Dovolená Kapverdy

Dovolená Kapverdy

Proč jsou Kapverdy tak oblíbené?

 

Přemýšlíte nad dovolenou na Kapverdách? Ceny zájezdů na Kapverdské ostrovy jsou na svém historickém minimu. Nyní můžete uniknout podzimu a zimě. Užít si teplo, bezkonkurenční koupání a super all inclusive. To vše zhruba o 6 tisíc levněji, než tomu bylo minulý rok. Neváhejte nad návštěvou. Jedná se o skvělou exotiku za super cenu. Mojí dovolenou na Kapverdách jsem popsala krok za krokem recenzi o Oasis Atlantico Belorizonte. POZOR! Super last minute lednové odlety od 13 390 Kč s All Inclusive! 

Pár slov na úvod

Kapverdské ostrovy jsou bezpečná destinace pro návštěvu vhodnou po celý rok. Leží v tropickém podnebném pásmu. Teploty se během roku nepatrně střídají jen díky měnícímu se větru. Navštívíte exotickou zemi, v letadle nestrávíte celý den a není třeba speciálních očkování.

Zájezdy aktuálně

Pro ty, kteří uvažují o Kapverdách v létě 2018 určitě radím, využijte First Minute nabídky s mnoha bonusy, letos bylo velké množství termínu vyprodáno měsíce dopředu. Platíte pouze malou zálohu, ale termín i ubytování máte jisté, navíc za cenu, která je opět nižší než v letech předešlých. Největší akce platí do 31. 12. 2017. Většinou zaplatíte pouze zálohu 1500 Kč na osobu a další platba je až dva měsíce před odletem. Navíc záskáte parkování zdarma na letišti, další věc, kterou v last minutu nedostanete. 

V mysli vám po návštěvě utkví nejmodřejší oceán a v duši se usadí absolutní klid. Na Kapverdách se nespěchá, na ostrovech se odpočívá, tančí v rytmu funany a vychutnává, ať už jídlo nebo život samotný.   


Video: Pláž v Santa Marii (ostrov Sal), točeno z mola 19. 6. 2017

 

Morabeza Santa Maria

Pro koho není dovolená vhodná?

Kapverdy nejsou pro vyznavače míst, kde se do rána paří v klubech. Kdo je zvyklý po dni na pláži strávit noc v živých ulicích, ten ať se Kapverdám vyhne. Výjma jedno zářijového víkendu na ostrově Sal. O tom na konci článku. 

Kdo bude naopak na Kapverdách spokojený?

Dovolená je vhodná pro všechny věkové kategorie. Kapverdy ocení milovníci klidu a krásných pláží, pořádného koupání, potápění a surfování. Na své si přijdou mlsné jazýčky, jelikož strava je zde výborná. Pobyt ocení také rodiny pro všeobecný klid, stejně tak páry.  Všeobecně víc atrakcí a možností máte na Salu a ve vesnici Santa Maria. Hotely ležící mimo civilizaci najdete naopak na ostrově Boa Vista. 

Murdeira Kapverdy

Murdeira, jedna z umělých pláží

Jaké ubytování na Kapverdách vybrat?

Na kompletní nabídku ubytování odkazuji na konci článku. 

Nejlevnější zájezdy seženete v:

  • hotel Central *** se snídaní od 16 890 Kč, Sal Santa Maria - stravovat se můžete v restauracích, je zde i supermarket
  • hotel Pontao ***  se snídaní od 19 890 Kč, Santa Maria - stravovat se můžete v restauracích, je zde i supermarket

 

Hotel Pontao Santa Maria

Hotel Pontao

 

Výhodná a přitom skvělá varianta pro rodiny, dvojice a skupiny s All inclusive:

 

oasis atlantico belorizonte

Nejprodávanější hotel Oasis Atlantico Belorizonte

 

Vyšší kvalita ubytovaní s All inclusive:

  • Oasis Salinas Sea ***** od 23 000 Kč, Sal Santa Maria - nový hotel, leží u nejhezčí pláže
  • Iberostar Club Boa Vista ***** od 23 190 Kč - Boa Vista, skvělé služby, pro milovníky klidu
  • Riu Touareg ***** od 23 390 Kč - Sal, klidná část ostrova, hotel je rozdělen na část pro rodiny s dětmi a pouze pro dospělé, špičkové služby řetězce RIU

 

iberostar club boa vista

Oblíbený Iberostar Club Boa Vista, tento hotel kupujte s větším předstihem, termíny jsou brzy vyprodané.

