Dovolená Kapverdy

Pokud cítíte, že potřebujete vypnout a přemýšlíte nad dovolenou na Kapverdách, tento článek je pro vás. Psán tak, abyste dostali kompletní informace, našli ten pravý hotel a vybrali ostrov, který vám víc sedne. Aktuální informace ohledně zájezdů, dostupností a akcí uvádím na konci článku.

 

Proč jsou Kapverdy tak oblíbené?

Ceny zájezdů na Kapverdské ostrovy jsou na svém historickém minimu. Nyní můžete uniknout zimě a studenému jaru nebo si v předstihu naplánovat tropickou letní dovolenou. Kapverdské ostrovy jsou bezpečná destinace pro návštěvu vhodnou po celý rok. Leží v tropickém podnebném pásmu. Teploty se během roku nepatrně střídají jen díky měnícímu se větru. Navštívíte exotickou zemi, v letadle nestrávíte celý den a není třeba speciálních očkování. Mojí dovolenou na Kapverdách jsem popsala krok za krokem recenzi o Oasis Atlantico Belorizonte

Dovolená Kapverdy

Pláž v Santa Maria, Sal

Zájezdy s CK

Zájezd přes cestovní kancelář je nejpohodlnější, nejrychlejší a nejlevnější. Pro představu, dle současného leteckého plánu, dvakrát do týdne odlétá letadlo okolo 8 hodiny ráno z Prahy. Tedy okolo 6. se dopravíte na letiště, nasednete do letadla, dostanete předčasný oběd, něco na pití a díky časovému posunu odpoledne dosedáte na ostrovech.


Video: Pláž v Santa Marii (ostrov Sal), točeno z mola 19. 6. 2017

 

Morabeza Santa Maria

Zdroj: Ca-magnolia.cz

Pro koho není dovolená vhodná?

Kapverdy nejsou pro vyznavače míst, kde se do rána paří v klubech. Kdo je zvyklý po dni na pláži strávit noc v živých ulicích, ten ať se Kapverdám vyhne. Výjma jedno zářijového víkendu na ostrově Sal. O tom na konci článku. 

Kdo bude naopak na Kapverdách spokojený?

Dovolená je vhodná pro všechny věkové kategorie. Kapverdy ocení milovníci klidu a krásných pláží, pořádného koupání, potápění a surfování. Na své si přijdou mlsné jazýčky, jelikož strava je zde výborná. Pobyt ocení také rodiny pro všeobecný klid, stejně tak páry.  Všeobecně víc atrakcí a možností máte na Salu a ve vesnici Santa Maria. Hotely ležící mimo civilizaci najdete naopak na ostrově Boa Vista. 

Murdeira Kapverdy

Murdeira, jedna z umělých pláží

Jaké ubytování na Kapverdách vybrat?

Na kompletní nabídku ubytování odkazuji na konci článku. 

Nejlevnější zájezdy seženete v:

  • hotel Central ** se snídaní nebo polopenzí, Sal Santa Maria - stravovat se můžete v restauracích, je zde i supermarket. Hotel je vhodný pro nenáročné klienty. Není zde bázen. Od oceánu vás dělí dvě ulice.
  • hotel Pontao ***  se snídaní nebo polopenzí, Sal Santa Maria - stravovat se můžete v restauracích, je zde i supermarket. Hotel je vybaven bazénem, k oceánu je to zhruba 300 m.
  • hotel Leme Bedje *** apartmány v centru vesničky Santa Maria na Salu. Toto ubytování doporučujeme všem, kteří si stravu rádi zařizují sami, díky okolním prodejnám tak i restauracím a kavárnám. Stravu je taky možno si připravit v apartmánu, který je vybaven kuchyňkou. Bohužel pro letní sezónu 2019 už apartmány nejsou v nabídce. 

 

Hotel Pontao Santa Maria

Hotel Pontao, zdroj ca-magnolia.cz

 

Výhodná a přitom skvělá varianta pro rodiny, dvojice a skupiny s All inclusive:

  • Oasis Atlantico Belorizonte **** Sal Santa Maria. Hotel leží, dle mého, u nejhezčí pláže. Jedná se o rozlehlý komplex bungalovů a hlavní budovy. Nechybí několik bazenů a restaurací, plážový bar a lehátka a slunečníky na pláži zdarma. 
  • Royal Horizons Boa Vista **** (Royal Decameron Boa Vista) Boa Vista. Jedná se o dvoupatrové bungalovy v rozlehlém areálu s bazény na ostrově Boa Vista. Hotel je ideální pro milovníky klidu, leží na dlouhé pláži, kde jsou pouze dva hotely. Nechybí plážový bar a lehátka a slunečníky na pláži zdarma. Velmi obsáhlou recenzi na Royal Horizons na Royal Horizons nám napsala naše klientka. 

