Tenerife dovolená, ostrov přírodních pokladů

 

Pokud bychom se měli zamyslet nad tím, co je pro Tenerife a dovolenou zde typické, tak je to skvělé klima a rozmanitost. Na Tenerife vládne celoročně skvělé počasí, zejména na západní a jižní straně ostrova. Za druhé, ostrov je velmi rozmanitý. Ráno můžete vystoupat na nejvyšší horu Španělska a odpoledne se koupat a opalovat na pláži. Článek Tenerife dovolená odkazuje jak na ubytování v rámci samostatné cesty, tak popisuje jednotlivé lokality a odkazuje na zájezdy s CK. 

 

Pokud zvažujete dovolenou na Tenerife, je třeba uvědomit si pár základních faktů. Jedná se o ostrov v Atlantiku. Tak jako Kanárské ostrovy, tak Kapverdy, jsou ostrovy poměrně větrné. V teplých měsících vítr příjemně ochlazuje a drží stálé klima bez extrémních teplot, které zažijete třeba v Egyptě. V jarních měsících může být vítr nepříjemný a studený. Na Tenerife jsou však připravení, v jarních měsících vybírejte hotely s vyhřívaným bazénem a počítejte s tím, že příjemně je v závětří, tam se v klidu opálíte i v době, kdy je v ČR tuhá zima. Jih ostrova Tenerife je také podstatně teplejší než sever. 

 

park Rural de Anaga na severu ostrova (Zdroj: vlastní fotografie)

Koupání v oceánu

Druhým faktem je teplota oceánu, která nikdy nedosáhne teploty vyhřátého Rudého moře. Atlantik je Atlantik, vyšší teplota na koupání je pak na uměle vytvořených plážích krytých vlnolamy, kde se dá pohodlně koupat celý rok. Jednou z takových je Playa Teresitas. Nebojte, nezmrznete, ale oceán má stálou teplotu okolo 20 až 24 C. Nejvyhřátější je oceán od období hlavní sezóny, až do konce listopadu.  

 

 pláž, Playa de las Teresita (Zdroj: vlastní fotografie)

 

Plná turistická vybavenost a bezpečnost

Všeobecně Kanárské ostrovy, ale zejména Tenerife, jsou místem, kde seženete naprosto vše. Proč tomu tak je? Ostrov je velmi oblíbený pro dlouhodobé pronájmy nebo dovolené lidí ze západních zemí, kteří zde tráví jak důchod, tak třeba část roku, kdy je v jejich domovině zima. Nebojte se tedy ani stravování ve vlastní režii, v každém menším letovisku najdete supermarkety, zejména Dino. Restaurace, doktory, autopůjčovny, butiky s oblečením a lékárny. Lokalita je bezpečná, nehrozí také žaludeční problémy způsobené pitím místní vody apod. 

 

 

Jaké ubytování na Tenerife vybrat?

To je samozřejmě na vás. Naprosto běžné je, že ubytování leží třeba kilometr od pláže, protože ostrov je kopcovitý, staví se hotely s krásnými výhledy, ale kousek od oceánu. Velké hotely ale pořádají bezplatnou dopravu na pláže, místní autobusová doprava je také velmi hustá a taxíky jsou na každém rohu. Ubytování přímo u pláže samozřejmě také seženete, jak v apartmánech, tak velkých hotelech. Apartmány jsou skvělé, pokud pojedete a nezařídíte si stravování, vždy je apartmán vybavený základními kuchyňskými potřebami, kávovarem, varnou konvicí, sporákem, tak lednicí. Velké hotelové komplexy naopak poskytují absolutně veškeré služby k bezstarostné dovolené s all inclusive, spa, několika bazény a takovým množstvým zábavy, že nemusíte ani opouštět hotel. Počítejte s tím, že ve velkých hotelech jsou pro pány na večeře vyžadovány dlouhé kalhoty. 

 

Oblíbené hotely na Tenerife s CK

Pro aktuální termíny a služby si rozklikněte název hotelu. Letošní nabídka na Kanárské ostrovy je skvělá, mnohdy se rovná ceně za letní dovolenou v Bulharsku. Pokud nad dovolenou na Tenerife delší dobu váháte, vyuřijte právě letočních skvělých cen. Kompletní nabídka zájezdů je zde

Hotel Playa Olid - leží na jihu ostrova, doporučujeme pro ty z Vás, kteří mají rádi ruch. Hotel leží v centru oblasti Costa Adeje a od pláže je vzdálen cca 700 metrů

Hotel Blue Sea Callao Garden - leží ve vesničce Callao Salvaje a k pláži je to cca 600 metrů. Hotel se nachází v kopci, takže nedoporučejem lidem s pohybovými obtížemi

Hotel Be Live Experience Playa La Arena -  leží na západním pobřeží ostrova v blizkosti pláže v oblasti La Arena s promenádou, obchůdky, restauracemi a bary, také kousek od pláže.

 pláž, Playa de La Arena (zdroj: vlastní fotografie)

 

Oblíbené apartmány na Tenerife vlastní cestou

Apartmentos Poblado Marinero - apartmány v tradičním kanárském stylu s úžasným výhledem přímo na Los Gigantes, leží přímo u přístavu a kousek od přírodního bazénku

Apartmento en Playa de la Tejita - apartmány leží kousek od letiště Tenerife-jih a hlavně blízko krásné pláže la Tejita, u které se nachází přírodní vrchol na který můžete vyjít a užít si úžasné výhledy na ostrov i oceán

Apartmento de Playa - ubytování leží 500 metrů od pláže Playa La Arena odkud se příjemnou procházkou po promenádě u pobřeží můžete dostat až k přístavu u apartmánů Poblado Marinero a vidět krásu Los Gigantes.

