Kam na dovolenou do Chorvatska? 

 

Nebudeme si nalhávat, míst kam vyrazit na skvělou dovolenou v Chorvatsku je opravdu velké množství. Každý si po letech cestování najde to své místečko. Připravili jsme pro vás velkého průvodce s tipy, kam do Chorvatska na dovolenou, pokud váháte s lokalitou nebo hledáte nějaká nová místa. (Aktualizováno květen 2021)

Velký průvodce kam na dovolenou do Chorvatska 

Víte, že délka pobřeží Chorvatska je i s ostrovy přes 6 tisíc kilometrů? Kam se tedy vypravit na tu nejlepší dovolenou do Chorvatska? Z hlediska cestování na letní dovolenou si rozdělíme Chorvatsko na tři části (jinak je země rozdělena na tzv. župy, těch je 20). Sever, tedy Istrii a Kvarner. Potom Severní Dalmácii a Střední Dalmácii. 

 

IMG 0152

 

Istrie a Kvarner, sever Chorvatska

Istrie a Kvarner leží na severu Chorvatska. Pohodlně se sem dopravíte autobusem nebo automobilem. Podnebí v létě je zde příjemnější, teploty nejsou tak vysoké jako na jihu Chorvatska. Lokalita je to víceméně klidnější, pláže jsou ve většině případů oblázkové. 

Istrie

Istrie je pro nás jednou z nejbližších lokalit u moře, kam většinou míří rodiny s malými dětmi nebo všichni turisté, kteří chtějí v Chorvatsku strávit kratší čas a tím samozřejmě i kratší čas v autě nebo autobuse. Je vhodným místem třeba jen prodloužený víkend. Istrie je vzdálena od Brna pouhých 650 km. Typické pro lokalitu jsou vinice, nížiny a malebné pláže. 

 

Tipy na ubytování 

Hotel Delfin s polopenzí

Hotel se nachází v letovisku Poreč v zátoce Zelená Laguna, pláž je oceněna Modrou vlajkou. Jedná se o oblíbený hotel s bazénem, kde jedno dítě do 11,99 let má dovolenou při doprovodu minimálně dvou osob zdarma. Pláž je vzdálena pouhých 50 metrů. Jedná se o skvělé ubytování pro rodiny s dětmi. Polopenzi můžete rozšířit na plnou penzi dokoupením obědů. Pokoje jsou určeny až pro 4 osoby. 

 

Kemp Oliva - mobilhomy s polopenzí

Pokud milujete ubytování v přírodě, zkuste tyto populární mobilhomy v letovisku Rabac. V mobilhomu je možné ubytovat až pět soob. V kempu nechybí krásný bazén a jednou z největších výhod je překrásná pláž. V kempu nechybí kiosek stejně jako dětské hriště. 

 

Apartmány Polynesia s polopenzí

 Jedná se o oblíbené apartmány pro 2 až 5 osob na Istrii. Jedno dítě do 13,99 let má ubytování při doprovodu dvou osob zdarma. Nechybí chutná polopenze formou bufetu. Pláž je vzdálena 300 metrů od ubytování. V areálu nechybí fast food, supermarket ani bazén s oddělenou částí pro děti. 

 Chorvatsko Brist

Kvarner

Kvarner je klidnější hornatější turistickou lokalitou oproti Istrii. Převládají zde menší oblázkové plážičky. Jednou z nejvíce navštěvovaných lokalit, zejména pro rodiny s dětmi, je Crikvenica, kde najdete městrkou písčitou pláž stejně jako mnoho zábavy, restaurací a obchůdků. Crikvenici jsme věnovali samostatný článek. Opět, díky vzdálenosti je Kvarner ideální pro všechny, kteří chtějí v autobuse či autě strávit co nejméně času. 

 

Tipy na ubytování

Pension Mudražija Crikvenica s polopenzí

Jedním z nejoblíbenějších ubytování na Kvarneru je pension Mudražija v Crikvenici. Penzion leží kousek od centra letoviska. Máte zde na výběr mnoho pláží. U penzionu je menší venkovní bazén. Ubytování je s polopenzí. Penzion je vybaven dvoulůžkovými pokoji s až dvěma přistýlkami. První dítě do 12,99 let v doprovodu dvou osob má ubytování zdarma. 

