Marsa Matrouh - průvodce kam a kdy na dovolenou do tohoto egyptského letoviska

 

Marsa Matrouh je dosud neobjevená perla Středozemního moře, známá svými křišťálově čistými vodami, bílými písečnými plážemi a uvolněnou atmosférou. Tento egyptský klenot se nachází přibližně 240 kilometrů západně od Alexandrie a je oblíbenou destinací pro ty, kteří hledají odpočinek. Jak, kdy a kam vyrazit do Marsa Matrouh na dovolenou? Pojďme se podívat blíže. 

Doba letu do Marsa Matrouh

Pokud plánujete cestu do Marsa Matrouh přímo z České republiky nebo Slovenska, máte skvělou možnost využít přímé lety společnosti Smart Wings. Tato letecká společnost nabízí přímé lety na Mezinárodní letiště Marsa Matrouh z několika měst, včetně Prahy, Brna, Ostravy a Bratislavy. Díky těmto přímým spojením je cesta do tohoto egyptského ráje jednodušší a rychlejší než kdy dříve. Doba letu se může mírně lišit v závislosti na místě odletu, ale obvykle se pohybuje okolo 3,5 až 4 hodiny

 

Nejlepší doba pro návštěvu Marsa Matrouh

Nejlepší dobu pro návštěvu Marsa Matrouh je od května do října, kdy teploty dosahují ideálních hodnot pro plážovou dovolenou. Mějte na paměti, že červenec a srpen mohou být velmi teplé s teplotami často přesahujícími 30°C, což může některým návštěvníkům připadat příliš horké. Podnebí nicméne v letních měsících není tak horké jako na podřeží Rudého moře, kde leží oblíbená Hurghada a Marsa Alam. 

 

Počasí v Marsa Matrouh

Marsa Matrouh, situovaná na pobřeží Středozemního moře v Egyptě, se vyznačuje středomořským klimatem, které je mírné v zimních měsících a velmi teplé v letních měsících.

Léto (červen až srpen)

Léto je v Marsa Matrouh teplé a suché s průměrnými denními teplotami kolem 29°C až 30°C. Vrchol léta může teplota vzrůst až k 33°C, zřídka vyšší. V noci teploty mírně klesají, ale stále zůstávají teplé, což činí večery příjemnými. Srážky jsou v letních měsících velmi řídké.

Podzim (září až listopad)

Podzim přináší příjemnější teploty s průměrnými denními hodnotami kolem 25°C v září a postupně klesajícími k 20°C v listopadu. Večery se stávají chladnějšími, a to zejména v listopadu. Srážky jsou stále poměrně nízké, ale mohou se objevit občasné deště.

Zima (prosinec až únor)

Zimní měsíce jsou v Marsa Matrouh mírné s průměrnými teplotami okolo 16°C až 17°C během dne. Noci mohou být chladnější s teplotami klesajícími k 10°C. Zima je rovněž obdobím, kdy Marsa Matrouh občas zažívá déšť, přičemž leden je typicky nejvlhčí měsíc.

Jaro (březen až květen)

Jarní měsíce zaznamenávají postupný nárůst teplot, s průměrnými denními teplotami kolem 19°C v březnu až 24°C v květnu. Večery jsou stále mírné, což je ideální pro večerní procházky. Srážky jsou v jarních měsících vzácné.

tabulka průměrných teplot marsa matrouh

Tabulka půrměrných teplot v Marsa Matrouh

 

Celkově Marsa Matrouh nabízí příjemné počasí většinu roku, s horkými léty a mírnými zimami, což je dělá skvělou destinací pro návštěvu kdykoli. Nicméně, nejlepší doba pro návštěvu, pokud hledáte ideální plážové počasí, je mezi květnem a říjnem, kdy teploty a mořská voda jsou nejpříjemnější pro koupání a slunění.

 

Ubytování v Marsa Matrouh

Město nabízí širokou škálu ubytovacích možností, od luxusních resortů po cenově dostupné hotely. V článku uvadím především tipy na zájezdy o českých cestovních kanceláří, jelikož operují oblast přímými lety v hlavní sezóně. 

