Teplota moře v Řecku, kde je moře nejteplejší a kde naopak?

 

Řecko, země s tisícem ostrovů, je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě, a to díky své nádherné přírodě, bohaté historii a křišťálově čistému moři. Hlavní turistická sezóna, trvající od května do října, přitahuje na řecké ostrovy milovníky slunce a moře z celého světa. I teplota moře v Řecku hraje klíčovou roli v tom, jak turisté plánují svoji dovolenou. Podívejme se, jaké jsou průměrné teploty moře na nejpopulárnějších řeckých ostrovech v sezóně i mimo ní.

akti kos

Kréta

Krétou je největší řecký ostrov, který láká křišťálově čistým mořem s průměrnými teplotami od 19°C v květnu až po 25°C v červenci a srpnu, což je ideální pro každého, kdo touží po plavání a vodních sportech. Jedná se o jeden z ostrovů Řecka, kde panuje nejdelší sezóna pro koupání v moři. Někteří turisté vyrážejí již v dubnu, stejně jako zakončují sezónu v listopadu. V rámci zájezdů a dovolených s cestovními kancelářemi převládají termíny květen až říjen. V květnu je průměrná teplota moře tedy 19°C, v červnu 22°C, v červenci a září 24°C, v srpnu 25°C a říjnu 22°C.

 

Jaký hotel na Krétě doporučuji? Vantaris Beach s all inclusive se skvělými referencemi. 

 kréta teplota moře

Tabulka průměrných teplot moře na ostrově Kréta

 

Rhodos

Na Rhodosu, ostrově slunce, teplota moře v květnu začíná na příjemných 20°C a během letních měsíců postupně stoupá až k 27°C. To činí Rhodos perfektní volbou pro dlouhé dny strávené na pláži. Rhodos je pak ideální volbou pro všechny milovníky vyšší teploty moře, stejně tak pro koupání s malými dětmi. Teploty moře se zde pohybují zhruba o 1°C vyšší než na Krétě.

 

Jaký hotel na Rhodosu doporučit? Lindos Princess Beach u krásné pláže.  

 rhodos teplota moře

Tabulka průměrných teplot moře na ostrově Rhodos

 

Kos

Na Kosu, blízko tureckého pobřeží, je voda v květnu kolem 19-21°C, v červenci a srpnu pak dosahuje až 24-26°C, což zaručuje příjemné koupání po celou sezónu. Kos uzavírá trojici nejteplejších ostrovů pro koupání v Řecku.

 

Jaký hotel na Kosu doporučit? Summer Village u písečné pláže. 

 kos teplota moře

Tabulka průměrných teplot moře na ostrově Kos

 

Korfu

Korfu, zelený klenot Jónského moře, nabízí v květnu teplotu moře kolem 18°C. V letních měsících teplota vody stoupá až k 25°C v červenci a srpnu. Moře je nepatrně studenější než u ostrovů v Egejském moři. 

 

Jaký hotel na Korfu doporučit? Robolla Beach s polopenzí v oblíbené lokalitě. 

 teplota moře korfu

Tabulka průměrných teplot moře na ostrově Korfu

Lefkáda

Lefkáda, známá svými úchvatnými plážemi, se může pochlubit teplotami vody od 18°C v květnu do 25°C v srpnu, což láká k různým vodním aktivitám. Teplota moře je podobná s teplotami na Korfu. Hlavní sezóna zde panuje většinou od začátku června do konce září

 

Jaký hotel na Lefkádě doporučit? Hotel Oddysey s polopenzí u překrásné pláže. 

 teplota moře lefkada

Tabulka průměrných teplot moře na ostrově Lefkáda

 

Zakynthos

Na Zakynthosu se teplota moře pohybuje od 18°C v květnu až k 26°C v srpnu, což umožňuje turistům užívat si azurové vody ostrova. Teplota moře na Zakynthosu je podobná s teplotami moře na Lefkádě a Korfu. Hlavní sezóna zde panuje také od června do září.

