Kam v Marsa Alam? 7 tipů na TOP ubytování

 

Připravili jsme pro vás přehled skvěle hodnocených hotelů v lokalitě Marsa Alam tak, abyste už nemuseli hledat, která dovolená v Egyptě v této lokalitě bude ta nejlepší. Kam v Marsa Alam k všeobecné spokojenosti?

 

Proč vyrazit do Marsa Alam?

 

Kdo Marsa Alam již navštívil ví, že se jedná o ráj potápění, šnorchlování a klidné dovolené. Výhodou je také vzdálenost, oproti Hurghadě, k Asuánské přehradě a Karnaku. V zimních měsících je zde vyšší teplota, jak vzduchu, tak moře. Z Marsa Alam je tak skvělá, celoroční destinace pro dovolenou. A jaké hotely vybírat? V lokalitě je jich nepřeberně a proto jsem vybrala ty nejlépe hodnocené, ale za skvělé ceny nebo ty, které mám osobně ozkoušeny. Nechte se inspirovat. 

 7. tipů na skvěle recenzované hotely v Marsa Alam

 

1. Gemma Beach Resort

Gemma Beach resort je jedním z nejjižněji položených hotelů v lokalitě. Počítejte tedy s delší dobou transferu z letiště. Výhodou nicméně je, že se jedná o menší poklidný hotel s italskými majiteli. Jakou výhodu to přináší? Zejména skvělé stravování a vše co nesmí u italské klientely chybět. Milujete dobrou kávu, čerstvé suroviny, čerstvě připravené pokrmy a spousty zeleniny a sladkého pečiva? Gemma Beach vás rozhodne nezklame. Pláž je menší, můžete si vybrat z několika pláží a míst pro slunění.

 

Pozn. autora: Hotel Gemma Beach byl mým cílem vzhledem k tomu, že se jedná o klidnější areál. Výhodou je opravdu skvělé stravování, klid, spousta bazénů a několik možností, kde se opalovat na pláži. Nevýhoda snad jen delší vzdálenost od letiště. 


egypt dovolená

2. Hilton Marsa Alam Nubian

Hilton Marsa Alam Nubian je stálice. Potkáte zde turisty, kteří sem vyrážejí klidně i po dvacáté. Jedná se také o jeden z hotelů, kam běžně nesežene last minute zájezd. Čím je hotel specifický? Zejména tím, že každému přinese to, co od dovolené očekává. Pro děti nechybí krásné hřiště, pro dospělé kvalitní stravování i ubytování, večerní zábava. Ideální je také poloha hotelu pro žnorchlování, díky zátoce. 

3. Blue Alaya Marsa Alam

Jedná se o luxusní hotel v lokalitě Marsa Alam. Doporučením je pro každého náročnějšího klienta. Vybrat si můžete z několika variant a typů pokojů včetně pokoje s vlastním sdíleným bazénem. Výhodou je také vstup do aquaparku zdarma. Aquapark je vzdálen zhruba kilometr od hotelu. Výhodou je také molo pro pohodlnější plavání a šnorchlování. 

4. Jaz Lamaya Resort

Není náhodou, že se v naše výčtu objevuje tolik hotelů začínajících na Jaz. Jaz hotely jsou proslulé svojí kvalitou a oblíbeností v rámci celého Egypta. Hotel leží v zátoce, plavání a šnorchlování zde je mnohem pohodlnější zejména pro méně zdatné plavce. Hotel je čistý, služby jsou na dobré úrovni a hosté si chválí i množství a výběr chutných pokrmů. Hotel je ideální jak pro rodiny tak dvojice.  

 

dovolen egypt

5. Steigenberger Coraya Beach

Tento hotel, který přijámá hosty od 16 let je místem absolutního odpočinku a zábavy pro dospělé. Jedná se luxusnější typ dovolené u krásného zálivu. Je skvělým místem pro šnorchlování, stejně jako si jeho hosté chválí poskytované služby.

6. Jaz Dar El Madina

Hotel se nachází pouhé 4 kilometry od letiště, nemusíte mít tedy obavu, že transferem ztratíte mnoho času. Jedná se o skvěle hodnocený 5* resort s komfortním ubytováním. Výhodou pláže je vstupní molo do moře, které je ideální pro šnorchlování. 

7. Jaz Grand Marsa

Hotely JAZ jsou všeobecně v Egyptě velmi oblíbené a hojně navštěvované. tento hotel je vhodný pro všechny věkoné kategorie. Má také skvělou polohu pro potápění a šnorchlování. Vstup do moře je přes molo, které je právě ideální pro šnorchlování. Hotel během celého roku získáte za rozumnou cenu na to, že se jedná o 5*.

 

Shrnutí dovolené v Marsa Alam

Všeobecně kam vyrazit do Egypta, jsme řešili v podobném článku s tipy. Marsa Alam je ideálním místem jak pro odpočinek, tak zejména šnorchlování, jedná se o klidnější lokalitu než Hurghada, v zimních měsících zde pak je o pár stupňů více, než v severnější Hurghadě. Dovolená zde je tak ideální téměř pro všechny, kromě milovníků procházech do center letovisek, kromě přístavu Port Galib, kam denně míří mnoho hotelových minibusů a svozů.

 

tlatko zjezdy

 

 

 

Související články:

Kam do Egypta na dovolenou? Konkrétní tipy na ubytování

Kdy nejezdit do Egypta? Abyste nebyli zklamaní

 

Autor: Michaela Novotná

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

Copyright © 2016 - 2024 Michaela Novotná Všechna práva vyhrazena.