Kanárské ostrovy dovolená, co je specifické pro jednotlivé ostrovy?

 

Plánujete dovolenou na Kanárských ostrovech a nevíte, který ostrov je pro vás ten pravý? Jste dvojice dobrodruhů, rodina s dětmi nebo cestujete sám? Kanárské ostrovy mají pro každého co nabídnout. Snad jedině, neuspokojí ty, kteří milují vyhřáté moře nad 26 C. Výhodou ostrovů je to, že slunečnou dovolenou zde pořídíte po celý rok a stačí vám platný občanský průkaz, protože neopouštíte Evropu. Pro aktuální a oficiální informace k jednotlivým hotelům si vždy roklikněte jejich název, termíny a služby se neustále mění.

 

Teplo po celý rok

Společným rysem Kanárských ostrovů je jejich příznivé klima kde se teploty celoročně pohybují mezi 20 až 30°C. Ostrovy leží v Atlantiku. Musíte počítat s tím, že oceán je studenější a víc fouká. Pro ostrovy je typické, že zde seženete levné pronájmy automobilů. Spíš se setkáte s apartmány než velkolepými hotely a snídaněmi než all inclusive, protože výborné jídlo na vás čeká na každém rohu. Za 5 hodiny letu z ČR si můžete užít dovolenou celoročně. Ostrovy se liší svojí vegetací. Ostrovy Tenerie a Gran Canaria jsou hornatější a zelenější, Lanzarote a Fuerteventura vulkanické s množstvím dlouhých písečných pláží s vnitrozemím bez vegetace. Více informací ve článku o počasí na Kanárských ostrovech

kanárské ostrovy dovolená

Výhled na Los Gigantes - Tenerife

Ostrov Gran Canaria

Ostrov Gran Canaria je s Tenerife nejnavštěvovanějším ostrovem Kanárských ostrovů. Nespornou výhodou je množství různorodých pláží a přírodních krás ostrova. Pro bezpečné koupání pro rodiny s dětmi byly na jihozápadní straně ostrova zbudovány umělé pláže s navezeným pískem ze Sahary. Velmi oblíbená, pro milovníky zábavy, je oblast Maspalomas, Playa del Inglés nebo hlavní město Las Palmas. Je zde také největší výběr variant ubytování. Ostrov i přesto, že ho navštěvuje mnoho turistů, je většinu roku klidný. Gran Canaria nabízí zelená údolí, členité pobřeží a nádherné vnitrozemí, nejvyšší vrchol dosahuje téměř 2 tis. metrů. 

dovolená kanárské ostrovy

Gran Canaria, pláž Amadores v listopadu

Oblast Maspalomas na jihu nabízí velké množství ubytování, restaurací a supermarkety. Večer můžete navštívit lunapark. Oblast je ideální pro ty, kteří nechtějí trávit dovolenou pouze na ubytování, ale rádi se projdou a mají rádi zábavu. Na Maspalomas navazuje přírodní rezervace a překrásné duny, které prostě musíte projít až k oceánu. Je to zážitek na celý život. Pláž je přírodní, slunit se můžete přímo na dunách. Pohodlně po pláži dojdete až do Playa del Inglés. Pozor na některé apartmány, mohou být i několik kilometrů od pláže.

 

Hotely v Maspalomas 

 • Oasis Maspalomas: v úžasné lokalitě, přímo u rezervace v Maspalomas leží komplex Oasis Maspalomas. V okolí hotelu je množství stravovacích možností, restaurací, supermarket a veškeré zázemí.
 • Tisalaya Park: Oblíbeným komplexem s možností využítí polopenze Tisalaya Park. Hotel leží shruba 2 km od pláže, což jsou v Maspalomas běžné vzdálenost. K pláží se dostanete zbudovanou promenádou. 
 • Dunas Suites and Villa resort: All inclusive si užijete v příjemném a rozlehlém komplexu vilek a bungalovů v tropické zahradě v hotelu Dunas Suites and Villa resort. 

kanárské ostrovy dovolená Maspalomas

Pláž Maspalomas 

Překrásnou umělou pláž s modrou vlajkou nabízí oblast Amadores, na jihu ostrova. Zde najdete ubytování spíš v kopcích, ale s překrásnými výhledy na oceán. Oblast i pláž samotná je známá pro svůj klid a kvalitu služeb. Je ideální lokalitou pro všechny vyhledávající klid a nádhernou uměle vytvořenou pláž s promenádou vedoucí k další z pláží Puerto Rico. Teplota vody pro koupání je samozřejmě vyšší než na plážích u otevřeného oceánu. 

