Kam na jaře k moři? 12 skvělých tipů na dovolenou v teple

 

Nemůžete se dočkat teplého počasí a koupání v moři, zatímto u nás vládne zima nebo brzké jaro? Užijte si odpočinek u moře na jaře v oblíbených destinacích. Od února do května se navíc vyhnete hlavní sezóně blízkých zemí, ceny jsou skvělé a lokality klidné. Naopak exotické lokality nabízí v tuto dobu většinou hlavní sezónu. Připravili jsme pro vás 12 tipů kam na jaře vyrazit k moři, jak v Evropě tak mimo ní.  

kam na jaře k moři

Berte prosím na vědomí, že jednotlivé služby, ceny a termíny se u hotelů neustále mění, proto pro oficiální informace a aktuální cenu si vždy rozklikněte název hotelu.

 

Egypt

Od půlky února se v Egyptě otepluje. V březnu je Egypt ideální pro ty, kterým nevyhovují vysoké teploty hlavní sezóny. Začátek března se teploty v Egyptě pohybují okolo 20 až 26 C, konec měsíce už přináší první třicítky. Březen je také ještě ideální pro poznávací dovolenou a návštěvu památek. Moře vás na jaře osvěží, teploty dosahují okolo 23 C. Výhodou je, že dovolenou letecky s all inclusive seženete za skvělé peníze. Egyptu jsme věnovali celý článek na téma 10tipů kam do Egypta. Jaro tedy můžete strávit šnorchlováním a opalováním v oblíbených letoviscích nebo poznáváním nejstarších kultur. 

egypt dovolená

Pláže v Egyptě

1. Tip: Hilton Marsa Alam Nubiam Resort

Pokud chcete okusit služby světoznámého hotelového řetězce, Egypt je to pravé místo. Zájezd zakoupíte za příjemnou cenu okolo 15 tis. Kč s All Inclusive. Jeden z klientů potvrdil, že služby jsou nyní opravdu na dobré úrovni. Hotel je vhodný pro jarní odpočinek a relaxaci.

 

2. Tip: Hotelux Oriantal Coast (ex. Sentido Oriental Dream)

Sentido Oriental Dream má skvělou pláž, služby nejsou tak dokonalé jako v Hilton Marsa Alam, ale kdo preferuje mělké moře a písčitou pláž pro pohodové koupání, nebude v tomto hotelu zklamán. Cena se pohybuje okolo 13 tis. Kč. Hotel má dlouhodobě perfektní recenze. I my máme klienty, kteří zde byli 8x.

 

3. Tip:  Prima Life Makadi Resort and Spa

Prima Life Makadi je velký resort s úžasnými službami a co víc, leží také u jedné z nejkrásnějších pláží v Hurghadě. Hotel zakoupíte za skvělou cenu, díky své poloze doporučujeme navštívit 30 km vzdálenou Hurghadu, kam vás za poplatek zaveze hotelový autobus. V okolí hotelu vzniklo menší turistické centrum, kam můžete také zajít do obchůdků, restaurací a barů. Děti určitě v hotelu ocení skluzavky a tobogán. Prima life Makadi je skvělým tipem například pro jarní prádniny u moře.     

 

Kypr

Kypr je ideální navštívit nejdříve od dubna. Na začátku měsíce dubna se teploty pohybují okolo 22 C, na konci měsíce už okolo 24C. V květnu už se teploty na Kypru šplhají ke 30 stupňům, což hraje samozřejmě do karet dovolené u moře. Ceny hotelů a zájezdů na Kypru se pohybují v hlavní sezoně okolo 20 až 25 tis. Kč. Luxusní hotely na jaře seženete za polovinu ceny. Na jaře je ostrov krásně zelený a dovolenou s pobytem u moře skvěle zkombinujete s turistikou a poznáváním.

kypr dovolen

Kypr je skvělou jarní destinací

4. Tip: Nicholas Color

Jedná se o příjemný komplex nedaleko centra Ayia Napa, ležící 300 metrů od moře. 

 

Kanárské ostrovy

Na Kanárské ostrovy můžete vyrazit celoročně, však se podívejte, jaké je zrovna počasí na webkameře z ostrova Gran Canaria. Na ostrovech vás od dubna čeká příjemná teplota okolo 24 C, ale na koupání a slunění se připravte i v lednu, únoru... Oceán je chladnější celoročně oproti Středozemí. Pokud chcete strávit jarní dovolenou delším koupáním, je dobré vybrat hotel s vyhřívaným bazénem nebo umělé pláže, kde je teplota vyšší. Co je na Kanárských ostrovech skvělé? Každý z ostrovů je jiný. Kanárské ostrovy na jaře jsou vhodné pro všechny milovníky květin, přírody, poznávání, ale i lenošení na plážích. Kompletní nabídka zájezdů zde.  

Tenerife prodn bazn

Přírodní bazénky na Tenerife jsou ideální, když jsou velké vlny

5. Tip: Elba Carlota, ostrov Fuervetentura

 Oblast Caleta de Fuste je ideální pro poklidnou rodinnou dovolenou, vzhledem k nově zbudované pláži, kde se vykoupete celý rok. V letovisku najdete množství restaurací, dva supermarkety, lékárnu, bary, půjčovny automobilů, v neděli se konají také trhy. Hotel seženete za velmi výhodnou cenu i s all inclusive, který není ve Španělsku tak obvyklý. 

 

6. Tip: Broncemar Beach, ostrov Fuerteventura

Hotel Broncemar Beach leží také v Caleta de Fuste, jedná se o komplex menších budov s apartmány a bazénem ve skvělé lokalitě. Ubytování je bez stravy, ale to je na Kanárských ostrovech spíše výhoda, vše pohodlně koupíte nebo vám vynahradí místní restaurace. Apartmán je vybaven kuchyňkou se základním vybavením. 

