Pronájem auta Gran Canaria

A je to tu! Půl roku to trvalo. Neustále jsem poslouchal od Míši dotazy, kdy už konečně napíšu ten kompletní článek o půjčení auta na Kanárských ostrovech! Tímto tedy nadešel ten přelomový den.

 

Půjčení auta na Gran Canarii 

Při naší listopadové cestě na Gran Canarii, jsme si opět pronajali auto od CICAR a potvrdilo se, že to byla skvělá volba. O pronájmu auta na Kanárských ostrovech jsme již psali článek, který si můžete pročíst zde, ale tentokrát jsme to pojali jinak. Auto jsme si rezervovali dopředu online přes web CICAR a auto si vyzvedli ihned po příletu na letišti. Dojdete k okýnku CICAR pouze s rezervačním kódem, který Vám dojde na email a za pár minut odcházíte s klíčky.

 

Není čas ztrácet čas a čas jsou peníze

Ceny za pronájem vozu jsou opravdu nízké, ale s blížícím se termínem vašeho příletu se začínají zvyšovat a nabídka se ztenčuje. Zkuste hádat, kdo dostal vyřízení rezervace auta na starost. Ano správně, byl jsem to já a to možná byla chyba :D, protože vše nechávám klasicky až na poslední chvíli. Pár měsíců před odletem jsem se koukal na nabídku vozů. Byla pořád velká a ceny skvělé, tak jsem říkal, že to ještě počká a není kam spěchat. Věděl jsem, že tím Míšu budu zase štvát, ale proč to zbytečně objednávat dopředu. Slíbil jsem jí, že půjčím auto s automatem, což bude pro vnitrozemí příjemnější.

Zhruba 2 týdny před odletem jsem se podíval na stránky Cicar. Najednou vidím, že cena vyskočila prudce nahoru, nabídka vozů naopak pořádně klesla a auta s automatem už pro jistotu nebyly. Tak jsem nakonec objednal nový Opel Astra s manuálem. Cena na 7 dní za 140 EUR. Jeli jsme 4, takže 5 EUR na osobu na den.

půjčení auta gran canaria  

Za sebe mohu říct, určitě neodkládejte a objednejte dopředu. Nebojte se, peníze se vám žádné nestrhnou, auto se platí až při vyzvednutí na místě. V tomto kroku, jde jenom o to, zarezervovat si vůz a hlavně jeho CENU, která vyrostla o 40 EUR s blížícím se termínem.

 

Kde rezervaci udělat a co je pro ni potřeba?

Je to snadné. Půjdete na stránky CICAR a zaregistrujete se. Po vytvoření vašeho účtu, vyberete ostrov, místo a termín, kde si chcete auto vyzvednou a potom vrátit. Zobrazí se nabídka vozů, vyberete si jaký chcete a dáte rezervovat. Vyplníte jméno a údaje o řidiči (tzn. datum narození,číslo ŘP, adresu, telefon a email). Případně uvedete informace o druhé osobě, která bude s vámi auto řídit). Systém se vás ještě zeptá na číslo vaše letu, je to z toho důvodu, když má let zpoždění, aby Vám rezervace nepropadla. Rezervaci potvrdíte a následně vám do emailu dojde rezervační kód, který si někde uložte. Svou rezervaci vozu můžete ještě pak dále upravovat přes klientský účet u CICAR.

 

Přistál jsem na ostrově a jdu si vyzvednout auto

Po příletu na Gran Canarii jdete do haly, vyzvednete kufry a hned uvidíte i pobočky všech autopůjčoven na ostrově. Název CICAR, určitě nepřehlédnete.

Přijdete k okýnku, řeknete, že máte rezervaci auta a ukážete kód rezervace (buď vytisknutý nebo v mobilu). Zaměstnanci Cicar jsou největší pohodáři, co jsem kdy zažil. Dohledají si vás v databázi, zeptají se na název ubytování a jestli budete platit kartou nebo hotově (můžete obě varianty). Vytisknou papír o převzetí vozidla, od kdy do kdy ho máte pronajaté a způsob platby. Po podpisu přebíracího dokumentu dostanete klíčky od vozu a obálku, kde je uvedena SPZ vozu, stav paliva v nádrži a jaké palivo do něj máte tankovat (95, 98 nebo diesel).

Po převzetí.

 

Jenom taková rada do budoucna, benzín je GASOLINA a diesel je GASOIL. Pracovník CICAR Vám na obálku zároveň napíše řadu a číslo parkovacího stání, kde váš vůz najdete a nasměruje vás ven z letištní haly, do patrových garáží. Vozidla autopůjčoven jsou v podzemí, sjedete výtahem (podívejte se v jakém patře se CICAR nachází a tam jeďte), po vystoupení stačí jen najít parkovací řadu (jsou označeny písmeny) a potom už jenom hledáte číslo konkrétního stání. Na toto stejné místo zase auto vrátíte.

