Kam na podzim k moři?

Podzim je krásný, co si ale budeme namlouvat. Milovníci tepla se po prvních deštivých dnech začnou poohlížet po tom, kam vyrazit na podzim k moři. Podzim naštěstí přeje i cestování s cestovními kancelářemi, kde ty nejlepší nezaspaly dobu a přinášejí novinky a cenově skvělé pobyty v teple. Čtěte 6 tipů kam na podzim k moři. Období se týká zejména října, listopadu a začátku prosince. V září máme ve Středozemí pořád krásně. 

Kam tedy na podzim k moři?

1. Kapverdy: historicky nejnižší cena 

Dovolená na Kapverdách se nám dostala na historicky nejnižší ceny za zájezdy s All inclusive. Důvodem je přidání letů do této destinace. Zájezdy, které ani nejsou last minute, často seženete za 21 tis. Kč. Minulý rok se tato cena pohybovala na 26 tis. Kč. S přibávajícími hotelovými kapacitami odhaduji, že ceny půjdou dále dolů. 

Na Kapverdách je krásně s vysokými teplotami během celého podzimu, které se pohybují od 26 do 30 C. Oceán je navíc krásně vyhřátý. Ideální doba, kdy tuto destinaci navštívit, je právě podzim. O dovolené na Kapverdách jsem napsala povícero článků, můžete se inspirovat. Pozor, o zájezdy je větší a větší zájem, doporučuji tedy zakoupit včas

kapverdy molo

Známé molo v Santa Maria, Sal

tlatko tip

2. Maroko: poznávací zájezdy nebo zájezdy k moři

Maroko je více a více oblíbené. Opět na podzim je oceán vyhřátý, nejméně fouká. Mnohdy za 15 tis. Kč si můžete užívat zájezd s all inclusive a k tomu navštívit třeba překrásný Marakéš. Teploty se v Maroku na pobřeží pohybují na podzim od 24 do 30 C. Maroko je tedy skvělé,  ať už chcete strávit dovolenou na pláži nebo poznáváním památek. Nejoblídenější destinací je Agadir. Zde je veškerá turistická vybavenost, navíc se zde konají různé trhy, můžete navštívit krokodýlí park nebo lázně. 

maroko

Marocké atlantské pláže

 

tlatko tip

3. Zanzibar: exotika za skvělou cenu

Kouzelné rezorty s bílými plážemi, to je Zanzibar. Exotický ostrov koření v indickém oceánu. Je vhodné ho navštívit od konce října, kdy se snižuje výskyt srážek. V listopadu a prosinci již převládá slunečné počasí okolo 30 C. Dovolenou můžete trávit na pláži nebo cestováním po ostrově, máte možnost také vyrazit na safari do Tanzánie. 

Zanzibar dovolená

Pláže na Zanzibaru, máte rádi teplé moře? Zde je to jistota. 

tlatko tip

4. Madeira: zájezd s pronájmem automobilu v ceně

Dalšímu poznávání přejí zájezdy na Madeiru. Teploty na podzim dosahují 20 až 23 C. Co je skvělé, některé zájezdy kromě letecké dopravy, ubytování a stravy obsahují také pronájem automobilu v době vašeho zájezdu. Druhý den je vám přímo do hotelu přistaveno auto s doporučením, jaká místa navštívit. Nemusíte nic zařizovat. Madeira má vynikající podnebí a ostrov je krásně zelený. Můžete zajít na písečné pláže nebo se koupat v uměle vytvořeých bazéncích ve skaliscích.  

Madeira dovolená a poznvací

Fotogeničnost Madeiře nechybí

tlatko tip

5. Spojené Arabské Emiráty: jistota vysokých teplot

Pokud se potřebujete pořádně prohřát, jsou tu Emiráty. Teplota se bude pohybovat nad 30 C. Zájezdy zakoupíte od 14 tis. Kč. Výběr je opravdu široký. Pokud vás přestane bavit lenošení na pláži, můžete navštívit nejvyšší budovu světa a jiné unikáty, které země nabízí. Jednotlivé emiráty se liší svými atrakcemi. Můžete se ubytovat v centru Dubaje nebo třeba v oblíbeném emirátu Ras Al Kaimah nebo Fujairah, kde si nejlépe užjitele koupání, lenošení na pláži a all inclusive. 

emirty

Dubai, mrakodrapy a krásné pláže

tlatko tip

6. Kanárské ostrovy: ostrovy, kde každý vybere ten svůj TOP

Kanárské ostrovy jsou top lokalita, pokud nechcete opustit Evropu, nebaví vás létat na delší vzdálenosti. Máte rádi evropský standard a chcete se vyhnout vedrům. Fuerteventura byla mým tématem v minulém článku. Ostrov Furteventura doporučuji všem milovníkům pláží. Tenerife a Cran Canarii jak pro poznávání, tak lenošení na plážích. ostrovy jsou naopak zelené a nechybí vysoké vrcholy. Lanzarote je ostrov vulkánů a tmavého písku, užijete si zde absolutní klid a pohodu. Zájezdy seženete všeobecně od 12 tis. Kč s přímým letem z Prahy. Na ostrovech neklesá teplota celoročně pod 20 C. Pro podzim jsou typické teploty okolo 25 C a nejméně fouká. 

 Tenerife prodn bazn

Jedno z neúžasnějších koupání, rozbouřený ocán v prosinci? Nevadí, uměle vybudované bazénky jsou skvělé ke koupání, Tenerife

 

tlatko tip

 

7. tip přidávám v roce 2019 - Omán

Omán je ideální navštívit v době, kdy u nás vládne zima. Zájezdy začínají v listopadu. last minute nabídky se pohybují okolo 22 tis. Kč s All inlcusive. A co vás v Ománu čeká? Krásné teplo, překrásné bílé pláže a luxus. Co ale musím vyzvednout je, že od podzimu 2018 můžete tuto destinaci navštívit přímým letem z Prahy, který dodává lokalitě na atraktivitě. 

sky 3532919 640

Pláže, moře a velbloudi, Omán

 

tlatko tip

 

Pokud se chystáte na dovolenou v září nebo v říjnu, krásné počasí převládá i v Řecku, možná se Vám bude hodit článek dovolená v Řecku, aneb kterou lokalitu vybrat. Hezké počasí bude také v září a říjnu ve Španělsku, Turecku a Egyptě. 

 

Související články: 

Tenerife dovolená  

Fuerteventura dovolená

Gran Canaria dovolená

Kapverdy dovolená 

 

 

 

 

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

V některých člancích odkazuji na webové stránky naší agentury pro konkrétní a aktuální informace (denně se mění cena zájezdů a dostupnost).

Tak jako tři tisíce dalších agentur a cestovních kanceláři v ČR prodáváme zájezdy. V čem si myslíme, že jsme jiní? V poskytování informací, rad a tipů na bezvadnou dovolenou u moře i jinde. Sami milujeme cestování a objevování nových míst a nechybí nám ani oficiální vzdělání v cestovním ruchu. Na trhu nás najdete od roku 2011. Nebojte se nás kontaktovat, co víme, povíme. Co nebudeme znát, zkontaktujeme přímo hotel nebo pořadatele.

V případě zájmu se zajděte podívat na:

www.ca-magnolia.cz 

Copyright © 2016 - 2019 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.