Kam na podzim k moři?

 

Podzim je krásný, co si ale budeme namlouvat, milovníci tepla se po prvních deštivých dnech začnou poohlížet po tom, kam vyrazit na podzim k moři. Podzim přeje cestování k moři a to jak do blízkých tak vzdálených destinací. Nabídka je oproti hlavní sezoně širší a ceny naopak velmi výhodné. Přináším 10 tipů kam vyrazit za teplem, během sychravého podzimu ať plánujete vyrazit v září, říjnu či listopadu k moři.

 1. Kapverdy

Chcete zažít exotiku za skvělou cenu? Vyražte na Kapverdy. Na Kapverdách je krásně slunečno a teplo během celého podzimu i zimy. Podzim je ideální, protože na ostrovech nejméně fouká. Oceán je navíc krásně vyhřátý po létě. Na Kapverdských ostrovech vám učarují překrásné písčité pláže a přenádherná barva oceánu. Pokud milujete klid a nekonečné procházky po pláži, zvolte ostrov Boa Vista, pokud preferuje trochu turistického ruchu, doporučujeme ostrov Sal. Kompletní informace naleznete v článku, kde jsme podrobně rozepsali, jaký hotel a lokalita je vhodná (článek Kapverdy dovolená). Pokud hledáte menší ubytování, zkuste Oasis Salinas Sea u krásné pláže na ostrově Sal pak leží oblíbená stálice VOI Vila do Farol. Uvedená ubytování leží u pláže v Santa Maria, která je behem podzimních a zimních měsíců naprosto ideálním místem ke koupání.

 

Kompletní nabídku zájezdů na Kapverdy u ověřené prodejce naleznete zde.  

kapverdy molo

Známé molo v Santa Maria, ostrov Sal

2. Egypt 

Egypt je letitou destinací ideální pro návštěvu celoročně. Ceny zájezdů s all inclusive jsou jedny z nejnižších napříč destinacemi. Oblast Hurghada je ideální pro všechny, kteří preferují písčité pláže a písčitý vstup do moře. Oblast Marsa Alam, zde je více korálového podloží při vstupu do moře nebo je třeba využít mola pro vstup. Na druhou stranu Marsa Alam je ideální pro milovníky šnorchlování. Mezi jednotlivými hotely jsou velké rozdíly ve službách, vybavení i kvalitě stravy, proto tedy, pokud chcete jistotu spokojené dovolené doporučujeme přečíst článek Kam do Egypta, 12 tipů na skvělé hotely a další důležité informace. Jedním z našich neoblíbenějších hotelů jak poskytovanými službami tak místem pro šnorchlování v Marsa Alam je Jaz Grand Marsa. Jedním z nejlépe hodnocených hotelů v oblasti Hurghada je Prima Life Makadi. Egypt je naprosto ideální destinací pro dovolenou v říjnu a listopadu, jelikož zde teploty stále atakují 30 C a počasí je stálé, teplé, tedy takové, které v Evropě již nenajdeme. 

 

Nejširší nabídku dovolené v Egyptě naleznete zde

egypt dovolen

Paradise Island v Egyptě

 

3. Zanzibar

Kouzelné rezorty s bílými plážemi a průzračným Indickým oceánem, to je Zanzibar. Exotický ostrov v rovníkové oblasti známý nejenom díky kouzelným rezortům, ale také vůním, díky pěstování mnoha druhů koření. Ideální čas, kdy podniknout dovolenou na Zanzibaru je od konce října, kdy se na ostrově snižuje výskyt srážek. Od listopadu do dubna již převládá slunečné počasí okolo 30 C. Dovolenou můžete trávit na pláži nebo cestováním po ostrově, máte možnost také vyrazit na safari do Tanzánie. Dovolenou je ideální si naplánovat alespoň na 11 dní, ať si ostrova pořádně užijete. Oblíbenými rezorty jsou Uroa Bay Beach a Waridi Beach resortDovolené na Zanzibaru jsme věnovali celý článek. V sezóně podzim a zima 2022 seženete na Zanzibar přímé lety a výhodnou dovolenou za cenu dovolené ve Středomoří.

