Kapverdy dovolená, kompletní průvodce pro výběr zájezdu

 

Kapverdské ostrovy jsou exotickou destinací nedaleko rovníku, ležící zhruba 1500 kilometrů pod Kanárskými ostrovy nedaleko pobřeží Senegalu. Dovolená na Kapverdách každoročně láká tisíce turistů, kvůli svému celoročně stálému, teplému podnebí, překrásnému oceánu a atmosféře, kterou mistní jednoduše nazývají jako NO stress.  

 kapverdy

Známé molo, Santa Maria Sal

Základní informace:

 • Hlavní město je Praia, ležící na ostrově Santiago
 • Oficiálním jazykem je portugalština a kreolština
 • Pro cestu na Kapverdy potřebujete platný cestovní pas
 • Víza byla v roce 2019 zrušena (nahrazena letištní taxou)
 • Doba letu z ČR je zhruba 6 až 8 hodin 
 • Aktuální informace ke vstupu na Kapverdy sledujte na stránkách MZV
 • Nejbližší odlety na Kapverdy jsou plánovány na 20. 9. 2020

 

Lokality, kam vyrazit na dovolenou

V současné době můžete zakoupit zájezdy s odlety na ostrov Sal a Boa Vista. Proč cestovat s cestovní kanceláří? Zájezdy jsou za skvělé ceny, odlety jsou z Prahy a bez přestupů. 

 

Ostrov Sal

Je nejoblíbenějším cílem turistů a cestovatelů. Na ostrově za posledních deset let vyrostlo mnoho překrásných hotelů, které poskytují tu nejlepší péči. Na ostrově také vyrostla slušná turistická základna, zejména ve vesnici Santa Maria, kde naleznete supermarket, lékárnu, půjčovny vozidel stejně jako soukromého lékaře či bary a restaurace. Tím největším skvostem je právě přenádherná dlouhá pláž, která se rozprostírá na několika kilometrech od mola ve vesnici Santa Maria. Nabídka zájezdů a hotelů je zde nejširší ze všech ostrovů. Ostrov je vhodný pro dvojice i pro dovolenou s dětmi. 

 

Dovolená Kapverdy

Pláž v Santa Maria, Sal   

Ostrov Boa Vista

Ostrov Boa Vista je tím pravým místem pro všechny, kteří si chtějí na dovolené užít maximálího klidu. Na ostrově leží několik hotelových komplexů u širokých nádherných opuštěných pláží. Veškeré hotely v nabídce cestovních kanceláří v České republice mají skvělé hodnocení a nabízejí kvalitní služby. Oceán na ostrově Boa Vista je více divoký, počítejte s většími vlnami. Kromě hlavního města a jeho infrastruktury naleznete na ostrově pouze kilometry nedočenýh pláží a pár plážových barů. 

 

DSCN0785

Ostrov Boa Vista, pláž u hotelu Roal Horizons BoaVista (foto klientky)

Oblíbené hotely na Kapverdách

Oasis Atlantico Belorizonte **** Sal - Santa Maria s all inclusive. Hotel leží u krásné pláže. Jedná se o rozlehlý komplex bungalovů, hlavní budovy a nově vystavěných patrových domků superior. Nechybí několik bazenů a restaurací, plážový bar. Lehátka a slunečníky na pláži jsou zdarma. Klasické bungalovy jsou jednoduše modermě vybaveny. Je nejoblíbenějším hotelem kam míří rodiny s dětmi a mladí lidé. 

 • Bungalovy superior jsou vyššího standardu
 • Ubytování v hlavní budově je vyššího standardu
 • Na vyžádání lze zařídit jednolůžkový pokoj.
 • Pokoje superior byly nově vybudovány
 • Ubytování v jednom pokoji je možné pro dvě dospělé osoby a děti do 13,99 let. Pokud však cestujete se dvěma většími dětmi, doporučujeme zakoupit prostornější a pohodlnější pokoj v hlavní budově.   

 oa belorizonte h

 

Royal Horizons Boa Vista **** (Royal Decameron Boa Vista) na ostrově Boa Vista s all inclusive. Jedná se o dvoupatrové bungalovy v rozlehlém areálu s bazény na ostrově Boa Vista. Hotel je ideální pro milovníky klidu, leží na dlouhé pláži, kde jsou pouze dva hotely. Nechybí plážový bar a lehátka a slunečníky na pláži zdarma. 

