Kam na dovolenou do Tuniska?

Tunisko je zemí, která potěší milovníky sluníčka, pláží, orientální kuchyně a skvělých hotelových komplexů. Stejně tak jako je skvělou variantou, kde strávit podzim u moře. Připravili jsme pro vás článek s tipy na skvělé hotely a informace, které vám přiblíží tuto skvělou lokalitu a pomohou vybrat dovolenou v Tunisku a kam do Tuniska

Základní informace o dovolené v Tunisku

 • do Tunisu potřebujete platný cestovní pas
 • doba letu je necelé 3 hodiny z ČR
 • většina pláží je písečných
 • v obchodech se smlouvá, užijte si to
 • dovolenou s all inclusive seženete od 12 tis. Kč 
 • aktuální informace k cestování sledujte na MZV

Výhody dovolené v Tunisu

Tunisko nabízí tisíce překrásných hotelů se zázemím pro děti. V kombinaci s bohatým all inclusive a skvělou cenou zájezdů je místem kam směřují ročně miliony turistů. Tunisko je vychvalované turisty, kteří rádí míří také do Egypta nebo Turecka. Proč? Zejména díky podobným službám, hotelovým areálům a all inclusivu.

 

Největší výhody

 • nízká cena dovolené
 • krátká doba letu
 • sezóna do konce října
 • množství hotelů se skluzavkami
 • levné nákupy na tržištích
 • písečné pláže s plážovým servisem
 • fakultativní výlety do pouště

 

Doporučení na 5 skvělých hotelů, kam do Tuniska

 Pro více informací si vždy rozklikněte název hotelu.

 

1. Hotel Ksar Djerba

Tento hotel se nachází na východním pobřeží Djerby, u jedné z nejkrásnějších pláží. V blízkosti hotelu se nachází golfové hřiště. Hotel je vhodný pro všechny věkové kategorie. Má jedny z nejlepších referencí napříč klientelou. Pláž leží 250 metrů od hotelu.

ksar djerba

2. Mahdia Palace

Jedná se komfortní hotel se stálou klientelou, která se ráda vrací. Hotel se nachází přímo u písečné pláže, jedné z nejkrásnějších v Tunisku. Ubytování je ideální pro všechny věkové kategorie, hotel má skvělé hodnocení a pokud nechcete trávit dovolenou pouze v rámci hotelu a pláže můžete vyrazit do centra letoviska, které je vzdáleno 4 kilometry, buďto taxíkem nebo pěšky. 

 

3. Royal Karthago

Nachází se na ostrově Djerba a je jedním z nejoblíbenějších hotelů zde. Hotel leží přímo u písečné pláže. Je ideální jak pro všechny milovníky vodních sportů tak pro ty, kteří rádi využíjí hotelové spa a navštíví turecké lázně. Skvělé hodnocení pak dodá hotelu samozřejmě na atraktivitě. Jedná se o 

 

4. Djerba Beach

Hotel Djerba Beach je také jedním z nejoblíbenějších a dobře hodnocených hotelů na ostrově Djerba. Leží přímo u pláže, kam si můžete odskočit s drinkem od bazénového baru. Jedná se o rozlehlý areál budov. Stravu si klienti také velmi chválí. 

l1

 

5. Iberostar Al Mansour

Jedná se o luxusní resort s kvaliními službami hodné řetězci. Je ideální pro páry tak rodiny s dětmi, kteří vyhledávají kvalitní dovolenou u moře. Hodnocení hotelu je jedno z nejlepších v celém Tunisku. Milovníci jídla a kávy ocení skvělé all inclusive. 

 

Dovolená v Tunisu s dětmi

Do Tuniska se nebojte vyrazit s dětmi, jen buďte obezřetní, co se sluníčka a vysokých teplot v hlavní sezóně týče. Může vás potkat průjem, stejně jako v jiných afrických zemích. Jak způsobený místní vodou tak vysokými teplotami. Běžne na průjem zabírají naše léky, například imodium a endiaronm popřípadě si nechte od vašeho lékaře předepsat silnější léky. Samozřejmě nezapomeňte na pojištění. Hotely jsou naopak ve většině uzpůsobeny zejména rodinám s dětmi, v areálech nebybí tedy animační programy, hřiště, aquaparky, skluzavky a další zábava pro nejmenší.  

