Kam na dovolenou do Tuniska?

Tunisko je zemí, která potěší milovníky sluníčka, pláží, orientální kuchyně a skvělých hotelových komplexů. Stejně tak jako je skvělou variantou, kde strávit podzim u moře. Připravili jsme pro vás článek s tipy na skvělé hotely a informace, které vám přiblíží tuto skvělou lokalitu a pomohou vybrat dovolenou v Tunisku a kam do Tuniska

Základní informace o dovolené v Tunisku

 • do Tunisu potřebujete platný cestovní pas
 • doba letu je necelé 3 hodiny z ČR
 • většina pláží je písečných
 • v obchodech se smlouvá, užijte si to
 • dovolenou s all inclusive seženete od 12 tis. Kč 
 • aktuální informace k cestování sledujte na MZV

Výhody dovolené v Tunisu

Tunisko nabízí tisíce překrásných hotelů se zázemím pro děti. v kombinaci s bohatým all inclusive a skvělou cenou zájezdů je místem kam směřují ročně miliony turistů. 

Největší výhody

 • nízká cena dovolené
 • krátká doba letu
 • sezóna do konce října
 • množství hotelů se skluzavkami
 • levné nákupy na tržištích
 • písečné pláže s plážovým servisem
 • fakultativní výlety do pouště

 

5 TOP nabídek hotelů na dovolenou v Tunisu

 

1. Hotel Ksar Djerba

Tento hotel se nachází na východním pobřeží Djerby, u jedné z nejkrásnějších pláží. V blízkosti hotelu se nachází golfové hřiště. Hotel je vhodný pro všechny věkové kategorie. Má jedny z nejlepších referencí napříč klientelou. Pláž leží 250 metrů od hotelu.

ksar djerba

2. Mahdia Palace

Hotel se nachází přímo u písečné pláže, jedné z nejkrásnějších v Tunisku. Ubytování je ideální pro všechny věkové kategorie, hotel má skvělé hdnocení a pokud nechcete trávit dovolenou pouze v rámci hotelu a pláže můžete vyrazit do centra letoviska, které je vzdáleno 4 kilometry, buďto taxíkem nebo pěšky. 

 

3. Royal Karthago

Hotel leží přímo u písečné pláže. Je ideální jak pro všechny milovníky vodních sportů tak pro ty, kteří rádi využíjí hotelové spa a navštíví turecké lázně. Skvělé hodnocení pak dodá hotelu samozřejmě na atraktivitě. 

 

4. Djerba Beach

Hotel Djerba Beach je jedním z neoblíbvenějších a dobře hodnocených hotelů na ostrově Djerba. Leží přímo u pláže, kam si můžete odskočit s drinkem od bazénového baru. Jedná se o rozlehlý areál budov. Stravu si klienti také velmi chválí. 

l1

 

5. Iberostar Al Mansour

Jedná se o luxusní resort s kvaliními službami hodné řetězci. Je ideální pro páry tak rodiny s dětmi, kteří vyhledávají kvalitní dovolenou u moře. Hodnocení hotelu je jedno z nejlepších na v celém Tunisku. Milovníci jídla a kávy ocení skvělé all inclusive. 

 

Dovolená v Tunisu s dětmi

Do Tuniska se nebojte vyrazit s dětmi, jen buďte obezřetní, co se sluníčka a vysokých teplot v hlavní sezóně týče. Může vás potkat průjem, stejně jako v jiných afrických zemích. Jak způsobený místní vodou tak vysokými teplotami. Běžne na průjem zabírají naše léky, například imodium a endiaron. Samozřejmě nezapomeňte na pojištění. Hotely jsou naopek ve většině uzpůsobeny zejména rodinám s dětmi.  

Počasí v Tunisku

V květnu začíná sezona, kdy se teploty pohybují okolo 22 až 25 C, v tuto dobu je skvělé užívat si prázdných komplexů, wellness služeb a prvních koupání. Tepleji je na ostrově Djerba, v Mahdii a celkově na jihu Tunisu. V červnu už se teploty přehoupnou nad třicet stupnů, vyjímkou nejsou srpnové čtyřicítky. V září se ochlazuje na 27 až 28 C a v říjnu se teploty pohybují okolo 25 ve stínu. V listopadu začíná být počaí proměnlivé, tedy už je vhodné cestovat do Tuniska spíše za poznáváním nebo wellness procedurami.  

 

tlatko zjezdy

 

 

 

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

Copyright © 2016 - 2022 Všechna práva vyhrazena.