 

oasis atlantico belorizonte

Nejprodávanější hotel Oasis Atlantico Belorizonte, zdroj ca-magnolia.cz

 

Vyšší kvalita ubytovaní s All inclusive:

  • Oasis Salinas Sea ***** Sal, Santa Maria, leží, dle mého u nejhezčí pláže vedle OA Belorizonte. Ubytování je v prostorných pokojích s terasou nebo balkonem. Nechybí skvělé služby, restaurace, bazén, vířivka a plážový bar. 
  • Iberostar Club Boa Vista ***** Boa Vista. Hotel nabízí skvělé služby, bývá nejdříve vyprodán. Je ideálním místem pro milovníky klidu a opuštěných pláží. Hotel má rozlehlé pokoje s minibarem a wifi zdarma. Nechybí plážový bar. Lehátka a slunečníky zdarma. Miniklub pro děti, bazén venkovní i krytý.
  • Riu Touareg ***** Boa Vista. Jeden z nejluxusnějších hotelů na kapverdském souostroví u široké pláže pláže v oblasti Santa Monica. Hotel je rozdělen na část pro rodiny s dětmi a pouze pro dospělé, nabízí špičkové služby řetězce RIU. Nabízí několik barů, mezinárodních restaurací, 4 bazény a plážový servis.

 

iberostar club boa vista

Oblíbený Iberostar Club Boa Vista, tento hotel kupujte s větším předstihem, termíny jsou brzy vyprodané. Zdroj ca-magnolia.cz

 

Luxusní rezorty:

  • Hilton Cabo Verde ***** se snídaní, polopenzí nebo plnou penzí. Sal Santa Maria, nově otevřený. Leží vedle OA Belorizonte. Dostanete zde prvotřídní služby řetězce Hilton. Hotel je designovým zážitkem, vše u překrásné pláže.
  • Riu Palace Cabo Verde ***** Sal. All inclusive. Leží v odlehlejší části. Velký hotelový resort se špičkovými službami známými pro řetězce RIU.

 

hilton cabo verde

Nejnovější hotel na Kapverdách, Hilton Cabo Verde, otevřen v listopadu 2017. Zdroj ca-magnolia.cz.

Lokality 

Sal, Santa Maria

Vesnička Santa Maria je nejživější a leží dle mého leží u nejhezčí pláže na Kapverdách. Je zde také největší šance na zelenou vlajku, co se týče koupání v oceánu (kromě umělých pláží). Jsou zde supermarkety, bary, restaurace, lékarna, kostel, agentury pořádající výlety, potápění a množství obchodů se suvenýry. Leží zde hotely: Central, Pontao, Leme Bedje, Oasis Salinas sea, Oasis Atlantico Belorizonte a Hilton Cabo Verde. Na konci potom Voi Vila do Farol. Mezi Santa Maria  a Ponta Preta leží hotely řetězce Riu. 

Santa Maria

Pohled na Santa Maria - Oasis Atlantico Belorizonte, za ním Oasis Salinas Sea a hlavní molo. Zdroj ca-magnolia.cz

 

Sal, Ponta Preta

Leží zhruba 2 kilometry západně od Santa Maria. Je místem několika hotelových resortů. Jsou zde vybudovány dvě umělé pláže, které zaručují koupání i při vysokém větru. Zbylá část pláže je krasná, při vysokém odlivu jde zde ale pár kamenů. Na ty pozor. Místo je oblíbené pro surfing a kiting. Leží se hotel Melia Tortuga Beach resort. 

 

Boa Vista

Jediné větší město je Sal Rei, je také hlavním městem ostrova. Nejlepší hotely leží na západních plážích, nejznámější Praia de Chavés, zde leží hotely Roayl Horizons Boa Vista, vedle něho Iberostar Club Boa Vista a severněji Clubhotel Riu Karamboa. Boa Vista je opravdu pro milovníky klidu a dlouhých pláží

boa vista

Nekonečné pláže na Boa Vista, tento výhled je z hotelu Iberostar Club Boa Vista. Zdroj ca-magnolia.cz

 

Další důležité informace o Kapverdských ostrovech:

Časový posun

Letíte proti času, v zimě je na Kapverdách o dvě hodiny méně, v létě ušetříte celé tři hodiny.  

Cesta na Kapverdy

V současné době jsou z ČR vypravovány lety jen z Prahy, které odllétají okolo poledne. Je to pohodlné pro mimipražské. Návrat do ČR bývá v odpoledních hodinách z Kapverd. Do Prahy přiletíte v noci.

