Kanárské ostrovy, dovolená po celý rok

Velmi často slýcháme "byl jsem na Kanárských ostrovech" a "na Kanárech je pěkně". Je na čase se ale rozepsat o tom, co je pro který ostrov specifické, protože každý je úplně jiný. Dovolenou zde, ale pořídíte za velmi slušné peníze, takže čtěte dál. Při každé návštěvě nového ostrova jsem byla ohromena rozdíly a také tím, co všechno je možné na jednom ostrově vidět. Nyní je ale na čase porovat a specifikovat Kanárské ostrovy mezi sebou tak, aby každý věděl, který ostrov je pro něho ten pravý. 

Co mají ostrovy společného?

Autonomně ostrovy patří pod Španělsko. Společným rysem je také jejich příznivé klima, kde se teploty celoročně pohybují mezi 20 až 28°C. Ostrovy leží v Atlantiku. Musíte počítat s tím, že oceán je studenější a víc fouká. Pro ostrovy je typické, že zde seženete levné pronájmy automobilů. Spíš se setkáte s apartmány než velkolepými hotely a snídaněmi než All inclusive. Za 5 hodiny letu z ČR si můžete užít léto celoročně, bez nutnosti vlastnit pas a opustit evropský kontinent.

Čím se liší?

Gran Canaria

Gran Canaria je nejnavštěvovanější a turisticky nejoblíbenější z ostrovů. Proto tedy pokud chcete do centra dění, navštivte Gran Canarii, ideálně oblast Maspalomas nebo hlavní město Las Palmas. Je zde největší výběr variant ubytování. Lokalita i přesto, že jí navštěvuje mnoho turstů je klidná. Pláže najdete od severu po jihozápad ostrova. Střídají se pláže přírodní s plážemi umělými, které jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi, kvůli klidné vodní hladině. Gran Canaria nabízí zelená údolí, členité pobřeží a pláže s tmavým a světlým pískem. Ostrov je hornatý, nejvyšší vrchol dosahuje téměř 2 tis. metrů. 

Gran Canaria

Gran Canaria, Amadores

Oblast Maspalomas na jihu nabízí velké množství ubytování, restaurací a supermarkety. Večer můžete navštívit lunapark. Oblast je ideální pro ty, kteří nechtějí trávit dovolenou pouze na ubytování, ale rádi se projdou. Na Maspalomas navazuje přírodní rezervace a překrásné duny, které prostě musíte projít až k oceánu. Je to zážítek na celý život.

Překrásnou umělou pláž nabízí oblast Amadores, na jihu ostrova. Zde najdete ubytování spíš v kopcích, ale s překrásnými výhledy právě na oceán. Pokud vás přestane oceán bavit, můžete navštívit historické centrum hlavního města Las Palmas, kde zanechal svou stopu také Kryštof Kolumbus, Vnitrozemí je vhodné pro turistiku. Gran Canarii bych doporučila rozhodně všem, bez výjimky. Teploty jsou po celý rok velice příznivé, pohybují se od 21 do 28 C. Krásnou pláž a přístav nabízí Puerto Rico a Mogán.

Gran CanariaPísečné duny v Maspalomas

 

Tenerife

Tenerife, největší ostrov rozlohou i populací z celých Kanárských ostrovů. Doporučila bych ho všem badatelům, turistům i cyklistům a taky milovníkům pláží, skalisek a netradičního koupání. Ostrovu se přezdívá "ostrov věčného jara", má příjemné klima celý rok. Na své si přijdou všichni. Najdete zde nejvyšší horu celého Španělska, Pico del Teide. Ostrov můžeme díky masivu rozdělit na chladnější sever a teplejší jih. Je to obrovský zážitek po dni stráveném na pláži, vystoupat na vrchol zasněžené téměř čtyřtisícovky. Ubytování je rozprostřené po celém ostrově, většinou i levnější než na Gran Canarii. Pro ubytování volte v zimních měsících spíš jižní část. 

Tenerife

Tenerife

Na ostrově převládají pláže přírodní, ale naleznete také umělé. Určitě stojí za návštěvu údolí Masca, které svým vzhledem připomíná Machu Picchu v Peru. Tenerife je ideálním místem pro zkombinování lenošení u moře a poznávání přírodních krás. Najdete zde také velký aqua park a Loro Park se show s delfíny, lachtany a kosatkami. Nejoblíbenější koupání je na Playa de las Teresitas a Playa Jardín. 

tenerifeTenerife je nejzelenější z velkých ostrovů

 

Fuerteventura

Fuerteventuře se říká ostrov písku,větru a pláží. Nemá tak zelené vnitrozemí a přírodní unikáty jako předchozí ostrovy, nabízí ale krásné písčité pláže. Jedno z největších letovisek je Caleta de Fuste. Najdete zde všechno potřebné, dva supermarkety, pekárny, restaurace a umělé pláže. Ty opravdu oceníte, když bude oceán na jihu ostrova rozbouřený. Caleta de Fuste nabízí také nejširší nabídku ubytování a půjčení vozidel.

