Gradac Chorvatsko. Kam do Chorvatska část 3.

Pokud nevíte kam vyrazit do Chorvatska, tak přináším čerstvé postřehy z Jižní Dalmácie a jak název článku napovídá, bude věnován Gradacu a všemu, co nás v září zaujalo. Jako minulý rok jsme využily cestovní kancelář a za skvělou cenu vyrazily s kamarádkou. 

Gradac Chorvatsko

Dál na jih Chorvatska už autobusy CK nejezdí

Co nejjižnější část Chorvatska jsme vybraly záměrně. V září je v Chorvatsku už dost proměnlivé počasí a jih sliboval vyšší teploty. Minulý rok jsme strávily v Bristu, což je vesnička zhruba 2 km vzdálená. Vybírala jsem z kombinace tří mnou nejoblíbenějších cestovních kanceláří pro Chorvatsko. Zakoupila jsem v agentuře Gradac, Villu Rade, za bezkonkurenční cenu s dopravou a ubytováním za 4 tis. Kč.

gradac pl2

Foto:vlastní. Gradac 

Ubytování v Gradacu

Apartmány

Možnosti ubytování je opravdu spousta, záleží, co preferujete. My zvolily klasický apartmán bez stravy, protože rády jíme venku v restauracích. Apartmány jsou povětšinou minimálně 2*. Cena se liší dle kategorie a vzdálenosti od moře. Vila Rade leží zhruba 400 m od moře, což je považováno za vzdálený apartmán od moře a cena ubytování vyšla zhruba za 3 tis. Kč na týden pro dvě osoby v apartmánu se dvěma ložnicemi. Ubytování seženete jak u českých CK, tak u místních agentur na booking.com nebo airbnb. Co se týče ubytování v Rade, má obyčejné, čisté pokoje s příslušenstvím. Majitel ihned opraví vše, co je třeba. Trochu mi vadilo, že v pokojích je opravdu slyšet, co se šustne nad vámi, proto bych asi doporučovala vybírat pokoje v nejvyšších patrech. 

Hotely

Ještě se zmíním o hotelech v lokalitě, protože profesní deformace mi nedala a všechny jsem si je pěkně obešla. Obrovskou poptávku jsme letos zaznamenali po hotelech v Chorvatsku s All inclusive. Tuto možnost nabízí hotel Labineca. Jedná se o větší komplex na okraji Gradacu, můžete si vybrat stravu od snídaně, polopenze nebo All Inclusive. Hotel leží hned u pláže. V září se dal zájezd s dopravou, ubytováním a All inclusive pořídit za 11 tis. Kč.

hotel labineca

Foto: Hotel Labineca. Zdroj ca-magnolia.cz

Oblíbený je hotel Laguna, ten leží zhruba 50 m od moře, stravu můžete zvolit polopenzi nebo All inclusive, cena zájezdu je o trochu nižší než v hotelu Labineca. Hotel leží v centru Gradacu.

Zmíním ještě hotel Neptun, který má skvělé recenze. Hotel leží zhruba 150 m od pláže, můžete se zde stravovat opět ve formě polopenze nebo plné penze, ceny se liší dle termínu, ale není problém pořídit zájezd od 9 tis. s dopravou a plnou penzí.

Pro ty, kteří rádi volí luxusnější hotely je tu Hotel Saudade, nově zrekonstruovaný moderní hotel přímo u pláže. Ceny uvádím pro sezonu 2017, další rok se mohou lišit.  

Nákupy

Supermarket Studenac najdete hned na promenádě, která vede od přístaviště směrem na jih. Jižněji, přímo u hotelu Neptun je Konzum. Tam mají snad ještě větší výběr, i když je menší.

Mnoho pekáren potkáte přímo na promenádě, řekla bych tak 4-5. U přístavu jsou informace, půjčovna kol a skútrů. Pokud budete hledat lékárnu, ta je zastrčená v centru za kapličkou. Směnárny opět najdete na promenádě. Bankomat, jeden je přímo u Studenacu, ještě jsme někde zahlédla ATM, ale přesně si nevzpomenu, bylo to určitě také na hlavní promenádě. 

gradac vhled Rade

Foto: vlastní. Výborného jídla je v Gradacu dostatek, ceny jsou téměř totožné jako v ČR až na masné výrobky.

