Hotel Oasis Atlantico Belorizonte recenze

Hotel Oasis Atlantico Belorizonte na Kapverdách byla jasná volba při procházení možností ubytování na ostrově Sal. Nehledám 5* resorty, chci klid, soukromí, trochu přírody a hlavně žádné "paneláky", těch mám dost z Brna. Bungalovy uprostřed rozlehlé zahrady měly výše uvedené splnit na 100%. A recenzi k pobytu v Oasis Atlantico Belorizonte, pro agenturu Magnolia, čtěte níže. 

Hotel Oasis Atlantico Belorizonte recenze, vybrali jsme správně? 

Ten pečlivý výběr dovolené, když máte všeho všudy 4 týdny v roce volno. Nechcete vybrat špatně, protože váš čas je v tomto případě ceněn zlatem. Rozhodnutí tentokrát padlo na Kapverdské ostrovy a hotel Oasis Atlantico Belorizonte.  

oasis atlantico belorizonte

Čekání na nejvýhodnější Last minute

Předem nahlášená dovolená nehraje moc do karet čekání na nejvýhodnější last minute nabídku. Cena spadne, ale mnohdy se stane, že hle a najednou je termín vyprodaný. Chce to pevné nervy, v září, prosinci a lednu se běžně cena zájezdu pohybuje okolo 16 tis. Kč, musíte ale počkat nejméně tři dny do odletu. My si toto dovolit nemohli, zvolili jsme spíš jistotu s vyšší cenou.

Santa Maria pláž

Cesta na pláž od Oasis Altnatico Belorizonte

Cesta na Kapverdy

Na Kapverdy se létá s boeingem 737-800, co si budeme povídat, tento typ letadla je určen pro krátké vzdálenosti. Nečekejte tedy extra místo pro nohy. Doba letu je zhruba 6,5 - 8,5 hodin. V době naší dovolené jsme na palubě dostali kelímek vody a těstoviny. V současné době je nabídka občerstvení (k 26. 6. 2017) mnohem lepší. Odlety jsou okolo poledne. Do letadla se hodí nějaká mikina a něco na ukrácení cesty. Pokud vás zajímá víc podrobností, najdete je ve článku Kompletní informace o letu na Kapverdy. 

Na letišti si kupte případně vodu, pivo, nějaké pochutiny, ať nemusíte utrácet v oblacích. Jídlo si můžete nabalit i z domu, třeba i řízek přijde během letu vhod :-). Na letišti na Salu pak koupíte před odletem všechno, včetně pizzy, vína a kapverdského Grogue. 

Hurá, jsme na Kapverdách

Po trochu bláznivém přistání (hodně fouká) na malinkém letišti na ostrově Sal si vyzvednete kufry a projdete celní zónou. Pokud si chcete vízum koupit na místě, při příchodu do haly se dáte k okénku Visas. Víza jsme dopodrovba probrala v samostatném článku Víza na Kapverdy. Byli jsme jediné letadlo, pasovou kontrolou jsme prošli během minuty a na kufry vůbec nečekali. Na letišti čeká delegátka, která nás násměrovala do našeho autobusu. Ostrov je malý, v Oasis Atlantico Belorizonte se octnete během zhruba 15 minut jízdy. Co cestou uvidíte? Pár koz a jediný kruhový objezd na ostrově.

kapverdy

Pláž u hotelu rozhodně nezklamala

Ubytování v Oasis atlantico Belorizonte 

Personál Oasis Atlantico Belorizonte je milý, snaží se se vším vyjít vstříc. Po příjezdu vás uvítají nápojem a za chvilku jste ubytováni v jendnom z bungalovů nebo hlavní budově. Oasis Atlantico Belorizonte nabízí více druhů ubytování, jak jsem se zmínila - ubytování v hlavní budově a v bungalovech, nyní i nových apartmánech, což jsou dvoupatrové budovy. U bungalovů si můžete vybrat klasiků a superior, ten je novější. Ubytování je jednoduché, čisté. V pokoji je lednička, televize, trezor a hlavně klimatizace. Koupelna s vanou, záchodem a bidetem. Kdo je náročnější na ubytování, může zkusit sousední hotel Oasis Salinas Sea. My dostali bungalov hned u branky směrem na pláž. Ve dne v noci stojí u plotu hlídači, aby se do hotelu nedostali nezvaní hosté, prodavači suvenýrů apod.

kapverdy sal vnitrozem

Vnitrozemí ostrova Sal

 

Kapverdy nemají přírodní zdroj pitné vody, voda se na obřích tankerech dováží nebo se filtruje z vody mořské, proto nedoporučuji pít vodu z kohoutku. Balená místní voda je však k dispozici kdykoliv si řeknete a je pravidelně doplňována do ledničky na pokoji. 