 • hotel má skvělé recenze, a skvěle hodnocenou kuchyni
 • je možné zakoupit suitu s oddělenou ložnicí a obytnou částí pro další dvě osoby
 • Ubytování v jednom pokoji je možné až pro 4 dospělé osoby (suita), dítě je bráno do 13,99 let. 

 royal horizons boav

 

TOP 3 hotely na Kapverdách

1. Iberostar Club Boa Vista ***** Boa Vista s all inclusive. Hotel nabízí skvělé služby a bývá nejdříve vyprodán. Je ideálním místem pro milovníky klidu a opuštěných pláží. Nechybí plážový bar. Poskytuje lehátka a slunečníky zdarma. Pro děti je zde miniklub, nechybí bazén venkovní i krytý. Od bazénu je překrásný výhled na oceán. Jedná se o TOP hotel řetězce RIU na Kapverdách, přitom za skvělou cenu. 

 • hotel má luxusní stravování formou all inclusive
 • je nejépe recenzovaný
 • možnost zakoupit ubytování v suitě
 • suita umožňuje ubytovat až 6 osob, maximálně 4 dospělí a 2 děti
 • dítě je bráno do 11,99 let 

 iberostar club bv

 

Riu Touareg ***** Boa Vista s All inclusive. Je jedním z nejluxusnějších hotelů na Kapverdském souostroví u široké pláže v oblasti Santa Monica na jihu ostrova. Hotel je rozdělen na část pro rodiny s dětmi a pouze pro dospělé, nabízí špičkové služby řetězce RIU. Nabízí několik barů, mezinárodních restaurací, 4 bazény a plážový servis.

 • možnost ubytovat se v části pouze pro dospělé
 • rodinné pokoje až pro 4 osoby (2 dospělí a dvě děti do 12,99 let)
 • v jižním cípu ostrova u opuštěné, několik kilometrů dlouhé pláže
 • top služby řetězců RIU

 riu touareg

 

RIU Palace Boavista ***** na ostrově Boa Vista s all incusive. Jedná se o nový luxusní hotel, který nedávno otevřel své brány. Leží u nádherné pláže. V hotelu si užijete těch nejlpších sužeb řetězce RIU. Pro osoby starší 18 let je možné zakoupit suity s vlastním soukromým bazénem. V zimě jsou bazény přihřívané, jak dětský tak bazény pro dospělé. je zde mnoho restaurací a lá carte. 

 • pokoje se soukromým bazénem nad 18 let
 • rodinní pokoje na vyžádání až pro dva dospělé a dvě děti do 12,99 let

 riupbv

 

Novinka 2021

RIU palace Santa Maria otevře své brány v dubnu 2021. Troufáme si říct, že se jedná o ten nejlepší hotel, který můžete na Kapverdských ostrovech zvolit pro dovolenou. Prvním důvodem je samozřejmě nádherná architektura, nové zařízení a skvělé služby, za druhé je to zejména poloha nedaleko centra Santa Maria. Tedy u nádherné pláže s možností turistického zázemí mimo hotel. 

 • pokoje se soukromým bazénem pro osoby nad 18 let
 • zcela nový komplex na ostrově Sal
 • vodní park pro děti s výškou nad 1,2 metru
 • rodinné pokoje pro dva dospělé a dvě děti

 

Hotelů je na Kapverdách samozřejmě více, kompletní nabídku naleznete pod tlačítkem níže. Oficiální popis naleznete vždy v detailu zájezdu. 

 

tlatko zjezdy

 

Kapverdy s dětmi

Pokud si vaše ratolesti neumí představit dovolenou bez skluzavek, tobogánů či dětských animací, zvolte hotel Sol Dunas nebo Oasis Atlantico Belorizonte, kde je pro děti v rozlehlém areálu množství vyžití nebo od dubna 2021 nový hotel Riu Palace Santa Maria. U hotelu Sol Dunas jsou dvě uměle zbudované pláže pro lepší koupání, když jsou větší vlny. Všeobecně, svým zázemím je pro děti vhodnější ostrov Sal, kde naleznete v případě zdravotních potíží lékaře, lékárnu nebo supermarkety přímo v turistickém letovisku Santa Maria.   

