Kapverdy počasí

Opravdu je hezky celý rok?

Pro Středoevropana musím konstatovat, že je na ostrovech hezky opravdu celý rok. Kdo byl na Kanárských ostrovech, nechť si představí vždy o 3 až 5 C vyšší teplotu. Vítr je ten, kdo ovlivňuje pocitovou teplotu na ostrovech. Asi nejlepší bude rozdělit povídání o počasí na Kapverdách na jednotlivé měsíce v roce.

Podívejte se na živý přenos z Kapverd

Na webkameře mate záběry na vesničku a centrum Santa Maria na ostrově Sal. Ve vesničce Santa Maria leží hotely OA Belorizote, OA Salinas Sea - napravo přímo u pláže, hotel Pontao VOI Vila do Farol

Broadcast is powered by Baltic Live Cam
 

Pozn. občas se může stát, že zobrazení live-kamery nebude fungovat, v tomto případě klikněte sem (otevře se vám stránka kapverdského rádia, kde v pravé části máte živý přenos.) 

 

Kapverdy v lednu až březnu

Leden, únor a březen jsou z chladnějších měsíců na Kapverdách, ale nebojte se, zima vám nebude. Teplota se pohybuje v rozmezí mezi 22 až 29 C, to co určuje pocitovou teplotu je vítr. Výjimečně klesá teplota přes den pod 20 C. Noční teploty se pohybují okolo 18 až 20 C. V tuto dobu se můžete na Kapverdách pořádně spálit, tak i k večeru chodit v mikině. Pokud je mírný vítr, oceán je krásné klidný a perfektně se vykoupete a je vedro, pokud více fouká, samozřejmě pocitově je chladněji. Nejlepší celoroční lokalita ke koupání je okolo hotelů OA Belorizonte, OA Salinas Sea a celkově v Santa Maria. Živější oceán je na ostrově Boa Vista. Na druhou stranu, Boa Vista je ideálem pro milovníky klidu a dlouhých opuštěných pláží. V prvních zimních měsících počítejte s více větrnými dny.

V lednu a v únoru je na ostrovech průměrná denní doba svitu 8 hodin. V březnu se doba svitu zvyšuje. Teplota oceánu je zhruba 22 C. Tuto dobu bych doporučovala všem, kteří nevyhledávají vedra hlavní sezony a chtějí se ohřát, zatímco u nás budou mrazy. V kraťasech, tričku a plavkách stejně strávíte většinu dovolené. V březnu se začíná oteplovat, březen je také jeden z měsíců s nejvyšším slunečním svitem. V lednu zase bývají nejzajímavější last minute Kapverdy

kapverdy počasí září

Kapverdy Sal, foceno na konci září

Kapverdy v dubnu a květnu

Kapverdy v dubnu a květnu jsou opravdu lahůdkou. Zatímco u nás se teprve probírá jaro, na ostrovech je teplo a absolutně jasno. Tyto měsíce bývají nejslunnější. Slunce svítí v průměru 10 hodin denně. Oceán se otepluje. Teploty se pohybují mezi 22 a 31 C. Vítr se mírní. Tato doba je vhodná pro všechny, kteří chtějí Kapverdy navštívit mimo nejhlavnější sezonu a užít si teplo, dlouhé slunečné dny a načerpat po zimě novou energii, například o Velikonocích, jenom pozor, tyto termíny bývají brzy vyprodané.  

Kapverdy v červnu až listopadu

Na Kapverdách začíná hlavní sezóna v červnu. Teploty rostou a pohybují se od 24 po 32 C. V srpnu, září a říjnu počítejte s vyšší vlhkostí, tyto měsíce je nejtepleji a oceán je nejlepší pro koupání pro ty, co mají rádi teplou vodu. V nejteplejších měsících počítejte s možností výskytu oblačnosti po poledni. Oceán má pokojovou teplotu okolo 26 C. Toto období tedy doporučuji všem, kteří jsou zvyklí cestovat v létě do letovisek, kde jsou tropické teploty. Skvělá je možnost nechat si "letní dovolenou" na listopad, kdy u nás začínají první mrazíky a na Kapverdách je okolo 30 C. Opět listopad je jeden z měsíců s nejdelším slunečním svitem. Letní a podzimní měsíce jsou nejméně větrné a oceán má nejvyšší teplotu. Podzim je ideální i pro návštěvu Kanárských ostrovů

kapverdy počasí

Pláž Santa Maria - hotely u pláže OA Belorizonte, OA Salinas Sea

Kapverdy v prosinci

V průběhu prosince se ochlazuje, teplota v půlce prosince (2019) vystoupala letos na 30 C. V průběhu Vánoc se teplota pohybuje okolo 27 C až 30 C. Oceán je vyhřátý po hlavní sezónně. Proto jsou Kapverdy skvělým místem pro strávení Vánoc. Bonusem je, že nemusíte hledat exotiku na druhé straně zeměkoule. Pozor jenom na vánoční termíny, bývají vyprodané dlouhou dobu dopředu. 

