Dovolená na Mallorce, kam vyrazit?

 

Mallorca dovolená: ostrov Mallorca je jedním z Baleárských ostrovů, pohodlně dostupných z ČR za necelý tři hodiny letu a nabízející naprosto skvělou variantu, kde strávit dovolenou u moře. My vám navíc přinášíme 7 tipů na skvělá ubytování a na konci článku nebude chybět doporučení, kam se vypravit na výlet, protože Mallorca nejsou pouze hotely a pláže, ale také nezapomenutelné krápníkové jeskyně nebo malé vesničky v centru ostrova. 

mallorca dovolená

Mallorské pláže jsou jedny z nejkrásnějších ve Středomoří

Největší výhody dovolené na Mallorce

  • na dovolenou můžete vyrazit už v květnu a skvělé počasí zde panuje do října
  • výhodou je krátký let, necelé tři hodiny
  • Mallorca má nádherné písčité pláže, ale také podmořský život 
  • je skvělou lokalitou pro mladé ve větších letoviscích a vhodná pro rodiny naopak v klidnějších místech ostrova
  • je bezpečným ostrovem plným veškerého zázemí
  • cestujete jen na občanský průkaz
  • skvělé ceny zájezdů mimo sezónu

Nevýhody dovolené na Mallorce

  • ostrov je velmi oblíbený a v červenci a srpnu je zde dost turistů, zejména ve velkých letoviscích
  • all inclusive je zde dražší, zejména u hotelů pár kroků od pláže
  • na plážích si většinou hradíte plážový servis, pláže jsou státní

 mallorca pláže

Většina pláží je písčitých

7 tipů pro dovolenou na Mallorce

Dovolená na Mallorce je vhodná jak pro dvojice, tak rodiny. V rámci letovisek je třeba se rozhodnout, zdali zvolíte hlučnější místa, kde to pulzuje celou noc, naopak menší klidnější lokality. Velká letoviska se soustřeďují okolo hlavního města, tedy od El Arenal po hlavní město Palma. Jedno z nejživějších letovisek je také Megaluf. 

 

1. Ipanema Park Beach

Ipanema Beach je ideálním hotelem pro mladé, kteří si chtějí užít zábavu, kterou poskytuje letovisko El Arenal. V rámci stravování můžete zvolit polopenzi nebo snídani. 

 

2. Globales América

Leží u jedné z nejkrásnějších pláží Mallorcy Cala Domingos, která je vzdálena zhruba 50 metrů z mírného kopce. Hosté oceňují rozmanité all inclusive a krásný výhled. Hotel je vhodný pro všechny věkové kategorie.

globales amerika

 

3. Whala!Fun

Hotel Whala!Fun je ideálním místem pro mladé, kteří jedou na ostrov za zábavou, Hotel leží v rušné části El Arenal a leží kousek od dlouhé široké pláže. 

 

4. Globales Bouganvilla

 Je jednou z nejoblíbenějších variant pro rodinnou dovolenou na Mallorce zejména pro ty, kteří chtějí mít v rámci ubytování k dispozici aquapark. Součástí hotelu je opravdu rozlehlý vodní svět, kde si najdou zábavu jak malé děti, tak velcí. Na pláž vás doveze hotelový vláček. Hotel leží v klidnější části Mallorcy. 

 bouganvilla

5. Aparthotel es Talaial

Je nedávno zrekonstruovaný hotel ideální pro rodiny s dětmi díky svému vyžití a množství vodní zábavy. leží v klidné části Mallorcy Cala D´or, kde je více skalnaté pobřeží a pláže jsou v malých zátokách, což je ideální pro koupání s malými dětmi. Další zájezdy naleznete pod tlačítkem níže. 

6. Hotel Condesa de la Bahia

Hotel leží přímo na pláži a je ideálním místem pro strávení dovolené rodin s dětmi, jak díky bazénu s dětskými skluzavkami, tak díky své polože přímo u nádherné pláže.

condesa

 

7. Viva Cala Mesquida

 Hotel leží v klidném letovisku a je skvělou variantou pro všechny, kteří si chtějí užít krásné baleárské pláže ale bez hluku velkých center a letovisek. Hotel leží přímo u krásné písčité pláže a má skvělé hodnocení. 

