Fuerteventura, dovolená pro milovníky pláží

 

Fuerteventura dovolená: přemýšlíte nad dovolenou na Fuerteventuře? Typickým znakem pro tento ostrov jsou krásné pláže, což z Fuerteventury dělá ideální místo pro dovolenkování. Přinášíme podrobný přehled, kam se na Fuerteventuře vydat a jaká dovolená je ta nejlepší pro vás. Nechybí samozřejmě tipy na konkrétní zájezdy, ubytování a přesný popis, jak si jednoduše vypůjčit automobil. Letos je nabídka i cena zájezdů na Kanárské ostrovy velmi atraktivní. 

Fuerteventura dovolená

Foto: Castillo beach Fuerteventura 

Skvělým faktem dovolené na Kanárských ostrovech je to, že se sem můžete vypravit celý rok. Ano, od ledna do března, jsou teploty nižší, nicméně i 20 C je pro nás v tomto ročním období skutečně letní počasí, kdy se můžeme v pohodě opalovat. Mimo sezónu vás vyjde dovolená samozřejmě levněji a v letoviscích je větší klid. S CK se na Fuerteventuru dopravíte pohodlně z Prahy. Ostrov je bezpečný, klidný, jen je třeba počítat s větrem, který může být zejména právě v jarních měsících nepříjemný. Dominantou ostrova jsou menší letoviska po východním pobřeží.

Fuerteventura dovolená - 7 tipů na oblíbené zájezdy

Z ubytování seženete veškerý komfort, na který jste zvyklí. Od kempů po 5* hotely. Na Fuerteventuře a celkově na Kanárských ostrovech je běžné stravování většinou bez stravy, se snídaní nebo s polopenzí. All inclusive seženete většinou ve větších hotelech a světových řetězcích. Polopenze nebo ubytování bez stravy se vůbec nebojte. Naopak, každé letovisko má absolutně vybavenou infrastrukturu a apartmány poskytují plně vybavené kuchyně. Řetězce supermarketů mají výborné pečivo k snídani, restaurace jsou na každém rohu nebo si můžete uvařit dle vašeho gusta. Nabídka a rozsah služeb v hotelech se neustále mění, pro aktuální oficiální informace si vždy rozklikněte název hotelu. 

 

1. Hotel Costa Caleta v Caleta de Fuste je cenově zajímavou variantou pobytu na Fuerteventuře s all inclusive. Ceny jsou opravdu skvělé. Caleta de Fuste je jedním z největších letovisek na ostrově, byla zde zbudována nová městská pláž pro pohodlné koupání. Další umělé pláže se nacházejí směrem na západ. V místě je několik desítek restaurací, půjčovny aut, supermarkety, jednou týdně se zde koná trh s oblečením a rukodělnými výrobky. 

fuerteventura dovolená caleta de fuste

Hotel Costa Caleta, zdroj ca-magnolia.cz, Canaria Travel

 

2. Hotel SBH Club Paraiso Playa na jihu ostrova ležící na pláži s All inclusive doporučuji všem milovníkům klidu, nejbližší civilizace je zhruba 2 km. Na pláž se dostanete po schodech, tak určitě není vhodným ubytováním pro osoby s omezenou pohyblivostí. Hotel je vyhlášen také svojí stravou a pečlivostí personálu. Pláž je překrásná, přírodní a dlouhá několik kilometrů. 

 

3.  Apartmány Palm Garden leží v Morro Jable, které je proslulé svými překrásnými dlouhými plážemi. Jedná se o nejjižnější letovisko na Fierteventuře. Apartmány mají plně vybavenou kuchyni, můžete zvolit ubytování formou snídaně nebo polopenze. Oceán leží zhruba 300 m od ubytování. 

 

4. R2 Rio Calma Hotel v Costa Calma, ležící na břehu oceánu. Hotel R2 Rio má skvělé recenze, na ty se musíte podívat a přečíst. Hotel, ač je velký, má překrásné budovy a pokoje ve koloniálním stylu. Dominantou je velký bazén uprostřed zahrady a vlastní menší plážička vedle které je malá laguna s důmyslným systémem vyhřívání vody pomocí lávových kamenů. Na pláž v Costa Calma dojdete zhruba za 15 minut pěsky. Místo je ideálně pro trávení odpočinkové dovolené, jak ve dvojici, tak s dětmi. No a jako poslední bonus, výborná polopenze (možno zakoupit i plnou penzi). Na večeře si pánové prosím přibalte dlouhé kalhoty, tedy formálnější oblečení. 

Fuerteventura dovolená

Hotel R2 Riu Calma, zdroj ca-magnolia.cz, Fischer

 

5. Oasis Duna leží na severu ostrova ve známém letovisku Corralejo. V rámci ubytování můžete zvolit několik typů apartmánu s až dvěma ložnicemi. Stravování je nejčastěji formou polopenze. V okolí je množství restaurací. Pláž leží zhruba 900 m od hotelu, pokud se vydáte na jihovýchod, tak zde leží přírodní rezervace se známými dunami a kilometry téměř opuštěných pláží. 

