Kanárské ostrovy, dovolená po celý rok

Plánujete dovolenou na Kanárských ostrovech a nevíte, který ostrov je pro vás ten pravý? Jste dvojice dobrodruhů, rodina s dětmi nebo cestujete sám? Kanárské ostrovy mají pro každého tu pravou lokalitu a ostrov. Snad jedině, neuspokojí ty, kteří milují vyhřáté moře nad 26 C. Je tedy čase se rozepsat o tom, co je pro který ostrov specifické, protože každý je úplně jiný. Dovolenou zde pořídíte po celý rok a stačí vám platný občanský průkaz. 

Co mají Kanárské ostrovy společného?

Autonomně ostrovy patří pod Španělsko. Společným rysem je také jejich příznivé klima, kde se teploty celoročně pohybují mezi 20 až 28°C. Ostrovy leží v Atlantiku. Musíte počítat s tím, že oceán je studenější a víc fouká. Pro ostrovy je typické, že zde seženete levné pronájmy automobilů. Spíš se setkáte s apartmány než velkolepými hotely a snídaněmi než All inclusive, protože výborné jídlo na vás čeká na každém rohu. Za 5 hodiny letu z ČR si můžete užít dovolenou celoročně, za skvělé peníze. Letá sem také mnoho cestovních kanceláří i leteckých společností. 

Výhled na Los Gigantes - Tenerife

Ostrov Gran Canaria

Gran Canaria je nejnavštěvovanější a turisticky nejoblíbenější z ostrovů. Proto tedy pokud chcete do centra dění, navštivte Gran Canarii, ideálně oblast Maspalomas, Playa del Inglés nebo hlavní město Las Palmas. Je zde největší výběr variant ubytování. Ostrov i přesto, že ho navštěvuje mnoho turistů, je většinu roku klidný. Pláže najdete od severu po jihozápad ostrova. Střídají se pláže přírodní s plážemi umělými, které jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi, kvůli klidné vodní hladině. Gran Canaria nabízí zelená údolí, členité pobřeží a pláže s tmavým a světlým pískem. Ostrov je hornatý, nejvyšší vrchol dosahuje téměř 2 tis. metrů. Jedním z nejoblíbenějších hotelů je hotel Mogán Princess

amadors

Gran Canaria, pláž Amadores v listopadu

Oblast Maspalomas na jihu nabízí velké množství ubytování, restaurací a supermarkety. Večer můžete navštívit lunapark. Oblast je ideální pro ty, kteří nechtějí trávit dovolenou pouze na ubytování, ale rádi se projdou a mají rádi zábavu. Na Maspalomas navazuje přírodní rezervace a překrásné duny, které prostě musíte projít až k oceánu. Je to zážitek na celý život. Pláž je přírodní, slunit se můžete přímo na dunách. Pohodlně po pláži dojdete až do Playa del Inglés. Pozor na některé apartmány, mohou být i několik kilometrů od pláže.

Pláž Maspalomas 

Překrásnou umělou pláž s modrou vlajkou nabízí oblast Amadores, na jihu ostrova. Zde najdete ubytování spíš v kopcích, ale s překrásnými výhledy právě na oceán. Opět najdete zde vše od restaurací, po supermarkety a půjčovny. Je jednou z nejteplejších a nejkrásnějších lokalit pro trávení pobytové dovolené u moře. Oblast i pláž samotná je známá pro svůj klid a kvalitu služeb. Je ideální lokalitou pro všechny vyhledávající klid. 

Pláž Amadores, jemný písek, vhodná pro děti

Puerto Rico leží kilometr od Amadores a jednotlivé pláže pohodlně navštívíte pěšky díky promenádě, která obě místa spojuje. Tuto procházku doporučuji při západu slunce. Bude nezapomenutelná. Puerto Rico má také překrásnou umělou pláž, kde máte jistotu perfektního koupání bez vln. Je zde také přístav odkud odplouvají výletní lodě, jak na delfíny, tak do dalších letovisek. Naleznete zde nejjemnější písek a je jednou z nejteplejších oblastí na ostrově.

Pláž v Puerto Rico, klidná umělá pláž vhodná pro děti

Puerto de Mogán je romantickou perlou na jihozápadě ostrova a přezdívá se mu Malé Benátky pro svojí jedinečnou atmosféru. Ubytování je zde nepatrně dražší, ale čekají vás úzké uličky, rozkvetlé balkony, střechy a podloubí, vodní kanály, překrásný přístav.  Nechybí samozřejmě městská pláž. Pokud hledáte romantiku, jeďte sem.  

