Co navštívit v Budapešti?

 

Budapešť je kouzelné město, které nabízí mnoho míst k návštěvě, levné a kvalitní ubytování a zejména mnoho termálních lázní.

Ideální pro zimní zahřátí. Do hlavního města Maďarska se dá pohodlně docestovat během pár hodin autem, autobusem nebo vlakem. K poznání a relaxaci vám stačí i tři dny. Prodloužený víkend v Budapešti si zorganizujete během hodinky na internetu.

 

Doprava do Budapešti

Nejraději jezdím do Budapešti autobusem. Z Brna, potažmo Prahy, jezdí přímé linky, které Vás vysadí za necelých pět hodin poblíž metra a do centra pohodlně docestujete metrem. Cesta autobusem je také ta levnější varianta. Varianta vlakem je také pohodlná, na co si dejte pozor, nechte si na mezinárodní pokladně vyčíslit cenu jednosměrné a zpáteční jízdenky, ceny jsou téměř shodné. Ve skupině dostanete tektéž větší slevu.V metru můžete platit hotově nebo kartou, terminály jsou i ve slovenštině :-). Metro je přehledné a na každé ze čtyřech linek jezdí jiný typ souprav - pro nadšence tohoto typu.

 

Ubytování v Budapešti

Každý si v Budapešti určitě vybere. Můžete strávit noc v hostelu nebo vybrat z velkého množství hotelů. Ceny se pohybují zhruba od 300 Kč na noc v závislosti na typu ubytování. Z několika pobytů mi utkvěl v paměti Carlton Hotel Budapest, nejtišší a nejklidnější hotel, co jsem kdy v Budapešti navštívila. Hotel leží pod Rybářskou baštou a Budským hradem, k oběma památkám vystoupáte během několika minut, Zvonkový most je vzdálen zhruba 400 m. Z hotelu lze dojít pěšky i na známé lázně Géllert, procházkou zhruba půl hodiny po břehu Dunaje. Cenově zhruba 700 Kč na osobu za noc. 

Carlton BudapestZdroj:carlton-hotel-budapest.hotel-ds 

Kdo se chystá spojit prohlídku Budapešti s čekáním na letecký spoj z letiště Ferenze Liszta, doporučujeme Hotel Chesscom, který leží u stanice metra, vlaku a autobusů Köbánia-Kyspest. Z nádraží odjíždí každých 15 minut autobus na letiště a do centra dojedete za 15 minut metrem. 

 

Co navštívit v Budapešti

V Budapešti musíte určitě navštívit zmiňovanou Rybářskou baštu s dechberoucím nočním výhledem, návštěvu bašty spojte s prohlídkou Budského hradu. V teplejších měsících přijde vhod procházka a relaxace na Markétině ostrově, zeleném pokladu mezi Budou a Peští. Fascinující je také budova parlamentu, která je dominantou levého nábřeží. Pro milovníky nákupů, určitě zajeďte na centrální krytou tržnici Vásárcsarnok, mezi nejčastější úlovky patří Tokajské víno, paprikové klobásy a salámy, kaviár a paprika. Pozor v neděli je zavřeno. 

 

Termální lázně

V Budapešti naleznete přes stovku termálních pramenů, byla by obrovská škoda lázně v Budapešti nevyzkoušet. Nejznámější lázně jsou Széchenyi a Géllert. Széchenyi se nachází uprostřed městského parku na konci Andrássy útca. Lázně mají 18 bazénů včetně plaveckých. Géllert leží na opačném břehu s 13 bazény s teplotou vody mezi 26 až 38 C. Pokud chcete lázně navštívit opakovaně, doporučuji zakoupit zvýhodněné víkendové nebo týdenní vstupy. Pro milovníky soukromí a menších lázní doporučuji Király, jedná se o maličké turecké lázně mimo turistický ruch, je zde i sauna, ceny jsou několikrát nižší než u lázní nejznámějších. 

 

Budapešť má celoročně co nabídnout, tři noci ve dvou Vás vyjdou na vlastní pěst dle kvality ubytování zhruba na 4-5 tis. Kč se stravováním v restauracích.  Co jsem porovnávala s cestovními kancelářemi, tak ceny jsou za uvedený počet dní i dvojnásobně vyšší. 

Pokud pokukujete po nějaké dovolené u moře, podívejte se na články o zájezdech

 

 

 

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

Proč vznikl tento blog? Od roku 2011 provozujeme cestovní agenturu a ač se tomu dá těžko uvěřit, otázky ohledně dovolených napříč celým světem, se velmi často opakují. Tento blog vznikl proto, abychom vám poskytli informace týkající se destinací, upozornili na novinky, sepsali oblíbené tipy na zájezdy v jednotlivých lokalitách nebo poradili, co dělat, když se dovolená úplně nevydaří. Pokud máte námět na nějaký článek, kontaktujte nás. Pokud máte otázky ohledně cestovního ruchu a dovolené, také neváhejte. 

 magnolia bok

 

 

 

Všeobecné obchodní podmínky CA Magnolia

Ochrana osobních údajů www.more-dovolena.eu 

Informace o cookies

Copyright © 2016 - 2020 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.