 

Jaké jsou nejoblíbenější hotely pro dovolenou na Kapverdách? 

 

  • Oasis Altantico Belorizonte 4* je nejoblíbenějším místem cestovatelů mířících na ostrov Sal, sympatické je ubytování v zahradních bungalovech, buďto standard nebo novějších superior. Pokoje umožňují ubytování buďto až pro tři dospělé osoby nebo dva dospělé a dvě děti do 14 let. Místo je ideální pro ty, co chtějí mimo svojí dovolenou zajít mimo hotel třeba na večeři nebo jinou zábavou.  

 

  • Oasis Salinas Sea 5* je jeden z luxusnějších menších hotelů na ostrově Sal, rozhodně volte ubytování s výhledem do zahrady nebo bočním výhledem na oceán. V pokoji je možné ubytovat až  3 dospělé a jedno dítě do 14 let nebo dva dospělé a dvě děti do 14 let. Oproti ostatním hotelům je výhoda wifi na pokojích. 

 

  • Royal Horizons Boavista 4+* je nejoblíbenějším hotelem na ostrově Boa Vista, jedná se o rozlehlý koplex u dlouhé pláže, kde leží pouhé dva hotely. Místo je ideální pro ty, co chtějí prožít poklidnou dovolenou v areálu hotelu. Hotel disponuje několika pokoji z nichž největší je suita se dvěma ložnicemi, která ubytuje až 5 osob - 3 dospělé a dvě děti do 14 let. 

 

  • Iberostar Club Boa Vista 5* je srdeční záležitostí mnoha cestovatelů. Hotel má nejlepší recenze napříč Kapverdami. Leží na stejné pláži jako Royal Horizon Boavista, tedy je ideálním místem pro maximální odpočinek. Pyšní se skvělými službami a disponuje několika druhy pokojů, největšími z nich jsou suity s výhledem na moře, které ubytují až 6 osob. Větší pokoje jsou na zpětné ověření hotelu. Dítě je bráno do 12 let v době návratu z dovolené. 

 

  • RIU Touareg 5* je luxusní oázou na jihu ostrova Boa Vista. Hotel je ideální pro ty, kteří vyhledávají služby hotelových řetězců RIU. Výhodou areálu je rozdělení do více částí, například v části pouze pro dospělé. V areálu jsou rozlehlé bazény s bary, rodinné pokoje jsou naopak v blízkosti hřiště a vyhřívaných bazénů. Pokoj ubytuje až tři dospělé a jedno dítě, děti jsou brány do věku 13 let v době pobytu. 

 

Zajímá vás víc? Kompletní informace o Kapverdách naleznete v článku dovolená Kapverdy, v tomto článku nechybí ani rozpis zájezdů a hotelů, které jsou dostupné letecky z České republiky. Doporučujeme rozsáhlou recenzi hotelu Royal Horizons Boavista s krásnými fotografiemi od naší klientky. 

Počasí na Kapverdách se vůbec nebojte, celoročně je prakticky stejná teplota, jen na v prvních měsících může víc foukat, což ovlivňuje i teplotu oceánu. Za celý rok zde prší zhruba 4 x a to jen v krátkém intervalu. Kapverdy jsou skvělá exotická destinace s příjemnou dobou letu. Pokud máte dotazy ke Kapverdám, chcete poradit se zájezdy či hotely, kontaktujte nás

 

tlatko zjezdy

 

 

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

Proč vznikl tento blog? Od roku 2011 provozujeme cestovní agenturu a ač se tomu dá těžko uvěřit, otázky ohledně dovolených napříč celým světem, se velmi často opakují. Tento blog vznikl proto, abychom vám poskytli informace týkající se destinací, upozornili na novinky, sepsali oblíbené tipy na zájezdy v jednotlivých lokalitách nebo poradili, co dělat, když se dovolená úplně nevydaří. Pokud máte námět na nějaký článek, kontaktujte nás. Pokud máte otázky ohledně cestovního ruchu a dovolené, také neváhejte. 

 magnolia bok

 

 

 

Všeobecné obchodní podmínky CA Magnolia

Ochrana osobních údajů www.more-dovolena.eu 

Informace o cookies

Copyright © 2016 - 2020 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.