Kam na dovolenou do Chorvatska? 1. část, Makarská riviéra 

 

Nebudeme si nalhávat, míst kam vyrazit na skvělou dovolenou v Chorvatsku je opravdu velké množství. Každý si po letech cestování najde to své místečko. Připravili jsme pro vás třídílný článek s tipy, kam do Chorvatska. Makarské riviéře budeme věnovat první díl článku a proč právě Makarská? Můžete sem vyrazit bez problémů v červnu i v září, jde zde pořád teplo. 

 

Makarská riviéra je jedno z nejjižnějších bodů v Chorvatsku, kam se každoročně vypraví mnoho turistů. Skvělé počasí zde panuje i mimo hlavní sezónu, naopak v létě se připravte i na teploty okolo 36 C. Makarská riviéra není pouze město Makarska, ale také mnoho menších menších měst a vesniček na pobřeží. Hlavním znakem dovolené zde je pohoří Biokovo a Rulič, které krajině dodává svérázný ráz kombinace moře a majestátných pohoří. 

gradac

Západ slunce v Gradacu

Tip 1. Brist

Pokud nevíte kam do Chorvatska do klidné lokality zkuste Brist. Brist leží jižně od Makarské. Proč právě tato malá vesnička poblíž Gradacu? Brist je místem, kde nemusíte brzy ráno chodit na pláž rozkládat ručníky a odpoledne být nalepeni na další stovce dovolenkářů na přeplněné pláži. Krásná příroda, pláže a klid. To jsou základní symboly, které reprezentují Brist.

 

Tipy na ubytování

Vila Jelena s polopenzí - pokoje umožňují ubytování až pro 2 dospělé osoby a dvě děti. Obrovskou výhodou jsou pokoje s výhledem na moře, výhled je nádherný. Polopenze, snídaně je formou jednoduchího bufetu, večeře výběrem ze dvou jídel. Můžete zvolit jak dopravu autobusem, tak vlastní: Jenom pozor, ubytování bývá velmi brzy vyprodané. 

Vila Maslina s polopenzí - leží blíže Gradacu v malých uličkách Birstu, pod vilou je betonové molo, nedaleko množství pláží oblázkových. 

Pláže v chorvatském Bristu

Každý si najde tu svoji. V pravé části Bristu najdete širší pláž, kam se vám bude hodit slunečník, není zde moc stínu. Na tuto pláž navazuje Podaca, další vesnička. K pláži nevedou schody, je dobře dostupná pro všechny věkové kategorie. Pláže jsou oblázkové, hodí se tedy boty do vody, ale moře zde je většinou u břehu bez ježků. menší pláže mají občas i strmější vstup do moře. 

 brist2

Foto: Pláž Brist

Tip 2. Gradac

Krásná lokalita je Gradac. Gradac leží zhruba tři kilometry od Bristu. Z Bristu do Gradacu a naopak dojdete pohodlně po pobřežní promenádě. Cesta je lemována mnoha plážemi. Gradac disponujé také jednou z nejkrásnějších pláží celé země. Gradac je rozdělen na dvě části, je zde desítka restaurací, barů, kaváren a dvě diskotéky. I v hlavní sezóně je zde ale klid. Pláže jsou zde nádherné a tím, že jsou široké se nestává, že by byla hlava na hlavě. 

gradac pláž

Severní pláž v Gradacu

Tipy na ubytování

Hotel Oaza Gradac - je obklopen borovým lesem a leží 150 m od nádherné pláže. Je umístěn v klidnější části Gradacu. Do centra dojdete po promenádě. Hotel je ideální pro všchny, kteří chtějí být ubytování trochu mimo hlavní třídu. Pokoje jsou velmi jednoduše vybaveny. Stravování je formou polopenze. 

Hotel Laguna Gradac - Hotel Laguna leží přesně na opačné straně Gradacu než hotel Oaza. Hotel Laguna leží 50 metrů od moře. Je možné si zde zvolit stravování formou light all inclusive nebo polopenze. Hotel se skládá z hlavní budovy a depandance. Hotel je každoročně velmi oblíbený. 

Penzion Radič - Leží přímo u přístavu v Gradacu odkud vyplouvají výletní lodě. Výhodou jsou skvělé večeře podávané ve vyhlášené restauraci. Snídaně jsou obyčejné, bufetové. Výhodou penzionu je určitě jeho poloha, kde jste v samém srdci Gradacu avšak na konci promenády. Pokoje jsou menší, v létě doporučujeme určitě si připlatit za klimatizaci.

gradac pláže

Gradac v září

Pláže v Gradacu

V Gradacu naleznete nepřeberné množství pláží, pláže přímo u hlavní promenády, dlouhé pláže na obou koncích Gradacu stejně jako nuda pláž za Gradacem směrem k Bristu. Pláže mají jemné oblázky, jsou skvělé i pro menší děti a celé pobřežíje lemováno restauracemi a obchůdky.  