Fuerteventura

Fuerteventura: Corralejo

Na jihu stojí za návštěvu nebo trávení dovolené Morro Jable. Jedna z nejfotogeničtějších pláží je také Corralejo na severu, kde se můžete procházet na několika kilometrech pláže, stejně jako v Costa Calma na jihu. Fuerteventuru bych doporučila všem, kterým učarovaly pláže a chtějí na nich většinu dovolené strávit. Vnitrozemí je téměř pusté, severozápad ostrova také. Fuerteventura je ideálním místem pro relax na pláži a vodní sporty.

Fuerteventura

Větrnný mlýn, typický znak Fuerteventury

 

Lanzarote

Severně od Fuerteventury leží Lanzarote. Ostrov není, oproti Tenerie a Gran Canarii, zelený. Naopak, je zde největší množství kráterů a vulkánů. Chvílemi připomíná měsíční krajinu. Zažijete zde ale nezapomenutelné. Například si zajděte na oběd do restaurace El Diablo, kde vám místní  připraví oběd přímo nad vůlkánem při 450 C. 

Lanzarote

Lanzarote

Pláže jsou převážně, díky sopečnému původu, tmavé. Podobu architektury na Lanrazote budoval César Manrique, jehož parky, pláže a budovy musíte navštívit. Lanzarote je nejpoklidnější ze všech ostrovů. Jsou zde krásné tmavé pláže. Množství pláží je příjemně mělkých a jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Jedna z nezapomenutelných pláží je například Playa de Papagayo. Ostrovy jsou také velmi vhodné pro milovníky vodních sportů. 

jameos del agua 2432923 640

Jameos del Agua, jeskyně do jejichž podobu přeměni César Manrique

 

Dovolená na Kanárských ostrovech

Ač hodně návštěvníků, zejméne z Německa, volí dlouhodobé pronájmy, co se týče kratší dovolené, ta je vhodná opravdu pro každého a seženete ji za hodně výhodné ceny. Osobně, raději preferuji apartmány, ale odpočinkovou dovolenou si umím představit i v některých z větších řetězců. V hlavní sezoně se spíše vyplatí využít cestovní kanceláře s přímým letem nebo kupovat letenky s předstihem. Mimo hlavní sezónu je dobré se podívat na akční letenky z okolních letišť a ubytování řešit přes booking.com, kde mají obrovský výběr. Výhoda CK je v přímém letu z ČR, first minuty nabízí pro děti dovolenou zdarma nebo za cenu letenky. Na druhou stranu na vlastní pěst se opravdu nemusíte bát cestovat, protože jsou na to místní zvyklí a sami mnohdy neumí jiný jazyk než svojí mateřštinu, spíš jde o to, co kdo víc preferuje.  

 

Shrnutí

Pokud bych tedy ostrovy shrnula. Návštěva je vhodná po celý rok. Tenerife a Gran Canarii bych doporučila všem, kteří hledají kromě oceánu také zábavu, kulturu a turistiku nebo cykloturistiku. Lanzarote a Fuerteventuru spíše těm, kteří hledají klidnější atmosféru. Ostrovy Fuerteventura a Lanzarote jsou spíše vyprahlé, vetrnné a na své si přijdou milovníci vodních sportů. Skvěle se vykoupete v oceánu na Lanzarote nebo na umělých plážích na statních ostrovech. Nejteplejší podnebí je na všech ostrovech od května do lístopadu. Mimo sezonu nepadají teploty ani na jednom ostrově pod 19 C.  

 

tlatko zjezdy

Související články:

Dovolená Fuerteventura

Dovolená Gran Canaria

Půjčení automobilu na Kanárských ostrovech

 

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

V některých člancích odkazuji na webové stránky naší agentury pro konkrétní a aktuální informace (denně se mění cena zájezdů).

Tak jako tři tisíce dalších agentur a cestovních kanceláři v ČR prodáváme zájezdy. V čem si myslíme, že jsme jiní? V poskytvání informací a rad. Nebojte se nás kontaktovat, co víme, povíme. Co nebudeme znát, zkontaktujeme přímo hotel nebo pořadatele.

V případě zájmu se zajděte podívat na

www.ca-magnolia.cz 

Copyright © 2018 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.