 

Oblíbená letoviska v Tunisku

 • Djerba:

Djerba, nazývaná též "Perla Středomoří", nabízí návštěvníkům půvabné pláže, exotickou atmosféru a bohatou historii. Tohoto ostrovního ráje si oblíbí zejména ti, kteří touží po klidnější atmosféře, vodních sportech a golfových hřištích. Jedná se o klidnější lokalitu oproti pevnině, na okrajích sezóny je zde nejlepší počasí.

 • Monastir:

Monastir představuje kombinaci historie a moderního pohodlí. S dominujícím opevněním a památkami z dob středověkého Tuniska můžete prozkoumávat bohaté kulturní dědictví. Zároveň se můžete těšit na písečné pláže a animované aktivity, což Monastir činí skvělým místem pro pestrou dovolenou, kde se nikdo nebude nudit.

 • Hammamet:

Pro ty, kteří hledají kombinaci krásných pláží a historického kouzla, je Hammamet ideální destinací. Bílé pláže a tyrkysová voda lákají odpočívající turisty, zatímco historická medina a půvabná kasbah přinášejí dotek autenticity. To je místo pro ty, kteří si chtějí užít relaxaci s nádechem tuniské historie a strávit dovolenou mimo hotelový areál.

 • Sousse:

Sousse, se svým malebným přístavem a historickým centrem, je ideálním místem pro ty, kteří chtějí spojit pohodu na pláži s možností objevovat fascinující historii. Přístavní promenáda, stará medina a archeologické památky vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru.

Počasí a podnebí v Tunisku

V květnu začíná sezona, kdy se teploty pohybují okolo 22 až 25 C, v tuto dobu je skvělé užívat si prázdných komplexů, wellness služeb a prvních koupání. Tepleji je na ostrově Djerba, v Mahdii a celkově na jihu Tunisu. V červnu už se teploty přehoupnou nad třicet stupnů, vyjímkou nejsou srpnové čtyřicítky. V září se ochlazuje na 27 až 28 C a v říjnu se teploty pohybují okolo 25 ve stínu. V listopadu začíná být počaí proměnlivé, tedy už je vhodné cestovat do Tuniska spíše za poznáváním nebo wellness procedurami. Podobné teploty má například Turecko, pokud vás zajímá i tato lokalita, nechte se inspirpvat tipy, kam do Turecka zde. 

Co nevynechat v Tunisku?

Ať jste v jakékoliv lokalitě, vypravte se mimo hotel, ideálně na tržiště nebo do místních obchůdků a smlouvejte. Smlouvání je zábava a naprostá součást obchodování v Tunisku. Stejně tak si dejte obíbenou vodní dýmku a čaj. Mezi klasické zážitky pak patří jízda ba velbloudovi a návštěva středozemí, zejména oáz v poušti, tyto výlety se konajjí jak za dne tak ve večerních hodinách s možností pozorovat hvězdy.

 • Kartágo bylo jedním z nejvýznamnějších starověkých měst Středomoří a je dnes zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Navštívit můžete archeologické pozůstatky, jako jsou termální lázně Antonina, punické hrobky a amfiteátr.

 • Sidi Bou Said je malebné přímořské městečko je známé svými bílými domky s modrými okny a dveřmi. Sidi Bou Said je oblíbeným místem mezi umělci a turisty a nabízí krásné výhledy na Středozemní moře.

 • Oáza Tozeur se nachází v poušti Sahara a je známá svými palmovými háji, tradičními domy a systémem zavlažování zvaným "ksar". Tozeur je také výchozím bodem pro výlety do pouště.

Shrnutí článku kam na dovolenou v Tunisku

Tunisko je skvělou lokalitou jak pro pobyt u moře tak i pro poznávání zajímavých míst. Výhodou je také cena, za které pořídíte zájezdy letecky s all inclusive. Hotelů je v Tunisku obrovské množství, snažila jsem se vám přiblížit ty osvědčené. Kompletní nabídku dovolených si zobrazte pod tlačítkem níže. 

tlatko zjezdy

 

Autor: Michaela Novotná 

Související články:

Kam do Egypta? 10 typů na ověřené hotely

Kam do Turecka? 12 tipů ny ubytování

 

 

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

Copyright © 2016 - 2024 Michaela Novotná Všechna práva vyhrazena.