S cestovní kanceláří vás čeká 6,5 - 8,5 hodin letu v boeingu 737-800 nebo v novém boeingu 737-MAX 8 . V ceně je vždy zavazadlo 23 kg do podpalubí a příruční zavazadlo do 8 kg. Zavazadlo 23 kg se vztahuje i na děti. Podrobné informace o letu jsem psala v článku doba letu na Kapverdy. Nově jsou některé lety s mezipřistáním v Senegalu. 

Lanzarote, Kanárské ostrovy

Foto: Ostrov Lanzarote (Kanárské ostrovy) viditelný při letu na Kapverdy

 

Počasí a podnebí na Kapverdách

Podnebí na Kapverdách je poměrně stálé, teploty se během roku pohybují mezi 22 až 31 °C. Mírné ochlazení přichází od ledna do dubna, teploty jsou však i tak vhodné pro dovolenou strávenou na pláži. V zimě vás může občas pozlobit chladnější vítr. Počasí je po celý rok slunečné. Jste však blízko rovníku, okolo poledne se tedy může sbíhat oblačnost. Osobně sleduji počasí v destinaci na Foreca, kde bývají předpovědi hodně přesné. V létě je počasí horké a vlhké, od ledna do března fouká studenější vzduch a není taková vlhkost. Podrobní článek o podnebí a počasí na Kapverdách

Slunko na Kapverdách

Slunce na Kapverdách je opravdu silné, doporučuji si tedy vzít opalovací krém s vysokým UV faktorem, přibalit pokrývku hlavy a připravit se na vyšší vlhkost vzduchu než jsme zvyklí. Pozor, oslunce opaluje i přes mraky.  

Oasis atlantico Belorizonte, Kapverdy

 

 

Kapverdy Sal

Foto: Překrásná pláž u hotelů Oasis Salinas Sea a Oasis Atlantico Belorizonte

 

All inclusive na Kapverdách?

All inclusive na Kapverdách lze označit jedním výstižným slovem vynikající. Ostrovy jsou rájem pro milovníky ryb a mořských plodů. Kromě turismu je hlavní obživou místních právě rybaření. V rámci programu all inclusive tak můžete mít na večeři například vynikající steak z tuňáka. Všechny připravované ryby a mořské speciality jsou samozřejmě čerstvé. Součástí stravování all inclusive se podává například kuřecí a vepřové maso na různé způsoby, saláty, čerstvé ovoce a dezerty.  Doporučujeme také ochutnat místní vynikající zákusky a sýry.  Během dne máte neustále k dispozici balenou vodu a další nealkoholické a alkoholické nápoje a koktejly. Pány zajisté potěší, že na Kapverdách mají vynikající pivo Strella a dámy si pochutnají na vínech z vinic na ostrově Fogo

Molo Santa Maria, dovolená Kapverdy

Foto: Molo v Santa Marii

Vízum

POZOR! Od začátku roku, tedy 1. 1. 2019, ruší kapverdská vláda víza a místo nich vyžaduje splatnou letištní security taxu cca 31 EUR (3 400 escudo), kterou je možné uhradit online před cestou nebo po příletu na letišti. Více informací https://www.ease.gov.cv. Taxu zaplatíte sami nebo je možné využít platby přes CK. Kompletní informace v článku Víza na Kapverdy

Do konce roku 2018

Je na vás, jestli si vízum zařídíte přes cestovní kancelář nebo koupíte na místě. Když přiletí na letiště víc letadel, je možné, že si u okýnka s vízem chvíli postojíte. Vyřízení víza se v zásadě rovná koupení jízdenky na vlak a i větší fronty jsou odbaveny velice rychle. Víza vyřídíte po příchodu do haly, kde jedno okno je označeno jako Visas, následně projdete pasovou kontrolou do haly pro vyzvednutí zavazadel. Aktuální cenu a vstupní povinnosti si vždy ověřte na stránkách kapverdského konzulátu v ČR. Letiště je malé. Na letišti čeká delgátka, která vás směruje do autobusů podle hotelů, které jste si vybrali. Kompletní informace naleznete také v článku o vízech na Kapverdách

Lékařská péče na Kapverdách

Rozhodně doporučuji pořádné pojištění, kdyby náhodou došlo k vážnějšímu zranění. Na Salu je jedna nemocnice, ale komplikované případy jsou letecky transportovány do Portugalska, což by se vám obrovsky prodražilo. Počítejte i s možností střevních potíží, přeci jen jste v Africe. Není to ale tak častý jev jak v Egyptě. Co se mi osvědčilo, tak běžně dostupné léky na žaludeční a střevní potíže zakoupení v ČR postačí. Pokud si raději chcete užívat evropských standardů, vydejte se na Kanárské ostrovy, ležící severně od Kapverd. 

kapverdy hlavn msto salHlavní město Espargos

 

Který ostrov tedy vybrat?

