Zanzibar dovolená 

Zanzibar dovolená: Jednou z nejvhodnějších podzimních, zimních a jarních destinací pro dovolenou u moře je Zanzibar. Ostrov, který se postupně stává stále oblíbenější destinací cestovatelů z celého světa. Zanzibar leží v rovníkové Africe a dle statistik je jednou z nejbezpečnějších zemí v Africe. Ostrov nabízí mnohá nej, od bělostných pláží omývaných Indickým oceánem po krásné resorty s all inclusive.

Kdy vyrazit na Zanzibar

Přestože hlavní sezóna panuje na Zanzibaru od června do října, jelikož vzduch tou dobou není tak vlhký, teploty klesají na příjemných 25 C a moře je osvěžující, tak nejlákavější termíny začínají zejména s příchodem podzimu a zimy do našich krajin. V říjnu se na Zanzibaru otepluje, od ledna do března zde panuje horké počasí s minimem strážek s teplotami okolo 32 C. Moře má také téměř "pokojovou teplotu". Pokud tedy chcete uniknout mrazíkům a sychravému počasí, Zanzibar je jednou z nejlepších voleb. Deště přicházejí od března či dubna a končí v květnu či začátkem června. Samozřejmě, každý rok je tomu trochu jinak. Nicméně i v tuto dobu zde panuje příjemné teplé podnebí. 

 

Tipy na dovolenou na Zanzibaru

Co je třeba si uvědomit: 

  • 5* hotel na Zanzibaru neodpovídá 5* evropským standardům, je nutné s tím počítat nebo vybrat hotely luxusních řetězců.
  • Odliv na Zanzibaru je díky mělkým plážím výraznější, denně tedy počítejte s tím, že se moře klidně i o 300 metrů vzdálí. nejvhodnější pro koupání je dopoledne nebo naopak odpoledne po přílivu. 
  • All inclusive a celkově strava v lokalitě je založená na mořských plodech, rybách, kuřecím mase, ovoci, zelenině rýži a bramborách. Šířka rozmanitosti stravování se v jednotlivých hotelech samozřejmě liší. 

zanzibar dovolená

Hotelové rezorty jsou většinou příjemné nízké budovy uprostřed zahrady

Pro kompletní a aktuální nabídku služeb, vybavení hotelu, termíny a cenu si vždy rozklikněte název hotelu. 

 

Palumbo Reef Resort 4*

Hotel Palumbo Reef Resort je jedním z nejoblíbenějších hotelů v nabídce českých CK. Můžete si zvolit, zdali vám vyhovuje spíše soft all inclusive, tedy all inclusive bez alkoholických nápojů nebo za příplatek zvolit all inclusive s alkoholickými nápoji místní výroby. Pokoje jsou jednoduše vybaveny, nechybí moskytiéra a klimatizace. Hotel leží přímo u krásné pláže. Odliv odkrývá tajemství podvodního světa až ke korálovým útesům. 

 

VOI Kinegwa Resort 4* 

Hotel leží nedaleko stejnojmenné vesničky. Pokoje jsou vybaveny v jednoduchém africkém stylu s klimatizací. Možnost zakoupit si pokoje Comfort, které jsou nově zrekonstruovány. U hotelu nechybí bar na pláži a slunečníky a lehátka na pláži zdarma. V areálu nechybí italská restaurace. Pláž je široká s bílým pískem. je nutné počítat s vyšším odlivem. 

 

Palumbo Kendwa 4*

Hotel leží na kopci nad pláží v Kendwě. Jedna z nejkrásnějších pláží na Zanzibaru je od hotelu vzdálena 700 metrů. Hotel zajišťuje na tuto pláž dopravu zdarma přes vesničku Kendwa. Na pláži jsou pro hotelové hosty připraveny lehátka a slunečníky zdarma, nechybí zde ani restaurace, kde se podávají obědy a nealkoholické nápoje. Pokoje jsou jednoduše zařízeny, nechybí klimatizace a balkon nebo terasa. V hotelovém areálu se nachází udržovaná tropická zahrada s bazénem. Pokoje ve vyšších patrech jsou za příplatek. V hotelu si můžete zvolit jak soft all inclusive nebo all inclusive s alkoholickými nápoji podávanými v prostorách hotelu. 