 

Pláže v Marsa Matrouh

Marsa Matrouh je známá svými dechberoucími plážemi, které lákají turisty z celého světa. Tyto pláže se vyznačují křišťálově čistou vodou, jemným bílým pískem a nádhernými přírodními sceneriemi. Zde je seznam některých z nejoblíbenějších pláží v Marsa Matrouh:

 

1. Cleopatra Beach

Cleopatra Beach je jednou z nejznámějších a nejkrásnějších pláží v Marsa Matrouh. Legenda praví, že tato pláž byla oblíbeným útočištěm královny Kleopatry. Pláž je známá svými skalnatými útesy a průzračnou vodou, což ji činí ideálním místem pro šnorchlování a relaxaci.

 

2. Agiba Beach

Agiba, což v arabštině znamená "zázrak", je malá, ale ohromující pláž, obklopená vysokými skalami. Přístup k této skryté perle je možný pouze po schodech vytesaných do skály, což přidává na její exkluzivitě a kouzlu. Čistá voda a úchvatné výhledy na Středozemní moře ji činí populárním místem pro návštěvníky.

 

3. Rommel Beach

Tato pláž je pojmenována po německém maršálovi Erwinu Rommelovi a je známá pro svou historii během druhé světové války. Rommel Beach nabízí nádherné písčité pobřeží a klidné prostředí, ideální pro rodiny a ty, kteří hledají relaxaci na pláži.

 

4. Almaza Bay

Almaza Bay je moderní letovisko, které nabízí několik nádherných pláží s perfektními podmínkami pro koupání a slunění. S vysokou úrovní služeb a zařízení je toto místo oblíbené u turistů hledajících pohodlí a luxus.

 

5. Gharam Beach

Gharam Beach, což v překladu znamená "Láska", je další oblíbenou destinací pro návštěvníky Marsa Matrouh. S jejím jemným pískem a teplou vodou je ideálním místem pro romantické procházky a rodinné výlety.

 

Památky v okolí Marsa Matrouh

Pokud cestujete z Marsa Matrouh a chcete prozkoumat okolí plné historických a přírodních krás, následující destinace by neměly chybět ve vašem itineráři:

Alexandrie

 • Toto historické město, založené Alexandrem Velikým, je plné kulturního dědictví a památek, včetně Pilíře Pompejova, Citadely Kajtbaj, moderní Bibliotheca Alexandrina, a mnoha dalších. Alexandrie je skvělým místem pro ty, kteří mají zájem o historii, kulturu a středomořské výhledy. Počítejte s tím, že z hotelů v Marsa Matrouh se jedná o celodenní výlet, když vyrážíte z hotelu během ranních hodin (například v 6 - hotel vám většinou přichystá snídaňový balíček) a vracíte se ve večerních hodinách okolo večeře. 

Oáza Siwa

 • Oáza Siwa je známá svou jedinečnou kulturou, historickými památkami, včetně starověkého chrámu boha Amona, a Kleopatřiným pramenem. Siwa nabízí únik do světa plného historie, přírodních krás a možností pro dobrodružství.

Kleopatřin pramen/kleopatřina lázeň (Cleopatra's Spring)

 • Nacházející se v oáze Siwa, tento historický pramen je obklopen palmami a představuje perfektní místo pro osvěžení ve hřejivých dnech. Legenda praví, že zde pravidelně koupala sama královna Kleopatra.

 

Základní Informace pro cestování

 • Měna: V Egyptě se používá egyptská libra (EGP). Doporučujeme mít při sobě hotovost, protože ne všechny obchody a restaurace přijímají kreditní karty. Mistní měnu můžete směnit v hotelových recepcích z EUR a USD nebo vybrat v bankomatech.
 • Jazyk: Oficiálním jazykem je arabština, ale v turistických oblastech se běžně mluví anglicky.
 • Bezpečnost: Marsa Matrouh je považována za bezpečnou destinaci pro turisty, ale jako vždy, je důležité zachovávat běžnou bezpečnost
 • Vstupní podmínky: platný cestovní pas (platí minimálně 6 měsíců po návratu z Egypta), víza lze je zakoupit jak na letišti v Egyptě, tak v CK předem, cena je 25 USD.
 • Spropitné: v Egyptě je běžný takzvaný bakšiš, bakšiš je poděkování za služby, ať se jedná o odnos kufrů na pokoj, přípravu lehátky apod. Bakšiš je zvykem. Než poletíte do Egypta, sbírejte či rozměňte drobné mince, Eura, Dolary, místní měnu, bude se vám hodit jako drobné poděkování. 
 • Smlouvání: smlouvání je také součástí života v Egyptě. Smlouvejte na trzích, v obchůdcích, naopak smlouvání není běžné samozřejmě na recepci hotelu, supermarketu. Běžné je usmlouvat cenu alespoň na 50% její původní ceny, ceny si nasmlouvejte vždy dopředu.  
 • Střevní potíže: ano, jedná se pořád o Afriku, naše těla nejsou zvyklá na místní vodu a bakterie, počítejte tedy se střevními obtížemi, všebecně se doporučuje před cestou užívat pribiotika, vybavit se léky proti průjmu a pokud by vás potíže přepadly, nezoufejte a nakupte léky přímo v místě, většinou nejlépe fungují. 
 • Šnorchlování: Středozemní moře nemá tak bohatý podmořský svět jako Rudé moře, Marsa Matrouh tak není cílem potapěčů a milovníků šnorchlování tak, jako Marsa Alam nebo Hurghada, ale šnorchlovat se zde na určitých místech dá (Agiba Beach).

