Vízum Kapverdy

POZOR! Od začátku roku, tedy 1. 1. 2019, došlo ke zrušení víz na Kapverdské ostrovy. Místo nich vyžaduje vláda splatnou letištní security taxu ve výši 3 400 escudo, tedy zhruba 31 EUR, taxu je možné uhradit online nebo po příletu na letišti. Více informací na https://www.ease.gov.cv. Dle prvotních informací od cestovních kanceláří se zatím po příletu tvoří velké fronty u vyřízení security taxy, proto nejlepším řešením je platba online přes formulář, kterou je nutno provést do pěti dnů do odletu na dovolenou. 

Letištní bezpečnostní taxa na Kapverdách

Pro občany EU byla zrušena vízová povinnost na Kapverdské ostrovy. Nově vznikla platba bezpečnosti letištní taxy, kterou platí všichni občané EU od 2 let věku. 

Taxa, cca 31 EUR je splatná online, do 5 dnů před odletem. Na místě na letišti můžete také taxu uhradit, doporučuji při letu, kdy letíte vlastní cestou. Na počátku roku se zde tvořily velké fronty a někteří čekali na vyřízení i 4 hodiny. Snad se vše zlepší. Třetí variantou, pokud letíte s CK, je zakoupení taxy přímo u kanceláře při objednání zájezdu, cena je 1300 Kč. Cestovní kancelář vydala prohlášení, že na klienty, kteří zakupují taxu až na místě, mohou čekat maximálně 30 minut s dopravou do letovisek, poté si musejí zákazníci CK dopravu zajistit sami. Kdyby se vám to náhodou stalo, nepanikařte, před letištěm stávají taxíky a hotely nejsou vzdálené ani 10 km, cenu dopravy zkuste usmlouvat, nejedná se o vysoké částky. 

Váháte, který hotel či zájezd bude ten pravý? Napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Nyní knižní průvodce k zájezdu ZDARMA od CA Magnolia.

 

tlatko zjezdy 

Víza do konce roku 2018

Rozhodli jste se pro Kapverdy a v určitou chvíli začnete řešit, jak je to tedy s tím vízem. Cestovní kancelář může víza zařídit za vás, jejich cena je 1300 Kč na osobu. Teď je na vás, jestli se rozhodnete si vízum koupit u CK a nemuset nic řešit nebo si koupíte víza až na kapverdském letišti. Není to ale nic složítého a vízum vás vyjde na cca 25 EUR (červen 2018), dle aktuálního kurzu. Vízum = 4 000 CVE. Dříve se dala ušetřit za víza na místě až polovina ceny oproti CK, nyní už nejsou rozdíly tak velké. 

Potřebujete formuláře a pasové fotky?

Nepotřebujete. Dejte se na letišti na přepážku pro cestující, kteří si chtějí zakoupit vízum na místě. Předložíte platný cestovní pas, zaplatíte, dostanete razítko do pasu a jdete. Není třeba vyplňovat žádné formuláře, tisknout si je doma apod.  To je vše, jednoduché že? 

Cena

Cena je 4000 CVE, což je zhruba 40 EUR, cena se může díky kurzu měnit. Doporučujeme mít u sebe hotovost. Veškeré informace ke vstupu na Kapverdy doporučujeme sledovat přes MZV

Turistická taxa

Kapverdská vláda zavedla turistickou taxu ve výši 220 CVE, 2 EUR na noc na osobu nad 16 let. Pokud cestujete do jednoho hotelu na 14 dní, platíte taxu maximálně za 10 dní. Tyto poplatky jsou hrazeny vždy na recepci hotelu. Pokud potřebujete poradit, kontaktujte nás nebo se podívejte na veškeré zájezdy z ČR v odkazu níže. U nás navíc ještě získáte knižního průvodce k zájezdu zdarma. 

Míša, CA Magnolia 

 

tlatko zjezdy

 

Související články

Royal Horizons Boa Vista, recenze od klientkyz ostrova Boa Vista

Kapverdy dovolená, kompletní informace o dovolené

Doba letu na Kapverdy, typ letadla, servis na palubě a další podrobnosti 

Oasis Atlantico Belorizonte, recenze z naší návštěvy

 

 

 

 

 

 

Aktuality CA Magnolia

Většina nejvýhodnějších First minute zájezdů platí do 31. 1. 2020, pamatujte na to, nejideálnější využití pro First minute je rodinná dovolená. 

Super ceny zájezdů na Kanárské ostrovy pro jaro 2020.


Pro více informací volejte 732 893 316 nebo pište na prodej@ca-magnolia.cz, CA Magnolia

Vyhledávání

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

Proč vznikl tento blog? Od roku 2011 provozujeme cestovní agenturu a ač se tomu dá těžko uvěřit, otázky ohledně dovolených napříč celým světem, se velmi často opakují. Tento blog vznikl proto, abychom vám poskytli informace týkající se destinací, upozornili na novinky, sepsali oblíbené tipy na zájezdy v jednotlivých lokalitách nebo poradili, co dělat, když se dovolená úplně nevydaří. Pokud máte námět na nějaký článek, kontaktujte nás.  

 magnolia bok

 

 

 

 

Všeobecné obchodní podmínky CA Magnolia

Ochrana osobních údajů www.more-dovolena.eu 

Informace o cookies

Copyright © 2016 - 2020 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.