zanzibar pláže

Pláže jsou hlavním lákadlem Zanzibaru

All inclusive

Často se můžete v hotelech setkat s dvěma variantami all inclusive stravování. Soft all inclusive je stravování bez alkoholických nápojů v ceně. All inclusive většinou zahrnuje místní alkoholické nápoje v rámci objednané služby. Vždy záleží na konkrétním hotelu. Nebojte se ani stravování se snídaní nebo polopenzí, ceny v restauracích a stáncích jsou velmi příznivé, pouze je třeba vybírat hotely v blízkosti vesniček. Strava je pestrá zejména na ryby, mořské plody, kuřecí maso, vajíčka, brambory, rýži, pečivo, ovoce, zeleninu, čerstvé štávy z ovoce, dezerty a pudinky. Hodně hotelů je itálských řetězců, zde je kuchyně z části italská. 

 

Zanzibar počasí

Celý rok panuje teplé podnebí. Pro místní jsou nejpříjemnějšími měsíci červen až říjen, kdy se ochlazuje na 25 C, sníží se vlhkost vzduchu a oceán se ochladí. Od října do března panuje tropické podnebí s vyšší vlhkostí vzduchu a vyššími teplotami. Na jaře se vyskytuje větší množství srážek, které ustávají v červnu. 

dovolená zanzibar

Pokud na Zanzibaru zaprší, většinou se jedná o přeháňky, které netrvají celý den

Bezpečnost

Zanzibar je jednou z nejbezpečnějších afrických destinací pro turisty. Nicméně je dobré vyvarovat se příležitostem pro drobné krádeže a všechny cennosti raději uchovávat v trezorech v hotelu. Z hlediska zdravotního, není povinné žádné očkování, doporučenými očkováními je žloutenka typu A a B či břišní tyfus. Vždy se informujte na aktualní doporučení. V rámci stravování je dobré dodržovat stejné standardy jako například při cestě do Egypta. Tedy preferovat balenou vodu, vyhnout se ledu či zmrzlině. 

Důležité informace:

Pobytová taxa

V hotelech se hradí pobytová taxa, její výši si vždy ověřte. 

Vízum

Vízum lze zakoupit po příletu na letišti, v současné době je to 50 USD, mějte připravenou přesnou sumu, úředníci někdy nechtějí rozměnit větší bankovky. Vstupní formality a doporučení si vždy před cestou ověřte na Ministerstvu zahraničí

Zásuvky

Ve většině hotelů je třeba využít redukce do zásuvky. 

Wifi

Wifi není standardním vybavením pokojů, ale většinou je k dispozici za poplatek v určitých částech hotelu. 

Repelenty

Bodavý hmyz může znepříjemnit nejenom večer, ale může se objevit i během dne či hlavně být přítomen na safari. Zakupte si kvalitní repelent, který je nejlepší používat i během dne. Na safari je jeho použití samozřejmě téměř nutností. 

zanzibar safari v tanzánii

Safari v Tanzánii je nezapomenutelným zážitkem

Safari

Pokud se vydáte na safari do Tanzánie, nezapomeňte si přibalit pevnou obuv, nevýrazné oděvy s dlouhými rukávy a nohavicemi a také pokrývku hlavy a opalovací krém.  

Spropitné

Spropitné je součástí a zavedeným zvykem na Zanzibaru, výše spropitného je na Vás. Většinou jsou odměňováni průvodci na safari a výletech, hotelový personál a personál v restauracích. 

Plavání

Při odlivu je vhodné použít boty do moře, někdy se objevují v písku odlomené korály nebo ježci. V některých místech Zanzibaru je příliv a odliv značný, moře může na část dne "odejít", jedná se o normální jev. 

zanzibar dovolená

 

 

 

K 9. 4. se ruší veškerá omezení pro návrat do ČR ze zahraničí. 

Vstup do Chorvatska od 9. 4. 2022 bez omezení, Itálie od 1. 5. 2022

Vyhledávání

Nejnovější články

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

Copyright © 2016 - 2022 Všechna práva vyhrazena.