 

Luxusní rezorty:

  • Hilton Cabo Verde ***** se snídaní od 27 790 Kč - Sal Santa Maria, nově otevřený, na nejhezčí pláži
  • Clubhotel Riu Funana ***** s all inclusive od 32 790 Kč - Sal, klidná část, špičkové služby řetězce RIU
  • Morabeza **** se snídaní 35 830 Kč - Sal, u nejhezčí pláže, pro milovníky malých hotelů a skvělých služeb

 

hilton cabo verde

Nejnovější hotel na Kapverdách, Hilton Cabo Verde, otevřen v listopadu 2017

Lokality 

Sal, Santa Maria

Vesnička Santa Maria je nejživější a leží dle mého leží u nejhezčí pláže na Kapverdách. Je zde také největší šance na zelenou vlajku, co se týče koupání v oceánu (kromě umělých pláží). Jsou zde supermarkety, bary, restaurace, lékarna, kostel, agentury pořádající výlety, potápění a množství obchodů se suvenýry. Leží zde hotely: Central, Pontao, Morabeza, Oasis Salinas sea, Oasis Atlantico Belorizonte a Hilton Cabo Verde. Na konci potom Voi Vila do Farol. Mezi Santa Maria  a Ponta Preta leží hotely řetězce Riu. 

Santa Maria

Pohled na Santa Maria - Oasis Atlantico Belorizonte, za ním Oasis Salinas Sea a hlavní molo. 

 

Sal, Ponta Preta

Leží zhruba 2 kilometry západně od Santa Maria. Je místem několika hotelových resortů. Jsou zde vybudovány dvě umělé pláže, které zaručují koupání i při vysokém větru. Zbylá část pláže je krasná, při vysokém odlivu jde zde ale pár kamenů. Na ty pozor. Místo je oblíbené pro surfing a kiting. Leží se hotel Melia Tortuga Beach resort. 

 

Boa Vista

Jediné větší město je Sal Rei, je také hlavním městem ostrova. Nejlepší hotely leží na západních plážích, nejznámější Praia de Chavés, zde leží hotely Roayl Horizons Boa Vista, vedle něho Iberostar Club Boa Vista a severněji Clubhotel Riu Karamboa. Boa Vista je opravdu pro milovníky klidu a dlouhých pláží

boa vista

Nekonečné pláže na Boa Vista, tento výhled je z hotelu Iberostar Club Boa Vista

 

Další důležité informace o Kapverdských ostrovech:

Časový posun

Letíte proti času, v zimě je na Kapverdách o dvě hodiny méně, v létě ušetříte celé tři hodiny.  

 

Cesta na Kapverdy

V současné době jsou z ČR vypravovány lety jen z Prahy, které odllétají okolo poledne. Je to pohodlné pro mimipražské. Návrat do ČR bývá v odpoledních hodinách z Kapverd. Do Prahy přiletíte v noci.

