Dovolená Řecko Kos - 8 tipů na skvělé hotely

Chystáte se navštívit ostrov Kos a váháte kam vyrazit? Jste pár, cestujete ve skupině nebo chcete zažít perfektní dovolenou s dětmi? Připravila jsme pro vás průvodce výběrem dovolené na tomto překrásném řeckém ostrově, který jsem měla možnost procestovat křížem krážem s návštěvou desítek hotelů.  

Pro koho je dovolená na Kosu vhodná?

Na své si přijdou prakticky všichni kromě milovníků velkých letovisek s noční zábavou. Ostrov je spíše klidnější, vesničky a města nabízejí standardní turistickou základnu, tedy obchody, lékárny, taverny, bary. Nicméně kromě hlavního ostrova Kos zde nenajdete letoviska typu Laganas na Zakynthosu, kam každoročně míří mladí lidé, aby si užili hudbu a každodenní party do časných ranních hodin. Tedy, pokud hledáte skvělou klidnou dovolenou, ostrov Kos je ideální. 

kos1

 

Kterou část ostrova vybrat?

Ostrov můžeme, zejména z pohledu pláží, rozdělit na dvě části. Severní a jížní. Rozdíl je v tom, že jižní část ostrova je spíše oblázková, severní letoviska disponují písčitými plážemi. Na jih tak více míří dvojice, na sever spíše rodiny s dětmi. 

 

Dovolená na Kosu pro rodiny

Nyní se podíváme na hotely, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi. 

1. Captain Pavlos

Jedná se o rodinný hotel s úžasným majitelem. Nabídka je skvělá v tom, že dovolenou zakoupíte za skvělý poměr ceny. V hotelu nejsou skluzavky, nicméně děti se vyřádí v bazénu. Stravování je formou domácí kuchyně formou all inclusive. Nevýhodou může být, že pláž je vzdálena zhruba 300 metrů. Na pláži se setkáte prakticky pouze s hotelovými hosty. Pro okolní výlety doporučujeme vypůjčit kola, je zde hustá síť stezek. Pokud víte, že pojedete s početnější rodinou, rezervuje ubytování včas. V hotelu nechybí pokoje až pro 5 dospělých osob. 

 captain pavlos kos

 

2. Giakalis Aquapark

Je zbrusu nový hotel vybudovaný primárně pro rodiny s dětmi. V centru hotelu nechybí nový aquapark. Většina pokojů je orientována s výhledem na aquapark a vzdálený výhled na moře. Přímo u bazénu nechybí jak restaurace, tak bar, kde si můžete užívat skvělý all inclusive. Hotel neleží přímo u moře, ale v docházkové vzdálenosti cca 500 metrů od písčité pláže v Marmari. Rodinné pokoje pojmou až tři dospělé osoby a dítě, nebo dva dospělé a dvě děti. 

giakilis kos

 

3. Holiday Village Kos

Hotel Holiday village Kos doporučujeme všem, kteří milují nekonečnou zábavu v hotelovém areálu. Hotel je splněným snem pro všechny rodiče s dětmi, kteří si chtějí dovolenou užít aktivně v rámci hotelového areálu. Na děti čeká aquapark, několik skluzavek, adventure park, hřiště, fotbalové hřiště a mnoho dalších aktivit. Nespornou výhodou je, že hotel leží přímo u písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Jak rodiče, tak děti, ocení několik restaurací, barů a snack barů, které využíváte samozřejmě neomezeně v rámci all inclusive. 

 

holiday village kos

 

4. Blue Lagoon Village

Hotel Blue Lagoon Village je ideálním místem pro strávení luxusnější dovolené s dětmi. Hotel disponuje několika typy pokojů a budovami v rozhlehlém areálu. Od klasických dvoulůžkových pokojů po pokoje s privátními bazény. Hotelový areál je sice rozlehlý, nicméně, pokud chcete, dopraví vás na pláž nebo do restaurace hotelová doprava. Součástí areálu je velký aquapark, který je rozdělen na dvě části. Jedna část pro menší děti a druhá pro větší děti a dospělé. Hotel leží u vlastní pláže mimo ruch a civilizaci. Pokud si chcete užít skvělý all inclusive, zábavu a skvělý servis, navštivte tento hotel.

blue lagoon beach

 

Dovolená na Kosu pro dvojice

 

5. Merebello Beach

Hotel Marebello Beach je ideálním místem pro strávení pohodové dovolené s all inclusive pro nenáročné hosty, kteří si chtějí užít jak absolutního relaxu v rámci areálu, tak se chtějí navštívit přilehlé letovisko Marmari plné taveren a obchůdků. Letovisko Marmari je navíc známé pro svojí krásnou písčitou pláž. Většina pokojů v hotelu Marebello je orientována s výhledem na moře. Hosté mohou využívat kromě vlastního bazénu i areál vedlejšího hotelu.   

