Fuerteventura je jedním z Kanárských ostrovů. Každý ostrov, ač tvoří souostroví, je úplně jiný. Typickým znakem pro ostrov Fuerteventura jsou právě pláže, což z Fuerteventury dělá ideální místo pro strávení dovolené. Já se sem vypravila v březnu s trochou obav, jestli v oceánu neumrznu a pro cestovní agenturu Magnolia přináším čerstvé informace.

Fuerteventura Ubytovn

Foto: vlastní. Castillo beach Fuerteventura 2017

 

Poznávací znamení dovolené na Fuerteventuře

Stovky pláží s jemným bílým a žlutavým, ale i černým pískem, čekají na vaši návštěvu.  Dobrá zpráva je ta, že během týdenní dovolené jich bez problému dokážete navštívit většinu. Nám k tomu stačily 4 dny. Ostrov má totiž 85 km na délku a 25 km na šířku. 

Doprava na ostrov

Na ostrov se dostanete letecky za zhruba 5 hodin z České republiky a okolních letišť. Možností dopravy je spousta, od nízkonákladových společností po cestovní kanceláře.  Mimo hlavní sezonu můžete sehnat levné letenky. V hlavní sezoně, když letíte s cestovní kanceláří, nebo máte rádi all inclusive, vyplatí se cestovat  s ní, ceny se pohybují okolo 15 tis a letíte přímým letem z Prahy. 

let na fuerteventuru

Foto: vlastní. Zelenající se Maroko při letu na Fuerteventuru. 

Doprava po ostrově

Nejlepší prostředek je automobil, ten můžete pronajmout v každém letovisku nebo na letišti. Jak jednoduše pronajmout auto, o tom jsem psala v článku pronájem auta na kanárských ostrovech. Další variantou je motorka. Přes celý ostrov taky jezdí autobusové linky místního dopravce. Pokud chcete jet autobuse, lístky koupíte na letišti, autobusy stojí přímo před letištní halou. Taxi je taky další z možností.

 auto fuerteventura

Foto: Vlastní. Auto z půjčovky Cicar na Fuerteventuře v Caleta de Fuste.

Podnebí, výhoda Fuerteventury

Ostrov Fuerteventura má obrovskou výhodu a tou je možnost návštěvy v průběhu roku. Pro teplomilné je to období od června do litopadu. Pro ty, co raději příjemnější klima okolo 22 C je tu zbytek roku. Na Fuerteventuře fouká, na to se připravte. Nepříjemně vás může vítr pocuchat během ledna až března. Když jsem byla na ostrově v březnu 2017, den foukalo opravdu hodně, v tu dobu je lepší se uchýlit k hotelovému bazénu. Zbytek dní bylo naopak vedro. takže zima opravdu nebyla. Nicméně právě jaro je hodně proměnlivé. 

Ubytování na Fuerteventuře

Z ubytování seženete veškerý komfort, na který jste zvyklí. Od kempů po 5* hotely. Osobně ráda doporučuji apartmány s vlastní stravou. Jste v Evropě a tento typ ubytování je pro Kanáry hodně oblíbený. Supermarkety najdete bez problémů, většina supermarketů má vlastní pekárnu, seženete zde opravdu dobrůtky. Snídaně se dělají ve všech kavárnách. Co mě trochu zklamalo, tak při pobytu v Caleta de Fuste dávali přednost mezinárodní kuchyni, oproti tradiční španělské. Restaurace jsme museli hledat ve vzdálenějších uličkách od hlavní třídy.

Fuerteventura ubytování

Foto:vlastní. Ubytování v bungalovech Castillo beach. Ložnice, obývák, kuchyň + koupelna. Venkovní bazén. 

Pláže, pláže, pláže…

Pláže v Corralejo

Corralejo je letovisko, původem rybářská vesnička. Corralejo jsou také pláže a přírodní rezervace. Turista si zde přijde na své. Nejsou tu jen překrásné dlouhé pláže, malé plážičky, ale také veškerá turistická vybavenost.  V letovisku je několik malých pláží, ty jsou super pro rodiny s dětmi. Nejsou zde velké vlny. Jedná se například o Playa Corralejo a Playa La Goleta.

písečné duny Fuerteventura Corralejo

Foto: vlastní. Písečné duny v Corralejo 2017.

