Kam na dovolenou do Tuniska?

Tunisko je zemí, která potěší milovníky sluníčka, pláží, orientální kuchyně a skvělých hotelových komplexů. Stejně tak jako je skvělou variantou, kde strávit podzim u moře. Připravili jsme pro vás článek s tipy na skvělé hotely a informace, které vám přiblíží tuto skvělou lokalitu a pomohou vybrat dovolenou v Tunisku a kam do Tuniska

Základní informace o dovolené v Tunisku

 • do Tunisu potřebujete platný cestovní pas
 • doba letu je necelé 3 hodiny z ČR
 • většina pláží je písečných
 • v obchodech se smlouvá, užijte si to
 • dovolenou s all inclusive seženete od 12 tis. Kč 
 • aktuální informace k cestování sledujte na MZV

Výhody dovolené v Tunisu

Tunisko nabízí tisíce překrásných hotelů se zázemím pro děti. v kombinaci s bohatým all inclusive a skvělou cenou zájezdů je místem kam směřují ročně miliony turistů. 

Největší výhody

 • nízká cena dovolené
 • krátká doba letu
 • sezóna do konce října
 • množství hotelů se skluzavkami
 • levné nákupy na tržištích
 • písečné pláže s plážovým servisem
 • fakultativní výlety do pouště

 

5 TOP nabídek hotelů na dovolenou v Tunisu

 

1. Hotel Ksar Djerba

Tento hotel se nachází na východním pobřeží Djerby, u jedné z nejkrásnějších pláží. V blízkosti hotelu se nachází golfové hřiště. Hotel je vhodný pro všechny věkové kategorie. Má jedny z nejlepších referencí napříč klientelou. Pláž leží 250 metrů od hotelu.

ksar djerba

2. Mahdia Palace

Hotel se nachází přímo u písečné pláže, jedné z nejkrásnějších v Tunisku. Ubytování je ideální pro všechny věkové kategorie, hotel má skvělé hdnocení a pokud nechcete trávit dovolenou pouze v rámci hotelu a pláže můžete vyrazit do centra letoviska, které je vzdáleno 4 kilometry, buďto taxíkem nebo pěšky. 

 

3. Royal Karthago

Hotel leží přímo u písečné pláže. Je ideální jak pro všechny milovníky vodních sportů tak pro ty, kteří rádi využíjí hotelové spa a navštíví turecké lázně. Skvělé hodnocení pak dodá hotelu samozřejmě na atraktivitě. 

 

4. Djerba Beach

Hotel Djerba Beach je jedním z neoblíbvenějších a dobře hodnocených hotelů na ostrově Djerba. Leží přímo u pláže, kam si můžete odskočit s drinkem od bazénového baru. Jedná se o rozlehlý areál budov. Stravu si klienti také velmi chválí. 

l1

 

5. Iberostar Al Mansour

Jedná se o luxusní resort s kvaliními službami hodné řetězci. Je ideální pro páry tak rodiny s dětmi, kteří vyhledávají kvalitní dovolenou u moře. Hodnocení hotelu je jedno z nejlepších na v celém Tunisku. Milovníci jídla a kávy ocení skvělé all inclusive. 

 

Dovolená v Tunisu s dětmi

Do Tuniska se nebojte vyrazit s dětmi, jen buďte obezřetní, co se sluníčka a vysokých teplot v hlavní sezóně týče. Může vás potkat průjem, stejně jako v jiných afrických zemích. Jak způsobený místní vodou tak vysokými teplotami. Běžne na průjem zabírají naše léky, například imodium a endiaron. Samozřejmě nezapomeňte na pojištění. Hotely jsou naopek ve většině uzpůsobeny zejména rodinám s dětmi.  

Počasí v Tunisku

V květnu začíná sezona, kdy se teploty pohybují okolo 22 až 25 C, v tuto dobu je skvělé užívat si prázdných komplexů, wellness služeb a prvních koupání. Tepleji je na ostrově Djerba, v Mahdii a celkově na jihu Tunisu. V červnu už se teploty přehoupnou nad třicet stupnů, vyjímkou nejsou srpnové čtyřicítky. V září se ochlazuje na 27 až 28 C a v říjnu se teploty pohybují okolo 25 ve stínu. V listopadu začíná být počaí proměnlivé, tedy už je vhodné cestovat do Tuniska spíše za poznáváním nebo wellness procedurami.  

 

tlatko zjezdy

 

 

 

K 9. 4. se ruší veškerá omezení pro návrat do ČR ze zahraničí. 

Vstup do Chorvatska od 9. 4. 2022 bez omezení, Itálie od 1. 5. 2022

Vyhledávání

Nejnovější články

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

Copyright © 2016 - 2022 Všechna práva vyhrazena.