Kapverdy dovolená, jak vybrat správně?

 

Kapverdy dovolená: to je exotická dovolená za cenu dovolené ve Středomoří? Před pár lety sen, dnes realita, která se otevřela s novými destinacemi, mezi které nesporně patří i Kapverdské ostrovy. Co může tato země ležící tisíc kilometrů pod Kanárskými ostrovy nabídnout? V prvé řadě přenádherné písečné pláže a skvěle recenzované hotely. V řadě druhé nabízí klid, celoroční teplé podnebí, odlety z Prahy a nefalšovaný africký přístup NO STRESS. Bez nutnosti speciálních očkování. A ceny, recenze a další informace? Vše naleznete v tomto článku. 

Proč jsou Kapverdy tak oblíbené?

Po celý rok můžete uniknout zimě, studenému jaru, upršenému létu, sychravému podzimu nebo Vánocím na blátě a za šest až sedm hodin letu z Prahy vystoupit nedaleko rovníku. Za další hodinu sedět s koktejlem na pláži a užívat si pohledu na oceán, který svojí barvou připomíná Karibik. Co je velkým paradoxem? Ceny se pohybují na stejné úrovni, jako například hotely v Turecku v hlavní sezóně. Bonusem je klidná bezpečná lokalita, možnost vyzkoušet si sporty jako surfování a nebo se prohánět na čtyřkolkách ostrovním vnitrozemím. Na své si zde přijdou i milovníci kuchyně a dobrého piva a vína. 

Dovolená Kapverdy

Pláž v Santa Maria, Sal

Děsí vás špatné recenze? 

Najít někdy hotely, které nejsou plné negativních recenzí, je nad sílu jednotlivce, někdy i celé rodiny. Na Kapverdách se sešly nejznámější hotelové řetězce, známé pro svoje standardy a vybavení. Z nejznámějších například RIU, Oásis, Mélia a Iberostar. Recenze hotelů jsou až na výjimky skvělé. Níže máte recenzi ze dvou oblíbených hotelů. 

Zájezdy s CK

Zájezd na Kapverdy přes cestovní kancelář je nejpohodlnější, nejrychlejší a nejlevnější. Pro představu, vlastní cestou vás čeká několik přestupů a doba dopravy se vyšplhá téměř na 19 hodin. Pokud letíte s CK, odlétáte většinou v ranních nebo dopoledních hodinách, dle volby ostrova přímým letem nebo s jedním mezipřistáním, cestou tam nebo zpět. Ceny hotelů, zejména s All inclusive, jsou navíc výrazně dostupnější pro hosty cestovních kanceláří.  


Video: Pláž v Santa Marii (ostrov Sal), točeno z mola 19. 6. 2017

Pro koho nejsou Kapverdy vhodné?

Kapverdy nejsou pro vyznavače míst, kde se do rána paří v klubech, jako na ostrově Ibiza (vyjímku tvoří Bikini Beach Club na západní straně ostrova Sal a pár hudebních klubů v Santa Maria taktéž na Salu). Kdo je zvyklý po dni na pláži strávit noc v živých ulicích a na promenádách, ten ať se Kapverdám vyhne. V centru vesničky Sal je několik restaurací, obchůdků a kaváren. Vše se ovšem na ostrově Sal mění jednoho zářijového víkendu, kdy se přímo na pláži koná velký hudební festival. O tom níže. A ostrov Boa Vista? Krom hlavního města jsou hotely umístěny v naprosté samotě a klidu.  

Kdo bude naopak na Kapverdách spokojený?

Dovolená je vhodná pro všechny věkové kategorie prahnoucí po exotičtější dovolené. Kapverdy ocení milovníci klidu a krásných pláží, pořádného koupání a vln, potápění a surfování. Tím, že jsou ostrovy obklopeny oceánem, fouká zde. Vítr může být někdy, zejména v prvních měsících roku nepříjemný, v létě naopak příjemně ochlazuje klima. Pobyt ocení také rodiny, pro všeobecný klid, stejně tak páry. Kapverdy také neurazí ani jako svatební cesta nebo místo, kde lze v klidu strávit Silvestr.  

Murdeira Kapverdy

Murdeira, jedna z umělých pláží na západě ostrova Sal

Jaké ubytování na Kapverdách vybrat?

Větší výběr ubytování je u hotelů se stravováním formou All inclusive, který je zde velmi oblíben. Kompletní a oficiální informace o hotelech a aktuální cenu a termíny naleznete po rozkliknutí odkazu. 

