Váháte kam letos vyrazit do Chorvatska? 

 

Nebudeme si nalhávat, míst kam vyrazit na skvělou dovolenou v Chorvatsku je opravdu vělké množství. Každý si po letech cestování najde to své místečko. U nás je jedním z takových Brist na Makarské riviéře.  

Brist Chorvatsko

Proč právě malá vesnička poblíž Gradacu? Brist je místem,  kde nemusíte brzy ráno chodit na pláž rozkládat ručníky a odpoledne být nalepeni na další stovce dovolenkářů na přeplněné pláži. Krásná příroda, pláže a klid. To jsou základní symboly, které reprezentují Brist.

 

Ubytování

Brist je malá rybářská vesnička jižně od Makarské, necelé dva kilometry do Gradacu. Jedním z oblíbných ubytování zde je Villa Jelena, leží zhruba 200 metrů od pláže, kam se dostanete po schodech, nebo zhruba 400 od pláže v Podace. 

Tipy na ubytování:

Vila Jelena s polopenzí - pokoje umožňují ubytování až pro 2 dospělé osoby a dvě děti. Obrovskou výhodou jsou pokoje s výhledem na moře, výhled je nádherný. Polopenze, snídaně je formou jednoduchího bufetu, večeře výběrem ze dvou jídel. Můžete zvolit jak dopravu autobusem, tak vlastní: Jenom pozor, ubytování bývá velmi brzy vyprodané. 

Vila Maslina s polopenzí - leží blíže Gradacu v malých uličkách Birstu, pod vilou je betonové molo, nedaleko množství pláží oblázkových. 

 

Pláže v chorvatském Bristu

Každý si najde tu svoji. V pravé části Bristu najdete širší pláž, kam se vám bude hodit slunečník, není zde moc stínu. Na tuto pláž navazuje Podaca, další vesnička. K pláži nevedou schody, je dobře dostupná pro všechny věkové kategorie. Pláže jsou oblázkové, hodí se tedy boty do vody, ale moře zde je většinou u břehu bez ježků. 

 brist2

Foto: Pláž u Podaci

V Bristu najdete několik menších pláží, ke kterým se dostanete po schodech. Příjemné překvapení bylo, že v nejvyšší sezóně bylo poloprázdno. Nedaleko těchto pláží je hospůdka, kde servírují výbornou chorvatskou kuchyni a skvělé pivo - dříve Gaga, letos nevíme, ale neminete jí, je zde velké posezení na houpačkách. 

Brist3

Foto: Pláž pod Vilou Jelena

 Od Bristu směrem do Gradacu poté najdete desítky dalších pláží, které nejsou nacpané ani v hlavní sezóně. 

 

Nákupy

Brist je malá osada, najdete zde jeden supermarket na hlavní silnici směrem ke Gradacu (cca 5 minut od ubytování od Vily Jelena), pár pekáren, malý market, několik restaurací a stánků se zmrzlinou a suvenýry. Větší nákupní možnosti nabízí Gradac, kam pohodovou procházkou po pobřeží dojdete za 20 minut pěšky. Osada i přesto, jak je malá, nabízí vše potřebné.

 

Dovolená s dětmi

Lokalita je vhodná pro rodiny s dětmi. Lokalita je velmi klidná, jak ve dne, tak v noci. Jen v případě, že budete ubytovaní poblíž silnice, mohl by vás rušit noční provoz, který ale nebyl tak velký. Pokud z Vás lokalita zaujala, přečtěte si recenzi na Villa Jelena, kde naleznete další fotografie a informace o možnosti skvělé dovolené v apartmánech s výhledem na moře a kousek od malých zátok v Bristu. Krásná lokalita je Gradac, kterému byl věnován třetí díl cestopisu, kam vyrazit do Chorvatska k moři.  

 

tlatko zjezdy

 

Související články

Crikvenica, aneb kam do Chorvatska část 2.

Gradac Chorvatsko, aneb kam do Chorvatska část 3.

Villa Jelena Brist - recenze z pobytu

 

 

 

Aktuality CA Magnolia

Většina nejvýhodnějších First minute zájezdů platí do 31. 1. 2020, pamatujte na to, nejideálnější využití pro First minute je rodinná dovolená. 

Super ceny zájezdů na Kanárské ostrovy pro jaro 2020.


Pro více informací volejte 732 893 316 nebo pište na prodej@ca-magnolia.cz, CA Magnolia

Vyhledávání

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

Proč vznikl tento blog? Od roku 2011 provozujeme cestovní agenturu a ač se tomu dá těžko uvěřit, otázky ohledně dovolených napříč celým světem, se velmi často opakují. Tento blog vznikl proto, abychom vám poskytli informace týkající se destinací, upozornili na novinky, sepsali oblíbené tipy na zájezdy v jednotlivých lokalitách nebo poradili, co dělat, když se dovolená úplně nevydaří. Pokud máte námět na nějaký článek, kontaktujte nás.  

 magnolia bok

 

 

 

 

Všeobecné obchodní podmínky CA Magnolia

Ochrana osobních údajů www.more-dovolena.eu 

Informace o cookies

Copyright © 2016 - 2020 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.