 marebello beach kos

 

6. Akti Palace

Hotel Akti Palace je příjemný 5* hotel se skvělým servisem a stravou. Pokud vybíráte dovolenou zejména z pohledu vynikající stravy, zde nebudete litovat, čekají na vás speciality přímo připravené kuchaři, stejně jako široký výběr sýrů, salátů a dezertů.  V areálu hotelu je několik bazénů, hlavní bazén s barem a přilehlá pláž. Na pláži nechybí slunečníky a lehátka zdarma. Nevýhodou může být kamenitý vstup do moře. Zde doporučujeme boty do moře nebo využívat levou část pláže, kde je vstup oblázkový a tudíž pohodlnější. Hotel je ideální pro dvojice, dospělé osoby. V rámci ubytování můžete využít jak klasické dvoulůžkové pokoje, tak luxusní mezonety.  

 akti kos

 

akti 2

 

7. Ionikos

Hotel Ionikos je malý útulný řecký hotel v krásné lokalitě Kefalos. Hotel je ideální pro všechny, kteří vyhledávají spíše klidnou dovolenou s návštěvami taveren. V rámci ubytování vás čeká stravování formou snídaně. U bazénu však nechybí jak bar, tak taverna. Hotel leží přímo u pláže s výhledem na ikonu ostrova Kos, ostrov Kastri s kaplí. Pláž je široká s pozvolným vstupem do moře s jemnými oblázky. Hotel je vyhledávaný zejména cizí klientelou. 

ionikos kos

 

Pro milovníky luxusu

8. Ikos Aria

Pokud na svých cestách hledáte luxus, není lepšího místa na Kosu, než hotel Ikos Aria. Hotel přináší jak dechberoucí lokalitu, servis, stravování i zábavu. Vybírat můžete z množství typů ubytování, od luxusních dvoulůžkových pokojů po soukromé vily s bazénem. Hotel leží v lokalitě Kefalos a výhledem na ostrov Kastri. V rámci all inclusive můžete využívat půjčovnu vodních sportů a na ostrůvek například zajet na paddleboardu. V rámci areálu vás čeká obří porce zábavy a zážitků. Od pravidelných white parties, dětských animačních programů, kurtů zdarma, po několik mezinárodních restaurací, které mají menu sestavené michelinskými kuchaři. Samozřejmostí je velké wellness, stejně jako areál pouze pro dospělé, kde si užijete maximálního klidu. V ceně ubytování jsou jak kulturní večery, tak půjčení automobilu jednou za pobyt zcela zdarma s možností návštěvy vybraných restaurací na ostrově, také v ceně ubytování. Nevýhodou tohoto luxusního areálu je, že je vyprodán vždy s předstihem. Rezervujte tedy ubytování včas. 

 ikos aria kos

 

Kdy vyrazit na Kos?

Dovolenou plnou sluníčka si zde užijete od května do října. Nebojte se vyrazit mimo sezónu, celý rok zde vládně slunečné počasí.

 

Let na Kos

Z Prahy trvá let na Kos necelé tři hodiny. Pokud si chcete zpříjemnit cestu, můžete si zarezervovat dopředu prioritně sedadla v letadle, či si let užít před objednanou stravou, překvapením ve formě dortu či různými snacky. 

pavlos

 

Kos a bezpečnost

Kos se stal nechvalně přes média proslulý fotografiemi uprchlíků v hlavním městě. Můžeme vás ujistit, že nic takového se na ostrově neděje, naopak, vyrazte na výlet do hlavního města, užijte si neopakovatelnou atmosféru přístavu, uliček hlavního města, historických památek a skvělé gastronomie.  

kos koa

 

 

Kam vyrazit na výlet?

Kromě zmíněného hlavního města, kde najdete Antickou Agoru, Hippokratův platan nebo Odeion určitě navštivte Asklépion, který leží zhruba 4 kilometry od hlavního města. Co je Asklépion, jedná se o starověký léčebný okrsek zasvěcený bohu lékařství Asklepiovi, kde byl pravděpodobně vyučen i řecký lékař Hippokratés, otec moderní medicíny. Zajímají vás tipy z celého Řecka? Mrkněte na článek táýkající se dovolené v Řecku s 30 tipy na ubytování. 

 

 tlatko zjezdy

 

 

 

Související články:

Kam do Řecka? 30 tipů na skvělou dovolenou

Kam na dovolenou k moři 2024?

 

Autor: Michaela Novotná

 

 

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

Copyright © 2016 - 2024 Michaela Novotná Všechna práva vyhrazena.