Nejlevnější zájezdy seženete v:

 • hotel Central ** se snídaní nebo polopenzí, Sal Santa Maria - stravovat se můžete v restauracích, je zde i supermarket. Hotel je vhodný pro nenáročné klienty. Není zde bázen. Od oceánu vás dělí dvě ulice. Bohužel pro sezónu Léto 2019 a Zima 2019/2020 je tento hotel vyprodán. 
 • hotel Pontao ***  se snídaní nebo polopenzí, Sal Santa Maria - stravovat se můžete v restauracích, je zde i supermarket. Hotel je vybaven bazénem, k oceánu je to zhruba 300 m. Hotel je ideální pro nenáročné hosty. Bohužel pro sezónu Léto 2019 a Zima 2019/2020 je tento hotel vyprodán.
 • hotel Odjo d´ Agua *** se snídaní nebo polopenzí, Sal Santa Maria - stravovat se můžete v restauracích, je zde i supermaket. Hotel leží přímo u pláže, má terasu, ze které je úžasný výhled na oceán a celou pláž v Santa Maria. Tento hotel doporučujeme hostům, kteří chtějí zažít pravou kapverdskou atmosféru.

 

kapverdy

Pláž a molo ve vesničce Santa Maria, nejbližší hotely: Central, Pontao, OA Belorizonte, Oasis Salinas Sea

 

Výhodná a přitom skvělá varianta pro rodiny, dvojice a skupiny s All inclusive:

 • Oasis Atlantico Belorizonte **** Sal Santa Maria. Hotel leží u krásné pláže. Jedná se o rozlehlý komplex bungalovů a hlavní budovy. Nechybí několik bazenů a restaurací, plážový bar a lehátka a slunečníky na pláži zdarma. Bungalovy jsou jednoduše a čistě vybaveny, lze zakoupit i bungalovy vyššího standardu. 
 • Royal Horizons Boa Vista **** (Royal Decameron Boa Vista) Boa Vista. Jedná se o dvoupatrové bungalovy v rozlehlém areálu s bazény na ostrově Boa Vista. Hotel je ideální pro milovníky klidu, leží na dlouhé pláži, kde jsou pouze dva hotely. Nechybí plážový bar a lehátka a slunečníky na pláži zdarma. Velmi obsáhlou recenzi na Royal Horizons na Royal Horizons nám napsala naše klientka. 

Oasis atlantico Belorizonte, Kapverdy

Bungalovy uprostřed tropické zahrady, hotel Oasis Atlantico Belorizonte

 

Vyšší kvalita ubytovaní s All inclusive:

 • Oasis Salinas Sea ***** Sal, Santa Maria, leží u krásné pláže vedle OA Belorizonte. Ubytování je v prostorných pokojích s terasou nebo balkonem. Nechybí skvělé služby, restaurace, bazén, vířivka a plážový bar. K dispozici je wifi zdarma na pokoji, což na Kapverdách ještě není moc zvykem. 
 • Iberostar Club Boa Vista ***** Boa Vista. Hotel nabízí skvělé služby, bývá nejdříve vyprodán. Je ideálním místem pro milovníky klidu a opuštěných pláží. Nechybí plážový bar. Poskytuje lehátka a slunečníky zdarma. Pro děti je zde miniklub, nechybí bazén venkovní i krytý. 
 • Riu Touareg ***** Boa Vista. Jeden z nejluxusnějších hotelů na kapverdském souostroví u široké pláže pláže v oblasti Santa Monica na jihu ostrova a přitom za skvělou cenu. Hotel je rozdělen na část pro rodiny s dětmi a pouze pro dospělé, nabízí špičkové služby řetězce RIU. Nabízí několik barů, mezinárodních restaurací, 4 bazény a plážový servis.

