Fuerteventura, dovolená pro každého?

 

Přemýšlíte nad dovolenou na Fuerteventuře? Typickým znakem pro ostrov Fuerteventura jsou krásné pláže, což z ní dělá ideální místo pro dovolenkování. Přinášíme podrobný přehled, kam se na Fuerteventuře vydat a jaká dovolená je ta nejlepší pro vás. Nechybí samozřejmě tipy na konkrétní zájezdy, ubytování a přesný popis, jak si jednoduše vypůjčit automobil.  

Fuerteventura Ubytovn

Foto: vlastní. Castillo beach Fuerteventura 

Skvělým faktem dovolené na Kanárských ostrovech je to, že se sem můžete vypravit celý rok. Ano, od ledna do března, jsou teploty nižší, nicméně i 20 C je pro nás v tomto ročním období skutečně letní počasí, kdy se můžeme v pohodě opalovat. Mimo sezónu vás vyjde dovolená samozřejmě levněji a v letoviscích je větší klid. S CK se na Fuerteventuru dopravíte pohodlně z Prahy. Ostrov je bezpečný, klidný, jen je třeba počítat s větrem, který může být zejména právě v jarních měsících nepříjemný. Dominantou ostrova jsou menší letoviska po východním pobřeží. 

Ubytování na Fuerteventuře

Z ubytování seženete veškerý komfort, na který jste zvyklí. Od kempů po 5* hotely. Osobně doporučuji apartmány. Jste v Evropě a tento typ ubytování je pro Kanárské ostrovy hodně oblíbený, navíc se jedná většinou o přízemní bungalovy s terasou a plně vybavenou kuchyní. Velké hotelové komplexy leží většinou blíže plážím než apartmány, pokud preferujete polopenzi nebo all inclusive, právě tyto hotely vám vše zajistí. Větší hotely si zajistíte většinou výhodněji přes cestovní kanceláře, soukromé apartmány naopak při vlastní cestě. 

 

Oblíbené hotely s cestovní kanceláří

Nejoblíbenějšími hotely jsou:

R2 Rio Calma Hotel 4* v Costa Calma, ležící na břehu oceánu. Hotel R2 Rio má skvělé recenze, na ty se musíte podívat a přečíst. Hotel, ač je velký, má překrásné budovy a pokoje ve koloniálním stylu. Dominantou je velký bazén uprostřed zahrady a vlastní menší plážička vedle které je malá laguna s důmyslným systémem vyhřívání vody pomocí lávových kamenů. Na pláž v Costa Calma dojdete zhruba za 15 minut pěsky. Místo je ideálně pro trávení odpočinkové dovolené, jak ve dvojici, tak s dětmi. No a jako poslední bonus, výborná polopenze (možno zakoupit i plnou penzi). Na večeře si pánové prosím přibalte dlouhé kalhoty, tedy formálnější oblečení. 

r2

Hotel R2 Riu Calma, zdroj ca-magnolia.cz

Hotel SBH Club Paraiso Playa 3* na jihu ostrova ležící na pláži s All inclusive doporučuji všem milovníkům klidu, nejbližší civilizace je zhruba 2 km. Na pláž se dostanete po schodech, tak určitě není vhodným ubytováním pro osoby s omezenou pohyblivostí. Hotel je vyhlášen také svojí stravou a pečlivostí personálu. Pláž je překrásná, přírodní a dlouhá několik kilometrů. 

Hotel Costa Caleta 3* v Caleta de Fuste s All inclusive je cenově zajímavou variantou pobytu na Fuerteventuře s all inclusive. Ceny jsou opravdu skvělé, zejména v last minute a doporučuji určitě i lokalitu. Tři roky zpátky byla kompletně zrenovována umělá pláž v Caleta de Fusta, kde se dá pohodlně koupat i za větru. 

costa caleta

Hotel Costa Caleta, zdroj ca-magnolia.cz

tlatko zjezdy

 

Doporučené ubytování s vlastní cestou 

Velmi výhodné je ubytování v apartmánech Castillo Beach v Caleta de Fuste, kde se nachází obrovská umělě zbudovaná pláž.. Apartmány jsou vybaveny klasicky, ložnice, obývací pokoj s rozkládací sedací soupravou pro další dvě osoby a plně vybavenou kuchyní. Nechybí bazén, restaurace a jako překvapení, jedna z recepčních je Češka. V ubytování je možné si přikoupit stravování. Je nutné počítat s tím, že některé ubytování leží dále od oceánu. 