 

tlatko zjezdy

 

Počasí na Mallorce

Jak je zmíněno výše, na Mallorcu můžete vyrazit od května do října stejně jako třeba do Řecka. V květnu se počasí pohybuje okolo 25 C, v červnu teploty stoupají a začínají atakovat třicátky, červenec a srpen jsou nejteplejšími měsíci. Září je teplejší než červen, teploty pohybují okolo 28 C. V říjnu teploty klesají a v listopadu padají na zhruba 20 C. 

Co navštívit na Mallorce

Pokud nechcete trávit celou dovolenou v hotelovém areálu nebojte na Mallorce najdete spoustu míst, která se vám vryjí do paměti. Na výlet můžete vyrazit fakultativně s CK, autobusem nebo si půjčit vozidlo nebo skútr. Co se týče půjčoven, všeobecně doporučujeme a máme skvělé zkušenosti s Cicar. Autobusové zastávky jsou v každém letovisku a autobusy jezdí pravidelně. Fakultativní výlet vám nabídne delegát v hotelu.  

soller

Soller a historická tramvaj

Pláže

Některé krásné pláže leží mimo ruch letovisek, je třeba se sem dopravit lodí nebo automobilem či na motorce. většinou se samozřejmě jedná o písčitá místa, zátoky, které vám čistotou a barvou vody vyrazí dech. Mezi takové patří například: 

Dračí jeskyně

Dračí jeskyně jsou jedním z největších zážitků, které na při dovolené na Mallorce můžete okusit. Nejenom, že se jedná o obrovský krápníkový komplex, ale je zde také největší podzemní jezero na světě. Nezapomeňte si přibalit svetr nebo mikinu, v jeskyních je samozřejmě nižší teplota vzduchu. 

palma de mallorca

Katedrála v hlavním měste Palma de Mallorca

Soller

Vyhlášenou atrakcí je historická tramvaj jezdící mezi Port de Soller a městečkem Soller vzdáleném 5km. Městečko Soller má nádhernou architekturu a bylo prosperujícím centrem díky pěstování citrusů. Zde můžete nasát pravou španělskou atmosféru v desítkách kavárniček, které se soustředí okolo hlavního náměstí. 

Aquaparky

Mallorca má několik obřích aquaparků. Atrakce se předhánějí svým bláznovstvým, výškou a provedením. Pokud jste milovníkem adrenalinu, máte na výběr aquaparky po celém ostrově, jedním z největších je například Western park nebo Water park. 

mallorca dračí jeskyně

Dračí jeskyně, krápníkový komplex na Mallorce

Hlavní město Palma

Milovníky historie a památek, stejně jako milovníky nákupů potěší výlet do hlavního města Palma de Mallorca. Zde můžete obdivovat katedrálu, typické španělské uličky s malými obchůzky stejně jako luxusní jachty v přístavu. A co nakoupit? Samozřejmě tradiční koření a pochutiny a dámy ocení perly a šperky z městečka Manacor. 

Dovolená na Mallorce shrnutí

Ostrov Mallorca je úžasným místem pro dovolenou. Samozřejmě tím největším lákadlem jsou překrásné pláže. Dovolenou si zde užije každý, jen je třeba trochu více uvažovat o lokalitě. Nejrušnějším střediskem se v létě stává Megaluf a El Arenal, zde se opravdu baví mládež z celé Evropy. Rodinné dovolené nebo poklidná místa pro dva si užijete zejména na východním pobřeží nebo okrajích letovisek. Pokud chcete vyrazit do Španělska v zimě, zkuste Kanárské ostrovy. Nebojte se půjčit na Mallorce automobil a ostrov si projet. Stejně tak jako se nebojte vyrazit na podzim, počasí je skvělé a destinace klidnější. 

 

 tlatko zjezdy

 

Kam v červenci? Ideální destinace jsou Řecko

 

 Většina zemí spadá do zelené a oranžové, tedy:

 

- očkování vyplňují pouze vstupní formuláře

- ti s potvrzením o prdělání do 180 dní vyplňují pouze vstupní formuláře

- nenaočkování se před odletem a návratem testují (případnou pozitivitu vám kryje připojištění)

 

Vyhledávání

Nejnovější články

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

Copyright © 2016 - 2022 Všechna práva vyhrazena.