 

Doporučení na 5 skvělých hotelů v Marsa Matrouh

1. Rixos Alamein

Jedná se o pětihvězdičkový luxusní hotel se soukromou pláží. Na pláži nechybí bar v rámci all inclusive, lehátky, slunečníky a WC. Stravování je formou ultra all inclusive. nechybí několik bazénů - 6, kdy dva jsou dětské a čtyři restaurace. Jedná se o skvěle hodnocený hotel pro poklidnou dovolenou. 

rixos alamein marsa matrouh

 

2. Jaz Almaza Beach Resort

Tento rezort leží přímo na břehu Almaza Bay, nabízí luxusní ubytování s nádhernými výhledy na moře. Hosté si mohou užívat různé vodní sporty, spa služby a několik restaurací s výběrem mezinárodních i místních specialit.je vhodný pro rodiny, páry a milovníky vodních sportů.

almaza bay marsa matrouh

 

3. Borg El Arab Beach

Jedná se o skvělý hotel přímo u soukromé krásné písčité pláže. Výhodou je, že hotel je vzdálen pouhých 60 Km od Alexandrie. Při pobytu vám nebude chybět nic, co očekáváte od dovolené v Egyptě. Na pláži vás čeká bar, wc, slunečníky a lehátka. V rámci pokojů můžete vybírat z několika typů ubytování. nechybí dva velké bazény a bazény pro děti. největším plusem je pak určitě bělostná pláž s nádherným mořem.  

Borg el arab beach marsa matrouh

 

4. Caesar Bay Resort

Hledáte spíše komplex nižších budov mimo ruch? 100 km od centra marsa Matrouh leží tento oblíbený hotel s překrásnou pláží za dobrou cenu. Jedná se o pětihvězdičkový hotel s all inclusive. Výhodou je opět překrásná pláž a cena.

caesar bay resort marsa matrouh

 

5. Jaz Crystal Resort

Jedná se o krásný luxusní resort na břehu krásného moře. V rámci all inclusive hostům opět nechybí nic ke spokojené dovolené. Pokoje jsou moderně vybaveny, na pláži nechybí bar. Výhodou jsou rodinné pokoje, které jsou ideální pro klidknou dovolenou rodin s dětmi.

jaz krystal resort

 

V lokalitě Marsa Matrouh naleznete mnoho a ještě více ubytovacích kapacit, hoteky jsou povětšinou nové, jelikož se jedná o poměrně novou destinaci, kam míří turisté za krásným mořem a odpočinkem. Veškerou nabídku si zobrazte pod tlačítkem níže. 

 

tlatko zjezdy

 

Shrnutí dovolené v Marsa Matrouh

Pokud plánujete dovolenou v hlavní sezóně, kterou chcete spojit s komfortním ubytováním, all inculusive a odpočinkem na krásné pláži, Marsa Matrouh je to pravé místo, které do dnešních dní nebylo ještě zcela tak pohlceno turistickým ruchem. Navštivte Alexandrii stejně jako místní vyhlášené pláže, nebudete litovat.

 

Související články:

Egypt s dětmi

Kam do Egypta na dovolenou

Kdy nejezdit do Egypta?

 

Autor: Michaela Novotná

 

 

 

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

Copyright © 2016 - 2024 Michaela Novotná Všechna práva vyhrazena.