 

Hotely v Amadores

 • Hotel Gloria Palace Amadores Thalasso je jedním z top míst, které na ostrově Gran Canaria navštívit a užít si zde krásnou dovolenou.Užijte si nádherný výhled na oceán v naprosto ideální lokalitě mezi dvěma nejkrásnějšími plážemi ostrova, kam se dostanete pohodlně proskleným panoramatickým hotelovým výtahem.
 • RIU Vistamar je dalším ze skvělých hotelů v lokaliutě, na pláž vás dopravi zdarma hotelový autobus. Nechybí samozřejmě vyhlášené služby hotelů řetězce RIU.  

dovolená kanárské ostrovy

Pláž Amadores, jemný písek, vhodná pro děti

Puerto Rico leží kilometr od Amadores a jednotlivé pláže pohodlně navštívíte pěšky díky promenádě, která obě místa spojuje. Tuto procházku doporučuji při západu slunce. Bude nezapomenutelná. Puerto Rico má také překrásnou umělou pláž, kde máte jistotu perfektního koupání bez vln. Je zde také přístav odkud odplouvají výletní lodě, jak na delfíny, tak do dalších letovisek. Naleznete zde nejjemnější písek a je jednou z nejteplejších oblastí na ostrově.

 

Hotely v Puerto Rico

 • Výhledem na oblíbenou pláž se můžete kochat z hotelu Riosol. Kousek od nákupních možností, zhruba 2 km od pláže.  

Puerto rico kanárské ostrovy

Pláž v Puerto Rico, klidná umělá pláž vhodná pro děti

Puerto de Mogán je romantickou perlou na jihozápadě ostrova a přezdívá se mu Malé Benátky pro svojí jedinečnou atmosféru. Ubytování je zde nepatrně dražší, ale čekají vás úzké uličky, rozkvetlé balkony, střechy a podloubí, vodní kanály, překrásný přístav.  Nechybí samozřejmě městská pláž. Pokud hledáte romantiku, jeďte sem. Jižně od Puerto de Mogán leží oblast Taurito, která je považovaná za nejteplejší místo ostrova Gran Canaria a tudíž kvělou lokalitou, kterou vybrat v zimních měsících. 

 

Hotely v oblasti Taurito

 • Paradise hotel Lago Taurito je nejoblíbenějším hotelem české klientely za výhodné ceny s all inclusive a možností rodinných pokojů. Hotel leží zhruba 150 m od pláže. Hotel poskytuje vstup do přilehlého aquaparku zdarma (platí zatím pro termíny do konce dubna 2020). Pokud se tedy chystáte s rodinou a prim hraje zábava pro děti, zde máte tip.
 • Mogán Princess, málo který hotel na ostrově má svůj plážový bar v rámci all inclusive, jedním z nich je hotel Mogán Princess. Na kilometr vzdálenou pláž Taurito vás zdarma sveze hotelová doprava. 

Mogán kanárské ostrovy

Mogán svými kanály připomíná Benátky

 

Proč vybrat Gran Canarii?

 • krásné umělé pláže s pohodovým koupáním
 • centrum dění v Maspalomas, Playa del Inglés a hlavním městě
 • rozmanité vnitrozemí s možností turistiky
 • divoká příroda na západě
 • romantický Mogán
 • nezapomenutelné duny v Maspalomas
 • skvělá infrastruktura a turistické zázemí

Kompletní nabídka zájezdů na Gran Canarii zde.  

 

 Ostrov Tenerife

Tenerife je největší ostrov rozlohou i populací z celých Kanárských ostrovů. Doporučila bych ho všem badatelům, turistům i cyklistům a taky milovníkům pláží, skalisek, vln a netradičního koupání stejně jako milovníkům vytříbených služeb a romantikům. Ostrov má skvělé klima po celý rok. Najdete zde nejvyšší horu celého Španělska, Pico del Teide. Ostrov můžeme díky masivu rozdělit na chladnější sever a teplejší jihPro ubytování volte v zimních měsících spíše jižní část. 

Tenerife dovolená

Tenerife, zdroj pixabay.com

Na ostrově převládají pláže přírodní. Nechybějí uměle zbudované pláže. Největší umělá pláž leží u hlavního města, Playa de las Teresitas. Jedno z nejoblíbenějších a nejživějších letovisek je Playa de las Americas se sousedním Costa Adeje a Los Christianos. Playa de las Americas je centrem turistického dění na Tenerife a souborem přírodních i uměle vybudovaných pláží pro příjemnější koupaní. Letovisko je rušné, plné obchodů, restaurací, diskoték a podniků a známý aquapark Siam Park.