Jakmile najdete vůz, nezbývá už nic jiného než odjet :-). Může se stát, že bude málo paliva v nádrži, nebojte u výjezdu z letiště je hned benzínka a po cestě určitě na nějakou taky narazíte. Benzín na Kanárských ostrovech je levný. My tankovali litr Shell V power racing za cca 1 euro. Ještě jedna rada, doporučuji půjčovat auta značky Opel (jejich navigace má i překlad do češtiny, bude na Vás i česky mluvit a přeloží se Vám i celý palubní počítač). Dálnice vede podél ostrova a letovisek. Což je nejpříjemnější, za 25 minut jsme byli po pohodlné široké dálnici v cíli našeho ubytování, které jsme zvolili v Maspalomas a bookovali online.

 

Vracím vůz a odlétám z ostrova

No co se dá dělat, na Kanárských ostrovech je fakt nádherně, ale o důvod víc se sem zase vrátit a poznat třeba jiný ostrov. Věřte mi, každý je úplně jiný. Při cestě na letiště u nějaké benzínky doplňte stav nádrže na cca stejnou hodnotu, jak když jste auto přebírali (pokud jste ho přebrali s troškou benzínu, tak bych tam dal asi trochu víc ;-) než jsem dostal, jde o to abyste na letiště dojeli :D.

Nebojte, že byste do garáží pro autopůjčovny netrefili, směrovky na letišti Vás navedou na PARKING a pak jenom jeďte na RENT CAR. Jakmile dojedete do správného patra (opět podle názvu CICAR) tak hledejte číslo a řadu, kde jste auto vyzvedli a na stejné místo ho zase postavte.

Nezapomeňte přeložit navigaci zase zpět do angličtiny nebo španělštiny :-). Na obálku, kterou jste dostali při přebírání auta zaznačte stav nádrže a zapište aktuální stav kilometrů. Auto zamkněte, klíčky vhoďte do obálky a zalepte. V tomto patře podzemních garáží má CICAR takovou malou kukaň, tam jim odneste obálku s klíčkem. Věřte nevěřte, ale to je vše, pracovník CICAR obálku převezme, možná se zeptá, jestli je auto v pořádku nebo jestli nevíte o nějaké závadě, aby ho dali na servis a můžete jít na odbavení.

Při vrácení - doplnění údajů.

 

Dovolím si tvrdit, že tohle je ta nejlepší autopůjčovna, jakou jsem kdy zažil. Kromě jednoduchosti vyřízení a nízké ceny, je taky nutno dodat, že všechna vozidla CICAR mají plné pojištění bez spoluúčasti. Při převzetí vozu se neplatí žádná kauce a nejsou potřeba kreditní karty (úvěrové), jak to bývá u ostatních. Když se auto porouchá, stačí jim jenom zavolat a oni vám přistaví nové. Přistavení a odevzdání vozu lze objednat i k hotelu nebo apartmánu, kde budete bydlet.

V každém větším letovisku na ostrově má CICAR pobočky, tzn. pokud budete chtít půjčit auto třeba jenom na pár dnů, můžete tam. Musíte samozřejmě počítat s tím, že některá auta už mají lecco za sebou, protože vystřídaly stovky řidičů před vámi, ale na tu dovolenou to bohatě stačí. Podstatné je to, že se nezdržujete s velkým papírováním, zálohami, blokacemi karet a spoluúčastí, tak jako lidé u dalších poboček, zejména těch nadnárodních. Cicar je ryze španělská společnost. Všeobecně, oproti naší zemi, je doprava plynulá, řidiči ohleduplní. Silnice v luxusním stavu. No a palivo, jak jsem psal, levné.

 tlatko zjezdy

Související články: 

Dovolená na Gran Canarii 

Dovolená na Fuerteventuře

Kanárské ostrovy, který ostrov vybrat?

 

 

 

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

Proč vznikl tento blog? Od roku 2011 provozujeme cestovní agenturu a ač se tomu dá těžko uvěřit, otázky ohledně dovolených napříč celým světem, se velmi často opakují. Tento blog vznikl proto, abychom vám poskytli informace týkající se destinací, upozornili na novinky, sepsali oblíbené tipy na zájezdy v jednotlivých lokalitách nebo poradili, co dělat, když se dovolená úplně nevydaří. Pokud máte námět na nějaký článek, kontaktujte nás. Pokud máte otázky ohledně cestovního ruchu a dovolené, také neváhejte. 

 magnolia bok

 

 

 

Všeobecné obchodní podmínky CA Magnolia

Ochrana osobních údajů www.more-dovolena.eu 

Informace o cookies

Copyright © 2016 - 2020 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.