Přemýšlíte nad dovolenou na Fuerteventuře? Fuerteventura je jedním z Kanárských ostrovů. Každý ostrov, ač tvoří souostroví, je úplně jiný. Typickým znakem pro ostrov Fuerteventura jsou pláže, což z ní dělá ideální místo pro dovolenkování. Přináším podrobný přehled, kam se na Fuerteventuře vydat a jaká dovolená je ta nejlepší pro vás. Nechybí samozřejmě tipy na konkrétní zájezdy, ubytování a přesný popis, jak si jednoduše vypůjčit automobil.  

Fuerteventura Ubytovn

Foto: vlastní. Castillo beach Fuerteventura 2017

Fuerteventura, dovolená pro každého?

Skvělým faktem dovolené na Kanárských ostrovech je to, že se sem můžete vypravit celý rok. Ano, od ledna do března, jsou teploty nižší, nicméně i 20 C je pro nás v tomto ročním období skutečně letní počasí, kdy se můžeme v pohodě opalovat. Mimo sezónu vás vyjde dovolená samozřejmě levněji a v letoviscích je větší klid.

V sezoně naopak máte možnost i pohodlnějších spojů, nyní například pro Moraváky od 18. 6. 2018 odlety z Brna (platí pro hlavní sezónu od června do září), nechybí samozřejmě i celoroční přímé lety z Prahy. Fuerteventura je bezpečná, jen je třeba počítat s větrem, který může být, zejména právě v jarních měsících nepříjemný. Oceán dokáže být divoký, proto jistotu koupání přinášejí zejména umělé pláže. Fuerteventura je klidným ostrovem s menšími letovisky.  

Cesta na dovolenou

Na ostrov se dostanete letecky za zhruba 5 hodin z České republiky a okolních letišť. Dovolenou s CK pořídíte zhruba od 12 tis. Kč. Možností je spusta, v hlavní sezoně i mimo, je skvělé a rychlé využít cestovní kanceláře, které vás bez přestupu dopraví přímým letem na ostrov. Letenky u dopravců bývají v létě nákladnější a ceny se sobě víceméně s cestovní kanceláří rovnají. Další variantou je cestovat po vlastní ose, zejména v mimosezóně, skvělé letenky se objevují od listopadu do března, nejčastěji z Vídně nebo Berlína, akční letenky sledujte například na pelikan.cz v sekci akční letenky. Jenom pozor na zavazadla, samotné zavazadlo do podpalubí vás může vyjít na dvojnáobnou cenu letenky. V kombinaci například s ubytováním na booking.com vás dovolená na týden vyjde klidně na slušných 10 tis. Kč na osobu.  

let

Jídlo a strava

Nemyslím si, že je nutné se na ostrovech stravovat formou All inclusive, pokud budete cestovat po ostrově nebo trávit většinu dne u oceánu, bohatě vystačí snídaně nebo polopenze. Po ostrově je mnoho supermarketů Dino a restaurací, seženete opravdu vše. Ke snídani pečivo z jejich super pekárny, obědy a večeře případně vyřešíte návštěvou restaurace nebo snack baru, žaludek zaplníte chorizem nebo nějakým polotovarem či sendvičem. Chuti se meze nekladou. Určitě doporučuji ochutnat zmíněné chorizo, vaječnou "placku" tortilla de patatas a co se týče alkoholu skvělé je španělské víno z pevniny Torro nebo z vína z ostrova Lanzarote. Všude je velké množství restaurací a taveren. Cena večeří se samozřejmě liší od jídel, pizza od 5 EUR, ryba zhruba 10 EUR, steaky okolo 17 EUR a výše. Co mi přišlo škoda, že zde dominuje evropská kuchyně oproti španělské, tyto restaurace musíte chvíli hledat. Ideální je pro tito informace i například tripadvisor. Z jídel tedy dominují steaky, ryby, pizza a mořské plody. Typické jsou pro lokalitu vařené brambory v soli s omáčkami a k tomu ryba.  

 

Doprava po ostrově

Nejlepší prostředek je automobil, ten si můžete pronajmout v každém letovisku nebo na letišti. Jak jednoduše pronajmout auto, o tom jsem psala v článku pronájem auta na Kanárských ostrovech. Další variantou je motorka. Přes celý ostrov taky jezdí autobusové linky místního dopravce. Pokud chcete jet autobusem, lístky koupíte na letišti, autobusy stojí přímo před letištní halou, síť linek je hustá a pravidelná. Taxi je samozřejmě další z možností. Některé ubytovací zařízení jsou i přes 2 km daleko od oceánu, takže i zde přijde pronájem nebo taxi vhod. 

 auto fuerteventura

Foto: Vlastní. Auto z půjčovky Cicar na Fuerteventuře v Caleta de Fuste.