Mogán svými kanály připomíná Benátky

Nejrušnějsí je samotné hlavní město Las Palmas, to doporučuji všem milovníkům zábavy, ale také historie. Vždyť tu přespával i sám Kryštov Kolumbus při svých objevitelských plavbách. Město disponuje mnoha plážemi, vyhlášenou botanickou zahradou, vělkým přístavem a koná se zde velké množství kulturních akcí.

Dům Kryštofa Kolumba v Las Palmas

Vnitrozemí je vhodné pro turistiku a pikniky. Nejvyšší vrchol měří necelé 2 tis. metrů a vyhled je při dobrém počasí dechberoucí. Cestou na vrchol nebo zpět se zastavte v místních hospůdkách nebo tržištích ve vnitrozemí, mají neopakovatelnou atmosféru. Gran Canarii bych doporučila rozhodně všem, bez výjimky. Teploty jsou po celý rok velice příznivé, pohybují se od 21 do 28 C.

Proč vybrat Gran Canarii?

 • krásné umělé pláže s pohodovým koupáním
 • centrum dění v Maspalomas, Playa del Inglés a hlavním městě
 • rozmanité vnitrozemí s možností turistiky
 • divoká příroda na západě
 • romantický Mogán
 • nezapomenutelné duny v Maspalomas
 • skvělá infrastruktura a turistické zázemí

Kompletní nabídka zájezdů na Gran Canarii zde.  

 

tlatko zjezdy

 Ostrov Tenerife

Tenerife je největší ostrov rozlohou i populací z celých Kanárských ostrovů. Doporučila bych ho všem badatelům, turistům i cyklistům a taky milovníkům pláží, skalisek, vln a netradičního koupání stejně jako milovníkům vytříbených služeb a romantikům. Tenerife má co nabídnout každému. Ostrovu má skvělé klima po celý rok a teploty na pobřeží a na jihu neklesají pod 20 C. Najdete zde nejvyšší horu celého Španělska, Pico del Teide. Ostrov můžeme díky masivu rozdělit na chladnější sever a teplejší jih. Pro ubytování volte v zimních měsících spíš jižní část. Obrovským zážitkem je po po dni stráveném na pláži, vystoupat na vrchol zasněžené téměř čtyřtisícovky. Vnitrozemí je díky své nadmořské výšce zelenější než Gran Canaria. A mimochodem, celý ostrov je bezcelní zónou, pořídíte zde tedy určité druhy zboží výhodněji než na pevnině.

Tenerife

Tenerife, zdroj pixabay.com

Na ostrově převládají pláže přírodní, vlny jsou někdy opravdu vysoké, nicméně lidská tvořivost a příroda ruku v ruce vytvořila mnoho přírodních jezírek ve skalách, kde se dá naprosto perfektně vykoupat. Nechybějí uměle zbudované pláže. Největší umělá pláž leží u hlavního města, Playa de las Teresitas. V neděli zde bývá celkem přeplněno, ale pláž má několik kilometrů, tak doporučujeme zajít až na samotný konec.

Jedno z nejoblíbenějších a nejživějších letovisek je Playa de la Americas se sousedním Costa Adeje a Los Christianos. Playa de la Americas je centrem turistického dění na Tenerife a souborem přírodních i uměle vybudovaných pláží pro příjemnější koupaní. Letovisko je rušné, plné obchodů, restaurací, diskoték a podniků, kde se konají koncerty i hrají světoznámí DJ´s. Pro děti i dospělé nabízí obří aquapark Siam Park. Nabízí také nepřeberné množství vodní zábavy. Costa Adeje je novější letovisko s vulkanickými plážemi. Je klidnější než Playa de la Americas, ale nejdete zde vše, co si turisté žádají. 

pohled na pláž Playa de La Tejita při výstupu na vrchol La Montana Roja

Naopak oázou klidu je letovisko Los Gigantes ležící na západní straně ostrova. Nejdete zde dechberoucí skaliska, přístav, přírodní vulkanické pláže, zbudované bazénky ve stěnách a výhled na ostrov La Gomera i La Palma. Prakticky je zde jediná vyšší budova hotelu, jinak převůládají nízké stavby v údolí a kopcích. Pokud hledáte klid, doporučuji. 