Apartánový dům Niko

Pokud mát dovolenou spjatou s venkovním grilováním, zkuste apartmány Niko. V apartmánu až pro pět osob nechybí kuchyňka, terasa nebo balkon stejně jako parkování zdarma a venkovní gril. Apartmány leží v letovisku Dramalj, 70 metrů od pláže. 

 

Severní Dalmácie

Severní Dalmácie je krajem okolo města Zadar. Jedná se o oblast velmi historicky, kulturně i přírodně vybavenou. Leží zde známé souostroví Kornati či národní park Paklenica. Lokalita je dobře dostupná jak autobusem, autem, vlakem tak letecky, díky Zadaru. Pláže jsou čisté, většinou oblázkové s pozvolným vstupem do vody.

 

Tipy na ubytování 

Imperial park hotel - depandance Vila Regina s polopenzí

V žádané lokalitě Vodice leží tento hotel s depandancí. Můžete vybrat dovolenou s polopenzí nebo light all inclusive. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s přistýlkou. Dítě v doprovodu dospělého má ubytování a stravu zdarma do 11,99 let. V areálu je bazén a hotel leží přímo u pláže. Více o stravování naleznete proklikem na název hotelu.  

 

Camping Park Soline - mobilhomy

Tento velmi oblíbený a udržovaní kemping leří přímo v oblíbeném letovisku Biogran na Moru u pláže. Ubytování je v moderních domcích pro 4 až 6 osob. V areálu nechybí supermarket, restaurace ani mnoho míst pro sportovní vyžití (stolní tenis, venkovní fitness, hřiště na volejbal). Kemp leží přímo u pláže, jedná se o jeden z nejoblíbenějších kempů v Dalmácii. 

 

Střední dalmácie

Dle našeho úsudku se jedná o nejkrásnější část Chorvatska pro všechny milovníky přírody. Krajinný ráz je ovlivněn pohořím Biokovo a Rulič. Kdy vysoké hory střídají krásné pláže obklopené borovicemi. Ve Stradní Dalmácii najdete oblíbená letoviska jako Makarská, Podgora, Gradac a další. Naleznete zde jak malé plážičky tak dlouhé pláže. 

 

Makarská riviéra

Makarská riviéra je jedno z nejjižnějších bodů v Chorvatsku, kam se každoročně vypraví mnoho turistů. Skvělé počasí zde panuje i mimo hlavní sezónu, naopak v létě se připravte i na teploty okolo 36 C. Makarská riviéra není pouze město Makarska, ale také mnoho menších menších měst a vesniček na pobřeží. 

gradac

Západ slunce v Gradacu

 

Tipy na ubytování

Lokalita Brist

Brist je malá vesnička nedaleko Gradacu, má jedny z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku. Pokud hledáte klidné místo pro dovolenou. Zkuste Brist. 

 

Vila Jelena s polopenzí 

Pokoje umožňují ubytování až pro 2 dospělé osoby a dvě děti. Obrovskou výhodou jsou pokoje s výhledem na moře, výhled je nádherný. Polopenze, snídaně je formou jednoduchího bufetu, večeře výběrem ze dvou jídel. Můžete zvolit jak dopravu autobusem, tak vlastní. Jenom pozor, ubytování bývá velmi brzy vyprodané. 

 

Vila Maslina Brist s polopenzí

Leží blíže Gradacu v malých uličkách Birstu, pod vilou je betonové molo, nedaleko množství pláží oblázkových. Pohodně dojdete pěšky do centra letoviska Gradac. 

 brist2

Foto: Pláž Brist

Lokalita Gradac

Krásná lokalita je Gradac. Gradac leží zhruba tři kilometry od Bristu. Z Bristu do Gradacu a naopak dojdete pohodlně po pobřežní promenádě. Cesta je lemována mnoha plážemi. Gradac disponujé také jednou z nejkrásnějších pláží celé země. Gradac je rozdělen na dvě části, je zde desítka restaurací, barů, kaváren a dvě diskotéky. I v hlavní sezóně je zde ale klid. Pláže jsou zde nádherné a tím, že jsou široké se nestává, že by byla hlava na hlavě. 

gradac pláž

Severní pláž v Gradacu

Tipy na ubytování

Hotel Oaza Gradac s polopenzí

Je obklopen borovým lesem a leží 150 m od nádherné pláže. Je umístěn v klidnější části Gradacu. Do centra dojdete po promenádě. Hotel je ideální pro všchny, kteří chtějí být ubytování trochu mimo hlavní třídu. Pokoje jsou velmi jednoduše vybaveny. Stravování je formou polopenze. 

