Počasí na Kapverdách

Opravdu je hezky celý rok?

Pro Středoevropana musím konstatovat, že je na ostrovech hezky opravdu celý rok. Kdo byl na Kanárských ostrovech, nechť si představí vždy o 3 až 4 C vyšší teplotu. Vítr je ten, kdo ovlivňuje pocitovou teplotu na ostrovech. Asi nejlepší bude rozdělit povídání o počasí na Kapverdách na jednotlivé měsíce v roce.

Podívejte se na živý přenos z Kapverd

Jednotlivé kamery se mění, někdy jsou záběry na vesničku a centrum Santa Maria, někdy na školu kitesurfingu, zde více fouká. 

Broadcast is powered by Baltic Live Cam
 

Pozn. občas se může stát, že zobrazení live-kamery nebude fungovat, v tomto případě klikněte sem (otevře se vám stránka kapverdského rádia, kde v pravé části máte živý přenos.) 

 

Kapverdy v lednu až březnu

Leden, únor a březen jsou z chladnějších měsíců na Kapverdách, ale nebojte se, zima vám nebude. Teplota se pohybuje v rozmezí mezi 22 až 26 C. Výjimečně klesá teplota přes den pod 20 C. Noční teploty se pohybují okolo 18 až 20 C. V tuto dobu se můžete na Kapverdách pořádně spálit, tak i k večeru chodit v mikině. Například dnes 13. 2. 2019 je ve vesničce Santa Maria krásných 30 C ve stínu. Pokud je mírný vítr, oceán je krásné klidný a perfektně se vykoupete. Nejlepší celoroční lokalita ke koupání je okolo hotelů OA Belorizonte, OA Salinas Sea a celkově v Santa Maria, živější oceán je na ostrově Boa Vista. Na druhou stranu, Boa Vista je ideálem pro milovníky klidu a dlouhých opuštěných pláží. V prvních zimních měsících počítejte s více větrnými dny.

V lednu a v únoru je na ostrovech průměrná denní doba svitu 8 hodin. V březnu se doba svitu zvyšuje. Teplota oceánu je zhruba 22 C. Tuto dobu bych doporučovala všem, kteří nevyhledávají vedra hlavní sezony a chtějí se ohřát, zatímco u nás budou mrazy. V kraťasech, tričku a plavkách stejně strávíte většinu dovolené. V březnu se začíná oteplovat, březen je také jeden z měsíců s nejvyšším slunečním svitem. V lednu zase bývají nejzajímavější last minute ceny zájezdů. 

kapverdy počasí září

Kapverdy Sal, foceno na konci září

Kapverdy v dubnu a květnu

Kapverdy v dubnu a květnu jsou opravdu lahůdkou. Zatímco u nás se teprve probírá jaro, na ostrovech je teplo jak v létě. Tyto měsíce bývají nejslunnější. Slunce svítí v průměru 10 hodin denně. Oceán se otepluje. Teploty se pohybují mezi 22 a 27 C. Vítr se mírní. Tato doba je vhodná pro všechny, kteří chtějí Kapverdy navštívit mimo nejhlavnější sezonu a užít si teplo, jasnou oblohu a to vše v poklidu na jaře. 

Kapverdy v červnu až listopadu

Na Kapverdách začíná hlavní sezóna v červnu. Teploty rostou a pohybují se od 24 po 31 C. V srpnu, září a říjnu počítejte s vyšší vlhkostí, tyto měsíce je nejtepleji a oceán je nejlepší pro koupání. V nejteplejších měsících počítejte s možností výskytu oblačnosti. Oceán má pokojovou teplotu okolo 26 C. Toto období tedy doporučuji všem, kteří jsou zvyklí cestovat v létě do letovisek, kde jsou tropické teploty. Skvělá je možnost nechat si "letní dovolenou" na listopad, kdy u nás začínají první mrazíky a na Kapverdách je okolo 30 C. Opět listopad je jeden z měsíců s nejdelším slunečním svitem. Letní a podzimní měsíce jsou nejméně větrné a oceán má nejvyšší teplotu. 

kapverdy počasí

Pláž Santa Maria - hotely u pláže OA Belorizonte, OA Salinas Sea

Kapverdy v prosinci

V průběhu prosince se ochlazuje, teplota v půlce prosince vystoupala letos na 30 C. Minimální teplota klesala historicky až k 23 C. Nicméně poslední roky se v průběhu Vánoc teplota pohybuje okolo 27C. Oceán je vyhřátý po hlavní sezónně. Proto jsou Kapverdy skvělým místem pro strávení Vánoc. Bonusem je, že nemusíte hledat exotiku na druhé straně zeměkoule. Pozor jenom na vánoční termíny, bývají vyprodané dlouhou dobu dopředu. 

 

Zajímá vás víc? Kompletní informace o Kapverdách naleznete v článku dovolená Kapverdy, v tomto článku nechybí ani rozpis zájezdů a hotelů, které jsou dostupné letecky z České republiky. Doporučujeme rozsáhlou recenzi hotelu Royal Horizons Boavista s krásnými fotografiemi od naší klientky. Kapverdy jsou skvělá exotická destinace s příjemnou dobou letu.  

Pokud máte dotazy ke Kapverdám, chcete poradit se zájezdy či hotely, kontaktujte nás

 

tlatko zjezdy

 

 

 

Aktuality CA Magnolia

Většina nejvýhodnějších First minute zájezdů platí do 31. 1. 2020, pamatujte na to, nejideálnější využití pro First minute je rodinná dovolená. 

Super ceny zájezdů na Kanárské ostrovy pro jaro 2020.


Pro více informací volejte 732 893 316 nebo pište na prodej@ca-magnolia.cz, CA Magnolia

Vyhledávání

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

Proč vznikl tento blog? Od roku 2011 provozujeme cestovní agenturu a ač se tomu dá těžko uvěřit, otázky ohledně dovolených napříč celým světem, se velmi často opakují. Tento blog vznikl proto, abychom vám poskytli informace týkající se destinací, upozornili na novinky, sepsali oblíbené tipy na zájezdy v jednotlivých lokalitách nebo poradili, co dělat, když se dovolená úplně nevydaří. Pokud máte námět na nějaký článek, kontaktujte nás.  

 magnolia bok

 

 

 

 

Všeobecné obchodní podmínky CA Magnolia

Ochrana osobních údajů www.more-dovolena.eu 

Informace o cookies

Copyright © 2016 - 2020 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.