Výhled z apartmánu na přístav Puerto de los Gigantes

Pro milovníky turismu a krásné přírody určitě doporučuji navštívit údolí Masca nedaleko Los Gigantes, které svým vzhledem připomíná Machu Picchu v Peru. Na východě Národní park Anaga a samozřejmě nejvyšší horu Španělska Pico del Teide. 

Tenerife je ideálním místem pro zkombinování lenošení u moře a poznávání přírodních krás, ale také centram zábavy a turismu Kanárských ostrovů. 

Proč vybrat Tenerife?

 • velká letoviska s množstvím nekončící zábavy
 • Loro park s kosatkami
 • velké množství přírodních tmavých pláží
 • uměle zbudované bazény pro koupání ve skalách 
 • nejvyšší hora Španělska dostupná jak pěšky, tak pohodlně lanovkou
 • divoký východ ostrova v národním parku Anaga
 • nezapomenutelné udolí s vesničkou Masca
 • absolutní turistická vybavenost a infrastruktura

Kompletní nabídka zájezdů na Tenerife zde. 

tenerifeNárodní park Anaga na Tenerife a jeho překrásné pohledy do údolí. Zdroj pixabay.com.

 

tlatko zjezdy

 

Ostrov Fuerteventura

Fuerteventuře se říká ostrov písku, větru a pláží. Nemá zelené vnitrozemí a přírodní unikáty jako předchozí dva ostrovy, nabízí ale krásné písčité pláže a poměrně nižší počet turistů i letovisek. Pokud tedy preferujete procházky po nekonečných prázdných plážích, klid a vítr ve vlasech. Fuerteventura je to pravé. 

Největším letoviskem na ostrově je Corralejo na severu. Pokud cestujete za večerní zábavou, zvolte toto letovisko. Je zde množství restaurací, pár diskoték, supermarkety a aqua park, stejně jako přístav a na jihu písečné duny a velké množství menších plážiček. Jižněji se nachází Caleta de Fuste, která má nově zbudovanou umělou pláž, kde se dá vždy pohodlně koupat a kde nejsou vlny. Proto tedy, toto místo je ideální pro rodiny s dětmi, páry i jednotlivce. Hlavní třída čítá desítku restaurací, pár obchodů se suvenýry, supermarkety, kavárny, lekárnu a půjčovny. Caleta nabízí množství ubytování v příjemných apartmánech. 

Umělá pláž, Caleta de Fuste

Pro romantiky je tu Morro Jable, menší letovisko a bývalá rybářská vesnička na jihu ostrova s překrásnou pláží s pozvolným vstupem do moře a majákem. Tvrdím si říci, že je také nejkrásnějším z letovisek na ostrově Fuerteventura. Za nejluxusnější letovisko se považuje Costa Calma, kde začíná několik kilometrů dlouhá pláž Playa del Sotavento. 

 

Fuerteventura Corralejo

Fuerteventura: Corralejo

Fuerteventuru bych doporučila všem, kterým učarovaly pláže a chtějí na nich většinu dovolené strávit. Vnitrozemí je téměř pusté, severozápad ostrova také. Fuerteventura je ideálním místem pro relax na pláži a vodní sporty.

Proč na Fuerteventuru?

 • ostrov je menší a klidnější než Cran Canaria a Tenerife
 • desítky širokých přírodních pláží se žlutým pískem
 • klidnější a menší turistická letoviska
 • umělá pláž v Caleta de Fuste
 • romatické Morro Jable s krásnou pláží
 • duny v národním parku Corralejo
 • ostrov projedete za jeden den
 • všude narazíte na restaurace i obchody, jen ne v množství jako na větších ostrovech

 

Kompletní nabídka zájezdů na Fuerteventuru zde. 

Fuerteventura

Větrnný mlýn, typický znak Fuerteventury, zdroj pixabay.com.

 

tlatko zjezdy

 

Lanzarote

Severně od Fuerteventury leží Lanzarote. Ostrov není, oproti Tenerie a Gran Canarii, zelený. Naopak, je zde největší množství kráterů a vulkánů. Chvílemi připomíná měsíční krajinu. Zažijete zde ale nezapomenutelné. Například si zajděte na oběd do restaurace El Diablo, kde vám místní  připraví oběd přímo nad vůlkánem při 450 C. 

