Kam na Zanzibar na dovolenou?

Zanzibar dovolená: Jednou z nejvhodnějších podzimních, zimních a jarních destinací pro dovolenou u moře je Zanzibar. Ostrov, který se postupně stává stále oblíbenější destinací cestovatelů z celého světa. Zanzibar leží v rovníkové Africe a dle statistik je jednou z nejbezpečnějších zemí v Africe. Ostrov nabízí mnohá nej, od bělostných pláží omývaných Indickým oceánem po krásné resorty s all inclusive.

Kdy vyrazit na Zanzibar

Přestože hlavní sezóna panuje na Zanzibaru od června do října, jelikož vzduch tou dobou není tak vlhký, teploty klesají na příjemných 25 C a moře je osvěžující, tak nejlákavější termíny začínají zejména s příchodem podzimu a zimy do našich krajin. V říjnu se na Zanzibaru otepluje, od ledna do března zde panuje horké počasí s minimem strážek s teplotami okolo 32 C. Moře má také téměř "pokojovou teplotu". Pokud tedy chcete uniknout mrazíkům a sychravému počasí, Zanzibar je jednou z nejlepších voleb. Deště přicházejí od března či dubna a končí v květnu či začátkem června. Samozřejmě, každý rok je tomu trochu jinak. Nicméně i v tuto dobu zde panuje příjemné teplé podnebí. 

 

Tipy na dovolenou na Zanzibaru

Co je třeba si uvědomit: 

 • 5* hotel na Zanzibaru neodpovídá 5* evropským standardům, je nutné s tím počítat nebo vybrat hotely luxusních řetězců.
 • Odliv na Zanzibaru je díky mělkým plážím výraznější, denně tedy počítejte s tím, že se moře klidně i o 300 metrů vzdálí. nejvhodnější pro koupání je dopoledne nebo naopak odpoledne po přílivu. 
 • All inclusive a celkově strava v lokalitě je založená na mořských plodech, rybách, kuřecím mase, ovoci, zelenině rýži a bramborách. Šířka rozmanitosti stravování se v jednotlivých hotelech samozřejmě liší. 

zanzibar dovolená

Hotelové rezorty jsou většinou příjemné nízké budovy uprostřed zahrady

Pro kompletní a aktuální nabídku služeb, vybavení hotelu, termíny a cenu si vždy rozklikněte název hotelu. 

 

Kam na Zanzibar na dovolenou? 3 tipy na hotely

 

1. Palumbo Reef Resort 4*

Hotel Palumbo Reef Resort je jedním z nejoblíbenějších hotelů v nabídce českých CK. Můžete si zvolit, zdali vám vyhovuje spíše soft all inclusive, tedy all inclusive bez alkoholických nápojů nebo za příplatek zvolit all inclusive s alkoholickými nápoji místní výroby. Pokoje jsou jednoduše vybaveny, nechybí moskytiéra a klimatizace. Hotel leží přímo u krásné pláže. Odliv odkrývá tajemství podvodního světa až ke korálovým útesům. 

 

2. VOI Kinegwa Resort 4* 

Hotel leží nedaleko stejnojmenné vesničky. Pokoje jsou vybaveny v jednoduchém africkém stylu s klimatizací. Možnost zakoupit si pokoje Comfort, které jsou nově zrekonstruovány. U hotelu nechybí bar na pláži a slunečníky a lehátka na pláži zdarma. V areálu nechybí italská restaurace. Pláž je široká s bílým pískem. je nutné počítat s vyšším odlivem. 

 

3. Palumbo Kendwa 4*

Hotel leží na kopci nad pláží v Kendwě. Jedna z nejkrásnějších pláží na Zanzibaru je od hotelu vzdálena 700 metrů. Hotel zajišťuje na tuto pláž dopravu zdarma přes vesničku Kendwa. Na pláži jsou pro hotelové hosty připraveny lehátka a slunečníky zdarma, nechybí zde ani restaurace, kde se podávají obědy a nealkoholické nápoje. Pokoje jsou jednoduše zařízeny, nechybí klimatizace a balkon nebo terasa. V hotelovém areálu se nachází udržovaná tropická zahrada s bazénem. Pokoje ve vyšších patrech jsou za příplatek. V hotelu si můžete zvolit jak soft all inclusive nebo all inclusive s alkoholickými nápoji podávanými v prostorách hotelu. 