 

6. RIU Palace Jandía. Jednou z nejfotografovanějších pláží na Fuerteventuře je právě ta u které leží oblíbený RIU Palace Jandia. Do centra Morro Jable je to zhruba 600 m. Morro Jable se právem popisuje jako jedno z nejromantičtějších míst na ostrově. Místní restaurace lákají na tradiční kuchyni. Nesmírnou výhodou je také to, že pláž je s pozvolným vstupem do oceánu. 

 

7. Occidental Jandía Playa leží také v v oblasti Morro Jable, stranou od úplného centra tohoto malého letoviska. Stravování je možní s polopenzí nebo all inlcusive. Do centra letoviska je to zhruba 4 km po pobřežní propenádě, Zde doporučujeme využít spíše služeb v rámci all inclusive kvůli vzdálenosti. Naopak hotel je ideální pro ty, kteří si chtějí uživat klidu dlouhé široké pláže, která je vzdálena zhruba 300m. 

kanrské ostrovy dovolená

 

Fuerteventura dovolená - další informace

Doporučené ubytování s vlastní cestou 

Pokud se chystáte vlastní cestou, velmi výhodné je ubytování v apartmánech Castillo Beach v Caleta de Fuste. Apartmány jsou vybaveny klasicky, ložnice, obývací pokoj s rozkládací sedací soupravou pro další dvě osoby a plně vybavenou kuchyní. Nechybí bazén, restaurace a jako překvapení, jedna z recepčních je Češka. V ubytování je možné si přikoupit stravování. Je nutné počítat s tím, že některé ubytování všeobecně leží dále od oceánu. 

Fuerteventura ubytování

Foto: Ubytování v bungalovech Castillo beach. Ložnice, obývák, kuchyň + koupelna. Venkovní bazén. 

Jídlo a strava

Po ostrově je mnoho supermarketů Dino a restaurací, seženete opravdu vše. Ke snídani pečivo z jejich super pekárny, obědy a večeře případně vyřešíte návštěvou restaurace nebo snack baru, žaludek zaplníte chorizem nebo nějakým polotovarem či sendvičem. Chuti se meze nekladou. Určitě doporučujeme ochutnat zmíněné chorizo, vaječnou "placku" tortilla de patatas a co se týče alkoholu skvělé je španělské víno z pevniny Torro nebo z vína z ostrova Lanzarote. Všude je velké množství restaurací a taveren. Z jídel  v restauracích dominují steaky, ryby, pizza a mořské plody. Typické jsou pro lokalitu vařené brambory v soli s omáčkami a k tomu ryba.  

Cesta na dovolenou

Na ostrov se dostanete letecky za zhruba 5 hodin z České republiky a okolních letišť. Nejoblíbenějšími měsíci pro návštěvu bývá podzim a Vánoce a Velikonoce, to je ideální rezervovat si dovolenou včas. Tím, že Fuerteventura leží v EU, stačí vám pro dovolenou pouze platný občanský průkaz. 

let

 

Doprava po ostrově

Nejlepší prostředek je automobil, ten si můžete pronajmout v každém letovisku nebo na letišti. Jak jednoduše pronajmout auto, o tom jsem psala v článku pronájem auta na Kanárských ostrovech. Další variantou je motorka. Přes celý ostrov taky jezdí autobusové linky místního dopravce. Pokud chcete jet autobusem, lístky koupíte na letišti, autobusy stojí přímo před letištní halou, síť linek je hustá a pravidelná. Taxi je samozřejmě další z možností. Některé ubytovací zařízení jsou i přes 2 km daleko od oceánu, takže i zde přijde pronájem nebo taxi vhod. 

auto fuerteventura

Foto: Auto z půjčovky Cicar na Fuerteventuře v Caleta de Fuste.

Podnebí, výhoda Fuerteventury

Ostrov Fuerteventura má obrovskou výhodu pro dovolenou v průběhu celého roku. Pro teplomilné je to období od června do listopadu, kdy se teploty pochybují okolo 28 - 30 C. Pro ty, co volí raději příjemnější klima okolo 22 C, je tu zbytek roku. Na Fuerteventuře fouká, na to se připravte. Nepříjemně vás může vítr pocuchat během ledna až března. V tu dobu je lepší se uchýlit k hotelovému bazénu, hotely mají různé zábrany proti větru, aby byla dovolená do nejvíce pohodlná. V létě vás čeká krásné letní počasí bez extrémů. Skvělý pro návštěvu je podzim, kdy vrcholí sezona a nejméně fouká.  

 

Pláže na ostrově

Pláže v Corralejo

Corralejo je letovisko, původem rybářská vesnička. Corralejo jsou také pláže a přírodní rezervace. Turista si zde přijde na své. Nejsou tu jen překrásné dlouhé pláže, malé plážičky, ale také veškerá turistická vybavenost. V letovisku je několik malých pláží, ty jsou super pro rodiny s dětmi. Jedná se například o Playa Corralejo a Playa La Goleta.