 

 Kompletní nabídku zájezdů na Zanzibar naleznete zde. 

podzim u moře

4. Turecko

Nestihli jste dovolenou během července a srpna? Krásného počasí si v Turecku užijete i na podzim. Stále počasí se drží minimálně do konce zaří, zájezdy se konají s odlety až do konce října. Turecko je ideální lokalitou pro rodinnou dovolenou, protože velká část hotelů disponuje mnoha atrakcemi a vybavením pro děti a rodinnými pokoji. Setkáte se tu s písčitými či písčito-oblázkovými plážemi. Jedny z nejoblíbenějších hotelů jsou Pegasos Roayl Resort v oblasti Alanya, pro milovníky luxusní dovolené v Turecku a vodních radovánek je tu Club Grand Aqua.

 

Kompletní nabídku dovolené v Turecku za nejzajímavější ceny zatím letos naleznete zde

 

turecko dovolen

Turecké pobřeží

5. Maroko

Maroko je stále oblíbenější destinací pro dovolenou u moře. Jak by ne, když k teplu přidáte ještě výbornou orientální kuchyni, pohostinnost a množství památek. Opět, na podzim je oceán vyhřátý, méně fouká. Teploty se v Maroku na pobřeží pohybují na podzim od 24 do 30 C. Ideálním časem, kdy zemi navštívit a užít si prodlouženého léta, je od září do konce října. Nejoblíbenější destinací je Agadir, který je rušnější a leží u Atlantického oceánu a Saidia, která je malým letoviskem ve Středozemním moři se stejnojmennou pláží, které se přezdívá modrá perla Maroka. Ve městech se konají různé trhy, můžete navštívit nespočet atrakcí nebo lázně a nakonec, určitě neopomeňte vyrazit do proslulého Marrakéše nebo Casablanky. V Maroku naleznete například oblíbený hotel Labranda les Dunes D´or.  

 

Kompletní nabídku dovolené v Maroku naleznete zde.

maroko

Marocké atlantské pláže

6. Řecko

Tak jako v Turecku, tak v Řecku vládne příjemné podnebí do konce října. Do půlky září si užijete plného léta na všech místech Řecka. Na začátku října je tepleji na ostrovech jako jsou Kréta, Rhodos a Kos. Netřeba zmiňovat, že Řecko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro svoje čisté pláže, výbornou kuchyni a historii. Ostrovy Korfu, Lefkáda, Zakynthos a Kefalonie jsou zelenější, klidnější. Větší hotelové komplexy se stravováním all inclusive se nacházejí na ostrově Rhodos, Kréta a Kos, které leží v Egejském moři. Z oblíbených hotelů lze doporučit například na ostrově Kos hotel Gaia Royal se skvělými službami a krásnou pláží. Teplota moře v Řecku se na podzim pohybuje v příjemných rozmezích pro koupání, jen sledujte v jaké lokalitě. 

 

Kompletní nabídku dovolené v Řecku naleznete zde.

ecko dovolen

Řecké pláže

 

7. Madeira 

Zejména poznávání a příjemným teplotám přejí zájezdy na Madeiru. Teplota se na podzim pohybuje mezi 25 až 21 C. Zima už je chladnější. Můžete zajít na písečné, většinou tmavé pláže nebo se koupat v uměle vytvořeých bazéncích ve skaliscích. Madeiře se přezdívá ostrovy věčného jara, pokud milujete vysoké teploty a dlouhé opalování, zkuste raději Kanárské ostrovy. Nejtepleji je na Madeiře většinou v září. Madeira je ideální pro ty, kteří chtějí poznávat ostrov, milují turistiku, aktivní dovolenou a nevyhledávají přeplněné turistické destinace s vysokými teplotami. Mezi velmi obílbený hotel patří například Do Campo.

 

Kompletní nabídku dovolené na Madeiře naleznete zde.

 

Madeira dovolená a poznvací

Fotogeničnost Madeiře nechybí

8. Spojené arabské emiráty

Pokud se potřebujete na podzim pořádně ohřát, ideálním místem s vysokými teplotami jsou Spojené arabské emiráty. Teplota se na podzim pohybuje nad 30 C. Na začátku roku kledají teploty k 23 C, ale i zima je ideální pro dovolenou u moře. Výběr zájezdů je opravdu široký a cesta letadlem je příjemných 6 hodin. Můžete lenošit na pláži v některém z klidnějších emirátů či strávit dovolenou v luxusní Dubaji. SAE jsou typické svými rozlehlými hotelovými komplexy vysokých služeb. Jedním z oblíbených hotelů je The Cove Rotana Resort či BM Beach resort  s all inclusive, které není v Emirátech zcela běžné. 