 

Hotel Laguna Gradac s all inclusive nebo polopenzí

Hotel Laguna leží přesně na opačné straně Gradacu než hotel Oaza. Hotel Laguna leží 50 metrů od moře. Je možné si zde zvolit stravování formou light all inclusive nebo polopenze. Hotel se skládá z hlavní budovy a depandance. Hotel je každoročně velmi oblíbený. 

 

Penzion Radič 

Leží přímo u přístavu v Gradacu odkud vyplouvají výletní lodě. Výhodou jsou skvělé večeře podávané ve vyhlášené restauraci. Snídaně jsou obyčejné, bufetové. Výhodou penzionu je určitě jeho poloha, kde jste v samém srdci Gradacu avšak na konci promenády. Pokoje jsou menší, v létě doporučujeme určitě si připlatit za klimatizaci.

gradac pláže

Gradac v září

Pláže v Gradacu

V Gradacu naleznete nepřeberné množství pláží, pláže přímo u hlavní promenády, dlouhé pláže na obou koncích Gradacu stejně jako nudapláž za Gradacem směrem k Bristu. Pláže mají jemné oblázky, jsou skvělé i pro menší děti a celé pobřežíje lemováno restauracemi a obchůdky.  

 

Lokalita Drvenik

Zhruba 30 km od Makarské leží vesnička Drvenik. Do Drveniku budete sjíždět z hlavní cesty podél pobřeži. Drvenik je rozdělen na dvě části. Obrovskou výhodou místa je jeho přímořšká promenáda, která vede směrem na jih až k opuštěné pláži, na sever k malé venkovní posilovně. Kdo tedy miluje vycházky a celkově chůzi po pobřeží, bude zde spokojen. Drvenik má dvě hlavní pláže, upřímně, v létě bývají dost plné. Prázdnější pláž naleznete vždy u přístaviště, odkud odplouvají lodě na Hvar, Peljašes a Korčulu. Veškerá zábava je lokalizována u hlavních pláží. Počet restaurací není tak vysoký jako v Gradacu.

pobřeží u drveniku

Pobřeží u Drveniku, můžete narazit i na želvy kareta a delfíny

Tipy na ubytování 

Vila Stina 

Je nově zbudované ubytování kousek od hlavního přístavu. Výhodou je, že apartmány neleží v centru vesnice, ale naopak na okraji, je zde klid, avšak zhruba 30 metrů od ubytování je kavárna, pekárna a do centra je to kousek. Leží u nejklidnější pláže. Ubytování je nové, krásné, každý pokoj má klimatizaci a wifi. 

Hotel Nano s polopenzí

Hotel Nano je vyhledávaným ubytováním s krytým bazénem leží u jedné z hlavních pláží. Hotel je díky svému vybavení skvělým místem pro návštěvu i mimo sezónu. V depandanci můžete navštívit jak zmíněný krytý bazén, vířivku nebo saunu. Polopenze je podávána přímo v místě pobytu.  

 

Pláže v Drveniku

V Drveniku jsou dvě hlavní pláže. Nejvíce obsazená v hlavní sezóně bývá pláž u hlavního přístavu Donja Vala. Naopak více místa a širší pláže jsou v druhé části Drveniku Gornja Vala. Pěsky i autem lze dojet na krásnou pláž Lučica.

 pláž pro psy drvenik

Pláž v Drveniku určená pro koupání se psy

Lokalita Zaostrog

Další z menších letovisek na Makarské riviéře je vesnička Zaostrog. Kdo jede na dovolenou, aby si užil co nejvíce klidu je Zaostrog tím pravým místem. Ten kdo miluje procházky, užije si také své. Pobřežní promanáda vede až do vesničky Podaca. Je zde velké množství pláží mimo centrum. Pokud tedy hledáte hlavně místa, kde bude méně lidí a mimo centrum, zkuste Zaostrog.