 

Hotely v Playa de las Americas, Costa Adeje a Los Christianos

 • Park Club Europe leží přímo v centru Playa de las Americas. nejbližší pláž s promenádou leží krásných 200m od hotelu. Vyhlášený aquapark Siam Park 3 km. 
 • Hotel Iberostar Bouganville Playa leží kousek od pláže, disponuje mnoha službami a dobrými recenzemi. Výhodou je celoročně vyhřívaný bazén. Hotel leží přímo v centru letovista Costa Adeje. 

 

kanárské ostrovy tenerife

Pohled na pláž Playa de La Tejita při výstupu na vrchol La Montana Roja

Naopak oázou klidu je letovisko Los Gigantes a vedlejší, trochu rušnější La Arena ležící na západní straně ostrova. Nejdete zde dechberoucí skaliska, přístav, přírodní vulkanické pláže, zbudované bazénky ve stěnách a výhled na ostrov La Gomera i La Palma. 

kanárské ostrovy tenerife los gigantes

Výhled z apartmánu na přístav Puerto de los Gigantes

 

Proč vybrat Tenerife?

 • velká letoviska s množstvím nekončící zábavy
 • Loro park s kosatkami
 • velké množství přírodních tmavých pláží
 • uměle zbudované bazény pro koupání ve skalách 
 • nejvyšší hora Španělska dostupná jak pěšky, tak pohodlně lanovkou
 • divoký východ ostrova v národním parku Anaga
 • nezapomenutelné udolí s vesničkou Masca
 • absolutní turistická vybavenost a infrastruktura

Kompletní nabídka zájezdů na Tenerife zde. 

tenerife kanárské ostrovy anagaNárodní park Anaga na Tenerife a jeho překrásné pohledy do údolí. Zdroj pixabay.com.

 

Ostrov Fuerteventura

Fuerteventuře se říká ostrov písku, větru a pláží. Nemá zelené vnitrozemí a přírodní unikáty jako předchozí dva ostrovy, nabízí ale krásné písčité pláže a poměrně nižší počet turistů i letovisek. Pokud tedy preferujete procházky po nekonečných prázdných plážích, klid a vítr ve vlasech, Fuerteventura je to pravé. Největším letoviskem na ostrově je Corralejo na severu. Pokud cestujete za večerní zábavou, zvolte toto letovisko. Jižněji se nachází Caleta de Fuste, která má nově zbudovanou umělou pláž, kde se dá vždy pohodlně koupat a kde nejsou vlny. 

 

Hotely v Corralejo a Caleta de Fuste

 • Hotel Costa Caleta je jedním z nejoblíbenějších hotelů v Caleta de Fuste s formou stravování All Inclusive. Výhodou je množství umělých pláží, ideální je tedy i pro dovolenou pro rodiny s dětmi. 
 • Riu Oliva je ideálním hotelovým komplexem pro milovníky přírody a nekonečných pláží. Hotel leží přímo u jedné z nejhezčích pláží s docházkovou vzdáleností od písečných dun. 
 • Hotel Barceló Fuerteventura Tahalasso resort and spa leží přímo u pláže v Caleta de Fuste, hotel je vhodný pro náročnější klientelu a výbornou polohu. 

 

kanárské ostrovy fuerteventura

Umělá pláž, Caleta de Fuste

Pro romantiky je tu Morro Jable, menší letovisko a bývalá rybářská vesnička na jihu ostrova s překrásnou pláží s pozvolným vstupem do moře a majákem. Tvrdím si říci, že je také nejkrásnějším z letovisek na ostrově Fuerteventura. Za nejluxusnější letovisko se považuje Costa Calma, kde začíná několik kilometrů dlouhá pláž Playa del Sotavento. 

 

Hotely v lokalitě

 • Hotel RIU Palace Jandía leží přímo u nádherné pláže v Morro Jable. Výhodou je docházková vzdálenost do centra Morro Jable, kde se nachází mnoho skvělých restaurací a kaváren. 
 • Jedním z nejkrásnějších hotelů v jižní části ostrova je Hotel Club Jandía Princess, který zaujme zejména díky rozlehlému bazénu v tropické zahradě přímo u krásné pláže. 
 • Jedním z neoblíbenějších hotelů na jihu ostrova je hotel SBH Paraiso Playa, který leží opět u krásné pláže, je ideálním hotelem pro dovolenou plnou klidu a procházek po nekonečné pláži. 