 7. TIP: Paradise Lago Taurito, Gran Canaria

Oblast Taurito je považována za jednu z nejteplejších na ostrově Gran Canaria. Hotel leží 3 km od krásné rybářské vesničky Mogán, které se přezdívá Benátky Kanárských ostrovů. Oblast je klidná. Hotel je terasovitě uspořádaný v údolí Taurito, nabízí all inclusive a vstup do přilehlého aquaparku zdarma. Jedná se o výborný hotel pro rodinnou dovolenou. 

 

Kapverdy

Kapverdy splní přání těm, kteří chtějí zažít exotiku, ale neláká je cestovat na druhou stranu světa. Na ostrovy se dostanete přímým letem nebo letem s mezipřistáním z Prahy. Jedná se o celoroční destinaci, můžete vyrazit kdykoliv. V březnu vás čekají teploty okolo 26 C. V dubnu zhruba 28 C. Výhodou jara je průměrná délka slunečního svitu okolo 10 hodin. Kapverdské ostrovy mají překrásné pláže a teplejší oceán než Kanárské ostrovy. Na své si přijdou milovníci rybích specialit, surfingu a ti, kteří chtějí zažít poklidnou dovolenou mimo rušná střediska. Zkuste tedy jaro prožít po africku. Kompletní nabídka zájezdů zde

kapverdy pl3

Vesnička Santa Maria, Sal

8. TIP: Oasis Atlantico Belorizonteostrov Sal

Hotel Oasis Atlantico Belorizonte je ideální pro všechny, kteří nevyhledávají ubytování v klasických hotelech, zde totiž bydlíte v bungalovech ve velké zahradě. Komplex nabízí dva bazény, vířivku, bar u bazénu, ale také bar na pláži. Hotel leží ve vesničce Santa Maria u jedné z nekrásnějších pláží z celých Kapverd. Strava je formou all inclusive, které je velmi bohaté.

 

9. TIP: Iberostar Club Boavista, ostrov Boa Vista

Pokud toužíté po liduprázdných plážích a nechcete vyrážet za zábavou mimo hotelový areál, ideálním místem je Iberostar Club Boavista, ležíci u krásné pláže na rozlehlém pozemku. Hotel je velmi dobře hodnocen, jak pro svoje služby, tak výbornou stravu. Výhled z hotelu na pláž je dechberoucí. 

 

Senegal

Východně od Kapverd leží Senegal, se svými překrásnými plážemi a možností safari, je ideálním místem pro exotické strávení jara. Jedná se o stabilní africkou zemi, kde se ještě můžete setkat s původním stylem života místních a navštívit jak zmíněné safari, tak další národní parky bohaté na faunu.   

 

10. TIP: Poznávací zájezd s pobytem u moře

Poznejte zemi a dopřejte si pár dní u moře. 

 

Zanzibar

Zanzibar je stále navštěvovanějším ostrovem v Indickém oceánu. Přezdívá se mu ostrov vůní, pro množství plantáží s kořením, které můžete samozřejmě navštívit. Jeho téměř rovníková poloha mu předurčuje skvělé horké podnebí. Teplo a slunečno je zde po celý rok. Kdo chce zkombinovat plážovou dovolenou se safari, má možnost se vypravit fakultativně do pevninské Tanzánie a navštívit národní parky. Zanzibaru jsme věnovali celý článek. 

zanzibar dovolen 3

Většina hotelů je vystavěna v africkém stylu u bělostných pláží

11. TIP Palumbo Reef Resort 

Hotel je jedním j nejvíce poptávaných českou klientelou. Hotel leží v tropické zahradě u pláže s bílým pískem. Je možnost zvolit si několik typů stravování. Pokoje jsoui většinou jednoduše zařízeny a nechybí klimatizace. All inclusive s alkoholickými nápoji za příplatek. 

 

12. TIP Palumbo Kendwa

Dalším oblíbeným hotelem v úžesné lokalitě. Hotel je sice vzdálen 700 metrů od moře, ale cestou procházíte místní vesnicí, tedy máte možnost setkat se s domorodci. Na pláž je také zřízen odvoz a svoz. Největší výhodou je právě soukromá pláž, kde nechybí plážový bar, kde můžete čerpat soft all inclusive. Pláž je jednou z nejkrásnějších na Zanzibaru a je zde, oproti lokalitě Uroa, menší odliv. Je ideálnímmístem pro šnorchlování. 

 

Shrnutí, kam vyrazit na jaře k moři

Od května můžete bez obav pro dovolenou zvolit už i dovolenou v Řecku. Uchylujte se v toto období ideálně na ostrovy jako Kréta, Rhodos a Kos. V Turecku začíná sezóna také v květnu, moře je ještě studenější, ale většina hotelů má skvělá wellness centra. Skvělou variantou jsou v květnu také Baleárské ostrovy, třeba Mallorca, kde je v tuto dobu méně turistů a také příjemné podnebí. Nove také můžete využít přímých letů do exotiky, vyzkoušejte například Srí lanku, Vietnam nebo Thajsko

tlatko zjezdy

 

Související články:

Exotika přimými lety, 6 tipů na skvělé destinace pohodlně z Prahy

Kam v březnu k moři? K nejvyšší spokojenosti do tepla

Kam v dubnu k moři? 13 tipů na skvělé destinace

Kam v květnu k moři? Dovolená za skvělé peníze

 

Autor: Michaela Novotná

 

 

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

Copyright © 2016 - 2024 Michaela Novotná Všechna práva vyhrazena.