Brist Chorvatsko

 

Tip na dovolenou v Chorvatsku přijde vždy vhod. Mým žhavým favoritem pro skvělé prázdniny je Brist. Lokalita, kde nemusíte brzy ráno chodit na pláž rozkládat ručníky a odpoledne být nalepeni na další stovce dovolenkářů na přeplněné pláži. Krásná příroda, pláže a klid. To jsou základní symboly, které reprezentují Brist. 

Chorvatsko není klišé, naopak

Brist je malá rybářská vesnička jižně od Makarské, necelé dva kilometry do Gradacu. Zhruba 14 dní jsem soustavně hledala vhodnou dovolenou s jasnými požadavky: krásná pláž, ubytování u moře a minimálně polopenze. Našla jsem u jedné cestovní kanceláře Villa Jelena, ležící právě v Bristu, který jsem si během dovolené zamilovala. 

Pláže v chorvatském Bristu

Každý si najde tu svoji. V pravé části Bristu najdete širší pláž, kam se vám bude hodit slunečník,není zde moc stínu. Na tuto pláž navazuje Podaca, další vesnička. K pláži nevedou schody, je dobře dostupná pro všechny věkové kategorie.

 brist2

Foto: Pláž u Podaci

Také, ještě napravo, od centra Bristu najdete několik menších pláží, ke kterým se dostanete po schodech. Příjemné překvapení bylo, že v nejvyšší sezóně bylo poloprázdno. Nedaleko těchto pláží je hospůdka, kde servírují výbornou chorvatskou kuchyni a skvělé pivo. Pláže jsou oblázkové, hodí se tedy boty do vody, ale moře je bez ježků. Moře čisté, okolo zeleň a dostatek stínu. 

Brist3

Foto: Pláž pod Vilou Jelena

 V centru Bristu najdete pláže větší, jsou zde dvě mola, fotografii nemám. A nakonec, směrem ke Gradacu je několik plážiček, u kterých neleží žádné ubytování. Dojdete sem pohodlně pěšky po promenádě vedoucí do Gradacu. 

Nákupy

Brist je malá osada, najdete zde jeden supermarket na hlavní silnici směrem ke Gradacu (cca 5 minut od ubytování od Vily Jelena), pár pekáren, malý market, několik restaurací a stánků se zmrzlinou a suvenýry. Větší nákupní možnosti nabízí Gradac, kam pohodovou procházkou po pobřeží dojdete za 20 minut pěšky. Osada i přesto, jak je malá, nabízí vše potřebné.

Dovolená s dětmi

Lokalita je vhodná pro rodiny s dětmi. Moře je mělké a bez ježků (rok 2016). Lokalita je velmi klidná, jak ve dne, tak v noci. Jen v případě, že budete ubytovaní poblíž silnice, mohl by vás rušit noční provoz, který ale nebyl tak velký.

Pokud z Vás lokalita zaujala, přečtěte si recenzi na Villa Jelena, kde naleznete další fotografie a informace o možnosti skvělé dovolené v apartmánech s výhledem na moře a kousek od malých zátok v Bristu. Krásná lokalita je Gradac, kterému byl věnován třetí díl cestopisu, kam vyrazit do Chorvatska k moři.  

 

tlatko zjezdy

 

Související články

Crikvenica, aneb kam do Chorvatska část 2.

Gradac Chorvatsko, aneb kam do Chorvatska část 3.

Villa Jelena Brist - recenze z pobytu

 

 

 

Aktuality cestovní agentury Magnolia

24. 11. 2019

Většina prvních slev First minute zájezdů končí 30. 11. 2019.

Super last minute, Kapverdy 29. 11. 2019 za 18 290 Kč. 

Pro léto 2020 jsou zatím nejpoptávanější Turecko a Bulharsko. 

AKCE Chorvatsko vybraná ubytování s autobusovou dopravou zdarma pouze do 30.11. 2019


Pro více informací volejte 732 893 316 neo pište na prodej@ca-magnolia.cz, CA Magnolia

Vyhledávání

Nejnovější články

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

Proč vznikl tento blog? Od roku 2011 provozujeme cestovní agenturu a ač se tomu dá těžko uvěřit, otázky ohledně dovolených napříč celým světem, se velmi často opakují. Tento blog vznikl proto, abychom vám poskytli informace týkající se destinací, upozornili na novinky, sepsali oblíbené tipy na zájezdy v jednotlivých lokalitách nebo poradili, co dělat, když se dovolená úplně nevydaří. Pokud máte námět na nějaký článek, kontaktujte nás.  

 magnolia bok

 

 

 

 

Všeobecné obchodní podmínky CA Magnolia

Ochrana osobních údajů www.more-dovolena.eu 

Informace o cookies

Copyright © 2016 - 2019 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.