 

Kompletní nabídku zájezdů naleznete zde

emirty

Dubai, mrakodrapy a krásné pláže

9. Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy jsou skvělá lokalita, pokud nechcete opustit Evropu a nebaví vás létat na dlouhé vzdálenosti. Podzim je neoblíbenější dobou na jejich návštěvu. Příjemné klima se drží zhruba do Vánoc, poté se nepatrně ochlazuje. Fuerteventura je ostrovem stovky nádherných dlouhých pláží. Sousední Lanzarote směle Fuerteventuru dohání a doplňuje o pláže tmavé, vulkanického původu. Ostrovy Tenerife a Cran Canaria jsou vhodné, jak pro milovníky plážové dovolené, tak pro turistiku a poznávání, je zde také více rušno. Kompůetního průvodce výběrem dovolené na Kanárských ostrovech nalznete v článku Kanárské ostrovy dovolená, tipy kam vyrazit. Z poklidných hotelů s veškerým zázemím doporučujeme hotel SBH Costa Calma u krásné pláže na ostrově Fuerteventura. Pro poznávání ostrova Tenerife doporučujeme hotel Bahía Flamingo.

 

Kompletní nabídku dovolená na Kanárských ostrovech naleznete zde.

 Tenerife prodn bazn

Jedno z neúžasnějších koupání, rozbouřený ocán v prosinci? Nevadí, uměle vybudované bazénky jsou skvělé ke koupání, Tenerife

10. Omán

Omán se stává jednou z nových, velmi kladně hodnocených destinací pro podzimní a zimní dovolenou u moře. Zejména v oblasti Salalah vyrostlo mnoho moderních komplexů u krásných pláží. Omán je ideální navštívit v době, kdy u nás vládne zima. Zájezdy začínají nejčastěji s odlety v listopadu, jelikož v září je v Ománu velmi teplo. A co vás v Ománu čeká? Teplo, slunečno, nezapomenutelné překrásné bílé pláže s palmami a skvělé hotelové služby. Jedním z nejoblíbenějších hotelů je Barceló Mussanah Resort a Juweira Boutique

 

Kompletní nabídku dovolené naleznete zde

sky 3532919 640

Pláže, moře a velbloudi, Omán

Kam v září k moři?

V září se nebojte vyrazit do oblíbených středomořských destinací. V Chorvatsku se na konci září pohybují teploty okolo 27 C, občas zaprší, od půlky září bývá proměnlivější počasí i v Bulharsku. Chcete mít jistotu vyšších teplot? Vyražte na Krétu, Kos, Rhodos, stejně tak jako na Baleárské ostrovy, Kanárské ostrovy nebo Sicílii. Vysoké teploty vás čekají v Egyptě, v Turecku a Tunisku. Září je ideálním měsícem pro dovolenou u moře.

 

Kam v říjnu k moři?

V říjnu jsou nejideálnějšími destinacemi pro dovolenou Tunis, Egypt, Kanárské ostrovy, Kapverdy, ale už také exotika v podobě Zanzibaru či Karibiku. Zde spíše záleží, jak daleko a kolik chcete do dovolené investovat. Běžné jsou last minute zájezdy za výhodnout cenu. Na nabídku se podívejte sem

 

Kam v listopadu k moři?

Listopad je ideální strávit na Kapverdách, Kanárských ostrovech, v Egyptě nebo vyrazit do exotiky. Například na Zanzibar nebo do Karbiku. Středozemí už není vhodnou lokalitou, pokud chcete strávit dovolenou koupáním v moři, ale podnebí je zde samozřejmě pořád příjemné.

 

Pamatujte jednu základní poučku, pokud plánujete dovolenou v období podzimních svátků či podzimních prázdnin, řešte dovolenou v předstihu, na tyto termíny, bývá nejvyšší poptávka a velmi rychle mizí kapacity. Stejně jako vánoční termíny bývají vyprodány již ve firt minute zájezdech.

 

tlatko zjezdy

 

Související články

Egypt dovolená, 10 tipů na dobře recenzované hotely

Kapverdy dovolená, kompletní průvodce a tipy na ubytování

Kanárské ostrovy dovolená, 20 tipů na nejlepší dovolenou

Zanzibar dovolená, nezapomenutelná exotika

Kam v září k moři? 9 jasných tipů, kde bude teplo

 

dovolená u moře

 

 

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

Copyright © 2016 - 2024 Michaela Novotná Všechna práva vyhrazena.