Egypt dovolená, 10 tipů na skvělé hotely

 

Jde vám hlava kolem při pročítání a vybírání nejvhodnějších hotelů v Egyptě? Od toho jsme připravili článek na téma Egypt dovolená - 10 tipů na dobře recenzované hotely. Egypt je jedna z destinací, kde je nabídka hotelů opravdu velmi široká a je zemí kam ročně přibývá nejvyšší počet recenzí cestovatelů na diskuzních fórech. Šíře poskytovaných služeb ve zmíněných hotelech se samozřejmě může časem měnit, proto tedy, pro aktuální a oficiální informace si vždy rozklikněte název hotelu.

egypt dovolená

Jakou lokalitu pro dovolenou v Egyptě vybrat?

Ještě před konkrétním výpisem hotelů, je třeba si uvědomit, že jednotlivé lokality se v Egyptě liší, zejména svými plážemi. Pokud si chcete užít písčitých pláží i po vstupu do Rudého moře, zvolte spíše Hurghadu. Naopak ti, kdož milují potápění a šnorchlování, nevadí jim vstup do moře přes korálové podloží či molo a preferují klidnější tempo, pro ty je jak stvořená oblast Marsa Alam.

 

10 tipů na oblíbené hotely v Egyptě

1. Prima Life Makadi

Hotel Prima Life Makadi je oblíbenou stálicí v egyptské Hurghadě u krásné pláže Makadi Bay. Užijí si zde jak početné rodiny, díky rodinným pokojům a skluzavkám, tak dvojice, které čeká mnoho zážitků a odpočinku, při šnorchlování, stravování v několika tematických restauracích či díky bezplatné dopravě do centra Hurghady. A čeho si nejvíce cení lidé, kteří o hotelu poskytli reference? Primárně krásné pláže, pestré a skvělé stravy, nádherné udržované zahrady a milého personálu.

prima life makadi

 

2. Hilton Marsa Alam Nubian

Hotel Hilton Marsa Alam Nubian světoznámého řetězce se nachází u pláže Abbu Dabbab v lokalitě Marsa Alam. Hosté, kteří hotel navštívili, oceňují zejména čisté pokoje, krásný hotelový areál, dopravu minivláčkem na pláž a milý přístup pracovníků, kteří jsou ochotni vše ihned řešit. Skvělý je vyhřívaný bazén v zimních měsících. Nevýhodou se může jevit, že přímo na pláži u hotelu se nedá díky korálovému podloží koupat a je nutné jít kousek stranou, kde je vstup pohodlný. Nicméně, pokud hledáte pohodlnou dovolenou v Egyptě, za rozumnou cenu, tento hotel by vše mohl splnit.

Hilton marsa alam Nubian

 

3. Sentido Oriental Dream

Velmi oblíbeným a rozlehlým komplexem je hotel Sentido Oriental Dream v Marsa Alam s vlastní písčitou pláží. Hotel je ideální pro milovníky šnorchlování, je zde velmi pestrý podmořský svět. Pro děti je, zejména v letních měsících, připraven český animátorský tým. V hotelu samozřejmě nechybí několik bazénu, včetně dětského, tematická restaurace a spa centrum. Hosté si chválí kuchyni, dostupnost lékaře a wifi v areálu zdarma.

sentido oriental dream

 

4. Aurora Bay Marsa Alam

Nyní trochu z jiného soudku. Vybíráte dovolenou zejména kvůli moři a krásným plážím a zátokám pro šnorchlování? Nevadí vám starší vybavení hotelu, protože zde netrávíte mnoho času? Hotel Aurora Bay leží kousek od přenádherné zátoky, od které je oddělena pouze místní komunikací. Kromě hotelu a hotelových hostů a pláže pro potápěče je lokalita jen vaše. Hosté si kromě nádherné pláže chválí také stravu a to, že se jedná o menší hotelový komplex.

aurora bay

 