 

 Přírodní bazén, Piscina Natural Acantilado Los Gigantes (Zdroj: vlastní fotografie)

Doprava na Tenerife

Můžete letět s některou z linek, jak českých, tak zahraničních dopravců i nízkonákladovek. Stejně tak jako využít cestovních kanceláří. Všeobecně, větší hotely se stravováním formou all inclusive seženete výhodněji s cestovní kanceláří, pokud vyhledáváte spíše apartmány a vše ve vlastní režii, vyplatí se třeba booking.com, kompletní nabídku ubytování máte zde

 

Podnebí na Tenerife

Podnebí na Tenerife je téměř stálé. Teploty se až na vyjímky nepropadají pod 20 C ve dne. Nejtepleji je na ostrově od června do listopadu, kdy se teploty pohybují od 25 do 30 C. Ideální pro návštěvu je právě podzim a začátek zimy, kdy nejméně fouká. Pokud chcete spojit návštěvu s turistikou nebo nepotřebujete vysoké teploty, navštívit Tenerife je vhodné, i pro opalování a užívání slunce, po celý rok. 

 

 výhled z terasy apartmánu Poblado de Marienro na Los Gigantes (zdroj: vlastní fotografie)

 

Co zažít na Tenerife?

Pokud jedete s dětmi a nejenom s nimi, obrovský zážitek přináší Loro Park, kde můžete navštívit show s delfíny, tuleni a kosatkami. V parku je k vidění mnoho exotických zvířat a krásná je i papuščí show. Milovníci hor musí určitě vylézt nebo se nechat dovézt na nejvyšší horu Španělska, Pico del Teide. Pokud se chcete na skok ocitnout v mysli na americkém kontinentu, určitě musíte navštivit oblast Masca, která má své kouzlo a připomíná jihoamerické Machu Picchu. Milovníci přírody také nechť navštíví národní park Anaga. Z pláží stojí určitě za násvštěvu zmíněná Playa de las Teresitas, široká krásná pláž na jihu Playa de la Tejita. Mezi nejnavštěvovanější poté patří Playa Americana a Los Christianos. Na západě poté Playa Arena nedaleko Los Gigantes, obrovských skalních útvarů. 

 

 oblast Masca, kde si připaráda jak v Jižní Americe (zdroj: vlastní fotografie)

 

Shrnutí

Tenerife nemá takové množství pláží jako třeba ostrov Fuerteventura, jeho kouzlo tkví však právě v kombinaci pohoří, skalisek, pláží, přírody a skvělého podnebí. Úžasné jsou také uměle vybudované bazénky ve skalách okolo Los Gigantes. Ostrov je zelený, lze z něho podniknout výlet na protější ostrov La Gomera. Pro poznávíní je jednoduché zapůjčit si automobil. Děti ocení Loro Park nebo aqua park v lokalitě Costa Adeje. I přes to, že ostrov je nejnavštěvovanějším z Kanárských ostrovů, pokud nevyhledáváte rušná letoviska, jako hlavní město nebo Costa Adeje, klid naleznate na západním pobřeží nebo západní straně ostrova. Každý si zde najde to své.

 

Klidnějším ostrovem plným zlatavých pláží je Fuerteventura. Rozmanitá jak plážemi, tak vnitrozemím je Gran CanariaPreferujete spíše cestovní kanceláře, které vás na ostrov dopraví? Podívejte se na ukázku zájezdů! Pokud váháte, který z ostrovů vybrat nebo jakou lokalitu, kontaktujte nás, rádi poradíme. Letos je možnost pořídit výhodné rodinné dovolené na ostrově Tenerife, kdy jedno z dětí může letět pouze za knihovací poplatek. Platí do vyprodání určenýh kapacit. 

 

 

 

Související články

Půjčení automobilu na Kanárských ostrovech krok za krokem

Kam na podzim a v zimě k moři, 10 tipů

Kanárské ostrovy dovolená, kam vyrazit?

Kanárské ostrovy počasí, kdy vyrazit

 

 

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

Proč vznikl tento blog? Od roku 2011 provozujeme cestovní agenturu a ač se tomu dá těžko uvěřit, otázky ohledně dovolených napříč celým světem, se velmi často opakují. Tento blog vznikl proto, abychom vám poskytli informace týkající se destinací, upozornili na novinky, sepsali oblíbené tipy na zájezdy v jednotlivých lokalitách nebo poradili, co dělat, když se dovolená úplně nevydaří. Pokud máte námět na nějaký článek, kontaktujte nás. Pokud máte otázky ohledně cestovního ruchu a dovolené, také neváhejte. 

 magnolia bok

 

 

 

Všeobecné obchodní podmínky CA Magnolia

Ochrana osobních údajů www.more-dovolena.eu 

Informace o cookies

Copyright © 2016 - 2020 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.