Pláže jsou převážně, díky sopečnému původu, tmavé. Podobu architektury na Lanrazote budoval César Manrique, jehož parky, pláže a budovy musíte navštívit. Lanzarote je nejpoklidnější ze všech ostrovů. Jsou zde krásné tmavé pláže. Množství pláží je příjemně mělkých a jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Jedna z nezapomenutelných pláží je například Playa de Papagayo. Ostrovy jsou také velmi vhodné pro milovníky vodních sportů. 

Proč na Lanzarote?

 • ostrov je klidnější oproti Tenerife a Gran Canarii
 • má krásné pláže jak se žlutým, tak tmavým vulkanickým pískem
 • vulkanické vnitrozemí s mnoha sopkami (kde jinde si dáte kuře pečené na sopce?)
 • díky Cesaru Manriquemu a jeho architektuře není ráz ostrova poznamenán výstavbou megalomanských komplexů 
 • vládne zde domácí atmosféra
 • víno pěstované na lávovém podloží
 • návstěva ostrova la Graciosa
 • letoviska jsou vybavena vším, co potřebujete

Kompletní nabídka zájezdů na Lanzarote zde. 

jameos del agua 2432923 640

Jameos del Agua, jeskyně do jejichž podobu přeměni César Manrique. Zdroj pixabay.com.

 

tlatko zjezdy

 

Dovolená na Kanárských ostrovech, s CK nebo po vlastní ose?

Ač hodně návštěvníků, zejméne z Německa, volí dlouhodobé pronájmy, co se týče kratší dovolené, ta je vhodná opravdu pro každého a seženete ji za hodně výhodné ceny. Osobně, raději preferuji apartmány, ale odpočinkovou dovolenou si umím představit i v některých z větších řetězců. V hlavní sezoně se spíše vyplatí využít cestovní kanceláře s přímým letem nebo kupovat letenky s předstihem. Mimo hlavní sezónu je dobré se podívat na akční letenky z okolních letišť a ubytování řešit přes booking.com, kde mají obrovský výběr. Výhoda CK je v přímém letu z ČR, first minuty nabízí pro děti dovolenou zdarma nebo za cenu letenky. Na druhou stranu na vlastní pěst se opravdu nemusíte bát cestovat, protože jsou na to místní zvyklí a sami mnohdy neumí jiný jazyk než svojí mateřštinu, spíš jde o to, co kdo víc preferuje. Pokud chcete dovolenou s all inclusive, rozhodně se nejvíce vyplatí s cestovní kanceláří. 

Západ slunce nad ostrovem La Gomera při pohledu z ostrova Tenerife  

 

 Shrnutí

Pokud bych tedy ostrovy shrnula. Návštěva je vhodná po celý rok. Tenerife a Gran Canarii bych doporučila všem, kteří hledají kromě oceánu také zábavu, kulturu a turistiku nebo cykloturistiku. Lanzarote a Fuerteventuru spíše těm, kteří hledají klidnější atmosféru. Ostrovy Fuerteventura a Lanzarote jsou spíše vyprahlé, vetrnné a na své si přijdou milovníci vodních sportů. Skvěle se vykoupete v oceánu na Lanzarote nebo na umělých plážích na statních ostrovech. Nejteplejší podnebí je na všech ostrovech od května do lístopadu. Mimo sezonu nepadají teploty ani na jednom ostrově pod 19 C.  

 

tlatko zjezdy

Související články:

Dovolená Fuerteventura

Dovolená Gran Canaria

Půjčení automobilu na Kanárských ostrovech

Tenerife dovolená 

 

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

V některých člancích odkazuji na webové stránky naší agentury pro konkrétní a aktuální informace (denně se mění cena zájezdů a dostupnost).

Tak jako tři tisíce dalších agentur a cestovních kanceláři v ČR prodáváme zájezdy. V čem si myslíme, že jsme jiní? V poskytování informací, rad a tipů na bezvadnou dovolenou u moře i jinde. Sami milujeme cestování a objevování nových míst a nechybí nám ani oficiální vzdělání v cestovním ruchu. Na trhu nás najdete od roku 2011. Nebojte se nás kontaktovat, co víme, povíme. Co nebudeme znát, zkontaktujeme přímo hotel nebo pořadatele.

V případě zájmu se zajděte podívat na:

www.ca-magnolia.cz 

Copyright © 2016 - 2019 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.