Jižně od letoviska se rozprostírá perla severu, národní park Corallejo. Písečné duny naváté z Afriky, které můžete hodiny procházet, pořídit tisíce fotek, v písku se rozvalovat, válet kotouly, sáňkovat J, prostě cokoliv. Ráz krajiny se větrem neustále mění. 10 km pobřeží díky písku vytvořilo krásné pláže. Atlantik je zde živější, na své si přijdou i surfaři či kiteři. Najdete zde dlouhé a široké pláže, tak malé plážičky. Na desetikilometrové pláži leží všeho všudy 2 hotely, jinak je zde naprostý klid.

Fuerteventura Corralejo pláž

Foto: vlastní. Corralejo pláž 2017

Na východním pobřeží ve středu ostrova leží letovisko Caleta de Fuste. Když pojedete z Corralejo, projedete hlavním městem, minete letiště a jste tady.

Pláže v Caleta de Fuste

Mimochodem, Caleta nabízí obrovské možnosti ve výběru ubytování na Fuerteventuře. Nechybí restaurace, supermarkety, lékárny a doktor. Pláže v Caleta de Fuste jsou uměle vytvořené, ALE má to obrovské plus. Na Fuerteventuře fouká, a když fouká hodně, Atlantik plavání moc nepřeje. Zde máte ale jistotu koupání vždy. Navštivte hlavní pláž. Kdo preferuje menší pláže, dejte se po promenádě na jih. Tady najdete menší umělé pláže.

Caleta de Fuste Fuerteventura umělá pláž

Foto: vlatní. Umělá pláž v Caleta de Fuste, Fuerteventura. Foceno brzy ráno. 2017.

Komu chybí kamínky a oblázky na pláži, nechť se vykoupe na pláži u solného muzea Salinas, tam se každopádně doporučuji zastavit, víc ve článku o výletech.

Černé pláže Plazo Negro

Fuerteventura je ostrov sopečného původu a to by nebylo vykoupat se taky na jedné z tmavých pláží, například na východě ostrova nebo Cala de Las Playas nebo Grand Tarajal.

Costa Calma, perla jihu

Pláže zde opravdu nevynechejte. Je to zážitek. Bílý písek, modrý oceán, kilometry pláží, laguny. Možnost všech možných sportů nebo lenošení. Barva oceánu mi v Costa Calma připomínala trochu oblíbené Kapverdy, které leží tisíc kilometrů jižněji. 

Morro Jable

Morro Jable je malá vesnička,je zde krásný maják, překrásná pláž. Romantika při západu slunce v místní restauraci na pobřeží. Toto místo také nevynechejte, zejména pokud nevíte, kde strávit romatickou večeři. 

Vnitrozemí

Srážek po většinu roku na ostrově moc není, podle toho vypadá také vnitrozemí. To je většinou vyprahlé. Jsou ale místa, která se zazelenají a poskytují půdu pro pěstování vyhlášených plodin ostrova. Tou je na Fuerteventuře aloe vera. Ve vnitrozemí naleznete také několik starých mlýnů. Silnice jsou dobře značené, na každou památku Vás navedou cedule. 

Vnitrozemí, aloe vera,  Fuerteventura

Foto:vlastní. ostrov je většinou vyprahlý, ale najdou se místa, kde se ráz krajiny zcela změní. Fuerteventura 2017.

Fuerteventura nás na 5 nocí v březnu s letenkou, ubytováním a pronájmem auta ve dvou + jídlo vyšla zhruba na 10 tis. Kč na osobu. Pokud bych vzala v potaz týdenní pobyt, vyšel by dráž. Sezónní letenky startují na 6 tis. Kč, to už se dovolená šplhá na týden zhruba k 16 tis. Kč. Za tu cenu seženete zájezdy od cestovních kanceláří se stravou. Záleží na každém, co mu víc vyhovuje. Rozhdoujete se a nevíte který ostrov vybrat, od toho jsem napsala článek o Kanarských ostrovech

 

tlatko zjezdy

 

Související články:

> Půjčení automobilu na Kanárských ostrovech

> Kanárské ostrovy, dovolená po celý rok

 

web

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

V některých člancích odkazuji na webové stránky naší agentury pro konkrétní a aktuální informace (denně se mění cena zájezdů).

Tak jako tři tisíce dalších agentur a cestovních kanceláři v ČR prodáváme zájezdy. V čem si myslíme, že jsme jiní? V poskytvání informací a rad. Nebojte se nás kontaktovat, co víme, povíme. Co nebudeme znát, zkontaktujeme přímo hotel nebo pořadatele.

V případě zájmu se zajděte podívat na

www.ca-magnolia.cz 

Copyright © 2017 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.