Fuerteventura ubytování

Foto:vlastní. Ubytování v bungalovech Castillo beach. Ložnice, obývák, kuchyň + koupelna. Venkovní bazén. 

Jídlo a strava

Nemyslím si, že je nutné se na ostrovech stravovat formou All inclusive, pokud budete cestovat po ostrově nebo trávit většinu dne u oceánu, bohatě vystačí snídaně nebo polopenze. Po ostrově je mnoho supermarketů Dino a restaurací, seženete opravdu vše. Ke snídani pečivo z jejich super pekárny, obědy a večeře případně vyřešíte návštěvou restaurace nebo snack baru, žaludek zaplníte chorizem nebo nějakým polotovarem či sendvičem. Chuti se meze nekladou. Určitě doporučuji ochutnat zmíněné chorizo, vaječnou "placku" tortilla de patatas a co se týče alkoholu skvělé je španělské víno z pevniny Torro nebo z vína z ostrova Lanzarote. Všude je velké množství restaurací a taveren. Cena večeří se samozřejmě liší od jídel, pizza od 5 EUR, ryba zhruba 10 EUR, steaky okolo 17 EUR a výše. Co mi přišlo škoda, že zde dominuje evropská kuchyně oproti španělské, tyto restaurace musíte chvíli hledat. Ideální je pro tito informace i například tripadvisor. Z jídel tedy dominují steaky, ryby, pizza a mořské plody. Typické jsou pro lokalitu vařené brambory v soli s omáčkami a k tomu ryba.  

Cesta na dovolenou

Na ostrov se dostanete letecky za zhruba 5 hodin z České republiky a okolních letišť. Dovolenou s CK pořídíte zhruba od 12 tis. Kč. Velmi zajímavé bývají last minute zájezdy v září a říjnu. Naopak Vánoce a Velikonoce si rezervujte včas stejně jako hlavní sezónu. Další variantou je cestovat po vlastní ose, zejména v mimosezóně, skvělé letenky se objevují od listopadu do března, nejčastěji z Vídně nebo Berlína, akční letenky sledujte například na pelikan.cz v sekci akční letenky. Jenom pozor na zavazadla, samotné zavazadlo do podpalubí vás může vyjít na dvojnáobnou cenu letenky. V kombinaci například s ubytováním na booking.com vás dovolená na týden vyjde klidně na slušných 11 tis. Kč na osobu.  

let

 

Doprava po ostrově

Nejlepší prostředek je automobil, ten si můžete pronajmout v každém letovisku nebo na letišti. Jak jednoduše pronajmout auto, o tom jsem psala v článku pronájem auta na Kanárských ostrovech. Další variantou je motorka. Přes celý ostrov taky jezdí autobusové linky místního dopravce. Pokud chcete jet autobusem, lístky koupíte na letišti, autobusy stojí přímo před letištní halou, síť linek je hustá a pravidelná. Taxi je samozřejmě další z možností. Některé ubytovací zařízení jsou i přes 2 km daleko od oceánu, takže i zde přijde pronájem nebo taxi vhod. 

 auto fuerteventura

Foto: Vlastní. Auto z půjčovky Cicar na Fuerteventuře v Caleta de Fuste.

Podnebí, výhoda Fuerteventury

Ostrov Fuerteventura má obrovskou výhodu a tou je možnost návštěvy v průběhu celého roku. Pro teplomilné je to období od června do listopadu, kdy se teploty pochybují okolo 28 - 30 C. Pro ty, co raději příjemnější klima okolo 22 C, je tu zbytek roku. Na Fuerteventuře fouká, na to se připravte. Nepříjemně vás může vítr pocuchat během ledna až března. Když jsem byla na ostrově v březnu 2017, den foukalo opravdu hodně, v tu dobu je lepší se uchýlit k hotelovému bazénu. Zbytek dní bylo naopak velké teplo, takže zima opravdu nebyla. Nicméně právě jaro je hodně proměnlivé. V létě vás čeká krásné letní počasí bez extrémů, jako například v Egyptě. Skvělý pro návštěvu je podzim, kdy vrcholí sezona a nejméně fouká.  