Tipy na ubytování

Villa Paškal s polopenzí

Ubytování je jedním z nejoblíbenějších v Zaostrogu, Leží mimo centrum v klidné lokalitě u krásné pláže. Villa ma navíc bazén, což je ideální pro děti a v chorvatsku nebývá zvykem. Ubytování je s polopenzí. 

 

Pláže v Zaostrogu

Výhodou Zaostrogu je, že že směrem na východ se vine dlouhá pláž, která přináší klid i těm největším samotářům. Pláže jsou samozřejmě oblázkové, jako ve většině chorvatských destinací. Voda je průzračná, s sebou boty do vody. 

 villa paškal ca magnolia

Villa Paškal, zdroj ca-magnolia.cz

 

Lokalita Baška Voda

Kdo naopak potřebuje pro svojí ideální dovolenou místo, kde to i po setmění žije a má rád ruch, stejně jako možnost se z centra vydat na pláže mimo letovisko zkuste město Baška Voda. Město má vlastní přístav, je zde muzeum, stovka restaurací, barů, kaváren a cukráren.

 

Tipy na ubytování

Vila Zvono s polopenzí

Za skvělou cenu pořídítě ubytování ve Vile Zvono, leží 250 metrů od moře a kousek od centra města. Výhodou je polopenze formou bufetu v restauraci vzdálené zhruba 400 metrů od ubytování. Každý pokoj disponuje bezplatým Wifi a malou ledničkou. 

Bungalovy Urania s možností all inclusive

Oblíbené bungalovy leží v rozlehlé zahradě 50 až 150 metrů od moře a zhruba 500 metrů od centra letoviska. Můžete zvolit jak ubytování bez stravy tak s light all inclusive v podobě snídaní, obědů a vačeří stejně jako drinků po celý den.

 

Pláže v Baška Voda

Pláže v centru města jsou během sezóny opravdu plné, ale nesmírnou výhodou Baška Voda je, že v okolí je velké množství pláží, které okolo sebe nemají žádná ubytování a zde najdete vytoužený klid, pokud ho budete samozřejmě hledat. Krásná je pláž Oseka, nad pláží Oseka je pláž, kde se můžete koupat i s pejsky. Mezi Baška Voda a Promajna vede promenáda, která je lemována mnoha menšími plážemi. 

 

urania bungalovy ca magnolia

Pláž u bungalovů Urania, zroj: ca-magnolia.cz

 

Shrnutí článku kam do Chorvatska

Chorvatsko je každoročně nejoblíbenější destinací Čechů pro dovolenou u moře. Převládají většinou rodiny s dětmi, které preferují vlastní dopravu do destinací. Výhodou je, že ubytování v Chorvatsku pořídítě levně i pokud jste početnější rodina. V každém letovisku najdete mnoho restaurací, supermarketů a obchůdků. Pokud byste spíše preferovali dovolenou letecky, v podobné cenové relaci lze letět do Egypta nebo Tunisu. Jednou z nejoblíbenějších destinací s krátkým letem je také dovolená v Bulharsku. Kompletní nabídku ubytování v Chorvatsku naleznete pod tlačítkem ukázat zájezdy. Pokud chcete doporučit ubytování, kontaktujte nás

 

Aktuální podmíny cestování

Podmínky se neustále mění, proto je vždy nejlepší nám zavolat. V plánu je, že od 29. 5. 2020 by měla být cesta otevřena stejně jako dnes - tedy pro cestu tam PCR test, očkování nebo doklad o prodělání onemocnění Covid a návrat do země bez testů a karantény. Čekáme na vyjádření vlády. 

 

tlatko zjezdy

 

Související články

Crikvenica, aneb kam do Chorvatska část 2.

Villa Jelena Brist - recenze z pobytu

 

 

Kam v červenci? Ideální destinace jsou Řecko

 

 Většina zemí spadá do zelené a oranžové, tedy:

 

- očkování vyplňují pouze vstupní formuláře

- ti s potvrzením o prdělání do 180 dní vyplňují pouze vstupní formuláře

- nenaočkování se před odletem a návratem testují (případnou pozitivitu vám kryje připojištění)

 

Vyhledávání

Nejnovější články

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

Copyright © 2016 - 2021 Cestovní agentura Magnolia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.