Foto: Ubytování v bungalovu

Strava

All inclusive je tedy ideální v tom, že nemusíte řešit vedlejší výdaje za nápoje a potraviny. Strava je výborná, většina s turistů se vrací s několika kily navíc:-). Vybere si každý všežravec, masožravec i bíložravec. Běžně z masa ryby, mořské plody, kuřecí, mleté maso. Těstoviny, brambory, rýže. Zeleninové saláty, dresingy a dezerty.

Dostanete kupóny na degustační večeři, během pobytu se koná grilování a různé tématické večeře. Restaurace nebyvájí v žádný čas přeplněné. Vždy je jak dostatečný výběr jídla, tak talířů, stolů a pití. Bar na pláži disponuje spíš drinky než jídlem, pro jídlo si zajdete vždy do restaurací.

Každý musí ochutnat místní pivo Strella, kávu a grogue, to je povětšinou zakomponováno do míchaných drinků. 

 langusta sal

All inclusive je vynikající a bohatý na místní ryby a mořské plody

Pláž

Pláž, ta byla hlavní lákadlo a nespletla jsem se. Teplý, tyrkysově modrý Atlantik. Na rozdíl od ostatních exotik je oceán vhodný pro vodní tvory, skvěle si zaplavete, žádné mělko. Oceán byl v době pobytu klidný. Někdy však, když je obzvlášť větrno, můžete zažít pořádné vlny.

Santa Maria Pl Kapverdy

Cesta k mysu

Pokud se dáte na pláži vpravo, dojdete k mysu, kde si můžete vyzkoušet surfování, nalevo je vesnička Santa Maria. Pláž je široká, klidná, nečekejte žádné nacpané Bibione. Na pláži je hotelový bar, slunečníky a lehátka zdarma. Dle mého, nejhezčí pláž mají právě hotely Oasis Atlantico Belorizonte a Oasis Salinas Sea.

 

 

Zábava

V hotelech probíhají animační programy jak pro malé, tak velké, můžete zkusit školu potápění v bazénu, večerní taneční programy nebo zajít na masáž. V městečku je jedna diskotéka, najdete zde pár barů a restaurací. Během dne se konají animační programy pro děti a dospělé. Většinou u bazénu nebo se hrají na pláži nějaké hry.

 Foto: Středověký lom Salinas

 

 

Negativa

Za negativum považuji dvě věci. Za prvé, že v letadle je k dispozice jedno WC, přední WC bylo uzavřeno pro první třídu. Představte si, že by se těm 200 lidem na palubě chtělo na záchod v jeden moment :-). Ještě, že je během letu času dost, takže máte sedět nebo stát frontu na wc.

Druhé negativum bylo to, že jsme se dozvěděli až na místě, že se v našem termínu koná na pláži před hotelem víkendový hudební festival. Ten kdo bydlel v první řadě bungalovů u pláže, neměl šanci se vyspat. Pokud se nechcete účastnit tohoto veselí (o festivalu se zmiňuji ve článku o Kapverdách všeobecně), jeďte na jiný ostrov, vyberte jiný hotel nebo si nechte dát do smlouvy, že nechcete bydlet u pláže. Hudební festival se koná na začátku září. Jinak Kapverdy super!

kapverdy2Pláž si prostě zamilujete, fotila bych jí tisickrát a znova

Shrnutí

Když jsem přečetla recenze, děsila jsem se toho, co náš čeká. Stejně jako počasí ukazovalo celý týden zataženo. ALE: Oasis Atlantico Belorizonte doporučuji všem, kteří chtějí poznat exotickou zemi, být u krásného oceánu a nemají rádi rozlehlé megalomanské kompexy.

 

Ubytování je čisté, jednoduché a odpovídá 4*. Pokud nejste spokojeni s ubytováním, prostě zajděte na recepci a oni Vám pokoj vymění. Proto nevěřte hororovým recenzím, ale když se Vám něco nezdá, ozvěte se. A ještě k tomu počasí, celý týden pod mrakem opravdu nebylo, pokud už zalezlo slunce, byli jsme jenom rádi.

Váháte, který hotel či zájezd bude ten pravý? Napište nám.

Nyní knižní průvodce k zájezdu ZDARMA od CA Magnolia

 

Kontaktujte nás

* poskytnutá emailová adresa nebude použita k žádným marketingovým účelům

 

NEBO

 

tlatko zjezdy

 

Související články:

Dovolená Kapverdy - recenze, kompletní informace, zájezdy

Doba letu na Kapverdy - informace o letu a možnostech míst a občerstvení v letadle

Kapverdy vízum - kupovat přes CK nebo na letišti?

 

 

 

 

 

 

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

V některých člancích odkazuji na webové stránky naší agentury pro konkrétní a aktuální informace (denně se mění cena zájezdů).

Tak jako tři tisíce dalších agentur a cestovních kanceláři v ČR prodáváme zájezdy. V čem si myslíme, že jsme jiní? V poskytvání informací a rad. Nebojte se nás kontaktovat, co víme, povíme. Co nebudeme znát, zkontaktujeme přímo hotel nebo pořadatele.

V případě zájmu se zajděte podívat na

www.ca-magnolia.cz 

Copyright © 2018 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.