Thajsko dovolená, proč se budete chtít neustále vracet?

 

O dovolené v Thajsku by se dala napsat minimálně kniha, jak je země pestrá. V paměti vám utkví krásné pláže a příroda, ale svojí stopu v srci zanechá zejména vynikající thajská kuchyně a lidé, kteří jsou zejména v odlehlejších oblastech neuvěřitelně vstřícní, usměvaví a přátelští. Thajsko je velmi rozlehlé, v článku se zaměříme zejména na známý a oblíbený ostrov Koh Samui.

Koh Samui dovolená po celý rok

Ostrov leží v Thajském zálivu, specifický je v tom, že za prvé, máte více možností, jak se sem dopravit a za druhé, ostrov není tak náchylný na období dešťů a můžete se sem na dovolenou vypravit klidně celoročně

pláž Koh Samui

 

Doprava na ostrov

S cestovní kanceláří

Můžete letět samozřejmě s cestovní kanceláří, ty většinou využívají charterové lety. Přestupy jsou nejčastěji tak, že letíte z Prahy do Neměcka a zde přestoupíte na let, který letí přímo na Koh Samui nebo letíte z Prahy a přestupujete v Emirátech, Kataru apod. Od jednotlivých CK se cesta a dovolená liší. Váš cíl je však vždy letiště Koh Samui. 

Tipy na ubytování na Koh Samui

Fairhause Beach Resort

Hotel leží zhruba 2 km od centra Chawengu. Chaweng je nejoblíbenější a největší turistické středisko na ostrově. naleznete tu stovky restaurací, dva trhy s místním jídlem, množství obchodů a agentur. Hotel je ideální svou poklidnou polohou, je zde skvělé koupání, díky malému odlivu a veškerá vybavenost, večery pak můžete trávit právě v centru dění. 

White Sand Samui Resort

Jedná se o pohádkový resort v lokalitě Lamai. Zde je nádherná pláž, místo je klidnější oproti Chawengu a do centra Lamai je to zhruba jeden kilometr. V okolí hotelu je množství restaurací. Hotel je ideální pro náročnější hosty.

katar

Mezipřistání v Kataru

Letecky

Když se vypravíte vlastní cestou, většinou letíte spojem do Bangkoku. Pak máte víc možností dopravy na ostrov. Nejrychlejší je doprava letecká. Každou hodinu od časných ranních hodin po večerní létá společnost Bangkok Airwais na Koh Samui. Nejlevnější lety jsou právě v časných ranních nebo pozdějších večerních hodinách. Doba letu je hodina a pět minut. I přes to, že aerolinky nemají nejnovější letadla, tato letecká společnost je snad jedna z nejlepších, co jsem potkala - jak službami, stravou tak personálem. Cena za let se pohybuje okolo 3500 THB. Bangkok Airways létá z mezinárodního letiště Suvarnabhumi. 

bankok airways

Bangkok Airways

 Lodí

Využít můžete rychlostní katamarán z Bangkoku na Koh Samui a další ostrovy Thajského zálivu. Výhoda cesty lodí je ta, že cena je velmi příjemná, většinou okolo 1500 THB za jednu cestu. Loď vyplouvá z přístavu v Bangkoku a cesta lodí trvá 10 až 11 hodin. Využít můžete nyní odjezd ráno nebo naopak noční přejezd. Při nočním přejezdu ušetříte za noc v Bangkoku. Společnost, o které mluvím, je Lomprayah.

pstav koh samui

 Koh Samui přístav

Kombinovaná doprava autobus loď

Můžete jet také autobusem s Bangkoku a v přístavních městech na pevnině přestoupíte na loď, lístek obsahuje vždy autobus + loď. Při přestupech Vás personál naviguje. Zde pozor na zavazadlo, aby bylo přeloženo správně a cenné věci mějte u sebe. Tato varianta je nejlevnější, ale nejméně pohodlná. Za sebe doporučuji teplé oblečení, autobusy jsou hodně klimatizované. Využít můžete jak společnosti Lomprayah, tak i například Seatran

 

Cena

Cena za dopravu na Koh Samui z ČR se rovná většinou 12 - 18 tis. Kč. Záleží, zda-li chytnete nějaké akční letenky, jaké vyberete letiště odletu a jakou cestu zvolíte na ostrov. Společností je samozřejmě více, uvádím ty nejznámější. Můžete jet ještě vlakem a pak nasednout na loď, nebo letět na pevninu na jih a zase přestoupit na loď. 

 

Ubytování

Ostrov je plný zeleně a krásných pláží, ubytování seženete v odlehlých chatkách ve vnitrozemí, bungalovech na pláži i velkých hotelových řetězcích. Záleží na vkusu každého. Kompletní nabídku ubytování pro vlastní cestu mimo CK máte zde.

