Zvažujete lednový útěk za sluncem a teplem? Váháte kam v lednu k moři, ať už do exotiky nebo naopak co nejblíže, protože preferujete krátké lety? Pojďme se blíže podívat na nejoblíbenější destinace pro tento rok. 

Kam v lednu k moři? 10 tipů s odlety z České republiky

 

1. Kanárské ostrovy, Španělsko

Proč sem? Kanárské ostrovy jsou ideální pro svojí návštěvu v lednu. Na většině ostrovech panují teploty kolem 20 až 23 °C. Tato doba je ideální jak na pobyt na pláži, tak pro poznávání ostrovů. Všeobecně, teplejšími ostrovy v lednu jsou Tenerife a Gran Canaria. Na Fuerteventuře a Lanzarote více fouká, tedy je zde pocitově nižší teplota. 

Kompletní nabídku dovolené naleznete zde

kam v lednu k moři

Play de las Teresitas, Tenerife v lednu

2. Spojené arabské emiráty (SAE)

Proč právě sem? SAE v lednu nabízí teploty okolo 25 °C, což je příjemné až teplé počasí pro prozkoumávání moderní architektury, nákupních center a písečných pláží. Stejně jako kvalitních hotelů a uživání si skvělého servisu. Tyto měsíce jsou pro návštěvu a dovolenou naprosto ideální, jak díky nižší sezóně, tak příjemnému podnebí. Dovolenou můžete volit jak přímo v Dubaji tak v okolních emirátech. 

Kompletní nabídku dovolené naleznete zde

3. Egypt

Egypt v lednu láká teplotami okolo 22 °C. Hurghada je oblíbenou destinací pro ty, kteří chtějí spojit slunce a zábavu s potápěním v Rudém moři a návštěvou historických památek. Marsa Alam je celkově klidnejší část Egypta. Říká se, že podmínky pro snorchlování jsou zde lepší než v Hurgadě a v lednu je zde nepatrně tepleji. Obrovskou výhodou Egypta je možnost výběru z tisíce hotelů v rámci nabídky. Ceny jsou v lednu na svých minimech, dovolenou tedy můžete pořídit za pár korun. Jen rada, nevybírejte vždy to nejlevnější, stačí připlatit pár set korun a seženete kvalitní, dobře recenzované hotely se skvělou stravou. 

Kompletní nabídku dovolené naleznete zde.

4. Kapverdy

Proč právě sem? Kapverdy v lednu nabízejí teploty kolem 24 až 26 °C a krásné bělostné pláže. Sal je ideální pro klidný pobyt a ochutnávání místní kuchyně, kdy je zde větší turistické zázemí, zejména v lokalitě Santa Maria. Ostrov Boa Vista je klidné místo, kde převládají spíše hotelové resorty na opuštěných plážích. Co se týká koupání, s dětmi volte v lednu spíše ostrov Sal, kde je oceán klidnější a lépe se zde koupe. Kapverdy jsou exotikou s krátkou dobou letu, míří sem přímé lety z České republiky.

Kompletní nabídku dovolené naleznete zde.

Sal Santa Maria pl

Kapverdy, Sal - Santa Maria

5. Thajsko

Thajsko je naprosto ideální lokalitou pro pobyt v lednu, kdy láká skvělými teplotami kolem 30 °C. Kromě pláží můžete zažít thajskou kulturu, ochutnat exotickou kuchyni a prozkoumat nádherné chrámy. Thajci jsou velmi přáítelští lidé a budete se zde cítít naprosto bezpečně a jako v bavlnce. Výhodou Thajska je, že strava a služby v místě jsou velmi levné. Nebojte se tedy navštívit místní trhy a restaurace. Tím, proč navštívit Thajsko v lednu je také to, že sem míří přímé lety z Prahy, tedy je tato země velmi dobře přístupná a ceny zájezdů jsou skvělé. 

Kompletní nabídku dovolené naleznete zde

IMG 0594 1

Koh Phangang, Thajsko

6. Vietnam

Vietnamu stejně jako Thajsko nabízí v lednu skvělé teploty, ty jsou nepatrně nižší než v Thajsku, okolo 25 až 28°C. Tato destinace spojuje relaxaci na pláži s možností poznávat místní kulturu a historii. Platí zde, stejně jako v Thajsku, že se jedná o bezpečnou klidnou destinaci s obrovskou možností poznávání. Opět výhodou je možnost dopravit se do Vietnamu přímými lety z České republiky za skvělé ceny.

Kompletní nabídku dovolené naleznete zde.

7. Srí Lanka

Srí Lanka v lednu láká svým tropickým klimatem (teploty okolo 30 °C), těšit se můžete na nádherné pláže a historická města, jedinečnou přírodu a atmosféru. Ne nadarmo je Srí Lanka častým únikem před stresem naší moderní západní civilizace. Vydejte se na tento krásný ostrov, užijte si volna a pohodlí, díky přímým letů v Čeeské republiky.

Kompletní nabídku dovolené naleznete zde.

8. Dominikánská republika

Punta Cana v Dominikánské republice nabízí v lednu teploty kolem 28 °C. Bílý písek a teplé moře vytvářejí rajské podmínky pro odpočinek. Dovolená v Karibiku je skvělým cílem dovolené v exotice, kterou by si každý jednou měl zažít. popíjejte drinky z kokosu, vyrazte za přírodou, kterou mi v Evropě neznáme a užijte si nádherné zcenérie. Opět, do Dominikánské republiky se dopravíte pohodlně přímými lety z Prahy. Vybírat můžete z množství hotelů, které splní každé vaše přání. 

