Červencové svátky nám letos krásně vychází na středu a čtvrtek. Pokud si tedy vezmete den dovolené, získáte 5 dní volna a k 9 dennímu odpočinku vám postačí v práci nahlásit 3 dny nepřítomnosti. To by byla škoda tohoto volna nevyužít k dovolené a odpočinku. 

Přináším vám tipy na zajímavá místa, za dobré ceny dle toho, kolik dnů dovolené si plánujete vzít.

Využijte červencové svátky k dovolené a ještě na tom ušetřete

1 den dovolené = 5 dní odpočinku, kam vyrazit?

Pokud si plánujete vzít v práci dovolenou v pátek, máte spoustu možností kam vyrazit, kromě ČR a nejbližších sousedů není problém vyrazit na zkrácený pobyt  i k moři. Co mě zaujalo:

Nízké Tatry

Chalets Jasná v Nízkých Tatrách naleznete tento skvost. Sruby jak z pohádky uprostřed krásné přírody. Místo pro turistiku a wellness, který leží 14 km od Liptovského Mikuláše, ten je známý termálními prameny a aqua parkem Tatralandia. Vybrat si můžete 3 denní a 4 denní termíny. Z Brna jste v Nízkých Tatrách za 4 hodiny pohodlné jízdy autem. Tatry jsou jak stvořené pro strávení červencových svátků, ať chcete jet na otočku nebo na celý týden. 

Chalets Jasná

 

Lago di Garda, Itálie

Navštivte největší italské jezero, kde naleznete středomořskou vegetaci a přitom se budete koupat ve sladké vodě. Z Brna je to k jezeru zhruba 800 Km. Delší cestu však vynahradí nádherná příroda italských Alp. Ubytování seženete mnoha stylů od kempů po rezidence. Mě zaujala například Elisa Tignale, pro svůj krásný výhled na jezero a bazén, který přijde vždy vhod. 

lago di garda

 

Chorvatsko

Červencové svátky hrají do karet i Chorvatsku. Na sever do Crikvenice dojedete za 7 hodin cesty automobilem. Ubytování je velké množství.  Je nutné myslet na to, že červencové svátky jsou velmi populární pro dovolenou, tak vybrat ubytování co nejdříve. Osobně už delší dobu pokukuji po Robinzonáda Elizabeth Hvar. Což je místo, kde musíte prostě vypnout a užít si to nejlepší z Chorvatska v poklidu. Ve Splitu nasednete na trajekt, který jezdí 7x denně.Třeba se tam v červencové svátky potkáme:-). Pokud máte volno celý týden, doporučuji taky Villa Jelena, viz. níže. 

Pozn. k 10. 6. Ubytovací kapacity se díky červencovým svátkům bohužel tenčí, mnoho znás se v tomto termínu chystá k moři. Co jsme vypracovávala nabídky pro klienty, pořád je ale mnoho volných ubytování zejména na ostrovech a na jihu, což je zřejmé. Většina z nás se chystá autem a proto vybírá severnější destinace díky vzdálenosti. 

robinzonda chorvatsko

 

Egypt

Státní svátky a 5 dní volna nejsou překážkou pro návštěvu Egypta. Letecky z Prahy za 10 Kč s All inclusive si prostě odskočíte na jiný kontinent například od hotelu Blue Reef Resort v Marsa Alam. Pokud preferujete dovolenou letecky, je toto správná volba.

blue reef resort

 

3 dny dovolené = 9 dní odpočinku

9 dní dovolené, to už stihnete i Maledivy, pokud si budete přát :-). Zde už je výběr opravdu široký, spíš tedy zabrousím k hotelům a místům, které máme osvědčené a které nabízejí hezkou červencovou cenu, která nikoho nezruinuje. 

Kréta, Řecko

Oblázková pláž pár metrů od hotelu, možnost dát si drink v tavernách, které leží zhruba 400 m od vašeho ubytování. Sledování západu slunce z balkonu a 7 dní  dovolené s polopenzí před vámi. To je Hotel Evelyn Beach. Super je že letíte v sobotu, užijete si týden dovolené a na aklimatizaci po dovolené vám zbývá ještě sobota a neděle, kterou strávíte v ČR. Hotelů a nabídek zájezdů je samozřejmě více. Podívejte k nám na Cestovní Agenturu nebo nám napište a my vám konkrétní nabídku vypracujeme. 

evelyn beach kréta

 

Bulharsko

Zaznamenali jste, jak nám na jednom zpravodajském portálu tvrdili, že Bulharsko je vyprodané? Ano, hodně oblíbené hotely už jsou pryč, ale stále je z čeho vybírat. Cena je skvělá i pro pobyty s All inclusive, navíc je Bulharsko ideální destinace pro rodiny s dětmi. Zkuste například Paradise Green Park Bulharsko, na webu najdete také článek Dovolená u moře s dětmi 2017, kde jsem sepsala 10 tipů na prázdniny v Bulharsku pro rodiny. 

paradise green park

 

Chorvatsko

Chorvatsko na týden je ideální odpočinek za skvělou cenu. Kromě klasických apartmánů bez stravy se také zvyšuje počet zařízení se snídaní, polopenzí či all inclusive. Těch míst je opravdu obrovské množství a je z čeho vybírat. Mojí srdeční záležitostí je Villa Jelena (někdy Penzion Jelena), pro svojí úžasnou a klidnou lokalitu s překrásnými plážičkami. Kdo chce pořádnou zábavu, ať jede naříklad přímo do Makarské.

Vila jelena Brist

 

Mallorca, Španělsko

Mallorca to jsou krásné písčité pláže nebo skaliska, velká letoviska i malinká městečka ve Středozemí. Na tomto ostrově najdete každý to své. Pro Mallorku a Španělsko jsou typické vyšší hotelové budovy, populárnější polopenze než all inclusive a promenády, které se západem slunce ožívají. Mallorca prostě žije. Jedním z hezkých zájezdů pro červencové svátky je například Hotel Playa Blanca Mallorca.

Mallorca playa blanca

Těch možností, kam se vydat je nepřeberně, na další tipy se podívejte k nám na web cestovní agentury pro inspiraci. Máte tip kam na červnecové svátky? Podělte se s námi :-).

Související články:

>> Tipy na dovolenou v Bulharsku s dětmi

>> Dovolená Kapverdy

>> Chorvatsko Brist, lokalita, kde si turistů váží

>> Dovolená na Fuerteventuře, ráji pláží

>> Španělsko levná dovolená

 

 

 

 

 

 

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

V některých člancích odkazuji na webové stránky naší agentury pro konkrétní a aktuální informace (denně se mění cena zájezdů).

Tak jako tři tisíce dalších agentur a cestovních kanceláři v ČR prodáváme zájezdy. V čem si myslíme, že jsme jiní? V poskytvání informací a rad. Nebojte se nás kontaktovat, co víme, povíme. Co nebudeme znát, zkontaktujeme přímo hotel nebo pořadatele.

V případě zájmu se zajděte podívat na

www.ca-magnolia.cz 

Copyright © 2018 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.