 

Pláže na ostrově

Pláže v Corralejo

Corralejo je letovisko, původem rybářská vesnička. Corralejo jsou také pláže a přírodní rezervace. Turista si zde přijde na své. Nejsou tu jen překrásné dlouhé pláže, malé plážičky, ale také veškerá turistická vybavenost. V letovisku je několik malých pláží, ty jsou super pro rodiny s dětmi. Jedná se například o Playa Corralejo a Playa La Goleta.

Fuerteventura Corralejo pláž

Foto: vlastní. Corralejo pláž 

Pláže v Caleta de Fuste

Zde máte ale jistotu koupání téměř vždy, jelikož pláž je zbudovaná uměle s vlnolami. Navštivte hlavní pláž, minulý rok prošla renovací. Kdo preferuje menší pláže, dejte se po promenádě na jih. Tady najdete menší umělé pláže. Najdete zde hotely blízko pláže, tak apartmány, ty můžou být vzdáleny až 3 km, ale zase jsou výhodné cenou. Pokud nebudete mít půjčené auto, tak sedněte na autobus, ten vás popoveze. 

Caleta de Fuste Fuerteventura umělá pláž

Foto: vlatní. Umělá pláž v Caleta de Fuste, Fuerteventura. Foceno brzy ráno. 2017.

Costa Calma, perla jihu

Pláže zde opravdu nevynechejte. Je to zážitek. Bílý písek, modrý oceán, kilometry pláží a laguny. Možnost všech možných sportů nebo lenošení. Barva oceánu mi v Costa Calma připomínala trochu oblíbené Kapverdy, které leží tisíc kilometrů jižněji. 

 

Morro del Jable

Morro Jable je malá vesnička, je zde krásný maják, překrásná pláž. Romantika při západu slunce v místní restauraci na pobřeží. Toto místo také nevynechejte, zejména pokud nevíte, kde strávit romatickou večeři. Letovisko je trochu dražší, ale zase se jedná, co se týče lokality, o skvělé místo ke strávení dovolené.

 

Vnitrozemí

Srážek po většinu roku na ostrově moc není, podle toho vypadá také vnitrozemí. To je většinou vyprahlé. Jsou ale místa, která se zazelenají a poskytují půdu pro pěstování vyhlášených plodin ostrova. Tou je na Fuerteventuře aloe vera. Ve vnitrozemí naleznete také několik starých mlýnů. Silnice jsou dobře značené, na každou památku vás navedou cedule. 

Vnitrozemí, aloe vera,  Fuerteventura

Foto:vlastní. ostrov je většinou vyprahlý, ale najdou se místa, kde se ráz krajiny zcela změní. Fuerteventura 2017.

Severozápad ostrova

Severozápad je rájem pro všechny vodní sporty, kde terým je třeba vítr. Zde jsou větry od Atlantiku nejsilnější. Jednou z dominant je maják s možností prohlídky ve všední dny. 

majk

 

Shrnutí dovolené na Fuerteventuře

Fuerteventura je tedy ostrov větru, slunce a pláží. Nenajdete zde moc možností zábavy až na zábavní park Oasis, ve vnitrozemí původní mlýny a plantáže s aloe. Vynahradí vám to ale zmiňovaný oceán, desítky kilometrů pláží a procházek. Vše doplňuje výborné španělské víno a jídlo. Prostě ideální místo pro relaxační dovolenou. Pokud vás zajímají další tipy a informace k ostatním ostrovům, podívejte se na článek věnovaný tématu, jaký z kanárských ostrovů vybrat

 

tlatko zjezdy

 

Související články

Půjčení automobilu na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy, jaký ostrov vybrat?

Dovolená na Gran Canaria, kompletní informace

Tenerife dovolená, podrobný průvodce

 

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

Proč vznikl tento blog? Od roku 2011 provozujeme cestovní agenturu a ač se tomu dá těžko uvěřit, otázky ohledně dovolených napříč celým světem, se velmi často opakují. Tento blog vznikl proto, abychom vám poskytli informace týkající se destinací, upozornili na novinky, sepsali oblíbené tipy na zájezdy v jednotlivých lokalitách nebo poradili, co dělat, když se dovolená úplně nevydaří. Pokud máte námět na nějaký článek, kontaktujte nás.  

 

Ochrana osobních údajů www.more-dovolena.eu 

Informace o cookies

Copyright © 2016 - 2019 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.