 

Tip 3. Drvenik

Zhruba 30 km od Makarské leží vesnička Drvenik. Do Drveniku budete sjíždět z hlavní cesty podél pobřeži. Drvenik je rozdělen na dvě části. Obrovskou výhodou místa je jeho přímořšká promenáda, která vede směrem na jih až k opuštěné pláži, na sever k malé venkovní posilovně. Kdo tedy miluje vycházky a celkově chůzi po pobřeží, bude zde spokojen. Drvenik má dvě hlavní pláže, upřímně, v létě bývají dost plné. Prázdnější pláž naleznete vždy u přístaviště, odkud odplouvají lodě na Hvar, Peljašes a Korčulu. Veškerá zábava je lokalizována u hlavních pláží. Počet restaurací není tak vysoký jako v Gradacu.

pobřeží u drveniku

Pobřeží u Drveniku, můžete narazit i na želvy kareta a delfíny

Tipy na ubytování 

Vila Stina je nově zbudované ubytování kousek od hlavního přístavu. Výhodou je, že apartmány neleží v centru vesnice, ale naopak na okraji, je zde klid, avšak zhruba 30 metrů od ubytování je kavárna, pekárna a do centra je to kousek. Leží u nejklidnější pláže. Ubytování je nové, krásné, každý pokoj má klimatizaci a wifi. 

Hotel Nano s polopenzí a krytým bazénem leží u jedné z hlavních pláží. Hotel je díky svému vybavení skvělým místem pro návštěvu i mimo sezónu. V depandanci můžete navštívit jak zmíněný krytý bazén, vířivku nebo saunu. Polopenze je podávána přímo v místě pobytu.  

 

Pláže v Drveniku

Jak jsem zmínila v Drveniku jsou dvě hlavní pláže. Nejvíce obsazená v hlavní sezóně bývá pláž u hlavního přístavu Donja Vala. Naopak více místa a širší pláže jsou v druhé části Drveniku Gornja Vala. Pěsky i autem lze dojet na krásnou pláž Lučica.

 pláž pro psy drvenik

Pláž v Drveniku určená pro koupání se psy

Tip 4. Zaostrog

Další z menších letovisek na Makarské riviéře je vesnička Zaostrog. Kdo jede na dovolenou, aby si užil co nejvíce klidu je Zaostrog tím pravým místem. Ten kdo miluje procházky, užije si také své. Pobřežní promanáda vede až do vesničky Podaca. Je zde velké množství pláží mimo centrum. Pokud tedy hledáte hlavně místa, kde bude méně lidí a mimo centrum, zkuste Zaostrog.

Tipy na ubytování

Villa Paškal je jedním z nejoblíbenějších ubytování v Zaostrogu, Leží mimo centrum v klidné lokalitě u krásné pláže. Villa ma navíc bazén, což je ideální pro děti a v chorvatsku nebývá zvykem. Ubytování je navíc s polopenzí. 

 

Pláže v Zaostrogu

Výhodou Zaostrogu je, že že směrem na východ se vine dlouhá pláž, která přináší klid i těm největším samotářům. Pláže jsou samozřejmě oblázkové, jako ve většině chorvatských destinací. Voda je průzračná, s sebou boty do vody. 

 villa paškal ca magnolia

Villa Paškal, zdroj ca-magnolia.cz

 

Tip 5. Baška Voda

Kdo naopak potřebuje pro svojí ideální dovolenou místo, kde to i po setmění žije a má rád ruch, stejně jako možnost se z centra vydat na pláže mimo letovisko zkuste město Baška Voda. Město má vlastní přístav, je zde muzeum, stovka restaurací, barů, kaváren a cukráren.

 

Tipy na ubytování

Vila Zvono s polopenzí za skvělou cenu leží 250 metrů od moře a kousek od centra města. Výhodou je polopenze formou bufetu v restauraci vzdálené zhruba 400 metrů od ubytování. Každý pokoj disponuje bezplatým Wifi a malou ledničkou. 

Bungalovy Urania s možností all inclusive leží v rozlehlé zahradě 50 až 150 metrů od moře a zhruba 500 metrů od centra letoviska. Můžete zvolit jak ubytování bez stravy tak s light all inclusive v podobě snídaní, obědů a vačeří stejně jako drinků po celý den.

 

Pláže v Baška Voda

Pláže v centru města jsou během sezóny opravdu plné, ale nesmírnou výhodou Baška Voda je, že v okolí je velké množství pláží, které okolo sebe nemají žádná ubytování a zde najdete vytoužený klid, pokud ho budete samozřejmě hledat. Krásná je pláž Oseka, nad pláží Oseka je pláž, kde se můžete koupat i s pejsky. Mezi Baška Voda a Promajna vede promenáda, která je lemována mnoha menšími plážemi. 

 

urania bungalovy ca magnolia

Pláž u bungalovů Urania, zroj: ca-magnolia.cz

 

Shrnutí článku kam do Chorvatska

Makarská riviéra je oblast, kde seženete stovky, možná tisíce rozličných ubytování. Ti chtěří hledají nejvíce ruchu, ať vyrazí přímo do Makarské. Kdo má rád větší klid, je tu spousta vesniček na pobřeží. Výhodou je skvělé počasí i mimo hlavní sezónu. Nevýhoda delší cesta, pokud byste spíše preferovali dovolenou letecky, v podobné cenové relaci lze letět do Egypta. Jednou z nejoblíbenějších destinací s krátkým letem je dovolená v Bulharsku. Kompletní nabídku ubytování v Chorvatsku naleznete pod tlačítkem ukázat zájezdy. 

 

tlatko zjezdy

 

Související články

Crikvenica, aneb kam do Chorvatska část 2.

Villa Jelena Brist - recenze z pobytu

 

 

Výhodné First minute s možností bezplatného storna do 28. 2. 2021.

Nezapomínejte na extra připojištění na onemocnění nebo komplikace spojené s onemocněním COVID, pojištění kryje karanténu před odletem i případnou karanténu v destinaci. 

Vyhledávání

Nejnovější články

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

Copyright © 2016 - 2021 Cestovní agentura Magnolia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.