 Jedna ze zahrad hotelových areálů na Koh Samui 

Ceny se pochybují opravdu od ubytování za 2 tisíce Kč na týden po 5* rezorty za desetinásobek. Pokud se chcete bavit, být v centru dění, jeďte do Chawengu nebo Lamai. Pokud chcete na dovolené víc klidu, vyberte severnější pláže třeba Mae Nam nebo například na východním podřeží je skvělá Silver beach a hotel Crystal Bay Yacht Club

silver beach koh samui

Silver beach

Strava

Myslím, že je škoda v Thajsku objednávat v hotelech All Inclusive. Vystačíte si bohatě se snídaní a zbytek dne doporučuji se stravovat v místních restauracích a na trzích u stánků. Jednak jsou ceny opravdu nízké (kromě plážových restaurací a řetězců) a za druhé, ochutnáte pravou thajskou kuchyni a kulturu Thajců jíst venku na ulicích. Thajská kuchyně vás pohltí, je pestrá, výtečná, skvěle dochucená a čerstvá. Na večerních trzích a na ulicích si za ceny 80TBH dáte plnohodnotné jídlo a k tomu ještě zakousnete ovoce. Nechybí čerstvé ryby, vyberete si, na grilu vám jí připraví před očima. Populární jsou masa na špejli, polévky, ostré curry nebo národní jídlo Pad Thai. 

trh s jdlem koh samui

 Chaweng food market

Doprava a poznávání Thajska

Jednoznačne, nějvíc se vyplatí zapůjčit si skůtr. Skůtr je také nejideálnější pro vymotání se po leckdy přecpaných asijských silnicích. Každý troubí, troubení ale neznamená jako u nás, že máte jít z cesty. Mnoho místních, když předjíždí nebo zatáčí tak troubí, aby o sobě dali vědět. Můžete si půjčit také automobil. Pokud nechcete řídit, na ostrově jezdí tuk-tuky a mnoho automobilů s korbami, kde je místo pro zhruba 10 lidí, uvidíte vozidlo, mávnete na něho. Zastaví, naskočíte na konci vaší cesty řeknete řidičovi, on zastaví, vy zaplatíte. Cenu je dobré si upřesnit před nástupem. Jezdí se po levé straně. 

skurt samui

 

Co vidět

Pláže a vnitrozemí. Zeleň Vám vyrazí dech. Všude palmy, stromy, kvetoucí květiny. Když se vypravíte do vnitrozemí, uvidíte zřejmě při cestě buvoly, opice a jiná zvířata. Na Koh Samui můžete navštívit vodopády (při mé návštěvě vyschlé), nechybí zde park s exotickými zvířaty - tygry a slony. U letiště je socha Zlatého Buddhy. Chrámů naleznete po ostrově několik. Všechny zajímavosti jsou dobře značeny. Nesmíte vynechat jídelní trhy na ulicích v Chawengu a v Lamai, které se naplno rozjíždí po setmění. Pláže jsou překrásné, počítejte ale s docela znatelným odlivem na některých plážích. Skvěle se koupe po celý den na severu nebo navětších širokých plážích již zmíněná lamai například. 

Zlat Buddha

 Socha Zlatého Buddhy

Zájezdy

Pro zájezd na Koh Samui bych se rozhodla v případě, že nechcete z Koh Samui dál na pevninu. Kvůli vzdálenosti doporučuji alespoň 10 nocí na Samui. Dovolené s CK se pohybují od 25 tis. na osobu. V hlavní sezóně vás vyjdou zájezdy podobně, jako když si dovolenou seskládáte sami (samozřejmě pokud cestujete low coast, spíte ve sdílených ubytovacích zařízeních, cena bude vždy nižší vlsatní cestou). Mimo sezónu, záleží na termínu, a zdali se objevily nějaké zajímavé letenky.

crystal bay

Po vlastní ose

Skvělé spojení má Quatar Airways z Prahy a Vídně s krátkými přestupy v Kataru. Na tyto lety lze navázat s leteckým spojem z Bangkoku na Koh Samui. Dobré je také spojení s Emirates nebo Fly Dubai s přestupem v Emirátech a zase následně s místním dopravcem na ostrov. Určitě stojí za to, se také podívat po nějakých přímých letech z Německa. Z Frankfurtu létá například Thai. možností je spousta. 

sloni koh samui

Vnitrozemí Koh Samui

Shrnutí

Dovolenou na Koh Samui bych doporučila všem, který chtějí poznat exotiku, ale být zároveň v kontaktu s dalšími turisty a užívat dobrých turistických služeb. Ostrov je vhodný pro rodiny, rodiny s dětmi, páry a skupiny. Na ostrově pořídíte vše, jsou zde supermarkety, půjčovny, obchody s oblečením, restaurace, bary, masáže. Prostě vše na co si vzpomenete. 

 

tlatko zjezdy

 

 

 

domu za aktualitami more dovolena

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

Proč vznikl tento blog? Od roku 2011 provozujeme cestovní agenturu a ač se tomu dá těžko uvěřit, otázky ohledně dovolených napříč celým světem, se velmi často opakují. Tento blog vznikl proto, abychom vám poskytli informace týkající se destinací, upozornili na novinky, sepsali oblíbené tipy na zájezdy v jednotlivých lokalitách nebo poradili, co dělat, když se dovolená úplně nevydaří. Pokud máte námět na nějaký článek, kontaktujte nás. Pokud máte otázky ohledně cestovního ruchu a dovolené, také neváhejte. 

 magnolia bok

 

 

 

Všeobecné obchodní podmínky CA Magnolia

Ochrana osobních údajů www.more-dovolena.eu 

Informace o cookies

Copyright © 2016 - 2020 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.