7 nejčastějších otázek klientů při koupi dovolené

Klasický den práci, znáte to, podobné úkoly těm včerejším, pauza na oběd, odpoledne nalinkované jakbysmet. Ani v cestovních kancelářích a agenturách tomu není jinak. Za ty roky praxe pak lze sestavit žebříček sedmi nejčastějších dotazů od klientů ohledně jejich dovolené.

Jak se zachovat při úrazu v zahraničí nebo jak reklamovat zájezd?

Nejčastější otázky klientů v cestovní agentuře:

Minimální platnost pasu

Platnost pasů není to, co agenturu primárně zajímá, platnost pasu si musí každý klient včas zjistit pro svoje hladké odbavení na letišti do země, která pasovou povinnost požaduje. Platnost pasů musí být ve většině případů minimálně 6 měsíců od návratu domů, nikoliv od data odletu na dovolenou. Veškeré informace naleznete vždy na stránkách Ministerstva zahraničí. Pozor na rychlopasy, které mají platnost právě uvedených 6 měsíců a neobsahují strojově čitelné údaje, rychlopas tedy můžete použít do zemí, kde se požaduje platnost pasu nižší než 6 měsíců nebo pro děti pohybující se po EU.

Dovolená se zkrátila o dva dny

Podle zákona o cestovním ruchu je první a poslední den cesty určen k dopravě do a z destinace. Proto tedy ano, první a poslední den nemusíte trávit u moře, ba ani v hotelovém baru. Vždy je tedy dobré se v cestovní kanceláři zeptat, zdali znají předpokládané časy odletů a dle nich se zařídit.

Proč nejsou v Řecku a Španělsku lehátka na pláži zdarma

Jsou, ale pouze výjimečně u 5* rezortů, které platí za pronájem pláže. Pláže jsou totiž v některých zemích státní nebo městské někde soukromé, od toho se odvíjí, zdali hotel poskytuje plážový servis či nikoliv. V Egyptě, Tunisu, na Kapverdách tam je servis zdarma, ale například v Řecku, Španělsku či Bulharsku je nutno zaplatit plážový servis, ten se pohybuje okolo 8 EUR na osobu.

Změna času odletu nebo zrušení zájezdu

CK má právo na změnu nebo včasné zrušení neobsazeného zájezdu, všechny informace naleznete ve všeobecných obchodních podmínkách neboli VOP, které dostanete vždy při podpisu smlouvy. Ano, jedná se vždy o ten soubor mnoha papírů, s malým textem, kterým se cestovní kanceláře chrání a brání proti reklamacím :-).

Rezervace zájezdu maximálně 2 hodiny

Cestovní kanceláře a gentury nedávají extrémně krátkou rezervaci kvůli tomu, aby donutili klienta ke koupi. Ono to ani pro prodejece není nic příjemného. Během dvouhodinové rezervace musí stihnout připravit smlouvu, nechat ji podepsat klientem, zkontrolovat úhradu zájezdu a nakonec vše potvrdit u cestovní kanceláře. S rezervacemi na pár hodin se setkáte u Last minute zájezdů nebo zájezdů, kde zbývají poslední letenky nebo ubytovací kapacity.

Co dělat v případě úrazu v zahraničí

Bohužel se stane i to, že například při vystupování z letadla uklouznete a ukopnete si palec. Není třeba si kazit dovolenou v bolestech a je dobré navštívit lékaře. Při zájezdu by vám vždy měl návštěvu zařídit delegát. Vždy je ale třeba nahlásit nejprve úraz na pojišťovně, u které máte sjednané cestovní pojištění. Pojišťovna zaznamená pojistnou událost a v mnoha případech doporučí i smluvního lékaře v místě vaší dovolené. Všechny účtenky a dokumenty je třeba si pečlivě uschovat, až budete nárokovat proplacení události v ČR.

Reklamace dovolené

Bohužel se může stát, že dovolená nedopadne nejlépe dle vašich představ. Co tedy dělat, abyste získali náhradu. Delegátovi je třeba ihned všechny nedostatky ohlásit. V jeho kompetenci je, aby vám byl například vyměněn hlučný pokoj, opraveno nefunkční zařízení. Pokud nedostatky nelze napravit, vždy je třeba v místě sepsat reklamační protokol, který bude odevzdán do CK.

Pokud se rozhodnete reklamovat zájezd až po návratu z dovolené, většinou nemáte šanci náhradu získat. Důvod he ten, že není z místa dovolené žádný oficiální dokument o nedostatku. Reklamace je většinou oprávněná, pokud se vyskytly rozdíly mezi službami uvedené v cestovní smlouvě a službami v místě zájezdu. 

Články na typy se zájezdy. 

 

 

 

Kontaktujte nás

 

 

 

Aktuality cestovní agentury Magnolia

24. 11. 2019

Většina prvních slev First minute zájezdů končí 30. 11. 2019.

Super last minute, Kapverdy 29. 11. 2019 za 18 290 Kč. 

Pro léto 2020 jsou zatím nejpoptávanější Turecko a Bulharsko. 

AKCE Chorvatsko vybraná ubytování s autobusovou dopravou zdarma pouze do 30.11. 2019


Pro více informací volejte 732 893 316 neo pište na prodej@ca-magnolia.cz, CA Magnolia

Vyhledávání

Nejnovější články

 

 CESTOVNÍ AGENTURA MAGNOLIA

Proč vznikl tento blog? Od roku 2011 provozujeme cestovní agenturu a ač se tomu dá těžko uvěřit, otázky ohledně dovolených napříč celým světem, se velmi často opakují. Tento blog vznikl proto, abychom vám poskytli informace týkající se destinací, upozornili na novinky, sepsali oblíbené tipy na zájezdy v jednotlivých lokalitách nebo poradili, co dělat, když se dovolená úplně nevydaří. Pokud máte námět na nějaký článek, kontaktujte nás.  

 magnolia bok

 

 

 

 

Všeobecné obchodní podmínky CA Magnolia

Ochrana osobních údajů www.more-dovolena.eu 

Informace o cookies

Copyright © 2016 - 2019 Cestovní agentura Magnolia a more-dovolena.eu. Všechna práva vyhrazena.