5. Abbu Dabab Beach and Resort

Opakem malého rezortu je hotel Abbu Dabbab Beach and Resort v Marsa Alam. Zde si užijí zejména rodiny s většími dětmi a rození milovníci zábavy, kterou poskytuje velký aquapark. V zimních měsících je připraven vyhřívaný bazén. Hotel leží u krásné pláže s bohatým podmořským světem. Nechybí samozřejmě několik restaurací a barů. Hosté si chválí zejména polohu hotelu krásné pláže se skvělým stupem do moře vhodným i pro malé děti, podvodní svět s želvami kareta. Pokoje jsou dle referencí vždy čisté, strava pestrá a personál milý a vstřícný.

abu dabbab resort

 

6. Brayka Bay Reef

Hotel Brayka Bay Reef je roky velmi oblíbeným hotelem s krásnou pláží, vstup do moře je pozvolný a postupuje ke korálovému podloží, proto je lepší vybavit se obuví do moře nebo použít molo. Plusem je naopak podmořský svět. Spokojené jsou zde i rodiny s dětmi, pro který je hotel dostatečně vybaven. Lidé si nejvíce na recenzích pochvalují čistě uklizené pokoje, nádhernou pláž a široký výběr stravy.

brayka bay reef

 

7. Jaz Grand Hotel

Pokud vám nevadí molo pro vstup do moře a naopak vyhledáváte hotel se skvěle hodnocenými službami v oblasti stravování a ubytování vyberte hotel Jaz Grand hotel v Marsa Alam. Lidé se sem rádi vracejí právě pro milou a obětavou obsluhu, široký výběr jak vařených, tak čerstvých pokrmů, i dobrých jídel v plážovém baru. Ubytování je v čistých pokojích a o zábavu se stará animátorský tým, který je také velmi chválen.

jaz grand resort

 

8. Gemma Beach resort

Hotel Gemma Beach je oblíbený mnoha turisty zejména z Německa a Itálie. I tím, že vlastníci jsou Italové je zde určitý vliv poznat, například v kuchyni, kde se vyskytuje větší množství těstovin, na snacky pizzy, ale nebojte, vždy se zde nachází i koutek s egyptskými specialitami a další nepřeberné množství jídel a moučníků. Hotel nabízí služby vysoké kvality a určitě ho lze doporučit i náročnějším klientům. Jedná se o klidnější rezort, který i díky své poloze na jihu, je velmi vyhledávaný pro pobyty přes vánoční svátky.

gemma beach resort

 

9. Club Calimera Akassis Swiss resort

Rájem pro děti a rodinnou zábavu je hotel Club Calimera Akassis Swiss resort. V areálu se nachází velký aquapark, nechybí ani bazén pro plavce či klasické hotelové bazény pro užití si vodních radovánek. Pláž je krásná, je zde několik variant vstupu do moře, od hotelových mol po uměle zbudovanou lagunu. Nespornou výhodou je kromě plážového baru také plážová restaurace. Jak už bylo řečeno, v hotelu si užijí všichni milovníci vodních radovánek od koupání v moři, po rozlehlý aquapark a areál plný bazénů. Samozřejmě hotel nabízí i skvělé služby, co se stravování a ubytování týče.

Club Calimera Akassia Swiss Resort

 

10. Pickalbatros Albatros Palace

Posledním tipem je rozlehlý luxusní komplex světového řetězce Pickalbatros Albatros Palace. Pokud vyhledáváte hotely v Egyptě s nejlepšími referencemi jedním z kandidátů na vítěze je právě Pickalbatros Albatros rezort. Kde začít? Hotel je kousek od letiště, ale přitom v klidné lokalitě. Nabízí kromě množství restaurací také kavárnu, několik barů, noční klub a 4 bazény, kde dva jsou v zimním období vyhřívané. Pro děti nechybí skluzavky a miniklub. Dovolenou v Egyptě si zde užijí jak malí tak velcí cestovatelé.

pickalbatros albatros resort

 

Co je třeba vědět před odletem?