 

 

Recenze dovolené na Kapverdách

Na Kapverdách se sešly nejznámější hotelové řetězce, známé pro svoje standardy a vybavení. Z nejznámějších například RIU, Oásis, Mélia a Iberostar. Recenze hotelů jsou až na výjimky skvělé. Níže máte recenzi ze dvou oblíbených hotelů, které jsme navštívili my, jako tvůrci článku nebo naši klienti. Špatných recenzí se vůbec nemusíte na Kapverdách bát.  

 

Počasí na Kapverdách

Podnebí na Kapverdách je poměrně stálé, teploty se během roku pohybují mezi 22 až 31 °C. Mírné ochlazení přichází od ledna do dubna, teploty jsou však i tak vhodné pro dovolenou strávenou na pláži. V zimě vás může občas pozlobit chladnější vítr. Počasí je po celý rok slunečné. Můžete si přecíst článek o podnebí a počasí na Kapverdách, kde jsme se počasí na kapverách věnovali podrobněji. Slunce na Kapverdách je opravdu silné a opaluje i přes mraky, tak nezapomeňte na silnější UV ochranu. 

 oa belorizonte kapverdy

Počasí je během roku většinou slunečné, prší párkrát do roka a vždyjen přeháňka

Časový posun

Letíte proti času, v zimě je na Kapverdách o dvě hodiny méně, v létě ušetříte celé tři hodiny.  

 

Doba letu na Kapverdy

V současné době jsou z ČR vypravovány lety jen Prahy, které odllétají okolo poledne nebo ráno. Je to pohodlné pro mimipražské. Odlety z Kapverd probíhají v odpoledních hodinách. Do Prahy přiletíte v noci nebo brzy ráno. S cestovní kanceláří vás čeká 6 až 8,5 hodin času na palubě. Závisí, zdali je let s mezipřistáním na jiném než vašem ostrově, mezipřistání je však vždy pouze u jedné cesty, tedy buďto tam nebo zpátky. V ceně je vždy zavazadlo 23 kg do podpalubí a příruční zavazadlo do 8 kg. Zavazadlo 23 kg se vztahuje i na děti. Podrobné informace o letu naleznete ve článku doba letu na KapverdyNově jsou některé lety s mezipřistáním v Senegalu. 

 

kapverdy sal vnitrozem

Vnitrozemí

All inclusive na Kapverdách

All inclusive na Kapverdách lze označit jedním výstižným slovem vynikající. Ostrovy jsou rájem pro milovníky ryb a mořských plodů. Kromě turismu je hlavní obživou místních právě rybaření. V rámci programu all inclusive tak můžete mít na večeři například vynikající steak z tuňáka. Všechny připravované ryby a mořské speciality jsou samozřejmě čerstvé. Součástí stravování all inclusive se podává například kuřecí a vepřové maso na různé způsoby, saláty, čerstvé ovoce a dezerty.  Doporučujeme také ochutnat místní vynikající zákusky a sýry. Během dne máte neustále k dispozici balenou vodu a další nealkoholické a alkoholické nápoje a koktejly. Pány zajisté potěší, že na Kapverdách mají vynikající pivo Strella a dámy si pochutnají na vínech z vinic na ostrově Fogo

 langusta sal

 

Vízum

POZOR! Od začátku roku 2019, ruší kapverdská vláda víza a místo nich vyžaduje splatnou letištní security taxu cca 31 EUR (cca 3 400 escudo), kterou je možné uhradit online před cestou, v CK či CA nebo po příletu na letišti. Více informací https://www.ease.gov.cv. Kompletní informace  naleznete v článku Víza na Kapverdy

 

Proč jsou Kapverdy tak oblíbené?

Po celý rok můžete uniknout zimě, studenému jaru, upršenému létu, sychravému podzimu nebo Vánocím na blátě a letem bez přestupů z Prahy vystoupit nedaleko rovníku. Za další hodinu, díky krátkým přesunům sedět s koktejlem na pláži a užívat si pohledu na oceán, který svojí barvou připomíná Karibik. Co je velkým paradoxem? Ceny se pohybují na stejné úrovni, jako například kvalitnější hotely v Turecku v hlavní sezóně. Bonusem je klidná bezpečná lokalita, možnost vyzkoušet si sporty jako surfování a nebo se prohánět na čtyřkolkách ostrovním vnitrozemím. Na své si zde přijdou i milovníci kuchyně a dobrého piva a vína.  

