Počasí na Kapverdách

Opravdu je hezky celý rok?

Pro Středoevropana musím konstatovat, že je na ostrovech hezky opravdu celý rok. Kdo byl na Kanárských ostrovech, nechť si představí vždy o 3 až 4 C vyšší teplotu. Vítr je ten, kdo ovlivňuje pocitovou teplotu na ostrovech. Asi nejlepší bude, když rozdělím povídání o počasí na jednotlivé měsíce v roce. Zde máte jednu z webkamer pro aktuální představu. 

Kapverdy v lednu až březnu

Leden, únor a březen jsou jedny z chladnějších měsíců na Kapverdách. Teplota se pohybuje v rozmezí mezi 21 až 26 C. Výjimečně klesá teplota přes den pod 20 C. Noční teploty se pohybují okolo 18 až 20 C. V tuto dobu se můžete na Kapverdách jak spálit, tak i chodit v mikině. Pokud bude slunečný den a mírný vítr, neměla jsem problém se za 20 minut spálit tak, jak si nedovedete ani představit. Naopak, pokud bude foukat silný vítr, budete nejraději trávit den v ústraní větru u hotelového bazénu. V závětří bude ale teplo.

 

V lednu a v únoru je na ostrovech průměrná denní doba svitu 8 hodin. V březnu se doba svitu zvyšuje. Teplota oceánu je zhruba 22 C. Tuto dobu bych doporučovala všem, kteří nevyhledávají vedra hlavní sezony a chtějí se ohřát, zatímco u nás budou mrazy. V kraťasech, tričku a plavkách stejně strávíte většinu dovolené. V březnu se začíná oteplovat, březen je také jeden z nejslunečnějších měsíců. V lednu zase bývají nejzajímavější last minute ceny zájezdů. 

Kapverdy v dubnu a květnu

Kapverdy v dubnu a květnu jsou opravdu lahůdkou. Zatímco u nás se teprve probírá jaro, na ostrovech je teplo jak v létě. Tyto měsíce bývají nejslunečnější. Slunce svítí v průměru 10 hodin denně. Oceán se otepluje. Teploty se pohybují mezi 22 a 27 C. Vítr se mírní. Tato doba je vhodná pro všechny, kteří chtějí Kapverdy navštívit mimo nejhlavnější sezonu a užít si teplo, jasnou oblohu a to vše v poklidu na jaře. 

Kapverdy v červnu až listopadu

Na Kapverdách začíná hlavní sezóna v červnu. Teploty rostou a pohybují se od 24 po 31 C. V srpnu, září a říjnu počítejte s vyšší vlhkostí, tyto měsíce je nejtepleji. Délka slunečního svitu naopak klesá. V nejteplejších měsících počítejte s možností výskytu oblačnosti, hlavně v odpoledních hodinách, Ale budete za ní jedině rádi, je opravdu velké teplo. Oceán má pokojovou teplotu okolo 26 C. Toto období tedy doporučuji všem, kteří jsou zvyklí cestovat v létě do letovisek, kde jsou tropické teploty. Skvělá je možnost nechat si "letní dovolenou" na listopad, kdy u nás začínají první mrazíky a na Kapverdách je okolo 30 C. Opět listopad je jeden z měsíců s nejdelším slunečním svitem. Tyto měsíce jsou nejméně větrné. 

Kapverdy v prosinci

V průběhu prosince se ochlazuje, teplota v půlce prosince vystoupala letos na 30 C. Minimální teplota klesá k 23 C. Oceán je vyhřátý po hlavní sezónně. Pořád jsou ale Kapverdy super místem, kde můžete strávit netradičně Vánoce a nemusíte hledat exotiku na druhé straně zeměkoule.

Kompletní informace o Kapverdách naleznete v článku dovolená Kapverdy. Podrobný popis letu v článku Kapverdy, doba letu a nechybí recenze na Oasis Atlantico Belorizonte nebo recenze naší klienty z ostrova Boa Vista. 

 

Míša, CA Magnolia

 

tlatko zjezdy

 

 

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

V některých člancích odkazuji na webové stránky naší agentury pro konkrétní a aktuální informace (denně se mění cena zájezdů).

Tak jako tři tisíce dalších agentur a cestovních kanceláři v ČR prodáváme zájezdy. V čem si myslíme, že jsme jiní? V poskytvání informací a rad. Nebojte se nás kontaktovat, co víme, povíme. Co nebudeme znát, zkontaktujeme přímo hotel nebo pořadatele.

V případě zájmu se zajděte podívat na

www.ca-magnolia.cz 

Copyright © 2018 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.