Hotely

Je potřebné si uvědomit, že Egypt a dovolená v této zemi se nerovná oficiálním kategoriím ubytování v evropských destinacích. Je dobré vybírat hotely alespoň v kategorii 4* a výše, pokud chcete určitý standard služeb, co se úklidu a vybavení hotelu týče. Čím je Egypt vyhlášený a ceněný, tak je to rozmanitý all inclusive a jeho množství a kvalitou podávaných zákusků a sladkých pokrmů k snídaním. Někdy se setkáte s českým delegátem, v posledních letech se delegáty stávají hojně i Egypťané, kteří mluví česky a jsou zaměstnanci místních agentur. Pokud cokoliv v hotelu či dopravě neodpovídá slíbené kvalitě, ihned vše hlaste delegátovi a sepište protokol, pokud nebyla sjednána náprava. Tempo v Egyptě je jiné než u nás, proto apelujte na změnu. Veškeré postupy a kontakty jsou sepsány i v pokynech o zájezdu. 

dovolená egypt

Pomořský svět je jedním z největších lákadel

Ubytování

Většina hotelů ubytovává své hosty okolo 14 hod. Musí uklidit hotelové pokoje po dovolené předchozích účastníků. Nicméně v Egyptě vládne bakšiš neboli spropitné. Za bakšiš se tedy můžete dostat do lepších pokojů či být ubytován přednostně, vše záleží na domluvě na recepci. Postýlky pro malé děti hlaste už při zakoupení zájezdů, aby vám je hotel stihl připravit a měl dostatečný počet.

Počasí v Egyptě

Podnebí je většinu roku horké, v srpnu se teploty šplhají až ke 40C. Skvělým časem pro návštěvu Egypta je podzim nebo jaro, pokud nejste vázáni na prázdninové termíny. Ochlazuje se od prosince do února. Zejména v prvních měsících roku je dobré vybírat hotely s vyhřívanými bazény. Egypt je také velmi oblíbený pro strávení vánočních svátků u moře. Pokud se chcete vyhnout nepříjemné oblačnosti, Egypt je správná volba, téměř zde neprší a je zde vysoké procento slunečních dnů v roce

egypt dovolená

Pláže v Egyptě jsou písečné, vstup do moře může být také píčitý nebo přes korálové podloží

Jak na pohodlný let

Let do Egypta trvá okolo 4,5 hodin, záleží na konkrétním letišti. Většina operovaných letů je standardními prázdninovými letadly. Není se tedy čemu divit, že zde není žádný velký prostor pro nohy. U mnoha letů je možné zakoupit si sezení u exitu letadla, kde je větší prostor. Pro sezení u exitu však musíte být fyzicky zdatní. U last minute zájezdů však bývají tato sedadla obsazena, kupujte tedy tuto službu v předstihu. Stejně tak lze dopředu na palubu přiobjednat stravu dle aktuální nabídky. 

Podmínky vstupu do země

Ke vstupu do země je třeba platného cestovního pasu všech cestujících. Platnost pasu je minimálně 6 měsíců od návratu z Egypta. Vstupní povinnosti si vždy zkontrolujte na Ministerstu zahraničí, které poskytuje aktuální informace a doporučení k jednotlivým letoviscím a zemím. Při dovolené v Hurghadě a Marsa Alam je třeba víza. Vízum si můžete zařídit přes pořádající CK nebo zakoupit po příletu na letišti. 

 

Chcete zažít rovníkovou Afriku? Zkuste Zanzibar, kterému jsme věnovali nový článek. Pokud zvažujete celoroční dovolenou u moře v Evropě, skvělé jsou Kanárské ostrovy

 

Aktuality: letní 2020 First minute zájezdy již v prodeji! 

Váháte jakou dovolenou v Egyptě vybrat, jaká bude konečná cena pro vaší rodinu nebo zdali je zájezd volný? Kontaktujte nás

 

tlatko zjezdy

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

Proč vznikl tento blog? Od roku 2011 provozujeme cestovní agenturu a ač se tomu dá těžko uvěřit, otázky ohledně dovolených napříč celým světem, se velmi často opakují. Tento blog vznikl proto, abychom vám poskytli informace týkající se destinací, upozornili na novinky, sepsali oblíbené tipy na zájezdy v jednotlivých lokalitách nebo poradili, co dělat, když se dovolená úplně nevydaří. Pokud máte námět na nějaký článek, kontaktujte nás.  

 

Ochrana osobních údajů www.more-dovolena.eu 

Informace o cookies

Copyright © 2016 - 2019 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.