 

Jaký hotel na Zakynthosu doporučit? Cameo Beach resort přímo u pláže

 teplota moře zakynthos

Tabulka průměrných teplot moře na ostrově Zakynthos

 

Kefalonia

Kefalonia, s jejími pobřežními útesy a jasně modrou vodou, se těší teplotám moře od 18°C v květnu až po 26°C v srpnu, což je ideální na koupání a objevování podmořského světa pro všechny věkové kategorie. Teplota moře je o trochu vyšší než na ostrovech Korfu a Lefkáda.

 

Jaký hotel na Kefalonii dooporučit? Poklidný Rametzo village s polopenzí. 

 kefalonia teplota moře

Tabulka průměrných teplot moře na ostrově Kefalonia

 

Mykonos

Mykonos, ostrov známý nočním životem a půvabnými plážemi, láká vody s teplotami od 19°C v květnu až po 24°C v červenci a srpnu, což je ideální pro všechny, kteří hledají kombinaci párty a odpočinku u moře.

 

Jaký hotel na Mykonosu doporučit? Stylový Vienoulas Garden. 

 mykonos teplota moře

Tabulka průměrných teplot moře na ostrově Mykonos

 

Thassos

Thassos, často označovaný jako "smaragdový ostrov", nabízí v květnu teplotu moře kolem 19°C, která v srpnu stoupá až k 25°C, a je tak skvělým místem pro milovníky přírody. Thassos má ideální podmínky pro příjemné koupání v moři od června do září.

 

Jaký hotel na Thassosu doporučit? Luxusní Makryammos. 

 thassos teplota moře

Tabulka průměrných teplot moře na ostrově Thassos

 

Samos

Samos, ostrov s bohatou historií a úrodnými vinicemi, vítá své návštěvníky teplotami moře od 19°C v květnu až po 25°C v srpnu, což umožňuje koupání ve vodách plných historie.

 

Jaký hotel doporučit na Samosu? Kokkari beach s báječným výhledem

 samos teplota moře

Tabulka průměrných teplot moře na ostrově Samos

 

Santorini

A nakonec Santorini, ostrov známý svými dechberoucími západy slunce a jedinečnou vulkanickou krajinou, přitahuje s teplotou moře od 19°C v květnu do 25°C v červenci a srpnu, což doplňuje magickou atmosféru ostrova.

 

Jaký hotel na Santorini doporučit? Útulný Costa Grand Resort and Spa.

teplota moře santorini

Tabulka průměrných teplot moře na ostrově Santorini

 

Řecká pevnina - Chalkidiki

Teplota moře na Chalkidiki je příjemně teplá v hlavní turistické sezóně, která trvá od května do října. V červenci a srpnu, kdy teploty dosahují svého maxima, je moře ideální pro všechny druhy vodních aktivit a koupání. Jaro a podzim nabízejí mírnější, ale stále příjemné podmínky pro koupání, počítejte s tím, že teplota moře je na pevnině nižší než na řeckých ostrovech

 

Jaký hotel v Chalkidiki doporučit? Pohodový Poseidon

 

chalkidiki teplota moře

Tabulka průměrných teplot moře na ostrově Chalkidiki

 

Kde sledovat aktuální teplotu moře v Řecku?

Sledujte mezinárodní webové stránky, které monitorují teplotu moře, jednou z nich může být například seatemperature.info. pro celkovou předpověď počasí s výhledy pak doporučuji Accuweather.

holiday village kos

 

Shrnutí teploty moře v Řecku

Teploty moře na řeckých ostrovech v hlavní sezóně se nepatrně mění dle polohy jednotlivých ostrovů. Rozdíly však nejsou velké. Pocitově se může jednat o rozdíly zejména v okrajových měsících sezóny, tedy květnu a říjnu, kdy je lepší, pokud hledáte ostrovy s vyšší teplotou moře, volit spíše Rhodos, Kos, Krétu a Samos.

 

Chystáte se na dovolenou do Řecka? Kompletní nabídku zájezdů naleznete pod tlačítkem níže. 

 

tlatko zjezdy

 

Autor: Michaela Novotná

Související články:

Kam do Řecka, 30 tipů na zájezdy

Řecko, teplota moře v červnu

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

Copyright © 2016 - 2024 Michaela Novotná Všechna práva vyhrazena.