 

Luxusní rezorty:

 • Riu Funnana ***** Sal. All inclusive. Jeden z nejžádanějších hotelů na Kapverdských ostrovech. Leží v blízkosti vesničky Santa Maria. Hotel v roce 2016 prošel částečnou rekonstrukcí a modernizací. Tento hotel je hned vedle Riu Palace Cabo Verde. Dostanete zde prvotřídní služby řetězce RIU. Hotel je designově postaven v africkém stylu, areál tvoří hlavní budova a další dvoupatrové budovy mezi kterými je krásná rozlehlá zahrada s bazény. 
 • Riu Palace Cabo Verde ***** Sal. All inclusive. Leží v odlehlejší části. Velký hotelový resort se špičkovými službami známými pro řetězce RIU. Dalším luxusním hotelem je Riu Palace Boavista, úplně nový komplex ležící vedle staršího bratra Riu Karamboa. 
 • Riu Palace Boa Vista ***** Boa Vista. All inclusive. Zbrusu nový hotel známého řetězce Riu, který byl otevřen v listopadu 2018. Leží přímo u pláže na západním pobřeží ostrova, vedle hotelu Riu Karamboa. Prvotřídní služby společně s luxusním ubytováním (jednou s možností jsou pokoje blíže k pláži, kde máte k dispozici terásku s vlastním vstupem do sdíleného bazénu), to jsou společně s místní kapverdskou atmosférou "NO STRESS" ty hlavní přednosti tohoto hotelu. Riu Palace Boa Vista je od svého otevření velmi oblíbený a bývá tedy velmi rychle vyprodán.

 kapverdy dovolená nabídka

Kapverdy s dětmi?

Pokud si vaše ratolesti neumí představit dovolenou bez skluzavek a tobogánů, zvolte hotel Sol Dunas, kde je pro děti v rozlehlém areálu množství vyžití. V této lokalitě jsou navíc dvě uměle zbudované pláže pro lepší koupání, když jsou větší vlny. Všeobecně, svým zázemím je pro děti vhodnější ostrov Sal, kde naleznete v případě zdravotních potíží lékaře, lékárnu nebo supermarkety přímo v turistickém letovisku Santa Maria.    

 

Další podrobné Informace

Lokalita: Sal, Santa Maria

Vesnička Santa Maria je nejživější a leží dle mého leží u nejhezčí pláže na Kapverdách. Je zde také největší šance na zelenou vlajku, co se týče koupání v oceánu (kromě umělých pláží). Jsou zde supermarkety, bary, restaurace, lékarna, kostel, agentury pořádající výlety, potápění a množství obchodů se suvenýry. Leží zde hotely: Central, Pontao, Leme Bedje, Oasis Salinas sea, Oasis Atlantico Belorizonte a Hilton Cabo Verde. Na konci potom Voi Vila do Farol. Mezi Santa Maria  a Ponta Preta leží hotely řetězce Riu. 

 

Lokalita: Sal, Ponta Preta

Leží zhruba 2 kilometry západně od Santa Maria. Je místem několika hotelových resortů. Jsou zde vybudovány dvě umělé pláže, které zaručují koupání i při vysokém větru. Zbylá část pláže je krasná, při vysokém odlivu jde zde ale pár kamenů. Na ty pozor. Místo je oblíbené pro surfing a kiting. Leží se hotel Melia Tortuga Beach resort. 

 

Lokalita: ostrov Boa Vista

Jediné větší město je Sal Rei, je také hlavním městem ostrova. Nejlepší hotely leží na západních plážích, nejznámější Praia de Chavés, zde leží hotely Roayl Horizons Boa Vista, vedle něho Iberostar Club Boa Vista a severněji Clubhotel Riu Karamboa. Boa Vista je opravdu pro milovníky klidu a dlouhých pláží

boa vista kapverdy

Pláže Boa Vista, foto zveřejněno se svolením naší klientky

Časový posun

Letíte proti času, v zimě je na Kapverdách o dvě hodiny méně, v létě ušetříte celé tři hodiny.  

Cesta na Kapverdy

V současné době jsou z ČR vypravovány lety jen z Prahy, které odllétají okolo poledne nebo ráno. Je to pohodlné pro mimipražské. Návrat do ČR bývá v odpoledních hodinách z Kapverd. Do Prahy přiletíte v noci nebo brzy ráno.

S cestovní kanceláří vás čeká 6,5 - 8,5 hodin letu. V ceně je vždy zavazadlo 23 kg do podpalubí a příruční zavazadlo do 8 kg. Zavazadlo 23 kg se vztahuje i na děti. Podrobné informace o letu naleznete ve článku doba letu na Kapverdy. Nově jsou některé lety s mezipřistáním v Senegalu. 

