vede silnice první třídy, nicméně od kempu vede podchod. 

Pl Dovolen panlsk Calella

Zábava

Kemp leží jižně od Calelly, procházkou dojdete do centra zhruba za 15 - 20 minut. Místo je ideální pro ty, který nevyhledávají každý den rušný noční život, i když ani ten se nevylučuje, můžete využít taxi nebo se prostě každý den projdete. V Calella to žije, najdete zde snad desítku restaurací, barů, diskoték, nechybí supermarkety a různé plážové sporty a jiné vyžití. U kempu se dáte doleva a podél komunikace projdete po chodníku k městu, můžete zabočit doprava a sejít do města po pláži nebo odbočit až na další křižovatce a projít centrem.

Calella

Výlety

V cestovní kanceláři vám samozřejmě nabídnou výlety. Možnost je navštívit delfinárium, aqua parky, španělský večer nebo se jet podívat do Barcelony. Co doporučuji, tak sednout na vlak a jet na výlet po pobřeží, třeba si jen vytipujte jinou pláž a jeďte. Železnice se vine po pobřeží, projedete všechna známá letoviska. Můžete tedy sejít na vlakovou stanici a vydat se například do Barcelony sami. Zastávka vlaku je v Calella nebo v Sant Pol de Mar.

Barcelona panlsko

Doporučení

Na blbnutí v moři doporučuji vzít lehátko. Kdo má rád tenis, může si zamluvit kurty v kempu. Pokud máte možnost a čas, doporučuji si díky ceně zakoupit dovolenou na 14 dní a pořádně si Španělsko užít. Co jsem zjistila, velké množství lidí se sem každoročně vrací. Pokud tedy hledáte levnou dovolenou ve Španělsku a nevadí vám stan, není co řešit :-). Pokud byste raději na ostrovy a Baleáry už znáte, zkuste Kanárské ostrovy.  

 tlatko zjezdy

 

Související články

Dovolená Řecko

Dovolená s dětmi 2019

Dovolená v Chorvatsku

Dovolená v Bulharsku

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

V některých člancích odkazuji na webové stránky naší agentury pro konkrétní a aktuální informace (denně se mění cena zájezdů a dostupnost).

Tak jako tři tisíce dalších agentur a cestovních kanceláři v ČR prodáváme zájezdy. V čem si myslíme, že jsme jiní? V poskytování informací, rad a tipů na bezvadnou dovolenou u moře i jinde. Sami milujeme cestování a objevování nových míst a nechybí nám ani oficiální vzdělání v cestovním ruchu. Na trhu nás najdete od roku 2011. Nebojte se nás kontaktovat, co víme, povíme. Co nebudeme znát, zkontaktujeme přímo hotel nebo pořadatele.

V případě zájmu se zajděte podívat na:

www.ca-magnolia.cz 

Copyright © 2016 - 2019 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.