Kapverdy doba letu

Pokud se chystáte na Kapverdy s cestovní kanceláří, počítejte s tím, že strávíte v letadle mezi 6 až 8,5 hodinami. Proč takový rozdíl? Záleží na tom, na jaký ostrov se chystáte a ve který termín. 

Doba letu na Kapverdy?

Doba letu na Sal

Na Sal poletíte buďto přímým letem nebo s mezipřistáním na ostrově Boa Vista či Senegalu. To ovlivní samozřejmě i dobu letu. Pokud poletíte přímo z Prahy, cesta trvá zhruba 6 a půl hodiny. Někdy je kratší, jindy delší, záleží na větru. Pokud poletíte s mezipřistáním na Boa Vista, doba letu se Vám prodlouží zhruba o 1,5 hodiny, než cestující na Boa Vista vystoupí. Některé lety jsou naopak ve vyšší sezóně přímé. Typ letadel se mění dle termínu.

 letiště Sal Kapverdy

Foto: letiště Sal, Kapverdy. Zdroj: Wikipedia.com

Doba letu na Boa Vistu 

Opět záleží, jestli ve směru vašeho letu bude mezipřistání na Salu či Senegalu nebo ne. Počítejte tedy s rozmezím letu zhruba od 6,5 hodiny za přímý let a až 8,5 let s mezipřistáním. O letu na ostrov Boa Vista se do podrobna rozepsala i naše klientka v recenzi o dovolené na Kapverdách

Leti Boa Vista Kapverdy

Foto:Letiště Boa Vista. Zdroj: Boa Vista Official

Letadla

Na Kapverdy létá Travel Service neboli Smartwings. Vhodná je určitě nějaká zábava do letadla, vzhledem k absenci obrazovek. Pokud jste většího vzrůstu, doporučuji si připlatit buďto za seating u exitu nebo se nechat posadit do uličky. Cena to není nikterak vysoká. Když budete na letišti brzo a nebudou místa prioritně obsazena, paní na checkinu by vám mohla vyhovět :-). 

737 800 interir

Foto: interiér Boeingu 737 - 800. Zdroj: Airlinereporter.com

XL seat u exitu

Pokud se nechcete mačkat, vatiantou je připlatit si XL seat u exitu. O tuto možnost požádejte ihned při koupi zájezdu. Cena XL seat u exitu je 500 Kč v jednom směru pro osobu. Tedy 1 000 Kč za oba směry. Pokud kupujete zájezd jako last minute, sedadla už mohou být obsazena. Cena se samozřejmě může podle sezóny měnit, berte tyto řádky spíš informativně a vždy se ptejte u konkrétního termínu.  

Priotity seat

Další možností je zakoupit si prioritně místo, které si sami vyberete. Dám příklad, někdo chce sedět v uličce u WC. Pokud si chcete vybrat například místo v uličce na konci letadla, jedna cesta je za příplatek 500 Kč, pro oba směry tedy 1000 Kč. Opět, o místa musíte požádat, při koupi zájezdu. Výhoda je, že dopředu víte, kde budete sedět a právě ulička je na tomto letu žádaná. 

První třída (Travel service plus)

Poslední možností je zakoupit si první třídu. Tady se už jedná o částku vyšší (4 990 Kč), díky tomu, že obsahuje ještě další služby. Aneb cituji CK: " tato služba zajišťuje cestujícím rozšířený palubní servis s bohatším občerstvením. Váhový limit zapsaných zavazadel je u této služby zvýšený o 5 kg na osobu. Jako cestující se službou Travel Plus Comfort získáte rovněž možnost přístupu do letištního salonku vyšších cestovních tříd před odletem z Prahy "

Do rozšířeného palebního servisu se počítají i sedadla v přední části s větším místem pro nohy.

Strava na palubě

Ještě se zmíním o stravě na palubě. Jedná se o dlouhý let, dostanete tedy teplé jídlo a nějaké sušenky a omezené množství tekutin. Pokud jste vegetarián, celiak nebo máte alergii na laktózu, tuto skutečnost sdělte při koupi zájezdu, aby vám bylo připravaněbo jídlo dle Vašich stravovacích návyků. Je možné si za příplatek objednat lepší stravu, například řízky, ty stojí zhruba okolo 200 Kč. Opět, o těchto možnostech se informujte při zakoupení. Všeobecně se o nich moc neví, nebojte se zeptat. 

Doporučení

Let na Kapverdy jde zvládnout i bez prioritních sedadel. Sama mám 178 cm, nebyl to úplně ta nejpohodlnější cesta, ale zvládnout se dá s přehledem. Jak jsem psala, hlavně si nezapomenout nějakou zábavu na palubu, ideálně si zakoupit za bezpečnostní kontrolou vodu nebo nějaké tekutiny do letadla. Během letu na Kapverdy můžete vidět Gibraltar a Kanárské ostrovy. Kompletní informace o ostrovech a hotelech na Kaverdách najdete v článku Kapverdy. Pokud vás zajímá jaké během roku panuje počasí na Kapverdách a sledujete rádi webkamery, navštivte tento článek

Váháte, který hotel či zájezd bude ten pravý? Napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Nyní knižní průvodce k zájezdu ZDARMA od CA Magnolia.

 

tlatko zjezdy

 

Související články

Recenze z Royal Horizons BoaVista od klientky

Dovolená Kapverdy, celoroční ráj v Atlantiku 

Oasis Atlantico belorizonte recenze z vlastní návštěvy 

Vízum Kapverdy - změna od ledna 2019 víza zrušena a nahrazeny bezpečnostní taxou!

 

 

 

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

Proč vznikl tento blog? Od roku 2011 provozujeme cestovní agenturu a ač se tomu dá těžko uvěřit, otázky ohledně dovolených napříč celým světem, se velmi často opakují. Tento blog vznikl proto, abychom vám poskytli informace týkající se destinací, upozornili na novinky, sepsali oblíbené tipy na zájezdy v jednotlivých lokalitách nebo poradili, co dělat, když se dovolená úplně nevydaří. Pokud máte námět na nějaký článek, kontaktujte nás. Pokud máte otázky ohledně cestovního ruchu a dovolené, také neváhejte. 

 magnolia bok

 

 

 

Všeobecné obchodní podmínky CA Magnolia

Ochrana osobních údajů www.more-dovolena.eu 

Informace o cookies

Copyright © 2016 - 2020 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.