Kam na podzim a v zimě k moři?

 

Podzim a zima je krásná, co si ale budeme namlouvat, milovníci tepla se po prvních deštivých dnech začnou poohlížet po tom, kam vyrazit na podzim a v zimě k moři. Podzim a konec roku, stejně jako jeho začátek naštěstí přeje i cestování k moři a to jak do blízkých tak vzdálených destinací. Nabídka je oproti hlavní sezoně širší a ceny naopak velmi výhodné. Přinášíme 10 tipů kam vyrazit za teplem, během sychravého podzimu a pošmourné zimy. 

1. Kapverdy

Chcete zažít exotiku za skvělou cenu? Vyražte na Kapverdy. Na Kapverdách je krásně slunečno a teplo během celého podzimu i zimy. Podzim je ideální, protože na ostrovech nejméně fouká. Oceán je navíc krásně vyhřátý po létě. Na Kapverdských ostrovech vám učarují překrásné písčité pláže a přenádherná barva oceánu. Pokud milujete klid a nekonečné procházky po pláži, zvolte ostrov Boa Vista, pokud preferuje trochu turistického ruchu, doporučujeme ostrov Sal. Kompletní informace naleznete v článku, kde jsme podrobně rozepsali, jaký hotel a lokalita je vhodná (článek: Kapverdy dovolená

kapverdy molo

Známé molo v Santa Maria, ostrov Sal

2. Egypt 

Egypt je letitou destinací ideální pro návštěvu celoročně. Ceny zájezdů s all inclusive jsou jedny z nejnižších napříč destinacemi. Oblast Hurghada je ideální pro všechny, kteří preferují písčité pláže a písčitý vstup do moře. Oblast Marsa Alam, zde je více korálového podloží při vstupu do moře nebo je třeba využít mola pro vstup. Na druhou stranu Marsa Alam je ideální pro milovníky šnorchlování. Mezi jednotlivými hotely jsou velké rozdíly ve službách, vybavení i kvalitě stravy, proto tedy, pokud chcete jistotu spokojené dovolené doporučujeme přečíst článek Dovolená Egypt, 11 tipů na skvělé hotely a další důležité informace. 

egypt dovolen

Paradise Island v Egyptě

3. Turecko

Nestihli jste dovolenou během července a srpna? Krásného počasí si v Turecku užijete i na podzim. Stále počasí se drží minimálně do konce zaří, zájezdy se konají s odlety až do konce října. Turecko je ideální lokalitou pro rodinnou dovolenou, protože velká část hotelů disponuje mnoha atrakcemi a vybavením pro děti a rodinnými pokoji. Setkáte se tu s písčitými či písčito-oblázkovými plážemi. Jedny z nejoblíbenějších hotelů jsou Pegasos Roayl Resort v oblasti Alanya, pro milovníky luxusní dovolené v Turecku a vodních radovánek je tu Club Grand Aqua.

turecko dovolen

Turecké pobřeží

4. Maroko

Maroko je stále oblíbenější destinací pro dovolenou u moře. Jak by ne, když k teplu přidáte ještě výbornou orientální kuchyni, pohostinnost a množství památek. Opět, na podzim je oceán vyhřátý, méně fouká. Teploty se v Maroku na pobřeží pohybují na podzim od 24 do 30 C. Ideálním časem, kdy zemi navštívit a užít si prodlouženého léta, je od září do konce října. Nejoblíbenější destinací je Agadir, který je rušnější a leží u Atlantického oceánu a Saidia, která je malým letoviskem ve Středozemním moři se stejnojmennou pláží, které se přezdívá modrá perla Maroka. Ve městech se konají různé trhy, můžete navštívit nespočet atrakcí nebo lázně a nakonec, určitě neopomeňte vyrazit do proslulého Marrakéše nebo Casablanky. V Agadiru naleznete například oblíbený hotel Labranda Les Dunes.   

maroko

Marocké atlantské pláže

5. Zanzibar

Kouzelné rezorty s bílými plážemi a průzračným Indickým oceánem, to je Zanzibar. Exotický ostrov v rovníkové oblasti známý nejenom díky kouzelným rezortům, ale také vůním, díky pěstování mnoha druhů koření. Ideální čas, kdy podniknout dovolenou na Zanzibaru je od konce října, kdy se na ostrově snižuje výskyt srážek. Od listopadu do dubna již převládá slunečné počasí okolo 30 C. Dovolenou můžete trávit na pláži nebo cestováním po ostrově, máte možnost také vyrazit na safari do Tanzánie. Dovolenou je ideální si naplánovat alespoň na 11 dní, ať si ostrova pořádně užijete. Oblíbenými rezorty jsou Palumbo Reef Resort a Palumbo Kedwa. Dovolené na Zanzibaru jsme věnovali celý článek. 

Zanzibar dovolená

Pláže na Zanzibaru, máte rádi teplé moře? Zde je to jistota. 