 

Pro koho NEJSOU Kapverdy vhodné?

Kapverdy nejsou ideálním místem pro vyznavače míst, kde se do rána paří v klubech, jako na ostrově Ibiza (vyjímku tvoří Bikini Beach Club na západní straně ostrova Sal a pár hudebních klubů v Santa Maria, taktéž na Salu). Kdo je zvyklý po dni na pláži strávit noc v živých ulicích a na promenádách, ten ať se Kapverdám vyhne. V létě pro něho bude vhodnější například Mallorca. V centru vesničky Sal je několik restaurací, obchůdků a kaváren. Vše se ovšem na ostrově Sal mění jednoho zářijového víkendu, kdy se přímo na pláži koná velký hudební festival. A ostrov Boa Vista? Krom hlavního města jsou hotely umístěny v naprosté samotě a klidu. Kdo hledá místo s čilým podvodním životem pro šnorchlování, pro toho je spíše vhodná dovolená v Egyptě.  

 

kapverdy dovolená

Santa Maria

 

Shrnutí dovolené na Kapverdách

Kapverdy jsou lokalita stvořená pro odpočinek, užíjete si zde koupání v nádherném oceánu, surfování, klid a procházky po plážích. Nejideálnější termíny pro maximální odpočinek jsou dovolené na 10 a 11 nocí, lze pořídit zájezdy na 16 dní či 7 nocí 9 dní. Nejpoptávanějším termínem jsou vždy Vánoce a Silvestr, kdy je dobré řešit dovolenou i půl roku dopředu.

  

dovolená kapverdy boavista

Hotel Royal Horizons Boavista, foto zveřejněno se svolením naší klientky

 

Aktuality v rámci koronavirových opatření při cestách na Kapverdy

 • Nouzový stav na Kapverdách je dávno zrušen. Nisméně na Kapverdy bude možné odletět až na základě povolení vlády, ta však nevydala žádné informace či vodítko, kdy by mohly být zájezdy z ČR odstartovány. Prvními odhady jsou termíny nejdříve 13. 10. 2020. Nicméně, vzhledem k situaci, pokud chcete vyrazit na podzim k moři, zvolte spíše Kanárské ostrovy, test po návratu vám přímo na letišti uhradí CK. Ostrov Fuerteventura je velmi podobný Kapverdám a máte jistotu, že odletíte. 

 

 • Pokud máte zakoupený zájezd na Kapverdy a není povoleno v jeho termínu kvůli koronaviru vycestovat, bude vám částka za zájezd převedena na voucher, který můžete využít pro následující sezóny pro jakoukoliv destinaci, voucher je i přenosný, můžete zvolit i jiné termíny na Kapverdách - k dispozici jsou již podzim/zima 2020 až 2021. případně samozřejmě můžete dovolenou stornovat dopředu dle VOP.

 

Chtete ověřit konkrétní termín nebo zaslat kalkulaci či máte nějaké otázky? Kapverdy dobře známe. Kontaktujte nás. Nebo se níže podívejte na kompletní nabídku zájezdů. Kapverdy dovolená = sázka na jistotu. 

 

tlatko zjezdy

 

Související články

Hotel Royal Horizons Boa Vistarecenze od klientky

Kapverdy doba letu, kompletní informace o letu, mezipřistáních, první třídě aj. 

Hotel Oasis Atlantico Belorizonte recenze,dovolená na Kapverdách krok za krokem

Vízum Kapverdy, změna 2019!

Počasí na Kapverdách, kdy vyrazit?

 

 

 

 

 

Aktuality 

6. 9. 2020 kam nyní k moři? Ideální počasí a žádná omezení vás nečekají v Bulharsku, Řecku a Tunisu. 

Kam na podzim na dovolenou  k moři? V listopadu na Kapverdy a Kanárské ostrovy či do Egypta. O otevření hranic těchto států zatím nemáme informace. 


Slibovaná možnost extra připojištění na onemocnění nebo komplikace spojené s onemocněním COVID v zahraničí je již k dispozici

chata300x300

Vyhledávání

Nejnovější články

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

Copyright © 2016 - 2020 more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.