Crikvenica, dovolená v Chorvatsku za pár hodin cesty

 

Dnes se zaměřím na sever Chorvatska, pokud tedy nevíte kam do Chorvatska, napsala jsem druhý díl stejnojmenného článku. Crikvenica je letovisko v Kvarnerském zálivu. Pokud si vyberete Crikvenici na dovolenou, z pláže budete koukat na ostrov Krk, který leží naproti. V lokalitě vidím nesporné výhody a o ty se s vámi podělím. 

Pouhých 7 hodin cesty z ČR

Poprvé jsem na místo jela asi před 20 lety a vždy největší prim hrála krátká cesta. Pokud vyrážíte autem a chcete být u moře co nejdříve, zkuste právě Kvarner. Z Brna cesta trvá zhruba 7 hodin. Místo jsem navštívila 4x, vždy záleží samozřejmě na aktuální dopravní situaci. Lokalita má veškerou vybavenost, vše na co si turista vzpomene. 

 

Ubytování

Snad kromě červencových svátků, vždy narazíte na dostatečný výběr ubytování ve Crikvenici i ve chvíli, pokud nemáte nic naplánováno s předstihem. Můžete si samozřejmě zamluvit ubytování či celý zájezd v Crikvenici s dopravou, ubytování přes booking.com nebo využít místních agentur, které jsou na každém rohu. Největší výběr je jako vždy na booking.com, zde naleznete kompletní nabídku pro Crikvenici. Pokud jedete autem a chcete co nejvýhodnější cenu, zkuste apartmány dál od moře a dost ušetříte. Ty nejhezčí pláže stejně najdete kousek dál za městem, ale o tom níže. 

crikvenica

Foto: Crikvenica, výhled z penzionu Mudražija. Zdroj: ca-magnolia.cz

Počasí

Počasí je ideální pro ty, kteří nevyhledávají teplotní extrémy, kterých se mnohdy dočkáte v jižní Dalmácii. Crikvenice má v létě průměrné teploty okolo 28 C. Co je ovšem horší, tak na začátku června a od půlky září bývá chladněji. Počítejte s tím. Pokud chcete teploty vyšší, vydejte se na jih. O Bristu jsem psala v článku Kam do Chorvatska část první a Gradac jsem popsala ve článku třetím.   

 

Prodloužený víkend v Chorvatsku, ideální

Díky vzdálenosti se Crikvenica hodí pro kratší pobyty. Klasicky vyjedete se středu večer a v sobotu se vracíte. Kdo si chce tedy jen odskočit k moři na pár dní, ať zkusí Kvarner nebo i protilehlý Krk. 

 

Městečko Crikvenica

Na své si přijdou jak dospělí tak i malé děti, je zde tobogán, nafukovací hrad na moři. V týdnu a o víkendu se konají trhy. Na promenádě je spousta restaurací a barů. Milovníci historie můžou navštívit kostely nebo museum Crikvenice. Zábavu si najde opravdu každý. 

crikvenice centrum

Foto: centrum Crikvenice.Zdroj: ca-magnolia.cz

Pláže

Dominantou Crikvenice je písečná pláž, vzniklá díky nánosům písku z potoka Dubračina. Nechybí pláže oblázkové, tak ani betonová mola. Některé pláže jsou placené, některé veřejné městské.  

kajak

Foto. Kačjak, tip na Kvarneru :-). Zdroj: ca-magnolia.cz

Kačjak

I přes to, že pláže jsou v Crikvenici opravdu hezké, přeci jen přeferuji místa, kde je víc klidu a příroda. Proto, pokud budete v této části Chorvatska, navštivte Kačjak. Od osady Kačjak se dáte doprava přes poloostrov a projdete až do zátoky. Pozor, tato cesta není moc pro osoby se sníženou mobilitou. Varianta je projít přes kopec, kde budete míjet pavilony Kačjak, nebo delší cesta po pobřeží, kde je ale také lepší cesta. Přímo k zátoce nedojedete autem. Ale nebojte, menší tůry nebudete litovat. Na Kačjaku je také kemp, pokud chcete trávit dovolenou pod vlastním stanem.

 Kačjak, cesta na pláž

Osada Kačjak, cestou do zátoky

Shrnutí

Místo jsem navštívila vícekrát. Crikvenica je vhodná pro všechny, kteí chtěji den strávit u moře a večer posedět na promenádě nebo zajít do baru. Pokud chcete klid, vybírejte apartmány dál od centra, budou nejenom levnější, ale pořádně se vyspíte. Na Kvarneru naleznete pár hotelů, které začaly provozovat pobyty s All inclusive, týden vlastní dopravou s all inclusive vás vyjde zhruba na 8 tis. Kč na dospělou osobu. Určitě doporučuji všem navštívit Kačjak, kde je více oblázků a méně kamenů. V hlavní sezoně mi bylo v centru města trochu "těsno". Pokud máte raději klid a nevadí vám o tři hodin delší cesta, zkuste Brist. Pokud byste raději na dovolenou letecky, zkuste Bulharsko

 

tlatko zjezdy

Související články:

Brist Chorvatsko, aneb kam do Chorvatska na dovolenou, část 1.

Gradac Chorvatsko, aneb kam na dovolenou do Chorvatska část 3. 

 

 

 

 

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

Proč vznikl tento blog? Od roku 2011 provozujeme cestovní agenturu a ač se tomu dá těžko uvěřit, otázky ohledně dovolených napříč celým světem, se velmi často opakují. Tento blog vznikl proto, abychom vám poskytli informace týkající se destinací, upozornili na novinky, sepsali oblíbené tipy na zájezdy v jednotlivých lokalitách nebo poradili, co dělat, když se dovolená úplně nevydaří. Pokud máte námět na nějaký článek, kontaktujte nás. Pokud máte otázky ohledně cestovního ruchu a dovolené, také neváhejte. 

 magnolia bok

 

 

 

Všeobecné obchodní podmínky CA Magnolia

Ochrana osobních údajů www.more-dovolena.eu 

Informace o cookies

Copyright © 2016 - 2020 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.