Pláže v Gradacu

Pláže v Gradacu jsou dlouhé s dobrým vstupem do moře. Jsou hodnoceny jako jedny z nejhezčích v celém Chorvatsku a já musím souhlasit. Příjemné jsou také sprchy se sladkou vodou na pláži. Určitě doporučuji všem, kteří mají rádi dlouhé pláže, u nich velký počet restaurací a stánků.

ple gradac

Foto: Pláž v Gradacu

Restaurace v Gradacu

Koukejte na jídelní lístky, je běžné, že dvě téměř totožné restaurace vedle sebe nabízejí jedna točené Karlovačko za 13 Kun a druhá za 20. Absolutním vítězem jsme zvolily restauraci Gusar. Jídlo bylo opravdu výborné, obsluha rychlá, všímavá a milá. Ceny jídla velice příjemné, od hamburgeru za 25 kn po pizzu za 40 kn až po ryby za 50 kn. Nejlevnější restaurace na promenádě, alespoň co jsme si všimly, byla restaurace Debeli Brig (severní pláž od kostela Sv. Michala). Debeli Brig měla velice milou obsluhou a cenou jídla od 30 kn. Obě zmíněné restaurace vařily i polední menu.

restaurace gradac

Foto: vlastní. Mořské plody 70 kn. 

Zábava a výlety v Gradacu

U informačního centra funguje centrum vodních sportů. Z mola vyplouvají výletní lodě na okolní ostrovy a večerní na plavby kolem pobřeží. Navštívit můžete Peljašec. Hvar, Sučuraj a jiné. Ceny tuto sezónu od 120 kn dospělá osoba. Oblíbené jsou výlety do Dubrovníku, Bosny a Splitu. Skvělý je rafting. Po promenádě dojdete do Bristu, Podacy, Drveniku. Je zde několik turistických stezek a cyklostezka. 

 peljaec liv blto

Foto: vlastní. Léčivé bahno na ostrově Peljašec.

Shrnunutí zájezdu

Počasí v září, jak jsme měly možnost zjistit, je opravdu proměnlivé. Jeden deštivý den, vystřídal vedro na pláži. Co jsme se bavily s pravidelnými zářijovými návštěvníky, druhý týden v září bývá v Chorvatsko nadprůměrný, ale letos bylo všechno jinak, stejně jako v ČR se z ničeho nic zhoršilo počasí i zde.

Výhoda Gradacu je ta, že se jde zabavit, i pokud počasí nepřeje. od výletů na lodi, turistiku či návštěvu historických měst.  Také máte obrovské možnosti kam zajít na kávu, jídlo, pivo nebo míchaný drink. Všeobecně je to lokalita klidná. Pláže jsou krásné, dlouhé, bez ježků. Denně můžete navštívit jinou pláž nebo se dát na sever a dojít do Bristu, Podacy nebo Drveniku.

Cestovní kancelář nás opět dopravila v pořádku a na čas, i přes klasické komplikace na D1. Ubytování odpovídalo popisu. Gradac bych doporučila asi všem, bez věkových rozdílů, kteří nevyhledávají tak plná letoviska, jako je například Makarská a přitom nejsou samotáři. 

gradac pl1

Foto: vlastní. Severní pláž v Gradacu

tlatko zjezdy

Související články:

>> Brist, aneb kam do Chorvatska část 1.

>> Crikvenica, aneb kam do Chorvatska část 2.  

 

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

V některých člancích odkazuji na webové stránky naší agentury pro konkrétní a aktuální informace (denně se mění cena zájezdů).

Tak jako tři tisíce dalších agentur a cestovních kanceláři v ČR prodáváme zájezdy. V čem si myslíme, že jsme jiní? V poskytvání informací a rad. Nebojte se nás kontaktovat, co víme, povíme. Co nebudeme znát, zkontaktujeme přímo hotel nebo pořadatele.

V případě zájmu se zajděte podívat na

www.ca-magnolia.cz 

Copyright © 2018 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.