Podnebí, výhoda Fuerteventury

Ostrov Fuerteventura má obrovskou výhodu a tou je možnost návštěvy v průběhu celého roku. Pro teplomilné je to období od června do listopadu, kdy se teploty pochybují okolo 28 - 30 C. Pro ty, co raději příjemnější klima okolo 22 C, je tu zbytek roku. Na Fuerteventuře fouká, na to se připravte. Nepříjemně vás může vítr pocuchat během ledna až března. Když jsem byla na ostrově v březnu 2017, den foukalo opravdu hodně, v tu dobu je lepší se uchýlit k hotelovému bazénu. Zbytek dní bylo naopak velké teplo, takže zima opravdu nebyla. Nicméně právě jaro je hodně proměnlivé. V létě vás čeká krásné letní počasí bez extrémů, jako například v Egyptě. Skvělý pro návštěvu je podzim, kdy vrcholí sezona a nejméně fouká.  

Ubytování na Fuerteventuře

Z ubytování seženete veškerý komfort, na který jste zvyklí. Od kempů po 5* hotely. Osobně doporučuji apartmány. Jste v Evropě a tento typ ubytování je pro Kanáry hodně oblíbený, navíc se jedná většinou o přízemní bungalovy s terasou a plně vybavenou kuchyní včetně kávovaru, toastovače a takových těch věcí, které zpříjemné zejména ráno. Pokud máte raději velké hotelové komplexy, k neoblíbenějším a nejluxusnějším platí RIU. Všeobecně, blíž pláže naleznete velké komplexy, dál od pláže bungalovy a apartmány. Větší hotely poskytují většinou stravu od snídaně po all inclusive, menší apartmány jsou většinou bez stravy, ale supermarkety jsou v každé větší vesničce, dominuje zmíněné Dino. 

Doporučení na ubytování s vlastní cestou 

Když jsme cestovali na Fueteventuru vlastní cestou, vybrali jsme cenově velmi výhodné apartmány Castillo Beach v Caleta de Fuste, kde se nachází obrovská umělě zbudovaná pláž, kde se dá parádně vykoupat. Apartmány jsou vybaveny klasicky, ložnice, obývací pokoj s rozkládací sedací soupravou pro další dvě osoby a plně vybavenou kuchyní. Nechybí bazén, restaurace a jako překvapení, jedna z recepčních je Češka. Ubytování na Fuerteventuře najdete stovky, nejlepší zkušenosti máme s booking.com. Má nejširší nabídku a nabízí výhodné ubytování i v soukromí. 

Fuerteventura ubytování

Foto:vlastní. Ubytování v bungalovech Castillo beach. Ložnice, obývák, kuchyň + koupelna. Venkovní bazén. 

Oblíbené hotely s cestovní kanceláří

Ubytování jsem schválně rozdělila na skupinu pro cestující po vlastní ose a pro cestu s CK, níže uvedené hotely naleznete samozřejmě i přes ubytovací fóra. Rozdíl bývá v ceně, kterou naopak mívají cestovní kanceláře nižší, vzhledem k tomu, že využívají většího počtu rezervací ve větších hotelech a tím pádem mají nižší ceny. 

Nejoblíbenějšími hotely jsou

R2 Rio Calma Hotel 4* v Costa Calma, ležící na břehu oceánu. K RIU není co dodat, je místem pro ty co požadují skvělé služby, vynikající jídlo a vše co k řetězcům RIU patří.  

r2

Hotel R2 Riu Calma, zdroj ca-magnolia.cz

 

Hotel SBH Club Paradiso Playa 3* na jihu ostrova ležící na pláži s All inclusive doporučuji všem milovníkům klidu, nejbližší civilizace je zhruba 2 km. Na pláž se dostanete po schodech, tak určitě není vhodným ubytováním pro osoby s omezenou pohyblivostí. Hotel je vyhlášen také svojí stravou a pečlivostí personálu, pláž je přírodní a dlouhá několik kilometrů.

Hotel Costa Caleta 3* v Caleta de Fuste, All inclusive, jedna z nejvýhodnějších variant pobytu na Kanárských ostrovech s All Inclusive. Ceny jsou opravdu skvělé a doporučuji určitě i lokalitu právě pro umělé pláže pro pohodlnější koupání. 

costa caleta

Hotel Costa Caleta, zdroj ca-magnolia.cz

Pláže na ostrově

Pláže v Corralejo

Corralejo je letovisko, původem rybářská vesnička. Corralejo jsou také pláže a přírodní rezervace. Turista si zde přijde na své. Nejsou tu jen překrásné dlouhé pláže, malé plážičky, ale také veškerá turistická vybavenost. V letovisku je několik malých pláží, ty jsou super pro rodiny s dětmi. Jedná se například o Playa Corralejo a Playa La Goleta. Nabídka ubytování zde.  

písečné duny Fuerteventura Corralejo

Foto: vlastní. Písečné duny v Corralejo 2017.

