Váháte, kam do exotiky? Inspirujte se 6 tipy s přímými lety z Prahy

 

Exotické zájezdy nebyly nikdy dostupnější. Co tím myslíme? Přímé lety z Prahy, vzdálenost některých lokalit a cena zájezdu za cenu dovolené ve Středomoří. To jsou hlavní bonusy. Nechte se tedy inspirovat, kam vyrazit do exotiky na podzim, v zimě, na jaře či v létě. 

6 tipů kam pohodlně do exotiky

 

Přináším vám 7 tipů na pohodlnou, cenově dostupnout exotiku, kde si každý najde to své nejlepší místo. Ohledně přímého letu nebo letu bez přestupu se vždy informujte u prodejce, zdali nedošlo ke změně.

 

1. Kapverdy

Kapverdy jsou skvělě dostupná exotika bez přestupů z Prahy. Pro koho jsou vhodné? Pokud milujete modrý oceán a nekonečné písčité pláže, stejně jako v zimních měsících vlny, vyrazte. To co Kapverdy nemají je zeleň. Ideální je ubytování v hotelech s all inclusive, vyjma oblasti Santa Maria. celoročně je počasí na Kapverdách stálé, teploty se pohybují mezi 25 až 32 stupni. Hotely leží většinou samostatně na rozlehlých plážích. Kapverdy jsou tak ideálním místem, kde si užijete maximální odpočinek. Které hotely vybrat?

kam do exotiky

 

Pro absolutní relax zkuste Iberostar Club Boa Vista či hotel Riu Touareg oba na ostrově Boa Vista. Pro rodinnou dovolenou Oasis Atlantico Belorizonte či nejnovější Iberostar Santa Maria s vlastním aquaparkem. Počasí na Kapverdách je celoročně stálé, nepatrně se ochlazuje v období ledna až března, ale stále se dá normálně koupat a opalovat, teplota se pohybuje okolo 28 C.

Tipy na zájezdy bez přestupu

 

2. Dominikánská republika

Dominikánská republika se stává populárním místem pro zimní dovolené. Proč? Protože je nově obsluhována přímými lety dreamlinerem z Prahy. Vyhnete se tak letům, které v minulosti byly s až třemi přestupy na jedné cestě. Pro koho je Dominikánská republika ideální? Pro milovníky bilých dlouhých pláží, palem, zeleně, fauny a samozřejmě odpočinku v karibském stylu. 

 

Jedním z  nejoblíbenějších hotelů je pak Hotel Impressive Resort and Spa, skvěle hodnoceným hotelem pro bezchybnou dovolenou je pak hotel Serenade Punta Cana Beach and Resort. V Dominikánské republice zažijete celoročně tropické počasí s teplotami okolo 30 C. Od června do října panuje na ostrovech období dešťů, nicméně toto období většinou znamená, že v odpoledních hodinách hodinu prší, což může být někdy i vítané a stejně tak seženete zájezdy v této době nejlevněji. 

 

Tipy na zájezdy bez přestupu

 

3. Omán

Další pravidelnou novinkou s přímými lety je Omán. V Ománě vás čekají luxusní hotelové resorty u belostných pláží. Omán také nadchne milovníky přírody, kteří chtějí navštívit vnitrozemí této málo prozkoumané země. 

Z nejoblíbenějších hotelů pak vybírejte z hotelu Hilton Salalah Resort nebo Juweira Bourique Resort. Výhodou Ománu, zejména oblasti Salalah, je slunečné stálé počasí pohybující se mezi 28 až 33 C

 

Tipy na zájezdy bez přestupu

 

4. Zanzibar

Zanzibar s přímým letem z Prahy je další perličkou zejména pro zimní dovolené. Kdo by chtěl navíc poznávání exotiky spojit i se safari nebo potápěním, má jedinečnou možnost. Zanzibar získal obrovkou popularitu zejména díky svým bílým plážím a hotelům v africkém stylu. Tím myslíme, že zde nenajdete obří komplexy s tisíci návštěvníky, naopak spíše menší útulné hotely. Zanzibaru jsme věnovali samostatný článek. 

 

Z hotelů s All inclusive je skvělou volbou hotel VOI Kiwengva Resort, s polopenzí či za all inclusive zkuste oblíbený hotel Uroa Bay Beach resort, ten můžete zakoupit mnohdy za velmi výhodných last minute podmínek. 

 

Tipy na zájezdy bez přestupu

 

5. Spojené arabské emiráty

Za 6 hodin přímého letu se ocitnete v jiném světě. To jsou SAE. Chcete navštívit nejvyšší budovu světa či vyrazit na nákupy? Nebo si naopak užívat luxusních hotelů, stravování a zábavy? Zvolte Spojené arabské emiráty.

 

Jedním z top ubytování pro rodiny s dětmi s all inclusive je hotel BM Beach Resort, velmi oblíbený  klidný hotel je pak Fujairah hotel, také s all inclusive. Pro náročnější klienty je pak ideální volbou hotel Ajman (ex Kempinsky). Kdy vyrazit do SAE? Ideálně od října do března. V letních měsících teploty běžně atakují 40C. 

 

Tipy na zájezdy bez přestupu

 

6. Thajsko

Thajskem ukončíme náš výběr exotiky. Přímými lety se letos a přístí rok můžete vypravit do oblasti Phuket a Krabi. V čem je specifická? Jedná se o Indický oceán, který oplývá překrásnou přírodou a plážemi. V letoviscích však nechybí nic od supermarketů po slavné trhy s jídlem. V Thajsku doporučujeme nevolit ubytování s all inclusive, ale například pouze se snídaní. Země má úžasnou kuchyni a restaurace a stánky servírují skvělá jídla za pár korun.

 

Z hotelů pak doporučujeme příjemný Ibis Styles Krabi Aonang, následně hotel Moracea Khaolak Resort s ubytováním v příjemných bungalovech uprotřed zahrady, nebo pro náročnější hosty hotel Dusit Thani Krabi Beach resort. V Thajsku vládne celoročně tropické podnebí, od května do října přichází období dešťů. Opět, stejně jako u Dominikánské republiky, to značí, že většinou v odpoledních hodinách se zatáhne a zaprší. 

 

Tipy na zájezdy bez přestupu

 

Shrnutí článku na téma exotika přímým letem

Exotika se všeobecně stává oblíbenou verzí dovolené u moře, kdy rodiny páry i jednotlivci stále častěji tráví letní dovolenou aktivně, například v Alpách a moře a pobyty u moře si nechávájí na zimní měsíce. Exotika přímým letem je pak skvělou variantou zejména pro rodiny s dětmi, že se doba letu co nejvíce zkracuje, jedná se také o pohodlnou alternativu, jak se co nejdříve dostat do destinace a užívat si dovolenou.

 

tlatko zjezdy

 

 Související články:

Kam do Egypta na dovolenou? Tipy na nejlépe recenzované hotely

Kam v březnu k moři? Do tepla

Kam v dubnu k moři? 13 tipů na destinace

Kam v lednu k moři? Do tepla a za sluncem

Kapverdy dovolená, kompletní informace

Kam vyrazit na Zanzibar?

Kam v květnu k moři? Dovolená za skvělé ceny

 

Autor: Michaela Novotná

 

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

Copyright © 2016 - 2024 Michaela Novotná Všechna práva vyhrazena.