S cestovní kanceláří vás čeká 6,5 - 8,5 hodin letu v boeingu 737-800 . V ceně je vždy zavazadlo 15 kg do podpalubí a příruční zavazadlo. Zavazadlo 15 kg se vztahuje i na děti. Podrobné informace o letu jsem psala v článku doba letu na Kapverdy

Lanzarote, Kanárské ostrovy

Foto: Ostrov Lanzarote (Kanárské ostrovy) viditelný při letu na Kapverdy

 

Počasí a podnebí na Kapverdách

Podnebí na Kapverdách je poměrně stálé, teploty se během roku pohybují mezi 22 až 31 °C. Mírné ochlazení přichází od ledna do dubna, teploty jsou však i tak vhodné pro dovolenou strávenou na pláži. V zimě vás může občas pozlobit chladnější vítr. Počasí je po celý rok slunečné. Jste však blízko rovníku, okolo poledne se tedy může sbíhat oblačnost. Osobně sleduji počasí v destinaci na Foreca, kde bývají předpovědi hodně přesné. V létě je počasí horké a vlhké, od ledna do března fouká studenější vzduch a není taková vlhkost. Podrobní článek o podnebí a počasí na Kapverdách

Slunko na Kapverdách

Slunce na Kapverdách je opravdu silné, doporučuji si tedy vzít opalovací krém s vysokým UV faktorem, přibalit pokrývku hlavy a připravit se na vyšší vlhkost vzduchu než jsme zvyklí. Pozor, oslunce opaluje i přes mraky.  

Oasis atlantico Belorizonte, Kapverdy

 

Dovolená na Kapverdách s CK nebo po vlastní ose?

Zájezd přes cestovní kancelář je nejpohodlnější, nejrychlejší a nyní i nejlevnější. Pokud cestujete raději na vlastní pěst, několikrát do roka se objeví cenově zajímavé letenky, třeba na hlavní ostrov Santiago. Můžete využít levných letenek na Kanárské ostrovy a následně přeletět na Kapverdy. Dle Kiwi.com, nejrychlejší let z Katowic na Kapverdy trvá přes 18 hodin, pokud si pripočítám náklady na dopravu do Polska, plus zvážím dobu cesty, tak jsem pro CK. 

Kapverdy Sal

Foto: Překrásná pláž u hotelů Oasis Salinas Sea a Oasis Atlantico Belorizonte

 

All inclusive na Kapverdách?

All inclusive na Kapverdách lze označit jedním výstižným slovem vynikající. Ostrovy jsou rájem pro milovníky ryb a mořských plodů. Kromě turismu je hlavní obživou místních právě rybaření. V rámci programu all inclusive tak můžete mít na večeři například vynikající steak z tuňáka. Všechny připravované ryby a mořské speciality jsou samozřejmě čerstvé. Součástí stravování all inclusive se podává například kuřecí a vepřové maso na různé způsoby, saláty, čerstvé ovoce a dezerty.  Doporučujeme také ochutnat místní vynikající zákusky a sýry.  Během dne máte neustále k dispozici balenou vodu a další nealkoholické a alkoholické nápoje a koktejly. Pány zajisté potěší, že na Kapverdách mají vynikající pivo Strella a dámy si pochutnají na vínech z vinic na ostrově Fogo

Molo Santa Maria, dovolená Kapverdy

Foto: Molo v Santa Marii

Vízum

Je na vás, jestli si vízum zařídíte přes cestovní kancelář nebo koupíte na místě. Když přiletí na letiště víc letadel, je možné, že si u okýnka s vízem chvíli postojíte. Vyřízení víza se v zásadě rovná koupení jízdenky na vlak a i větší fronty jsou odbaveny velice rychle. Víza vyřídíte po příchodu do haly, kde jedno okno je označeno jako Visas, následně projdete pasovou kontrolou do haly pro vyzvednutí zavazadel. Letiště je malé. Na letišti čeká delgátka, která vás směruje do autobusů podle hotelů, které jste si vybrali. Kompletní informace naleznete v článku o vízech na Kapverdách

Lékařská péče na Kapverdách

Rozhodně doporučuji pořádné pojištění, kdyby náhodou došlo k vážnějšímu zranění. Na Salu je jedna nemocnice, ale komplikované případy jsou letecky transportovány do Portugalska, což by se vám obrovsky prodražilo. Počítejte i s možností střevních potíží, přeci jen jste v Africe. Není to ale tak častý jev jak v Egyptě. Co se mi osvědčilo, tak běžně dostupné léky na žaludeční a střevní potíže zakoupení v ČR postačí. Pokud si raději chcete užívat evropských standardů, vydejte se na Kanárské ostrovy, ležící severně od Kapverd. 

kapverdy hlavn msto salHlavní město Espargos

 

Který ostrov tedy vybrat?

