10 skvělých tipů kam na jaře k moři

 

Užijte si odpočinek u moře na jaře. Právě v březnu, dubnu a květnu je skvělý čas na relaxaci v teple. V moři se vykoupete a vyhnete se hlavní turistické sezoně, nacpaným plážím a vysokým cenám. Míst pro strávení dovolené najdete jak ve Středozemním moři, tak v nedaleké exotice.

Na jaře je vhodný čas pro nanávštěvu exotiky, od Thajska po Karibik, nicméně tento článek se týká dovolených, kde strávíte v letadle celý den a místa nevyžadují speciální očkování nebo složité vyřizování vízUvedené ubytování je vybráno na základě osobních zkušeností a recenzí klientů.

Dovolená Egypt, za tajemstvím faraonů a bohatým podmořským světem

V březnu je Egypt ideální pro ty, kterým nevyhovují vysoké teploty. Březnové teploty se totiž v Egyptě pohybují okolo 20 až 26 C. Březen je také ještě ideální pro poznávací dovolenou a návštěvu památek. V dubnu už je v Egyptě, jako u nás v parném létě. Teploty atakují třicítky. Květnové teploty většinou už nepadají pod 30 C. Jaro, tak i pozdní podzim, je opravdu ideálnější pro návštěvu, než horké parné léto, kdy je ve stínu 40. Moře vás na jaře osvěží, teploty dosahují okolo 23 C. Nejteplejší oblastí pro jaro u moře je pak Marsa Alam. Výhodou je, že dovolenou letecky s all inclusive seženete za skvělé peníze. Jaro tedy můžete strávit šnorchlováním a opalováním v oblíbených letoviscích nebo poznáváním nejstarších kultur. Z hotelů doporučuji: 

1. Tip: Hilton Marsa Alam Nubiam Resort *****

 

hilton marsa alam nubian resort

Zdroj: ca-magnolia.cz

Pokud chcete okusit služby světoznámého hotelového řetězce, Egypt je to pravé místo. Zájezd zakoupíte za příjemnou cenu okolo 15 tis. Kč s All Inclusive. Jeden z klientů potvrdil, že služby jsou nyní opravdu na dobré úrovni. Hotel je vhodný pro jarní odpočinek a relaxaci.

 Více informací - Aktuální cena

 

2. Tip: Sentido Oriental Dream *****

 

sentido oriental dream

Zdroj: ca-magnolia.cz

Sentido Oriental Dream má skvělou pláž, služby nejsou tak dokonalé jako v Hilton Marsa Alam, ale kdo preferuje mělké moře a písčitou pláž pro pohodové koupání, nebude v tomto hotelu zklamán. Cena se pohybuje okolo 13 tis. Kč. Hotel má dlouhodobě také perfektní recenze. I my máme klienty, kteří zde byli 8x :-).

Více informací - Aktuální cena

 

3. Tip:Prima Life Makadi Resort and Spa ***** 

 

prima life makadi bay

Zdroj: ca-magnolia.cz

Prima Life Makadi je velký resort s úžasnými službami a co víc, leží také u jedné z nejkrásnějších pláží v Hurghadě. Hotel zakoupíte za skvělou cenu, díky své poloze doporučujeme navštívit 30 km vzdálenou Hurghadu, kam vás za poplatek zaveze hotelový autobus. V okolí hotelu vzniklo menší turistické centrum, kam můžete také zajít do obchůdků, restaurací a barů. Děti určitě v hotelu ocení skluzavky a tobogán.    

Více informací - Aktuální cena

 

Kypr, za překrásnou krajinou a skvělým vínem 

Kypr je ideální navštívit v dubnu a květnu. Na začátku měsíce dubna se teploty pohybují okolo 22 C, na konci měsíce už okolo 24C. V květnu už se teploty na Kypru šplhají ke 30 stupňům, což hraje samozřejmě do karet dovolené u moře. Co bych podotkla, ceny hotelů a zájezdů na Kypru se pohybují v hlavní sezoně okolo 20 až 25 tis. Kč. Luxusní hotely na jaře seženete za polovinu ceny. Na jaře je ostrov krásně zelený a dovolenou s pobytem u moře skvěle zkombinujete s turistikou a poznáváním.