Fuerteventura Corralejo pláž

Foto: Corralejo pláž 

Pláže v Caleta de Fuste

Zde máte ale jistotu koupání téměř vždy, jelikož pláž je zbudovaná uměle s vlnolami. Navštivte hlavní pláž, minulý rok prošla renovací. Kdo preferuje menší pláže, dejte se po promenádě na jih. Tady najdete menší umělé pláže. Najdete zde hotely blízko pláže, tak apartmány, ty můžou být vzdáleny až 3 km, ale zase jsou výhodné cenou. Pokud nebudete mít půjčené auto, tak sedněte na autobus, ten vás popoveze. 

Caleta de Fuste Fuerteventura umělá pláž

Foto: Umělá pláž v Caleta de Fuste, Fuerteventura. Foceno brzy ráno. 2017.

Costa Calma, perla jihu

Pláže zde opravdu nevynechejte. Je to zážitek. Bílý písek, modrý oceán, kilometry pláží a laguny. Možnost všech možných sportů nebo lenošení. Barva oceánu mi v Costa Calma připomínala trochu oblíbené Kapverdy, které leží tisíc kilometrů jižněji. 

 

Morro Jable

Morro Jable je malá vesnička, je zde krásný maják, překrásná pláž. Romantika při západu slunce v místní restauraci na pobřeží. Toto místo také nevynechejte, zejména pokud nevíte, kde strávit romatickou večeři. Letovisko je trochu dražší, ale zase se jedná, co se týče lokality, o skvělé místo ke strávení dovolené.

 

Vnitrozemí

Srážek po většinu roku na ostrově moc není, podle toho vypadá také vnitrozemí. To je většinou vyprahlé. Jsou ale místa, která se zazelenají a poskytují půdu pro pěstování vyhlášených plodin ostrova. Tou je na Fuerteventuře aloe vera. Ve vnitrozemí naleznete také několik starých mlýnů. Silnice jsou dobře značené, na každou památku vás navedou cedule. 

fuerteventura dovolená vnitrozemí

Foto: ostrov je většinou vyprahlý, ale najdou se místa, kde se ráz krajiny zcela změní. Fuerteventura 2017.

Severozápad ostrova

Severozápad je rájem pro všechny vodní sporty, kde terým je třeba vítr. Zde jsou větry od Atlantiku nejsilnější. Jednou z dominant je maják s možností prohlídky ve všední dny. 

majk

 

Shrnutí dovolené na Fuerteventuře

Fuerteventura je tedy ostrov větru, slunce a pláží. Nenajdete zde moc možností zábavy, až na zábavní park Oasis, ve vnitrozemí původní mlýny a plantáže s aloe. Vynahradí vám to ale zmiňovaný oceán, desítky kilometrů pláží a procházek. Vše doplňuje výborné španělské víno a jídlo. Prostě ideální místo pro relaxační dovolenou. Pokud vás zajímají další tipy a informace k ostatním ostrovům, podívejte se na článek věnovaný kompletně všem nejznámějším na téma: Kanárské ostrovyké ostrovy, který vybrat? Pokud chcete navštívit živější místa s rozmanitějším vnitrozemím, zkuste Tenerife nebo ostrov Gran Canaria

Aktuality

V roce 2020 v hlavní sezóně vycházejí Kanárské ostrovy cenově jako dovolená ve Středomoří, pokud přemýšlíte nad návštěvou ostrova Fuerteventura, určitě neváhejte. Můžete získat výhodnou dovolenou pro vaše děti, kde jedno lětí pouze za knohovací poplatek. Akce stále trvá. 

Kompletní nabídku zájezdů na Kanárské ostrovy naleznete pod tlačítkem ukázat zájezdy. Chcete pomoci s výběrem dovolené na Fuerteventuře? Kontaktujte nás. Pokud vás lákají vyššít teploty, můžete vyrazit na Kapverdy nebo se nechte inspirovat tipy na dovolenou v Egyptě. 

 

tlatko zjezdy

 

Související články

Půjčení automobilu na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy počasí, opravdu je teplo celý rok? 

Kanárské ostrovy, jaký ostrov vybrat?

Dovolená na Gran Canaria, kompletní informace

Tenerife dovolená, podrobný průvodce

 

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

Proč vznikl tento blog? Od roku 2011 provozujeme cestovní agenturu a ač se tomu dá těžko uvěřit, otázky ohledně dovolených napříč celým světem, se velmi často opakují. Tento blog vznikl proto, abychom vám poskytli informace týkající se destinací, upozornili na novinky, sepsali oblíbené tipy na zájezdy v jednotlivých lokalitách nebo poradili, co dělat, když se dovolená úplně nevydaří. Pokud máte námět na nějaký článek, kontaktujte nás. Pokud máte otázky ohledně cestovního ruchu a dovolené, také neváhejte. 

 magnolia bok

 

 

 

Všeobecné obchodní podmínky CA Magnolia

Ochrana osobních údajů www.more-dovolena.eu 

Informace o cookies

Copyright © 2016 - 2020 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.