Fuerteventura Corralejo kanárské ostrovy

Fuerteventura: Corralejo

Proč na Fuerteventuru?

 • ostrov je menší a klidnější než Cran Canaria a Tenerife
 • desítky širokých přírodních pláží se žlutým pískem
 • klidnější a menší turistická letoviska
 • umělá pláž v Caleta de Fuste
 • romatické Morro Jable s krásnou pláží
 • duny v národním parku Corralejo
 • ostrov projedete za jeden den
 • všude narazíte na restaurace i obchody, jen ne v množství jako na větších ostrovech

 

Kompletní nabídka zájezdů na Fuerteventuru zde. 

Fuerteventura

Větrnný mlýn, typický znak Fuerteventury, zdroj pixabay.com.

 

Lanzarote

Severně od Fuerteventury leží Lanzarote. Ostrov není, oproti Tenerie a Gran Canarii, zelený. Naopak, je zde největší množství kráterů a vulkánů. Chvílemi připomíná měsíční krajinu. Zažijete zde ale nezapomenutelné. Například si zajděte na oběd do restaurace El Diablo, kde vám místní připraví oběd přímo nad vůlkánem při 450 C. Pláže jsou převážně, díky sopečnému původu, tmavé. Lanzarote je nejpoklidnější ze všech ostrovů. Množství pláží je příjemně mělkých a jsou vhodné pro rodiny s dětmi. 

 

Hotely na Lanzarote

 • V oblíbeném letovisku na jihu ostrova Playa Blanca leží hotel H10 Lanzarote Princess. Pláž je vzdálena 300 metrů. V areálu jsou dva bazény, jeden je v zimním období vyhřívaný. Pokud nepřeje počasí, hotel disponuje i krytým vyhřívaným bazénem. 
 • Relaxia Lanzarur Club leží v klidné části centra Playa Blanca 300 metrů od pláže. Výhodou je, že vám v hotelu na vyžádání rádi připraví speciální stravu, dle vašeho dietního jádelníčku. Vše je třeba řešit v místě s delegátem nebo managerem restaurace.  

lanzarote kanárské ostrovy

Jameos del Agua, jeskyně do jejichž podobu přeměni César Manrique. Zdroj pixabay.com

 

Proč na Lanzarote?

 • ostrov je klidnější oproti Tenerife a Gran Canarii
 • má krásné pláže jak se žlutým, tak tmavým vulkanickým pískem
 • vulkanické vnitrozemí s mnoha sopkami (kde jinde si dáte kuře pečené na sopce?)
 • vládne zde domácí atmosféra
 • víno pěstované na lávovém podloží
 • návstěva ostrova la Graciosa
 • letoviska jsou vybavena vším, co potřebujete

Kompletní nabídka zájezdů na Lanzarote zde. 

 

Shrnutí dovolené na Kanárských ostrovech

Návštěva ostrovů je vhodná po celý rok. Od prosince do března se ochlazuje a více fouká. Tenerife a Gran Canarii bych doporučila všem, kteří hledají kromě oceánu také zábavu, kulturu a turistiku nebo cykloturistiku. Lanzarote a Fuerteventuru spíše těm, kteří hledají klidnější atmosféru. Ostrovy Fuerteventura a Lanzarote jsou spíše vyprahlé a více vetrné. 

 

 Aktuality

Chcete poradit s výběrem hotelu, ověřit dostupnost ubytování či zaslat kalkulasi zájezdu? Kontaktujte nás. Nyní super first minute pro zájezdy s odlety od listopadu 2019 do dubna 2020. Nízká záloha, děti v doprovodu dvou dospělých letí za symbolických 1 500 Kč.  

 

tlatko zjezdy

 

Související články:

Dovolená Fuerteventura

Dovolená Gran Canaria

Půjčení automobilu na Kanárských ostrovech

Tenerife dovolená 

Kanárské ostrovy počasí

 

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

Proč vznikl tento blog? Od roku 2011 provozujeme cestovní agenturu a ač se tomu dá těžko uvěřit, otázky ohledně dovolených napříč celým světem, se velmi často opakují. Tento blog vznikl proto, abychom vám poskytli informace týkající se destinací, upozornili na novinky, sepsali oblíbené tipy na zájezdy v jednotlivých lokalitách nebo poradili, co dělat, když se dovolená úplně nevydaří. Pokud máte námět na nějaký článek, kontaktujte nás.  

 

Ochrana osobních údajů www.more-dovolena.eu 

Informace o cookies

Copyright © 2016 - 2019 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.