Kompletní nabídku dovolené naleznete zde.

9. Kuba

Kuba je cílem mnoha turistů a cestovatelů, nejenom pro svoje krásné pláži, ale také kulturu. Varadero na Kubě v lednu přivítá teplotami okolo 26 až 28 °C a jedná se o nejznámější turistické letovisko na ostrově. Zde si mužete užít karibskou atmosféru, zkoumat místní kulturu a samozřejmě se opalovat na pláži. na Kubu vás přepraví, pokud chcete, také přímé lety z Prahy. 

Kompletní nabídku dovolené naleznete zde.

10. Zanzibar, Tanzanie

Výběr skvělých destinací pro leden u moře zakončíme Zanzibarem. Proč  vyrazit právě sem? Zanzibar v lednu nabízí teploty kolem 30 °C, je tedy naprosto ideální pro milovnky vysokých teplot a sluníčka. Zanzibar je ideální pro všechny milovníky pláží, moře, přírody, koření a skvělé kuchyně. Mírí sem i mnoho potapěčů a vyznavačů šnorchlování. Užijte si pobyt v krásných tradičních resortech. Opět v případě zájmu můžete využít i přímé lety z ČR. V lednu jsou ceny zájezdů také velmi přívětivé.

Kompletní nabídku dovolené naleznete zde.

 

Chorvatsko na lodi: Jak si naplánovat první plavbu?

Máte kapitánské zkoušky za sebou a čeká vás první samostatná plavba na soukromé lodi? Začněte cestu plánovat co nejdříve, ať zúročíte své čerstvé znalosti a ověříte si je v praxi. Jedině tak se z vás postupně stanou zkušení kapitáni.

 

Váháte, kam do exotiky? Inspirujte se 6 tipy s přímými lety z Prahy

 

Exotické zájezdy nebyly nikdy dostupnější. Co tím myslíme? Přímé lety z Prahy, vzdálenost některých lokalit a cena zájezdu za cenu dovolené ve Středomoří. To jsou hlavní bonusy. Nechte se tedy inspirovat, kam vyrazit do exotiky na podzim, v zimě, na jaře či v létě. 

Kam do Řecka 2024? Máme pro vás 30 tipů na skvělé zájezdy

 

Zvažujete kam do Řecka na dovolenou a váháte, kterou lokalitu vybrat k největší spokojenosti? Od toho je tu nový článek. Pomůže vám vybrat jak ostrov, tak i hotel v konkrétní destinacipodle toho jaké máte pro svojí dovolenou preference. V Řecku leží okolo 3 000 ostrovů a stovky kilometrů pláží na pevnině, stejně jako desetitisíce ubytování od velkých hotelů po malé penziony, záleží tedy jen na tom, co od dovolené očekáváte.  

Dovolená na Kosu - 8 tipů na skvělé hotely

Chystáte se navštívit ostrov Kos a váháte kam vyrazit? Jste pár, cestujete ve skupině nebo chcete zažít perfektní dovolenou s dětmi? Připravili jsme pro vás průvodce výběrem dovolené na tomto překrásném řeckém ostrově. 

Kam na dovolenou do Tuniska?

Tunisko je zemí, která potěší milovníky sluníčka, pláží, orientální kuchyně a skvělých hotelových komplexů. Stejně tak jako je skvělou variantou, kde strávit podzim u moře. Připravili jsme pro vás článek s tipy na skvělé hotely a informace, které vám přiblíží tuto skvělou lokalitu a pomohou vybrat dovolenou v Tunisku a kam do Tuniska

Dovolená na Mallorce, 7 tipů na zájezdy a kam vyrazit na výlet

 

Mallorca dovolená: ostrov Mallorca je jedním z Baleárských ostrovů, pohodlně dostupných z ČR za necelý tři hodiny letu a nabízející naprosto skvělou variantu, kde strávit dovolenou u moře. My vám navíc přinášíme 7 tipů na skvělá ubytování a na konci článku nebude chybět doporučení, kam se vypravit na výlet, protože Mallorca nejsou pouze hotely a pláže, ale také nezapomenutelné krápníkové jeskyně nebo malé vesničky v centru ostrova. 

Kam na dovolenou k moři v roce 2024 k absolutní spokojenosti? 13 tipů s konkrétními doporučeními

 

Jste zvyklí v tuto dobu řešit kam na dovolenou k moři? Váháte, kam vyrazit a užít si co nejlepší dovolenou? Připravili jsme pro vás průvodce s konkrétními tipy, jak na destinace tak skvělé hotely, kam vyrazit na dovolenou v roce 2024. Víte které destinace a proč jsou letos tak populární? 

 

Kam na jarní prázdniny 2022?

Možností, kam vyrazit na jarní prázdniny je spousta. Od zasněžených Alp, přes jarní pobyty u moře, po ubytování na horách v České republice. Hledáte tipy, kam vyrazit? Nechte se inspirovat. Samozřejmě dnes se vše odvíjí od koronaviru, ale vhodné destinace se nemění. 

Strana 1 z 3

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

Copyright © 2016 - 2022 Všechna práva vyhrazena.