Jižně najdete dlouhé a široké pláže, tak malé plážičky. Na desetikilometrové pláži leží všeho všudy 2 hotely, jinak je zde naprostý klid.

Fuerteventura Corralejo pláž

Foto: vlastní. Corralejo pláž 2017

 

Pláže v Caleta de Fuste

Mimochodem, Caleta nabízí obrovské možnosti ve výběru ubytování na Fuerteventuře. Nechybí restaurace, supermarkety, lékárny a doktor. Pláže v Caleta de Fuste jsou uměle vytvořené, ALE má to obrovské plus. Na Fuerteventuře fouká, a když fouká hodně, Atlantik plavání moc nepřeje. Zde máte ale jistotu koupání téměř vždy. Navštivte hlavní pláž, minulý rok prošla renovací. Kdo preferuje menší pláže, dejte se po promenádě na jih. Tady najdete menší umělé pláže. Najdete zde hotely blízko pláže, tak apartmány, ty můžou být vzdáleny až 3 km, ale zase jsou výhodné cenou. Pokud nebudete mít půjčené auto, tak sedněte na autobus, ten vás popoveze. 

Caleta de Fuste Fuerteventura umělá pláž

Foto: vlatní. Umělá pláž v Caleta de Fuste, Fuerteventura. Foceno brzy ráno. 2017.

Costa Calma, perla jihu

Pláže zde opravdu nevynechejte. Je to zážitek. Bílý písek, modrý oceán, kilometry pláží a laguny. Možnost všech možných sportů nebo lenošení. Barva oceánu mi v Costa Calma připomínala trochu oblíbené Kapverdy, které leží tisíc kilometrů jižněji. No a komplení ubytování naleznete v odkazu.

costa calma

Costa Calma, zdroj ca-magnolia.cz

Morro del Jable

Morro Jable je malá vesnička, je zde krásný maják, překrásná pláž. Romantika při západu slunce v místní restauraci na pobřeží. Toto místo také nevynechejte, zejména pokud nevíte, kde strávit romatickou večeři. Letovisko je trochu dražší, ale zase se jedná, co se týče lokality, o skvělé místo ke strávení dovolené, ubytování můžete porovnat tady

morro jable

Morro Jable, zdroj ca-magnolia.cz

Vnitrozemí

Srážek po většinu roku na ostrově moc není, podle toho vypadá také vnitrozemí. To je většinou vyprahlé. Jsou ale místa, která se zazelenají a poskytují půdu pro pěstování vyhlášených plodin ostrova. Tou je na Fuerteventuře aloe vera. Ve vnitrozemí naleznete také několik starých mlýnů. Silnice jsou dobře značené, na každou památku vás navedou cedule. 

Vnitrozemí, aloe vera,  Fuerteventura

Foto:vlastní. ostrov je většinou vyprahlý, ale najdou se místa, kde se ráz krajiny zcela změní. Fuerteventura 2017.

Severozápad ostrova

Severozápad je rájem pro všechny vodní sporty, kde terým je třeba vítr. Zde jsou větry od Atlantiku nejsilnější. Jednou z dominant je maják s možností prohlídky ve všední dny. 

majk

Fuerteventura je tedy ostrov větru, slunce a pláží. Nenajdete zde moc možností zábavy až na zábavní park Oasis, ve vnitrozemí původní mlýny a plantáže s aloe. Vynahradí vám to ale zmiňovaný oceán, desítky kilometrů pláží a procházek. Vše doplňuje výborné španělské víno a jídlo. Prostě ideální místo pro relax. Pokud se stále  rozhodoujete a nevíte, který ostrov vybrat, od toho jsem napsala článek o Kanarských ostrovech. Fuerteventura je také stále dostupnější bez přestuppů, zejména z Vídně, Prahy, přes sezonu i z Brna. Pokud dovolenou přes prázdniny nestíháte, vůbec nezoufejte, nejlepším časem pro dovolenou na ostrovech je podzim. 

Míša, CA Magnolia

 

tlatko zjezdy

 

Související články:

Půjčení automobilu na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy, dovolená po celý rok

 

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

V některých člancích odkazuji na webové stránky naší agentury pro konkrétní a aktuální informace (denně se mění cena zájezdů).

Tak jako tři tisíce dalších agentur a cestovních kanceláři v ČR prodáváme zájezdy. V čem si myslíme, že jsme jiní? V poskytvání informací a rad. Nebojte se nás kontaktovat, co víme, povíme. Co nebudeme znát, zkontaktujeme přímo hotel nebo pořadatele.

V případě zájmu se zajděte podívat na

www.ca-magnolia.cz 

Copyright © 2016 - 2019 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.