6. Řecko

Tak jako v Turecku, tak v Řecku vládne příjemné podnebí do konce října. Do půlky září si užijete plného léta na všech místech Řecka. Na začátku října je tepleji na ostrovech jako jsou Kréta, Rhodos a Kos. Netřeba zmiňovat, že Řecko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro svoje čisté pláže, výbornou kuchyni a historii. Ostrovy Korfu, Lefkáda, Zakynthos a Kefalonie jsou zelenější, klidnější. Větší hotelové komplexy se stravováním all inclusive se nacházejí na ostrově Rhodos, Kréta a Kos, které leží v Egejském moři. Z oblíbených hotelů lze doporučit například na ostrově Rhodos hotel Avra Beach se skvělými službami a krásnou pláží.  

ecko dovolen

Řecké pláže

7. Madeira 

Zejména poznávání a příjemným teplotám přejí zájezdy na Madeiru. Teplota se na podzim pohybuje mezi 25 až 21 C. Zima už je chladnější. Můžete zajít na písečné, většinou tmavé pláže nebo se koupat v uměle vytvořeých bazéncích ve skaliscích. Madeiře se přezdívá ostrovy věčného jara, pokud milujete vysoké teploty a dlouhé opalování, zkuste raději Kanárské ostrovy. Nejtepleji je na Madeiře většinou v září. Madeira je ideální pro ty, kteří chtějí poznávat ostrov, milují turistiku, aktivní dovolenou a nevyhledávají přeplněné turistické destinace s vysokými teplotami. Mezi velmi obílbený hotel patří například Dom Pedro Madeira.  

Madeira dovolená a poznvací

Fotogeničnost Madeiře nechybí

8. Spojené arabské emiráty

Pokud se potřebujete na podzim pořádně ohřát, ideálním místem s vysokými teplotami jsou Spojené arabské emiráty. Teplota se na podzim pohybuje nad 30 C. Na začátku roku kledají teploty k 23 C, ale i zima je ideální pro dovolenou u moře. Výběr zájezdů je opravdu široký a cesta letadlem je příjemných 6 hodin. Můžete lenošit na pláži v některém z klidnějších emirátů či strávit dovolenou v luxusní Dubaji. SAE jsou typické svými rozlehlými hotelovými komplexy vysokých služeb. Jedním z oblíbených hotelů je The Cove Rotana Resort či Smartline Bin Majid Beach Resort s all inclusive, které není v Emirátech zcela běžné. 

emirty

Dubai, mrakodrapy a krásné pláže

9. Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy jsou skvělá lokalita, pokud nechcete opustit Evropu a nebaví vás létat na dlouhé vzdálenosti. Podzim je neoblíbenější dobou na jejich návštěvu. Příjemné klima se drží zhruba do Vánoc, poté se nepatrně ochlazuje. Fuerteventura je ostrovem stovky nádherných dlouhých pláží. Sousední Lanzarote směle Fuerteventuru dohání a doplňuje o pláže tmavé, vulkanického původu. Ostrovy Tenerife a Cran Canaria jsou vhodné, jak pro milovníky plážové dovolené, tak pro turistiku a poznávání, je zde také více rušno. Kompůetního průvodce výběrem dovolené na Kanárských ostrovech nalznete v článku: Kanárské ostrovy dovolená, tipy kam vyrazit. 

 Tenerife prodn bazn

Jedno z neúžasnějších koupání, rozbouřený ocán v prosinci? Nevadí, uměle vybudované bazénky jsou skvělé ke koupání, Tenerife

10. Omán

Omán se stává jednou z nových, velmi kladně hodnocených destinací pro podzimní a zimní dovolenou u moře. Zejména v oblasti Salalah vyrostlo mnoho moderních komplexů u krásných pláží. Omán je ideální navštívit v době, kdy u nás vládne zima. Zájezdy začínají nejčastěji s odlety v listopadu, jelikož v září je v Ománu velmi teplo. A co vás v Ománu čeká? Teplo, slunečno, nezapomenutelné překrásné bílé pláže s palmami a skvělé hotelové služby. Jedním z nejoblíbenějších hotelů je Rotana Salalah Resort a Fanar Hotel and Residences

sky 3532919 640

Pláže, moře a velbloudi, Omán

Kam v září k moři?

V září se nebojte vyrazit do oblíbených středomořských destinací. V Chorvatsku se na konci září pohybují teploty okolo 27 C, občas zaprší, od půlky září bývá proměnlivější počasí i v Bulharsku. Chcete mít jistotu vyšších teplot? Vyražte na Krétu, Kos, Rhodos, stejně tak jako na Baleárské ostrovy, Kanárské ostrovy nebo Sicílii. Vysoké teploty vás čekají v Egyptě, v Turecku a Tunisku. Září je ideálním měsícem pro dovolenou u moře. Pokud potřebujete poradit s podzimní a zimní dovolenou, kontaktujte nás.  

 

tlatko zjezdy

 

Související články

Egypt dovolená, 10 tipů na dobře recenzované hotely

Kapverdy dovolená, kompletní průvodce a tipy na ubytování

Kanárské ostrovy dovolená, 20 tipů na nejlepší dovolenou

Zanzibar dovolená, nezapomenutelná exotika

 

dovolená u moře

 

 

Kam v červenci? Ideální destinace jsou Řecko

 

 Většina zemí spadá do zelené a oranžové, tedy:

 

- očkování vyplňují pouze vstupní formuláře

- ti s potvrzením o prdělání do 180 dní vyplňují pouze vstupní formuláře

- nenaočkování se před odletem a návratem testují (případnou pozitivitu vám kryje připojištění)

 

Vyhledávání

Nejnovější články

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

Copyright © 2016 - 2021 Cestovní agentura Magnolia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.