4. Tip: Hotel Tsokkos Beach ****

 tsokkos beach

Zdroj: ca-magnolia.cz

Hotel leží 200 m od písčité pláže a v docházkové vzdálenosti od centra Protaras. Jedná se o klidnou lokalitu. Pokoje jsou rekonstruované a nechybí wi-fi na pokoji. V květnových termínech lze využít i slevy pro dovolenou 55 +. Stravování je formou all inclusive. 

 Více informací - aktuální cena

Kanárské ostrovy, za krásnými plážemi a aktivním odpočinkem

Na ostrovech vás od dubna čeká příjemná teplota okolo 24 C, březen patří ještě ke studenějším měsícům. Oceán je chladnější celoročně oproti Středozemí. Pokud chcete strávit jarní dovolenou koupáním, je dobré vybrat hotel s vyhřívaným bazénem nebo umělé pláže, kde je teplota vyšší. Co je na Kanárských ostrovech skvělé? Každý z ostrovů je jiný. Gran Canaria a Tenerife nabízí nejvíce atrakcí a vyžití, navíc skvělé podmínky pro turistiku ve vnitrozemí. Dominantou Lanzarote je tmavá vulkanická půda a pláže. Fuerteventura je naopak tipycká plážemi přirovnávanými ke Karibiku. Kanárské ostrovy na jaře jsou vhodné pro všechny milovníky květin, přírody, poznávání, ale i lenošení na plážích.  

5. Tip: Hotel Costa Caleta ***, ostrov Fuervetentura

 Costa Caleta

Zdroj: ca-magnolia.cz

Oblast Caleta de Fuste je ideální pro poklidnou rodinnou dovolenou, vzhledem k nově zbudované pláži, kde se vykoupete celý rok. V letovisku najdete množství restaurací, dva supermarkety, lékárnu, bary, půjčovny automobilů, v neděli se konají také trhy. Hotel seženete za velmi výhodnou cenu i s all inclusive, který není ve Španělsku tak obvyklý. Pokoje jsou jednoduše vybavené, ale čisté.  

Více informací - Aktuální cena

 

6. Tip: Broncemar Beach  ****, ostrov Fuerteventura

 

broncemar beach

Zdroj: ca-magnolia.cz

Hotel Broncemar Beach leží také v Caleta de Fuste, jedná se o komplex menších budov s apartmány a bazénem ve skvělé lokalitě. Ubytování je bez stravy, ale to je na Kanárských ostrovech spíše výhoda, vše pohodlně koupíte nebo vám vynahradí místní restaurace. Apartmán je vybaven kuchyňkou se základním vybavením. 

Více informací - Aktuální cena

 7. TIP: Paradise Lago Taurito ***, Gran Canaria

 paradise lago taurito

Zdroj: ca-magnolia.cz

Oblast Taurito je považována za jednu z nejteplejších na ostrově Gran Canaria. Hotel leží 3 km od krásné rybářské vesničky Mogán, které se přezdívá Benátky Kanárských ostrovů. Oblast je klidná. Hotel je terasovitě uspořádaný v údolí Taurito, nabízí all inclusive a vstup do přilehlého aquaparku zdarma. Jedná se o výborný hotel pro rodinnou dovolenou. 

