Půjčení auta na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy nejlépe poznáte, když si půjčíte auto. Pronájem auta na Kanárech nejen, že je levnou záležitostí, ale také neocenitelným pomocníkem v případě, že nechcete celou dovolenou strávit u hotelového bazénu. Kterou společnost si ale na pronájem vybrat?

Půjčení auta na Kanárských ostrovech - půjčovna na každém kroku

Společností, které vozidla půjčují, je na Kanárech mnoho, liší se většinou podmínkami půjčení a samozřejmě cenou. 

Jednou z podmínek mnoha společností je kromě řidičáku také kreditní karta, to proto, aby si pronajímatel vaší kreditkou pojistil případné poškození vozidla do určité výše. Nemáte kreditku? Nezoufejte. Taky jsme řešili tuto otázku. Oblíbené půjčovny s dobrými podmínkami většinou poznáte už na letišti. Jak? Jednoduše, kde je největší fronta :-), proto doporučuji rezervaci online. Na Kanárských ostrovech jeobrovsky oblíbený Cicar. Cicar má svojí pobočku na každém letišti a v každém větším letovisku. Z ostrova Gran Canaria jsme vám vše i nafotili a popsali přímo z letiště, článek o půjčení vozu od Cicar na Gran Canarii zde

cicar

 

Zdroj: Cicar.com, logo Cicar

Jak probíhá půjčení vozu?

Nejjednodušší způsob je samozřejmě objednat si půjčení automobilu online a na letišti jen nasednout. My vše řešili jako tradičně na poslední chvíli a proto se rozhodli pro zapůjčení až na ostrově, celý článek Fuerteventura dovolená najdete zde. Na pobočce Cicaru vám nabídnou, které vozy jsou volné a vy si vyberete, kterým chcete po ostrově cestovat. Většina automobilů je vybavena navigací a klimatizací. Sepíšete smlouvu, od kdy do kdy si auto půjčujete, vyplníte základní údaje a smlouvu podepíšete. V Cicaru si okopírují váš řidičák a zaplatíte. Všímáte si? Žádná kreditka. 

Ja to funguje s půjčením vozu na letišti?

Na letišti najdete okénko společnosti Cicar, kam zajdete s nebo bez rezervace. Budete potřeboval řidičský průkaz a hotovost nebo debetní kartu. V Cicaru vám předají obálku s klíčky, stavem nádrže a místem, kde stojí vaše auto. Vy zaplatíte, dostanete se na parkoviště Cicaru, najdete auto a jedete. Automobil na letišti vrátite zase na stejné místose stejnou nádrží, opíšete stav kilometrů,vrátíte klíčky a je hotovo.  

 

Cena půjčení vozu u Cicar

Záleží na modelu a počtu dní pronájmu. V našem případe, půjčili jsme volný Opel MOKKA, který nás vyšel na 26 EUR na den, ale pozor, my půjčovali pouze na tři dny. Pokud půjčíte automobil na týden, dostáváte se zhruba na 21 EUR/denně. V ceně je pronájem vozu a kompletní pojištění - Full risk insurance. Za pět minut dostáváte klíčky, popřípadě dětskou sedačku.

pronjem auta fuerteventura

Vrácení vozu

Auto vracíte na předem domluvené místo v určitou hodinu se stavem benzínu, který byl v nádrži ve chvíli, kdy jste si auto půjčovali. Nikdo po vás už nic nechce, nikdo auto nekontoluje, jen si od vás v kanceláři vezmou klíčky a zeptají se vás, kde parkujete. Nám se stalo, že jim zaměstnanec asi zaspal a kancelář byla zavřená ve stanovený čas vrácení (nepříjemný, pokud vás tlačí čas odletu). Na smlouvě máte telefonní číslo, stačilo zavolat a za deset minut přijel "náhradní" zaměstnanec. 

Proč se rozhodnout pro půjčení auta?

Pokud pomineme samozřejmě poznání ostrova, tak pokud si půjčíte auto, můžete si dovolit ubytovat se v menších a levnějších hotelech a na pláže, do supermarketu a restaurace si prostě zajet. Po příletu můžete hned nasednou do půjčeného vozidla a neztrácet čas s čekáním na autobus nebo vyhazováním peněz za taxi. Řidiči jsou zde slušní, doprava je plynulá a hlavně, jste svým pánem. 

Chcete se podívat víc na jih? Atlantik je v zimě teplejší na Kapverdách, zde ječlánek a v něm recenze Dovolená Kapverdy. 

 Související články

 > Dovolená na Fuerteventuře

> Kanárské ostrovy - který vybrat?

 

 

 

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

V některých člancích odkazuji na webové stránky naší agentury pro konkrétní a aktuální informace (denně se mění cena zájezdů).

Tak jako tři tisíce dalších agentur a cestovních kanceláři v ČR prodáváme zájezdy. V čem si myslíme, že jsme jiní? V poskytvání informací a rad. Nebojte se nás kontaktovat, co víme, povíme. Co nebudeme znát, zkontaktujeme přímo hotel nebo pořadatele.

V případě zájmu se zajděte podívat na

www.ca-magnolia.cz 

Copyright © 2018 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.