Lanzarote, Kanárské ostrovy

Foto: Ostrov Lanzarote (Kanárské ostrovy) viditelný při letu na Kapverdy

 

Počasí a podnebí na Kapverdách

Podnebí na Kapverdách je poměrně stálé, teploty se během roku pohybují mezi 22 až 31 °C. Mírné ochlazení přichází od ledna do dubna, teploty jsou však i tak vhodné pro dovolenou strávenou na pláži. V zimě vás může občas pozlobit chladnější vítr. Počasí je po celý rok slunečné. Jste však blízko rovníku, okolo poledne se tedy může sbíhat oblačnost. Osobně sleduji počasí v destinaci na Foreca, kde bývají předpovědi hodně přesné. V létě je počasí horké a vlhké, od ledna do března fouká studenější vzduch a není taková vlhkost. Podrobní článek o podnebí a počasí na Kapverdách

Slunko na Kapverdách

Slunce na Kapverdách je opravdu silné, doporučuji si tedy vzít opalovací krém s vysokým UV faktorem, přibalit pokrývku hlavy a připravit se na vyšší vlhkost vzduchu než jsme zvyklí. Pozor, oslunce opaluje i přes mraky.  

kapverdy dovolená

Foto: Překrásná pláž u hotelů Oasis Salinas Sea a Oasis Atlantico Belorizonte

 

All inclusive na Kapverdách?

All inclusive na Kapverdách lze označit jedním výstižným slovem vynikající. Ostrovy jsou rájem pro milovníky ryb a mořských plodů. Kromě turismu je hlavní obživou místních právě rybaření. V rámci programu all inclusive tak můžete mít na večeři například vynikající steak z tuňáka. Všechny připravované ryby a mořské speciality jsou samozřejmě čerstvé. Součástí stravování all inclusive se podává například kuřecí a vepřové maso na různé způsoby, saláty, čerstvé ovoce a dezerty.  Doporučujeme také ochutnat místní vynikající zákusky a sýry.  Během dne máte neustále k dispozici balenou vodu a další nealkoholické a alkoholické nápoje a koktejly. Pány zajisté potěší, že na Kapverdách mají vynikající pivo Strella a dámy si pochutnají na vínech z vinic na ostrově Fogo

Molo Santa Maria, dovolená Kapverdy

Foto: Molo v Santa Marii

Vízum

POZOR! Od začátku roku, tedy 1. 1. 2019, ruší kapverdská vláda víza a místo nich vyžaduje splatnou letištní security taxu cca 31 EUR (3 400 escudo), kterou je možné uhradit online před cestou nebo po příletu na letišti. Více informací https://www.ease.gov.cv. Taxu zaplatíte sami nebo je možné využít platby přes CK. Kompletní informace v článku Víza na Kapverdy

Do konce roku 2018

Je na vás, jestli si vízum zařídíte přes cestovní kancelář nebo koupíte na místě. Když přiletí na letiště víc letadel, je možné, že si u okýnka s vízem chvíli postojíte. Vyřízení víza se v zásadě rovná koupení jízdenky na vlak a i větší fronty jsou odbaveny velice rychle. Víza vyřídíte po příchodu do haly, kde jedno okno je označeno jako Visas, následně projdete pasovou kontrolou do haly pro vyzvednutí zavazadel. Aktuální cenu a vstupní povinnosti si vždy ověřte na stránkách kapverdského konzulátu v ČR. Letiště je malé. Na letišti čeká delgátka, která vás směruje do autobusů podle hotelů, které jste si vybrali. Kompletní informace naleznete také v článku o vízech na Kapverdách

Lékařská péče na Kapverdách

Rozhodně doporučuji pořádné pojištění, kdyby náhodou došlo k vážnějšímu zranění. Na Salu je jedna nemocnice, ale komplikované případy jsou letecky transportovány do Portugalska, což by se vám obrovsky prodražilo. Počítejte i s možností střevních potíží, přeci jen jste v Africe. Není to ale tak častý jev jak v Egyptě. Co se mi osvědčilo, tak běžně dostupné léky na žaludeční a střevní potíže zakoupení v ČR postačí. Pokud si raději chcete užívat evropských standardů, vydejte se na Kanárské ostrovy, ležící severně od Kapverd. 

kapverdy hlavn msto salHlavní město Espargos

 

Který ostrov tedy vybrat?

Ostrovy se liší zejména rozvinutím turistické základny, která na Salu je jakž takž vybudovaná, zatímco na Boa Vistě si chvílemi připadáte jako samotní na celém ostrově. Proto tedy, milovníky prázdných pláží, kteří si vystačí se službami hotelu bych směřovala spíše na Boa Vista. Ti kdož rádi zajdou na skleničku mimo hotel, pro toho je vhodný Sal, zejména vesnička Santa Maria. Můžete si kdykoliv zajít do supermarketu, do kavárny nebo půjčit auto. Pokud vás zajímají podrobné informace například k zákonům a dopravě na ostrově, kompletní informace v angličtině naleznete v tomto článku. 

