Brist Chorvatsko. Kam do Chorvatska část 1.

Tip na dovolenou v Chorvatsku přijde vždy vhod. Mým žhavým favoritem pro skvělé prázdniny je Brist. Lokalita, kde nemusíte brzy ráno chodit na pláž rozkládat ručníky a odpoledne být nalepeni na další stovce dovolenkářů na přeplněné pláži. Krásná příroda, pláže a klid. To jsou základní symboly, které reprezentují Brist. 

Brist Chorvatsko

Chorvatsko není klišé, naopak

Brist je malá rybářská vesnička jižně od Makarské, necelé dva kilometry do Gradacu. Zhruba 14 dní jsem soustavně hledala vhodnou dovolenou s jasnými požadavky: krásná pláž, ubytování u moře a minimálně polopenze. Našla jsem u jedné cestovní kanceláře Villa Jelena, ležící právě v Bristu, který jsem si během dovolené zamilovala. 

Pláže v chorvatském Bristu

Každý si najde tu svoji. V pravé části Bristu najdete širší pláž, kam se vám bude hodit slunečník,není zde moc stínu. Na tuto pláž navazuje Podaca, další vesnička. K pláži nevedou schody, je dobře dostupná pro všechny věkové kategorie.

 brist2

Foto: Pláž u Podaci

Také, ještě napravo, od centra Bristu najdete několik menších pláží, ke kterým se dostanete po schodech. Příjemné překvapení bylo, že v nejvyšší sezóně bylo poloprázdno. Nedaleko těchto pláží je hospůdka, kde servírují výbornou chorvatskou kuchyni a skvělé pivo. Pláže jsou oblázkové, hodí se tedy boty do vody, ale moře je bez ježků. Moře čisté, okolo zeleň a dostatek stínu. 

Brist3

Foto: Pláž pod Vilou Jelena

 V centru Bristu najdete pláže větší, jsou zde dvě mola, fotografii nemám. A nakonec, směrem ke Gradacu je několik plážiček, u kterých neleží žádné ubytování. Dojdete sem pohodlně pěšky po promenádě vedoucí do Gradacu. 

Nákupy

Brist je malá osada, najdete zde jeden supermarket na hlavní silnici směrem ke Gradacu (cca 5 minut od ubytování od Vily Jelena), pár pekáren, malý market, několik restaurací a stánků se zmrzlinou a suvenýry. Větší nákupní možnosti nabízí Gradac, kam pohodovou procházkou po pobřeží dojdete za 20 minut pěšky. Osada i přesto, jak je malá, nabízí vše potřebné.

Dovolená s dětmi

Lokalita je vhodná pro rodiny s dětmi. Moře je mělké a bez ježků (rok 2016). Lokalita je velmi klidná, jak ve dne, tak v noci. Jen v případě, že budete ubytovaní poblíž silnice, mohl by vás rušit noční provoz, který ale nebyl tak velký.

Pokud z Vás lokalita zaujala, přečtěte si recenzi na Villa Jelena, kde naleznete další fotografie a informace o možnosti skvělé dovolené v apartmánech s výhledem na moř a kousek od malých zátok v Bristu. 

 

Váháte, který hotel či zájezd bude ten pravý? Napište nám.

 

Kontaktujte nás

* poskytnutá emailová adresa nebude použita k žádným marketingovým účelům

NEBO

 

tlatko zjezdy

 

Související články:

Crikvenica, aneb kam do Chorvatska část 2.

Gradac Chorvatsko, aneb kam do Chorvatska část 3.

Villa Jelena Brist - recenze z pobytu

 

 

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

V některých člancích odkazuji na webové stránky naší agentury pro konkrétní a aktuální informace (denně se mění cena zájezdů).

Tak jako tři tisíce dalších agentur a cestovních kanceláři v ČR prodáváme zájezdy. V čem si myslíme, že jsme jiní? V poskytvání informací a rad. Nebojte se nás kontaktovat, co víme, povíme. Co nebudeme znát, zkontaktujeme přímo hotel nebo pořadatele.

V případě zájmu se zajděte podívat na

www.ca-magnolia.cz 

Copyright © 2018 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.