zanzibar pláže

Pláže jsou hlavním lákadlem Zanzibaru

All inclusive na Zanzibaru

Často se můžete v hotelech setkat s dvěma variantami all inclusive stravování. Soft all inclusive je stravování bez alkoholických nápojů v ceně. All inclusive většinou zahrnuje místní alkoholické nápoje v rámci objednané služby. Vždy záleží na konkrétním hotelu. Nebojte se ani stravování se snídaní nebo polopenzí, ceny v restauracích a stáncích jsou velmi příznivé, pouze je třeba vybírat hotely v blízkosti vesniček. Strava je pestrá zejména na ryby, mořské plody, kuřecí maso, vajíčka, brambory, rýži, pečivo, ovoce, zeleninu, čerstvé štávy z ovoce, dezerty a pudinky. Hodně hotelů je itálských řetězců, zde je kuchyně z části italská. 

 

Zanzibar počasí

Celý rok panuje teplé podnebí. Pro místní jsou nejpříjemnějšími měsíci červen až říjen, kdy se ochlazuje na 25 C, sníží se vlhkost vzduchu a oceán se ochladí. Od října do března panuje tropické podnebí s vyšší vlhkostí vzduchu a vyššími teplotami. Na jaře se vyskytuje větší množství srážek, které ustávají v červnu. 

dovolená zanzibar

Pokud na Zanzibaru zaprší, většinou se jedná o přeháňky, které netrvají celý den

Bezpečnost na Zanzibaru

Zanzibar je jednou z nejbezpečnějších afrických destinací pro turisty. Nicméně je dobré vyvarovat se příležitostem pro drobné krádeže a všechny cennosti raději uchovávat v trezorech v hotelu. Z hlediska zdravotního, není povinné žádné očkování, doporučenými očkováními je žloutenka typu A a B či břišní tyfus. Vždy se informujte na aktualní doporučení. V rámci stravování je dobré dodržovat stejné standardy jako například při cestě do Egypta. Tedy preferovat balenou vodu, vyhnout se ledu či zmrzlině. 

 

Důležité informace:

 • Pobytová taxa

V hotelech se hradí pobytová taxa, její výši si vždy ověřte. 

 • Vízum

Vízum lze zakoupit po příletu na letišti, v současné době je to 50 USD, mějte připravenou přesnou sumu, úředníci někdy nechtějí rozměnit větší bankovky. Vstupní formality a doporučení si vždy před cestou ověřte na Ministerstvu zahraničí

 • Zásuvky

Ve většině hotelů je třeba využít redukce do zásuvky. 

 • Wifi

Wifi není standardním vybavením pokojů, ale většinou je k dispozici za poplatek v určitých částech hotelu. 

 • Repelenty

Bodavý hmyz může znepříjemnit nejenom večer, ale může se objevit i během dne či hlavně být přítomen na safari. Zakupte si kvalitní repelent, který je nejlepší používat i během dne. Na safari je jeho použití samozřejmě téměř nutností. 

zanzibar safari v tanzánii

Safari v Tanzánii je nezapomenutelným zážitkem

 • Safari

Pokud se vydáte na safari do Tanzánie, nezapomeňte si přibalit pevnou obuv, nevýrazné oděvy s dlouhými rukávy a nohavicemi a také pokrývku hlavy a opalovací krém.  

 • Spropitné

Spropitné je součástí a zavedeným zvykem na Zanzibaru, výše spropitného je na Vás. Většinou jsou odměňováni průvodci na safari a výletech, hotelový personál a personál v restauracích. 

 • Plavání

Při odlivu je vhodné použít boty do moře, někdy se objevují v písku odlomené korály nebo ježci. V některých místech Zanzibaru je příliv a odliv značný, moře může na část dne "odejít", jedná se o normální jev. 

zanzibar dovolená

 

 

 

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

Copyright © 2016 - 2024 Michaela Novotná Všechna práva vyhrazena.