 

Zářijový festival na Salu

Nyní vezmu zpět slova, že Kapverdy nejsou pro ty, kteří do rána rádi tancují. Jednou za rok, jim tuto návštěvu naopak doporučuji. A kde? Na Salu v Santa Maria. Koná se zde velký hudební festival. Festival se doposud konal napravo od Oasis Atlantico Belorizonte na pláži. Nedokážu s jistotou říci, že i příští rok bude na stejném místě, jelikož v této lokalitě v půlce listopadu 2017 otevřel své brány Hotel Hilton. Doporučuji tedy sledovat webové stránky festivalu. A ještě jedna poznámka, během festivalu je na Salu opravdu nacpáno, co se týče ubytovacích kapacit, kromě hudby, která začíná hrát večer, se vás však festival viceméně nedotkne. Lokalita je pořád bezpečná. Kapverďané rádi tanči, ale nepijí u toho hektolitry alkoholu tak, jak je to běžné u nás :-).

Shrnutí dovolené na Kapverdách

Pokud bych měla návštěvy na Kapverdách nějak shrnout. Kapverdy beru jako lokalitu, kde si můžete opravdu odpočinout, užívat si koupání v oceánu, surfování, klid a procházky po pláži. Na Kapverdách se cítíte opravdu bezpečně. Kapverdy jsou ideální destinací na opalování, drink na pláži, lenošení a ochutnávání nejrůznějších dobrot. Destinace je také vhodná pro ty, kteří chtějí poprvé okusit exotiku, ale s kratším letem. 

Kapverdy Boa Vista

Hotel Royal Horizons Boavista, foto zveřejněno se svolením naší klientky

Aktuality

 • Skvělé last minute zájezdy na Kapverdy pořídíte pro odlety v únoru a březnu 2020. Počasí na Kapverdách se v té době pohybuje mezi 25 až 29 C.
 • Pořád lze pořídit ještě letní Kapverdy za first minute cenu. Při uzavření smlouvy platíte zálohu pouze 1 500 Kč na osobu. Jenom pozor, některé srpnové termíny jsou již vyprodané. 

 

Chtete ověřit konkrétní termín nebo zaslat kalkulaci či máte nějaké otázky? Kapverdy dobře známe. Kontaktujte nás. Nebo se níže podívejte na kompletní nabídku zájezdů. 

 

tlatko zjezdy

 

Související články

Hotel Royal Horizons Boa Vistarecenze od klientky

Kapverdy doba letu, kompletní informace o letu, mezipřistáních, první třídě aj. 

Hotel Oasis Atlantico Belorizonte recenze,dovolená na Kapverdách krok za krokem

Vízum Kapverdy, změna 2019!

Počasí na Kapverdách, kdy vyrazit?

 

 

 

 

Aktuality CA Magnolia

Kapverdy, únorové odlety ještě k dispozici! Počasí se nebojte, nyní na ostrovech panují třicítky. 

Nyní akce pro dítě zcela zdarma při dovolené do Egypta do určitých hotelů v létě 2020, tipy v článku Egypt dovolená.  

Super ceny zájezdů na Kanárské ostrovy po celý rok, pokud toužíte navštívit tyto ostrovy, letos je ten pravý čas.


Pro více informací volejte 732 893 316 nebo pište na prodej@ca-magnolia.cz, CA Magnolia

Vyhledávání

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Costa Brava

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

 

 

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

Proč vznikl tento blog? Od roku 2011 provozujeme cestovní agenturu a ač se tomu dá těžko uvěřit, otázky ohledně dovolených napříč celým světem, se velmi často opakují. Tento blog vznikl proto, abychom vám poskytli informace týkající se destinací, upozornili na novinky, sepsali oblíbené tipy na zájezdy v jednotlivých lokalitách nebo poradili, co dělat, když se dovolená úplně nevydaří. Pokud máte námět na nějaký článek, kontaktujte nás. Pokud máte otázky ohledně cestovního ruchu a dovolené, také neváhejte. 

 magnolia bok

 

 

 

Všeobecné obchodní podmínky CA Magnolia

Ochrana osobních údajů www.more-dovolena.eu 

Informace o cookies

Copyright © 2016 - 2020 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.