Více informací - aktuální cena

 

Kapverdy, za blízkou exotikou a bělostnými plážemi

Kapverdy splní přání těm, kteří chtějí zažít exotiku, ale neláká je cestovat na druhou stranu světa. Na ostrovy se dostanete přímým letem nebo letem s mezipřistáním z Prahy. Jedná se o celoroční destinaci, můžete vyrazit kdykoliv. V březnu vás čekají teploty okolo 25 C. V dubnu zhruba 27 C. Výhodou jara je průměrná délka slunečního svitu okolo 10 hodin. Na podzim je více oblačnosti, na jaře si tedy užijete nejvíce slunečných dnů. Kapverdské ostrovy mají překrásné pláže a teplejší oceán než Kanárské ostrovy. Na své si přijdou milovníci rybích specialit, surfingu a ti, kteří chtějí zažít poklidnou dovolenou mimo rušná střediska. Zkuste tedy jaro prožít po africku.

8. TIP: Oasis Atlantico Belorizonte **** ostrov Sal

oasis atlantico belorizonte

Hotel Oasis Atlantico Belorizonte je ideální pro všechny, kteří nevyhledávají ubytování v klasických hotelech, zde totiž bydlíte v bungalovech ve velké zahradě. Komplex nabízí dva bazény, vířivku, bar u bazénu, ale také bar na pláži. Hotel leží ve vesničce Santa Maria u jedné z nekrásnějších pláží z celých Kapverd. Strava je formou all inclusive, které je velmi bohaté.

Více informací - Aktuální cena

9. TIP: Royal Horizons Boavista ****, ostrov Boa Vista

 royal horizons boa vista

Zdroj: ca-magnolia.cz

Pokud toužíté po liduprázdných plážích a nechcete vyrážet za zábavou mimo hotelový areál, ideálním místem je Hotel New Horizons Boa Vista, ležíci u krásné pláže na rozlehlém pozemku. Ubytování je v dvoupatrových budovách v příjemných jednoduše vybavených pokojích. Hotel je velmi dobře hodnocen, jak pro svoje služby, tak výbornou stravu. Pokud vás zajímá recenze naší klientky, čtěte zde

Více informací - Aktuální cena

 

Senegal, za 100% relaxem

Východně od Kapverd leží Senegal, se svými překrásnými plážemi a možností safari, je ideálním místem pro exotické strávení jara. Jedná se o stabilní africkou zemi, kde se ještě můžete setkat s původním stylem života místních a navštívit jak zmíněné safari, tak další národní parky bohaté na faunu.   

10. TIP: Royal Horizons Baobab ****, Senegal 

 royal horizons baobab

Zdroj: ca-magnolia.cz

Oblíbený hotel v Senegalu. V zahradě se setkáte s mnoha druhy pokojů a apartmánu, včetně těch přímo na pláži. Nechybí bary u bazénů, zábava a stravování formou all inclusive. Doporučujeme využít fakultativních výletů, jsou nezapomenutelné.

Více informací - Aktuální cena

Od května můžete bez obav vyrazit do Řecka, Turecka a Španělska, kde začíná sezóna. Volte raději jižnější části a ostrovy, kde budete mít jistotu vyšších teplot. Pokud váháte, kam do Řecka, třeba pro vás bude nápomocný článek o dovolené v Řecku

Související články

Dovolená Kapverdy, kompletní infromace a průvodce

Dovolená Fuerteventura, jak jsme v březnu projeli celý ostrov

Dovolená Gran Canaria, duny, poznávání vnitrozemí a krásné pláže

Kanárské ostrovy, kterou destinaci vybrat?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

Proč vznikl tento blog? Od roku 2011 provozujeme cestovní agenturu a ač se tomu dá těžko uvěřit, otázky ohledně dovolených napříč celým světem, se velmi často opakují. Tento blog vznikl proto, abychom vám poskytli informace týkající se destinací, upozornili na novinky, sepsali oblíbené tipy na zájezdy v jednotlivých lokalitách nebo poradili, co dělat, když se dovolená úplně nevydaří. Pokud máte námět na nějaký článek, kontaktujte nás.  

 

Ochrana osobních údajů www.more-dovolena.eu 

Informace o cookies

Copyright © 2016 - 2019 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.