Ostrovy se liší zejména rozvinutím turistické základny, která na Salu je jakž takž vybudovaná, zatímco na Boa Vistě si chvílemi připadáte jako samotní na celém ostrově. Proto tedy, milovníky prázdných pláží, kteří si vystačí se službami hotelu bych směřovala spíše na Boa Vista. Ti kdož rádi zajdou na skleničku mimo hotel, pro toho je vhodný Sal, zejména vesnička Santa Maria. Můžete si kdykoliv zajít do supermarketu, do kavárny nebo půjčit auto. Pokud vás zajímají podrobné informace například k zákonům a dopravě na ostrově, kompletní informace v angličtině naleznete v tomto článku. 

Nekonečné a prázdné pláže, tentokrát při pohledu z Royal Horizons Boa Vista

 

Zářijový festival na Salu

Nyní vezmu zpět slova, že Kapverdy nejsou pro ty, kteří do rána rádi paří. Jednou za rok, jim tuto návštěvu naopak doporučuji. A kde? Na Salu v Santa Maria. Koná se zde velký hudební festival. Festival se doposud konal napravo od Oasis Atlantico Belorizonte na pláži. Nedokážu s jistotou říci, že i příští rok bude na stejném místě, jelikož v této lokalitě v půlce listopadu otevírá své brány Hotel Hilton. Doporučuji tedy sledovat webové stránky festivalu. A ještě jedna poznámka, během festivalu je na Salu opravdu nacpáno, ale kromě hudby se vás jeho konání nikde nedotkne. Lokalita je pořád bezpečná. Kapverďané rádi tanči, ale nepijí u toho hektolitry alkoholu tak, jak je to běžné u nás :-).

Shrnutí dovolené na Kapverdách

Pokud bych měla návštěvy na Kapverdách nějak shrnout. Kapverdy beru jako lokalitu, kde si můžete opravdu odpočinout, užívat si koupání v oceánu, surfování, klid a procházky po pláži. Na Kapverdách se cítíte opravdu bezpečně. Kapverdy jsou ideální destinací na opalování, drink na pláži, lenošení a ochutnávání nejrůznějších dobrot. Destinace je také vhodná pro ty, kteří chtějí poprvé okusit exotiku, ale s kratším letem. 

Kapverdy

 

Váháte, který hotel či zájezd bude ten pravý? Napište nám.

Nyní knižní průvodce k zájezdu ZDARMA od CA Magnolia

 

Kontaktujte nás

* poskytnutá emailová adresa nebude použita k žádným marketingovým účelům

 

NEBO

 

tlatko zjezdy

 

 

Související články:

Kapverdy doba letu - kompletní informace o letu, mezipřistáních, první třídě aj. 

Hotel Oasis Atlantico Belorizonte recenze - dovolená na Kapverdách krok za krokem

Vízum Kapverdy - koupit vízum přes CK nebo na místě?

Počasí na Kapverdách

 

 

 

web

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

V některých člancích odkazuji na webové stránky naší agentury pro konkrétní a aktuální informace (denně se mění cena zájezdů).

Tak jako tři tisíce dalších agentur a cestovních kanceláři v ČR prodáváme zájezdy. V čem si myslíme, že jsme jiní? V poskytvání informací a rad. Nebojte se nás kontaktovat, co víme, povíme. Co nebudeme znát, zkontaktujeme přímo hotel nebo pořadatele.

V případě zájmu se zajděte podívat na

www.ca-magnolia.cz 

Copyright © 2017 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.