Ostrovy se liší zejména rozvinutím turistické základny, která na Salu je jakž takž vybudovaná, zatímco na Boa Vistě si chvílemi připadáte jako samotní na celém ostrově. Proto tedy, milovníky prázdných pláží, kteří si vystačí se službami hotelu bych směřovala spíše na Boa Vista. Ti kdož rádi zajdou na skleničku mimo hotel, pro toho je vhodný Sal, zejména vesnička Santa Maria. Můžete si kdykoliv zajít do supermarketu, do kavárny nebo půjčit auto. Pokud vás zajímají podrobné informace například k zákonům a dopravě na ostrově, kompletní informace v angličtině naleznete v tomto článku. 

Nekonečné a prázdné pláže, tentokrát při pohledu z Royal Horizons Boa Vista. Zdroj ca-magnolia.cz.

 

Zářijový festival na Salu

Nyní vezmu zpět slova, že Kapverdy nejsou pro ty, kteří do rána rádi tancují. Jednou za rok, jim tuto návštěvu naopak doporučuji. A kde? Na Salu v Santa Maria. Koná se zde velký hudební festival. Festival se doposud konal napravo od Oasis Atlantico Belorizonte na pláži. Nedokážu s jistotou říci, že i příští rok bude na stejném místě, jelikož v této lokalitě v půlce listopadu 2017 otevřel své brány Hotel Hilton. Doporučuji tedy sledovat webové stránky festivalu. A ještě jedna poznámka, během festivalu je na Salu opravdu nacpáno, co se týče ubytovacích kapacit, kromě hudby, která začíná hrát večer, se vás však festival viceméně nedotkne. Lokalita je pořád bezpečná. Kapverďané rádi tanči, ale nepijí u toho hektolitry alkoholu tak, jak je to běžné u nás :-).

Shrnutí dovolené na Kapverdách

Pokud bych měla návštěvy na Kapverdách nějak shrnout. Kapverdy beru jako lokalitu, kde si můžete opravdu odpočinout, užívat si koupání v oceánu, surfování, klid a procházky po pláži. Na Kapverdách se cítíte opravdu bezpečně. Kapverdy jsou ideální destinací na opalování, drink na pláži, lenošení a ochutnávání nejrůznějších dobrot. Destinace je také vhodná pro ty, kteří chtějí poprvé okusit exotiku, ale s kratším letem. 

Kapverdy

 

Aktuality

5. 2. 2019

Vláda ruší víza pro občany EU při pobytu kratším 30 dní a zavádí letištní bezpečností taxu, která je 3 400 escudo, tedy zhruba 31 EUR. Taxu platíte online jeden až pět dní před odletem na Kapverdy nebo po příletu na ostrovy. Lze jí vyřídit i přes cestovní kancelář. Kvůli dlouhým frontám na letišti se zatím moc nedoporučuje taxu hradit až na místě.  

Pokud jste rozhodnuti cestovat během léta na Kapverdské ostrovy, doporučujeme rezervovat zájezd včas, zejména pro hotely Iberostar Club BoaVista, RIU Karamboa a Oasis Salinas Sea je velké množství červencových termínů již vyprodáno. Do konce měsíce února, v případě zájmu, získáte zájezdy se slevou až 31 % a platíte pouze zálohu 1 500 Kč na osobu. Připomínáme také rozsáhlou recenzi o hotelu Royal Horizons Boa Vista od naší klientky, která má přes dva tisíce přečtení. Nezapomeňte, že u nás navíc k dovolené na Kapverdách získáte knižního průvodce zdarma. Potřebujete poradit? Kontaktujte nás :-). 

 

tlatko zjezdy

 

 

Související články:

Kapverdy doba letu - kompletní informace o letu, mezipřistáních, první třídě aj. 

Hotel Oasis Atlantico Belorizonte recenze - dovolená na Kapverdách krok za krokem

Hotel Royal Horizons Boa Vista - recenze od klientky

Vízum Kapverdy - změna 2019!

Počasí na Kapverdách - kdy vyrazit?

 

 

 

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

V některých člancích odkazuji na webové stránky naší agentury pro konkrétní a aktuální informace (denně se mění cena zájezdů).

Tak jako tři tisíce dalších agentur a cestovních kanceláři v ČR prodáváme zájezdy. V čem si myslíme, že jsme jiní? V poskytvání informací a rad. Nebojte se nás kontaktovat, co víme, povíme. Co nebudeme znát, zkontaktujeme přímo hotel nebo pořadatele.

V případě zájmu se zajděte podívat na

www.ca-magnolia.cz 

Copyright © 2016 - 2019 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.