Kapverdy doba letu

Pokud se chystáte na Kapverdy s cestovní kanceláří, počítejte s tím, že strávíte v letadle mezi 6 až 8,5 hodinami. Proč takový rozdíl? Záleží na tom, na jaký ostrov se chystáte a ve který termín. 

Doba letu na Kapverdy?

Doba letu na Sal

Na Sal poletíte buďto přímým letem nebo s mezipřistáním na ostrově Boa Vista. To ovlivní samozřejmě i dobu letu. Pokud poletíte přímo z Prahy, cesta trvá zhruba 6 a půl hodiny. Někdy je kratší, jindy delší, záleží na větru. Pokud poletíte s mezipřistáním na Boa Vista, doba letu se Vám prodlouží zhruba o 1,5 hodiny, než cestující na Boa Vista vystoupí.

 letiště Sal Kapverdy

Foto: letiště Sal, Kapverdy. Zdroj: Wikipedia.com

Doba letu na Boa Vistu 

Opět záleží, jestli ve směru vašeho letu bude mezipřistání na Salu nebo ne. Počítejte tedy s rozmezím letu zhruba od 6,5 hodiny za přímý let a až 8,5 let s mezipřistáním

Leti Boa Vista Kapverdy

Foto:Letiště Boa Vista. Zdroj: Boa Vista Official

Letadla

Na Kapverdy létá Travel Service s Boeingem 737-800 nebo nyní novým Boeingem 737 MAX 8. Vhodná je určitě nějaká zábava do letadla, vzhledem k absenci obrazovek. Letadlo je uzpůsobeno na krátké lety, proto doporučuji, pokud jste většího vzrůstu, se nechat posadit do uličky, Když budete na letišti brzo a nebudou místa prioritně obsazena, paní na checkinu by vám mohla vyhovět :-). Další možností je připlatit si lepší místa. Cestovní kancelář si samozřejmě tato sedadla účtuje za příplatek. Viz. níže. 

737 800 interir

Foto: interiér Boeingu 737 - 800. Zdroj: Airlinereporter.com

XL seat u exitu

Pokud se nechcete mačkat, vatiantou je připlatit si XL seat u exitu. O tuto možnost požádejte ihned při koupi zájezdu. Cena XL seat u exitu je 500 Kč v jednom směru pro osobu. Tedy 1 000 Kč za oba směry. Pokud kupujete zájezd jako last minute, sedadla už mohou být obsazena. 

Priotity seat

Další možností je zakoupit si prioritně místo, které si sami vyberete. Dám příklad, někdo chce sedět v uličce u WC. Pokud si chcete vybrat například místo v uličce na konci letadla, jedna cesta je za příplatek 500 Kč, pro oba směry tedy 1000 Kč. Opět, o místa musíte požádat, při koupi zájezdu. Výhoda je, že dopředu víte, kde budete sedět a právě ulička je na tomto letu žádaná. 

První třída (Travel service plus)

Poslední možností je zakoupit si první třídu. Tady se už jedná o částku vyšší (4 990 Kč), díky tomu, že obsahuje ještě další služby. Aneb cituji CK: " tato služba zajišťuje cestujícím rozšířený palubní servis s bohatším občerstvením. Váhový limit zapsaných zavazadel je u této služby zvýšený o 5 kg na osobu. Jako cestující se službou Travel Plus Comfort získáte rovněž možnost přístupu do letištního salonku vyšších cestovních tříd před odletem z Prahy "

Do rozšířeného palebního servisu se počítají i sedadla v přední části s větším místem pro nohy.

Strava na palubě

Ještě se zmíním o stravě na palubě. Jedná se o dlouhý let, dostanete tedy teplé jídlo a nějaké sušenky a omezené množství tekutin. Pokud jste vegetarián, celiak nebo máte alergii na laktózu, tuto skutečnost sdělte při koupi zájezdu, aby Vám bylo připravaněbo jídlo dle Vašich stravovacích návyků. Je možné si za příplatek objednat lepší stravu, například řízky, ty stojí zhruba okolo 200 Kč. Opět, o těchto možnostech se informujte při zakoupení. Všeobecně se o nich moc neví, nebojte se zeptat. 

Doporučení

Let na Kapverdy jde zvládnout i bez prioritních sedadel. Sama mám 178 cm, nebyl to úplně ten nejpohodlnější let, ale zvládnout se dá. Ale jak jsem psala, hlavně nezapomenout na nějakou zábavu na palubu, protože čas se opravdu vleče. Během letu na Kapverdy můžete alespoň vidět Gibraltar a Kanárské ostrovy. Kompletní informace o ostrovech najdete v článku Kapverdy.

Váháte, který hotel či zájezd bude ten pravý? Napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Nyní knižní průvodce k zájezdu ZDARMA od CA Magnolia.

 

tlatko zjezdy

 

Související články

Dovolená Kapverdy 

Oasis Atlantico belorizonte recenze 

Vízum Kapverdy - změna od ledna víza zrušeny a nahrazeny bezpečnostní taxou!

 

 

 

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

V některých člancích odkazuji na webové stránky naší agentury pro konkrétní a aktuální informace (denně se mění cena zájezdů).

Tak jako tři tisíce dalších agentur a cestovních kanceláři v ČR prodáváme zájezdy. V čem si myslíme, že jsme jiní? V poskytvání informací a rad. Nebojte se nás kontaktovat, co víme, povíme. Co nebudeme znát, zkontaktujeme přímo hotel nebo pořadatele.

V případě zájmu se zajděte podívat na

www.ca-magnolia.cz 

Copyright © 2016 - 2019 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.